Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8045) Janos250 válasza fecske13 (#8044) üzenetére


Janos250
őstag

Többféle lap van. Amiken ESP-WROOM-32 van, akkor semmi lényeges különbség nincs köztük.
Amiben különbözni szoktak pl. hogy hány GND láb van, meg hasonlók, továbbá a lábak mellé írt "név", mert nem mindig egyformán nevezik a lábakat. Ezért én többnyire a GPIO sorszámmal és nem a nevével adom meg a lábakat, hogy ha egy másik lapot választok ki, ne tekintse ismeretlennek a lábak elnevezéseit.

Hangsúlyozom mégegyszer, hogy ha a képen ki van takarva annak a fém burkolatos százlábúnak a felirata, akkor az bizony többnyire ESP8266, nem 32. Persze az se rossz, de a párszáz Ft különbség ellenére a ESP32 SOKKAL többet tud, ma már nem éri meg ESP8266-ot venni. A 8266 programjai is futnak a 32-n is. A 8266-nak én egyetlen előnyét látom: fizikailag kisebb a kevés lábszám miatt, ezért ha picike helyre kell bepasszírozni, akkor az a 8266-al könnyebben megy.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.