Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) rayoliviero válasza Male (#2796) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, kösz a segítséget.

(#2802) miresz


miresz
veterán

Hi!

Lenne egy kérdésem. M4A785TD-V Evo lapnál evileg 1600,ill 1800Mhz-(OC) kezeli a memóriákat.Namost, nekem eddíg CSXO-CEC3-1600-4GB-KIT memóriáim voltak ezek gond nélkül üzemeltek is 1600Mhz-n, 7 7 7 21-es időzítésen.Most szereztem memóriákat: CSXO-CEC3-1800-4GB-KIT ,de ezek is csak 1600Mhz-n futnak,mert a Bios-ban fel sem ajánlja az 1800Mhz-t.ITT pedíg azt irják,hogy 1800-at is támogatja.Bios-ból a legújabb van fent.Cuccaim a nevemnél.Válaszokat előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#2803) Matamata válasza miresz (#2802) üzenetére


Matamata
aktív tag

Azt csak tuninggal támogatja. Az OC azt jelenti.

(#2804) miresz válasza Matamata (#2803) üzenetére


miresz
veterán

Az 1600 is "tuning" mert az AMD csak 1333-ig támogat.

(#2805) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS M489GTD PRO/USB3 lap. A következő hibajelenségeket produkálta: Játék közben szétesett a kép, beragadt a hang. Újraindítás után néhány perc után ismét kifagyott, de akkor kék halállal (dxgmms1.sys). Utána olvastam, directx probléma, feltelepítettem, úgy tűnt megoldotta a gondot. Azonban egy pár nappal ezelőtt ismét jelentkeztek a hibák, de már a bios képernyő is kifagyott! Reset, semmi, megint reset semmi, táp kikapcsol, utána indul. Tegnap mem teszt után nem indult el csak sípolt (1 hosszú, 2 rövid). A neten azt találtam, hogy videó inicializálási (de szép szó :) ) gondja van. Kikaptam a videokártyát, ua, memóriát, ua, hdd-t lehúztam ua. :O :W

Mit próbáljak még ki? Vagy irány szerviz?

köszi

(#2806) miresz válasza toto76 (#2805) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem alaplap.Mult héten raktam össze egy gépet Asus M4A88TD-V EVO/USB3 alaplappal ugyanez a jelenség + még szétcseszte a memóriákat is. Garba cserélték. Min. 2 hét. Egyre több a hibás Asus lap.

(#2807) toto76 válasza miresz (#2806) üzenetére


toto76
tag

Mi lett a vége? Csere? Ugyanolyanra vagy más gyártót választottál?

(#2808) miresz válasza toto76 (#2807) üzenetére


miresz
veterán

Ugyanarra cseréltem azóta faxa minden.

(#2809) Matamata válasza miresz (#2804) üzenetére


Matamata
aktív tag

Mármint kézileg kell beállítgatni. Más lapoknál ezt jól tüntetik fel és az 1600MHz mellett nincs OC jelzés ha választható érték a bios-ban. Az más kérdés, hogy ez is tuning.

(#2810) mpierre


mpierre
veterán

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:
Integrált vga lehet a tuning akadályozója? Adataimnál a 2-es gép nem szereti a tuningot. A ramokra gondolok itt elsősorban. 1800MHz-en nem tudom hajtani őket, csak 1720MHz-ig megy, utána feszelhetem a világba, vagy el se indul, vagy bekékül. A procit alapfeszen 3,2-3,3 GHz-ig húztam simán egy giga lapban (ott nem volt integrált vga).

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2811) gyiku válasza mpierre (#2810) üzenetére


gyiku
nagyúr

ott nem az IGP a ludas, hanem az IMC, ennyit tud.

hüllő

(#2812) mpierre válasza gyiku (#2811) üzenetére


mpierre
veterán

Ez nem túl jó hír. :O Esetleg deneb, vagy thuban magos procival ez ram tudna többet is?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2813) gyiku válasza mpierre (#2812) üzenetére


gyiku
nagyúr

denebbel is ez a vege, thubant nem tudom.

hüllő

(#2814) gepetto86


gepetto86
tag

Hali!

Valakinek halt már meg a M4A785D-M PRO?Az enyém 1 hete nem hajlandó elindulni.Kifagy még biosban is.Valaki találkozott már ezzel a problémával?

(#2815) Thrawn válasza gyiku (#2813) üzenetére


Thrawn
félisten

Thubannal biztos, hogy jobban szaladna.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2816) miresz


miresz
veterán

ERRE még mindíg senki?

(#2817) Thrawn válasza miresz (#2816) üzenetére


Thrawn
félisten

Tuningolnod kell hozzá, de a Denebek memóriavezérlőjét ismerve, nem biztos, hogy el tudod érni az 1800 MHz-es memórajelet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2818) Daert


Daert
őstag

Üdv.
Rákerestem a TurboV kifelyezésre itt a topikban,most már tudom hogy mire jó csak azt nem,hogy ha beállítok értéket és azon nem hajlandó a cpu üzemelni akkor Clear Cmos vagy egyszerűen enm fogadja el a beállításokat?

(#2819) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Van egy M4A785D-M PRO alaplapom, benne egy FX-5000. 3,2Ghz-t értem el vele eddig (291*11), de ehhez a memóriát teljesen vissza kell osztanom a biosban (200). Felette el sem indul a gép. Időzítések voltak már auto-n és manuál is állítottam, de semmi. 1066-osak a kicsikék, jó lenne legalább ha 800 körül mennének, de így csak 5xx-et mennek. 280*11 körül már fel tudom venni 266-ra is a biosban. Min kellene esetleg állítanom, hogy jó legyen? Mi lehet az ok??? :R

(#2820) Thrawn válasza Daert (#2818) üzenetére


Thrawn
félisten

Elfogadni elfogadja, de instabillá válhat a rendszered, rosszabb esetben pedig Clear CMOS kell, hogy újra el tudd indítani a géped.

banderasz77: Ha Auto-n hagyod a memóriákat (vagy 800MHz-re állítod be őket) és te adod meg nekik a szükséges feszültséget, majd ezután kezded emelni a ref. órajelet akkor is kifagy a géped? Meddig tudsz így elmenni ha a memóriák órajeleit nézed?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2821) banderasz77 válasza Thrawn (#2820) üzenetére


banderasz77
addikt

A memók elmennek alapfeszen 1080-1090-ig 5-5-5-15 -ös időzítésekkel. Ezért nem értem mi lehet.

(#2822) banderasz77


banderasz77
addikt

Abszolút sehogy sem áll fel rendesen csak 3,1Ghz-n 768Mhz-s ramokkal 4-4-4-12 -es időzítésekkel. Ha kiszámolom, 1000 körüli ramokat bukok, de ott már csak 5-5-5-15 -öt tudnék alkalmazni. Kérdés, mekkora a különbség így a kettő között.

(#2823) Thrawn válasza banderasz77 (#2821) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha így áll a helyzet, akkor nem a RAM-ok fogynak el, hanem a proci memóriavezérlője (CPU-NB vagy ilyesmi néven van elvileg a BIOS-ban). Adj neki plusz feszültséget.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2824) banderasz77 válasza Thrawn (#2823) üzenetére


banderasz77
addikt

Adtam már neki 1,25V-ot, többet csak 1x adtam neki 1,3V, de akkor sem indult el. Többet nem merek.

(#2825) Thrawn válasza banderasz77 (#2824) üzenetére


Thrawn
félisten

De ugye a procinak adtál és nem az alaplapi északi hídnak :)
Tipp: Van újabb BIOS a lapodhoz? Érdemes lehet kiróbálni, veszteni biztos nem vesztesz vele semmit.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2826) banderasz77 válasza Thrawn (#2825) üzenetére


banderasz77
addikt

Persze, a procinak adtam. A chipset voltage érintetlen. A legújabb bios van rajta, az előzővel sem ment már... :U

(#2827) Thrawn válasza banderasz77 (#2826) üzenetére


Thrawn
félisten

Újabb tipp: Emelj egy kis alaplapi NB-feszültséget, ha nem segít akkor a HT-nek is adhatsz egy kis pluszt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2828) banderasz77 válasza Thrawn (#2827) üzenetére


banderasz77
addikt

Mennyi lenne az a kis plusz amit lehet nekik adni? Még az alapfeszüket sem tudom...

(#2829) Thrawn válasza banderasz77 (#2828) üzenetére


Thrawn
félisten

+0,1V-tól nemigen lesz még bajuk.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2830) banderasz77 válasza Thrawn (#2829) üzenetére


banderasz77
addikt

Na de mi a ref. érték?

(#2831) Thrawn válasza banderasz77 (#2830) üzenetére


Thrawn
félisten

Az NB-nek 1,1V, a HT-nek pedig 1,2V.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2832) banderasz77 válasza Thrawn (#2831) üzenetére


banderasz77
addikt

Ok, köszi, megpróbálom. Bár mindenkinél így megy 7xx környékén különféle lapokban. Szerintem nem sok az esély.

(#2833) banderasz77


banderasz77
addikt

Van valakinek újabb M4A785D-M PRO lapja, mint rev. 1.07G ?

(#2834) gYaLo


gYaLo
őstag

Sziasztok!
Lenne egy ASUS M4A785TD-V EVO lapom, és egy Phenom2 x4 955 -ös procim...
Jelenleg még csak gyári hűtőm van, valaki írna nekem egy full bios beállítást tuningoláshoz ?
Még soha nem volt AMD-m, nem tudom, mi merre mennyi...
Előre is köszönöm :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#2835) szekto


szekto
aktív tag

Sziasztok!

Új alaplapot+procit+memóriát fogok venni. A procit már kinéztem, egy AMD Phenom II X4 945-öst vennék, s persze mellé DDR3-as memóriát. Alaplapból az Asus M4A77TD Pro-t nézegettem, az úgy kb. tudásra és árban is jónak néz ki. Viszont jó néhány embertől halottam, hogy az új ASUS alaplapokkal gondok vannak.

Van valakinek ilyen lapja, s volt már vele gond? :)

Vagy tudnátok ezzel egy ár- és teljesítménykategóriájú alaplapot ajánlani nekem? :)

Előre is köszönöm a segítséget! :)

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#2836) gyiku válasza gYaLo (#2834) üzenetére


gyiku
nagyúr

AMD K10/K10.5 túlhajtási útmutató

szekto: neked egy M4A785TD-V EVO is megfelelne, azokkal nincs gond. de nyugodtan nezegethetsz 880as lapokat is.

hüllő

(#2837) szekto válasza gyiku (#2836) üzenetére


szekto
aktív tag

Okés, köszi szépen a választ! :)

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#2838) Zohan


Zohan
senior tag

Sziasztok...
Nos ilyen lap vásárlása előtt állok csak nem tudom melyik lenne az ideális.. illetve melyik miben különbözik?

ASUS M4A785TD-V EVO
vs.
ASUS M4A785TD-M EVO

Egyenlőre úgy néz ki hogy egy AMD Phenom II x955 és 2x2gb 1800mhz-es Geil Evo SPD9 megy bele...
ami fix az egy Gigabyte 9800GT OC rev2 ez csak azért mert a mostaniban ez van benne és vga-t csak pár hónap múlva cserélek, addig meg teljesen jó..
bár ez kicsit aggaszt mert az alaplap dobozán egy szép ati logó is virít bár tudom hogy attól még megy benne az nvidia.. de lehet jobb atival.. amit viszont sosem fogok venni..
szóval várom az ötleteket, véleményeket és egyéb hozzászólásokat..
De leginkább az alaplap érdekel hogy szerintetek ez jó vagy kis rááldozással inkább jobbat érdemes?

:R

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#2839) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

ASRock Extreme3 és Asus M4A89GTD PRO között vacillálok. Eddig azt hittem, hogy az Asus egyenlő a minőséggel, de visszaolvasva a topikban -hibás darabok- teljesen elbizonytalanodtam. :F
Az ASRock meg régen küzdött gyerekbetegségekkel azt meg azért nem merek venni....mi marad, MSi meg Gigabyte? :F

(#2840) gyiku válasza Zohan (#2838) üzenetére


gyiku
nagyúr

a 2 lap majdnem ugyanaz, kb csak meretbeli kulonbseg van. az M matx, mig a V rendes atx. ha akarsz crossfiret a jovoben, vagy kell a tobb pci, akkor V, ha nem, vagy kicsi hazad van, akkor eleg az M.

geil helyett inkabb nezz kingstont, azt tuti szereti.

vbbb: ha veletlen kifogsz 1 hibasat, akkor garanciaban csere. asrockok is jok, bizony. penztarcad dont.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#2841) reset válasza vbbb (#2839) üzenetére


reset
senior tag

Hali!
Nekem Asus M4A89TD Pro deszkám van ...ez kicsit drágább a G-s változatnál, de én kizárólag külön VGA karit használok... Eltartott egy darabig, amíg kiismertem...most, hogy már kézre áll: igen megszerettem. A GB 770 TA-UD3 lapomat cseréltem erre, és nem bántam meg. Egyébként sztem mindkét általad megjelölt lap jó választás :)

[ Szerkesztve ]

(#2842) Zohan válasza gyiku (#2840) üzenetére


Zohan
senior tag

esetleg valami ötlet más lapra?? ám mi baja geil evo val?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#2843) vbbb


vbbb
őstag

gyiku, reset:

Köszi a választ, valószínűleg ASRock lesz az USB 3 és az ár miatt.

(#2844) gyiku válasza Zohan (#2842) üzenetére


gyiku
nagyúr

mind2 lap jo, itthon V van, meloban M, semmi gond. geil nincs a tamogatottak kozt, vagy szereti, vagy nem. kingston amugy is jobb mar manapsag ;) viszont 1800mhz-et egyik sem fog menni, az tuti.

hüllő

(#2845) Jester01 válasza Zohan (#2842) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem Geil Value 1600MHz CL8 1.6V van benne, nincs vele baj. Nem tudom az Evo mennyiben különbözik.

Jester

(#2846) Zohan


Zohan
senior tag

és szerintetekmelyik ramok lennének a legjobbak ebbe a lapba?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#2847) evola


evola
senior tag

Sziasztok!

Asus M4N82 Deluxe lapja van valakinek?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#2848) Zohan válasza evola (#2847) üzenetére


Zohan
senior tag

konkrétan nekem nincs..
de ismerősömnek van és ő dícxséri.. bár azt mondja ebben az árkategóriában inkább ddr3asat venne

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#2849) helkis


helkis
addikt

rég jártam erre, ami jót jelent, de most sajna gondom van..

van nálam egy x-fi extreme audio hangkari, amit ki akartam próbálni, a vga-miatt csak az alsó mezei PCI-slotba fér el (M4A79Deluxe), de sajna nem ismeri fel a rendszer... :F egy másik gépben teljesen jól működik.. a gépemen 2oprendszer is van egyikből sem látja, olyan mintha tiltva lenne a PCI foglalat már, ha létezik ilyen.. :(

tipp? köszi! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2850) Jester01 válasza helkis (#2849) üzenetére


Jester01
veterán

És a két oprendszer közül az egyik linux? Akkor ellenőrizd lspci paranccsal.

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.