Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emmm

    senior tag

    válasz imibogyo #8464 üzenetére

    Tényleg lazábban veszik vidéken, ezt aláírom (Pöstre költözött vidéki kölök vagyok jómagam is), de ennek is megvan mindkét oldala.
    Tipikusan a saját anyámmal való apróbb viták gyereknevelési és egyéb általános kérdésekben is kb. emiatt jön elő, én már "pestiesedtem". :)

    Úgy gondolom, itt is az arany középutat kell megtalálni. Van, amiben az egyik, van, amiben a másik ad jobb megoldást.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz imibogyo #8464 üzenetére

    Én is vidéken élek, de ebbe a homokozós dologba belefutottam. Helyi anyukás fórumban egy frissen kiköltözött anyuka kérdezi, hogy hol lehet venni homokot a kerti homokozóba. 2-3 válasz jön, hogy a közeli bányából tud hozni, ha bérel utánfutót.
    Eléggé kiakadt, hogy hát neki ilyen tisztított, bacimentes homok kell és hogy lehetnek ilyen felelőtlenek a többiek.

    Eddig úgy érzem, hogy jól megtaláltuk a középutat, mert szüleim szerint túlféltem a gyereket, de a környező anyukák szerint meg felelőtlen vagyok.

  • twine

    addikt

    válasz imibogyo #8464 üzenetére

    Nekem pont ez a bajom amit vázoltál,,és ezért is redukáltuk le a találkozásokat a gyermekes ismerősökkel kizárólag a (számunkra) "normálisakra", elkerülve a konfrontálódást...Mert egy csomó (addig)jó barátunk változott meg ,miután született egy gyermeke,,
    Miután megszülettek a gyerekek és voltak cca 1/2-1év különbségek....Az "idősebb" gyerekek szülei kbsztt. okosnak képzelték magukat, és majd ők megmondják mi, hogy neveljük a gyereket, mit szabad neki, és mit nem....és ha mi nem úgy csináltuk, vagy védtük a gyereket, ahogyan (ők) vagy mások elképzelik akkor sz@r szülők vagyunk,,,
    Na köszönjük szépen, ebből nem kérünk...
    Érdekes módon az élet szépen rendbe rakott mindent, és igazolta, hogy pont ugyanolyan egészségesen fejlődik,mindegyik gyerek...(ja nem is,,a mi fiúnk, ügyesebb és okosabb mindenkinél ;] :P :DD )

    Mindenben van igazság ....tetszett (#8417) DeFranco hozzászólása a családok különböző prioritásaival...

    Azt hiszem tényleg az a fontos, hogy ne akarjunk egymás gyermekének nevelésébe/védelmébe kéretlenül beleszólni,vagy ami még rosszabb "hangosan" véleményt alkotni....
    ha tanácsot kérünk, meghallgatjuk a másikat, mérlegelünk...és döntünk...

    Visszatérve,,,attól, hogy a régi barátokat redukáltuk minimálisra, még vannak, és lettek "új" játszó pajtásai a srácomnak...tehát nem arról van szó, hogy kitéptem a társadalomból....

    De pld. amikor csecsemőként olyan piillantásokat vetettek rá, mintha nyomorék lenne, mert az ujját szopta, és nem a cumit,,,hogy "szeeegény"......az ilyenektől azt hittem gyilkolni fogok...
    Aztán persze a mi csemeténk mire elkezdett járni már rég nem szopott semmit,,,a "sajnálkozó" anyuka kislánya még a futóbringán is majszolt a cumit...(amivel semmi bajom, csak akkor ne legyen az én fiam sem "nyomorék" )

    konklúzió? nincs...
    Legyünk tisztelettel egymás iránt...azt hiszem az mindig fontos
    :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés