- Lenry: Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- VoidXs: Tényleg minden játék optimalizálatlan?
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Tomasz72: Ventilátor upgrade
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
And
veterán
Nem egészen. Vagyis nem csak a soros porton keresztül lehet neki megmondani, hogy bármit is csináljon (a változók értékátadásán túl). Kapsz egy szerkesztőprogramot, amit akár ki is próbálhatsz, ingyenes, és van benne debugger, lényegében szimulátor. Pontosan azért HMI, amiért hasonlít az ipari HMI-khez: pl. nem kell neked minden egyes grafikus elemet külön összerakni, hanem van egy valag előre definiált objektum, amit külön oldalakra szervezve tudsz letenni. ilyenek a gombok, bargraph-ok, szám- és szövegmezők, bitmap-képek, stb. Ezen felül vannak nem látható elemek, pl. belső változók, touch-területek (hotspotok), timerek is. Ezeknek az objektumoknak mind van egy vagy több tulajdonságuk (pozíció, méret, színek, állapotok, szövegtartalom, változók értéke, ..), amelyek változtathatók a HMI-n megírt eseményvezérelt script-ekből, vagy a soros vonalon keresztül. Úgymond önálló programot képes futtatni, változókkal dolgozni, logikai műveleteket végezni és a többi. Ehhez rendelkezésre áll egy csomó belső RAM ill. flash-tár, amelybe a programrészletek (script-ek), grafikus elemek, betűtípusok kerülnek. Vagyis ezek a feladatok az alap kontrollertől - amihez a HMI kapcsolódik - függetleníthetőek, a HMI leveszi az adattárolás, animáció és akár egy csomó logikai művelet terhét az eredeti kontrollerről. Tehát nem egy 'buta' kijelzővezérlő, mint mondjuk az SSD1306, amire bitmap-ként kell kiküldened az utolsó pixelt is, hanem egy önálló mikrogép, amelynek van saját programtára és kijelzője. A felhasználói kódot és adatokat az éles felhasználás előtt ugyanúgy le kell töltened a HMI-re, mint az arduino-ra a saját kódját.
(Van néhány erős hiányossága, amely szoftverből orvosolható lenne, de együtt lehet élni vele. Az például roppant zavaró, hogy nincs egy egységes, egyben áttekinthető 'programod', amit megírhatsz, hanem adott oldalon, adott objektum adott eseményéhez rendelhető egy hosszabb-rövidebb script. Így sajnos a felhasználói kód már eléggé áttekinthetetlen, ha az adott projekt bonyolulttá válik.)
Új hozzászólás Aktív témák
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Lexus, Toyota topik
- Autós topik
- Nintendo Switch 2
- LEGO klub
- Milyen légkondit a lakásba?
- Lenry: Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre
- Vigneau interaktív lokálblogja
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Formula-1
- További aktív témák...
- NYÁRI BOMBA AKCIÓK! STEAM, UBISOFT CONNECT, EA APP, XBOX EREDETI KULCSOK 100% GARANCIA
- DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2650v3 (20 mag / 40 szál, 2.3/3.0GHz), 32GB RAM, 55992Ft+ÁFA
- Crucial 240GB SSD eladó
- Lenovo ThinkPad T14 3 Gen 16/256GB SSD, Újszerű, 1 Év Garanciával
- LG 32GS95UE - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest