Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Ghoosty #8462 üzenetére

    Összehasonlításképpen az 1970-es években viszonylag kevés autóval 1300-1500-an haltak meg évente, addig mára ez a szám lecsökkent 6-700-ra úgy, hogy a forgalom durván növekedett.

    Meg az autók tömege, sebessége, és a leutazott távok hossza. Ezeket figyelembe véve a baleseti arány töredéke ma az akkorinak.

    A hsz-ed többi részével is messzemenően egyetértek.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Ghoosty #8462 üzenetére

    Persze ez a normális. :K Mármint én is megteszek mindent a gyerek biztonságáért (nekem is van mindenhol "védőizé", még ott is ahol jó ha 10 évesen eléri majd :DDD ) és a műhelyem is abszolút gyerekbiztosra épül, minden zárható és minden magasan van. Csak épp nem kell túlzásokba esni.

    Ettől függetlenül a kiragadott résszel én is egyetértek, nagyon. Amit a saját bőrömön tapasztalok "beszólásokon" és egyéb csatornákon keresztül az az, hogy rengetegen brutálra túlpörgik ezt a gyerekféltés dolgot. Legviccesebb az volt eddig amikor beszóltak nekünk, hogy hogy merjük a gyereket engedni homokozni majd 2 évesen, majd biztos elkap valamit és hogy milyen felelőtlen szülők vagyunk, szégyellhetnénk magunkat. Na ekkor egy egyáltalán nem elfojtott nevetéssel és lenéző pillantásokkal hátat fordítottam és otthagytam őket. Basszus két évesen én már régen a háziállatok (csirke, disznó, a szomszédban még ló és szarvasmarha is volt, amiken ültem is) körül ugrándoztam, nem hogy homokhoz értem-e már...

    És ezt azóta hatványozottan érzem és tapasztalom mióta 5 éve felkötöztem Budapestre (mondjuk e hónapban végre költözünk kertes házba :C ). Vidéken ezt sokkal-sokkal lazábban veszik.

    És itt most nem arról van szó, hogy féltem-e a "valós" veszélyektől (lelép villamos elé, jön egy barom autóval és elnyom minket a zebrán, megcsúszik a lépcsőházban, vagy mondjuk autós baleset) hanem az egyéb (fentebb is említett), mondhatnám "lényegtelen" dolgokban. Abba meg már ne is menjünk bele, hogy egy számomra tök idegen, először látott ember hogyan is jön ahhoz, hogy beleszóljon az én nevelési módszereimbe, úgy hogy nem kértük a véleményét. :(( Mert egészen más ha például egy ilyen fórumban teszem fel a kérdésemet és arra logikusan választ is várok idegenektől, mint az amikor az játszótéren szólnak bele az életünkbe kérés nélkül tök idegenek.

    [ Szerkesztve ]

  • tildy

    nagyúr

    válasz Ghoosty #8462 üzenetére

    A kabatos dologra: lehet nicns meghuzva rendesen, mindenesetre en tovabbra is inkabb kabar/anorak nelkul fogom bekotni a gyereket, es inkabb rakok a bekotes fole tobb ruhazatot, biztos ami biztos alapon. Ugy fazni sem fog.

    --------
    Most csereltettunk fozolapot, eddig abszolut nem biztonsagos , vedoszelep nelkuli gazos volt. 2008 ota van Angliaban torveny ra, hogy kotelezo flame failure devicet szerelni , es bar a lakas 2008-as epites, megsem volt benne. A kivitelezot megkerestuk, azt mondtak 2 ev utan a mi responsibilitynk, hogy csereljuk ha valami nem jo. Az, hogy nem feleltek meg a szabalyzatnak, oket nem erdekelte.

    Lenyeg a lenyeg, gondolkodtunk indukcioson es gazoson is. Vegul indukcios lett, mert nyilt lang nelkuli. Igen, mi is felnottunk gaztuzhely mellett, oke. Raadasul meg "falusi" is vagyok. Fejemhez is vagta hugom, hogy de hat nekunk is gaz volt otthon....

    De ha megoldhato, hogy picit is biztonsagos legyen valami, miert baj? Szoval vegul indukcios lett, mert ha veletlen ra is tenyerel nem fogja megegetni.

    A homokozotol mondjuk nem feltem, a nagy sterilitas sok helyen sokkal nagyobb gond....

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés