Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34801) Melack válasza r0besz (#34800) üzenetére


Melack
veterán

Abból sose volt még gond, hogy belinkeltek egy programot. Csak ne legyen vírusos. :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#34802) (jan)


(jan)
őstag

Fiel expertnek is nagyon jó a webes része :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#34803) R19


R19
senior tag

Szerintetek melyik a legjobb offline angol - magyar szótár, ami a szavak kiejtését is jó színvonalon tudja?
Sokat kipróbáltam, de eddig nem találtam az igazit.

(#34804) Met


Met
nagyúr

Ha az értesítési sávban ott az E betű fel le nyilakkal akkor adatforgalmat generál?
Ha igen hogy lehet kikapcsolni? GingerDX rom

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34805) Teasüti válasza Met (#34804) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak ha színesek a nyilak (zöld alapértelmezésben), akkor van tényleges forgalom.
Beállítások/Wifi és hálózatok/mobil hálózatok/adatok engedélyezése.

(#34806) Imdre válasza R19 (#34803) üzenetére


Imdre
aktív tag

Nem írtad, hogy ingyenes, vagy fizetős érdekelne. Ha van rá kereted, akkor a Slovoed a legjobb. Nemcsak rengeteg szót tud jó minőségben kiejteni, de nagy a szókincse, hangbevitel google voice-al, bevitel vágólapról (beviszed a mondatot és szavanként kiszótárazható - ez nagyon praktikus). Csak nem szabad play-en megvenni, mert ott 30 dollár, közvetlen a paragon softver-től viszont 20 dollár. Szerintem megéri, mert a többi szótár köszönőviszonyban sincs vele. Akadémiai Kiadó adatbázisával.
A teljes verziót kipróbálhatod, néhány szó után kezd rinyálni a kódért.

[ Szerkesztve ]

(#34807) xSide


xSide
őstag

Tettem még egy próbát teszt fájlokkal a sugarsync-el, nem jött be!!!
Legfőképp a varázs táskája ütötte ki a biztosítékot nálam, ne ő döntse már el hova rakja.
Megtaláltam a megoldást áthelyezésére is, de így sem jó!
Egyáltalán nem értem milyen szinkron az, hogy a fájlokat külön menti eszközönként, összekombinálni nem tudtam, hogy amit pc-ről feltöltök egy mappába, mondjuk a telóról is oda helyezhető legyen!!!
Ez azt eredményezte, hogy fájlok 2 helyen is meg vannak a sugarsync rendszerében továbbá a telón +1 helyen, továbbá pc-n szintén 2 helyen...
Vagy nekem bonyolult, vagy nem arra való amire én gondoltam...
Most áttértem a min.us-ra, ide azt töltök, amit én akarok bár szinkronizáció (még) nincs benne, de legalább én kezelem a saját fájljaimat (2Gb fájlkorlát van, sávszél nincs korlátozva, alap tárhely 10GB, meghívott regelés esetén +1GB ajándék)!
Könnyű elérhetőség, egyszerű megosztás http://mxs.minus.com, akár pulikus, akár privát mappánként is és alias név adható hozzájuk...
Regisztráció az aláírásomban és mindketten jól járunk!

ui.: mikor töröltem telóról a sugárt, törölte a szinkronizáció során megadott mappákat igaz létrehozott az sd-n egy Trash mappát és ott megtaláltam, pc-n a duplikációkat magam kellett törölni és pár zip sérült is:)

[ Szerkesztve ]

(#34808) r0besz


r0besz
csendes tag

Esetleg valaki tudna ajánlani egy Vírus irtót, vagy valami hasonlót ??
Lehet fizetős de inkább ingyenes kell .. :D

Avast nem jött be nekem ..
Kaspersky fizetős meg volt .. nem nyerte el a tetszésem .. :N

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro / Rom: MiniCm7-Kernel: nAa-11 /8GB SD/

(#34809) RootRulez válasza r0besz (#34808) üzenetére


RootRulez
félisten

Minek? :F

═════════════════════════════════════════

(#34810) R19 válasza Imdre (#34806) üzenetére


R19
senior tag

Ezzel "szemezek" már egy ideje, csak kicsit borsos az ára.
A Paragon Softver-es 20 dolláros elérhetőséget nem találom! :N

(#34811) Melack válasza RootRulez (#34809) üzenetére


Melack
veterán

Mert ez lett talán az új trend? Olvasgattam pár helyen erről, de annyira sokféle a vélemény, hogy én egyelőre nem teszek fel semmit a telefonra, ami vírusirtó.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#34812) r0besz


r0besz
csendes tag

Nekem csak addig kell még le csekkolom a telefont :D
Alkalmazásaim része torrent oldalakról való :U

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro / Rom: MiniCm7-Kernel: nAa-11 /8GB SD/

(#34813) Melack válasza r0besz (#34812) üzenetére


Melack
veterán

LOL. Play nem jó, vagy drága?
Ha csak tesztelésre kell, akkor nem egyszerűbb a Playről lerántani és tesztelni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#34814) kymco


kymco
veterán

Írtam levelet a problémámmal a google-nak. Azt válaszolták, a probléma ismert, egyelőre nincs megoldás rá, dolgoznak rajta, és javasolják, hogy addig is másik account-tal vásároljak, amennyiben muszáj.

A problémám az volt, ha valaki nem olvsta, hogy meg akartam vásárolni egy progit, amit korábban már használtam, de még nem volt megvásárolva. A státusza alapból "purhased", pedig nem vettem meg, és amikor telepíteném, kiírja a google play, hogy nem lehet letölteni, mert nincs megvásárolva. Tehát meg nem tudom venni, le nem tudom tölteni....
Voltak ötletek, (titanium backup pro, maerket fix és társai, sőt factory reset is), de nem működnek. Olybá tűnik, hogy ez az accounthoz kötődő információ, a telefon oldaláról nem lehet megoldani...

www.refujvaros.hu

(#34815) r0besz válasza Melack (#34813) üzenetére


r0besz
csendes tag

Drága ! ;] Jó App több 1000 ft. mondjuk mostanában nem nézegettem mi mennyibe kerül :)
Igazad van egyszerűnek egyszerű ,de sok idő :K

Olvastam egy cikket még pedig erről :.
Egyre érettebb vírusok veszélyeztetik az Androidot

"Az egyik mobilbiztonsággal foglalkozó cég egy olyan kártékony programról számolt be, amely az eddigi legtöbb fejtörést okozhatja az Android alapú készülékek esetében

A Lookout Mobile Security kutatói a napokban egy olyan kártékony programot fedeztek fel, amely kifejezetten az Android alapú készülékeket szemelte ki magának. A Geinimi névre keresztelt vírus bizonyos szempontból túlmutat az eddigi, androidos károkozási kísérleteken. Ennek oka, hogy számos funkcióval rendelkezik, sőt a PC-s világból már jól ismert botnetek kialakításától sem riad vissza.

Mit is tud valójában a Geinimi?

A vírus egyik legfontosabb feladata, hogy a fertőzött mobil készülékekről adatokat szivárogtasson ki. Ennek érdekében összegyűjti a telefonhoz tartozó azonosítókat (például az IMEI (International Mobile Equipment Identity) számot), a SIM kártyán található információkat, valamint rögzíti a mobil eszköz aktuális földrajzi pozícióját, majd az adatokat öt percenként feltölti előre meghatározott távoli szerverekre. A vírus több kiszolgálóval is képes felvenni a kapcsolatot. Ezek azonban nemcsak azt a célt szolgálják, hogy elősegítsék az adatszivárogtatást, hanem parancsok közvetítését is ellátják. Kevin Mahaffey, a Lookout Mobile Security műszaki igazgatója szerint e kiszolgálók tulajdonképpen egy botnet vezérlőszerverei, amelyek a fertőzött telefonok felé különféle parancsokat továbbítanak. Vagyis a Geinimi botnet kísértetiesen hasonlít a PC-ket veszélyeztető zombi hálózatokhoz. A vírus távolról elsősorban állományok letöltésére, telepítésére, illetve szoftverek eltávolítására vehető rá. Azonban amikor a kártevő ilyen jellegű műveleteket hajt végre, akkor az Android minden esetben figyelmeztető üzenetet jelenít meg, és a vírus csak akkor képes a feladatának elvégzésére, ha a felhasználó figyelmen kívül hagyja a figyelmeztetést."

:Y

Ez nem reklám célú :N tájékoztatás..

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro / Rom: MiniCm7-Kernel: nAa-11 /8GB SD/

(#34816) TRob1 válasza r0besz (#34815) üzenetére


TRob1
veterán

"Azonban amikor a kártevő ilyen jellegű műveleteket hajt végre, akkor az Android minden esetben figyelmeztető üzenetet jelenít meg, és a vírus csak akkor képes a feladatának elvégzésére, ha a felhasználó figyelmen kívül hagyja a figyelmeztetést."

Hát ne hagyd figyelmen kívül. Ilyen egyszerű. :))

(#34817) xSide:
Így van. És mi sem bizonyítja ezt jobban mint a különböző "összehasonlító táblázatok", ahol egyszer ez győz, egyszer az (de majd mindegyikről lehet olyat találni hogy az a legjobb, attól függ épp ki készítette/készíttette :D)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#34817) xSide válasza r0besz (#34815) üzenetére


xSide
őstag

"Az egyik mobilbiztonsággal foglalkozó cég egy olyan kártékony programról számolt be..."

Általában itt abba is hagyom az ilyen cikkek olvasását, mind csak szenzációhajhász és arra irányul, hogy az ő alkalmazásukat töltsék, telepítsék mindenhova!

(#34818) Balinov válasza R19 (#34810) üzenetére


Balinov
félisten

a 20$-t en sem, csak 29.99$-est

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#34819) r0besz válasza xSide (#34817) üzenetére


r0besz
csendes tag

Mondjuk igen ez igaz .. Azért csinálják ,hogy vegyék a vírus irtókat

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro / Rom: MiniCm7-Kernel: nAa-11 /8GB SD/

(#34820) Melack válasza r0besz (#34819) üzenetére


Melack
veterán

Ergo - még ha nem is legális forrásból beszerezve őket - nálad is célt értek,mert mindent megteszel, hogy kipróbáld őket.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#34821) r0besz válasza Melack (#34820) üzenetére


r0besz
csendes tag

Warez világ van és nem csak alkalmazások terén . :D
Lehet nem idevaló meg nem a témához kapcsolódik ,de le írom .
Most itt fent az oldalon biztos van olyan személy aki rendszeresen vásárló a Google Playen ..
De közben meg az asztali gépén megy a bittorent és tölti le a filmeket ..

Maga a tört szoftvereknek meg van a hátrányuk,mint ahogy kezdtem :U
De viszont a vásárolt szoftvereknek is van hátrányuk ..

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro / Rom: MiniCm7-Kernel: nAa-11 /8GB SD/

(#34822) RootRulez válasza xSide (#34817) üzenetére


RootRulez
félisten

Meg a cukrász jó hogy tortával akar etetni kenyér helyett...

═════════════════════════════════════════

(#34823) Imdre válasza R19 (#34810) üzenetére


Imdre
aktív tag

Töltsd le máshonnan, próbáld ki. Ha tetszik, akkor segítek a megvételében. Sokat kipróbáltam már, de mind gyenge a slovoed-hez képest. Borsos igen, de ezért mondtam, hogy próbáld ki. Kód nélkül is ki tudod próbálni a teljes cerziót.

(#34824) xSide válasza r0besz (#34821) üzenetére


xSide
őstag

Szedtem már le marketről nem kívánt mellékterméket produkáló alkalmazást, különböző csillagok nyereménnyekkel az értesítő sávban...
Most az avast ugye fenn van és megfogja őket, így nem is hagyom települni!
Hangsúlyozom nálam az avast kizárólag próbaként került fel (mivel itt ajánlotta vki) és most már jó szolgálatot tesz az appok net korlátozásában, hívások szűrésében kisebb memória hadználat mellett, mint ha külön appokkal oldanám meg...

[ Szerkesztve ]

(#34825) Imdre válasza Balinov (#34818) üzenetére


Imdre
aktív tag

Telefonról nem tudok tovább lépni a vásárlásra, de a fizetésnél is annyit kér? Mert nekem ott kevesebbett kellett fizetnem.
Viszont akkor ugyanezzel az adatbázissal (az app picit butább) megvehető az Akadémiai Kiadónál is 3990-ért. A neve: Akademiai itt. Kipróbálásra ez is letölthető. A támogatása gyengébb, de az adatbázis ua.

(#34826) r0besz válasza xSide (#34824) üzenetére


r0besz
csendes tag

Akkor nálad voltak gondok.. Szóval írásodból kivéve az Avastot ajánlod

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro / Rom: MiniCm7-Kernel: nAa-11 /8GB SD/

(#34827) xSide válasza r0besz (#34826) üzenetére


xSide
őstag

Voltak igen problémák, mivel mást nem próbáltam az avast-on kivűl nem is tudok más tapasztalatra hagyatkozni...

Más dolog a cache és szemét takarítása kb 1 óra netezés után az egyetlen (számomra ismert sd-n is "dolgozó") Cache Cleaner NG által:

ui: rendszer appokkal együtt 165 telepített alkalmazás van fenn most...

[ Szerkesztve ]

(#34828) r0besz válasza xSide (#34827) üzenetére


r0besz
csendes tag

Az szép 165 db.. :Y Cache Cleaner meg nézem ezt !1 click cleart használom :U

[ Szerkesztve ]

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro / Rom: MiniCm7-Kernel: nAa-11 /8GB SD/

(#34829) St3ven


St3ven
addikt

Srácok, valaki le tudná nekem tölteni a Play-ről a Phone2Phone Internet Calling nevű progit, és át tudná küldeni nekem az apk-ját?

Ha az LG GT540-es telóján töltené le valaki, azt külön megköszönném, bár nem hiszem, hogy lenne különbség telótípusonként.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#34830) Probert75 válasza St3ven (#34829) üzenetére


Probert75
addikt

(#34831) xSide válasza r0besz (#34828) üzenetére


xSide
őstag

Többsége teszt kiváltandóan régebbieket...
Az állandó akkor is 40 körül lenne heti használatba vétel mellett!
A system appok száma egyébként nálam 62 romtól függően kitakarítva, kiegészítve...
A Cache Cleaner NG pedig root-olt készüléken tényleg jól teljesít...

[ Szerkesztve ]

(#34832) sittes79


sittes79
addikt

ven e autós rádiós usb-és hifi-hez valamilyen progi, amivel telóról lehet navigálni a zene mappában, majd kiválasztva lejátszani azt?

(#34833) St3ven válasza Probert75 (#34830) üzenetére


St3ven
addikt

Köszi, megpróbálkozom vele.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#34834) decoati válasza xSide (#34831) üzenetére


decoati
aktív tag

Cache Cleaner, mint időzített sync, echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches? Nem lenne érdemesebb akkor inkább agresszívebb i/o schedulert választani? Csak úgy kérdezem, semmi izé.

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#34835) xSide válasza decoati (#34834) üzenetére


xSide
őstag

Nem is értem mit írsz, az általad említett elérési út nincs...
Egyébként sem használok egy appot sem automatikusan, majd én eldöntöm mikor mit csináljon:)
Melyik app képes arra mit te szeretnél?
Én csak a cache szemetet törlöm és nem kilövöm az appokat!

[ Szerkesztve ]

(#34836) RootRulez válasza Probert75 (#34830) üzenetére


RootRulez
félisten

Az tök jó, így megkímélem magam egy fölösleges körtől, amikor letöltöm a telóra az app-ot és felmásolom a gépre... (honosítás előtt)

═════════════════════════════════════════

(#34837) decoati válasza xSide (#34835) üzenetére


decoati
aktív tag

szóval ez az egész cache-esdi tudtommal arról szól, hogy az i/o műveletek nem akkor hajtódnak végre fizikailag a háttértáron amikor az logikailag megtörténik, mivel van egy "disk leképeződés" a memóriában. Ennek különösen nagy jelentősége van ssd háttértáraknál, wear leveling ide vagy oda. Ennek a kiírásnak a gyakoriságát/agresszivitását szabályozza az i/o scheduler.
A sync, echo 3 > proc/sys/vm/drop_caches egy réges-régi linux versike, ami kisynceli a dirty tartalmakat, (tehát minden kiírás megtörténik fizikailag), és dobja a cache-t. (mellesleg sgs-en létezik a path...)
A kérdésem első fele az lett volna hogy ez a cache cleaner ekvivalens-e a drop_cache időzített futtatásával, a második része megy hogy van-e arról gyakorlati tapasztalatod hogy mennyivel célszerűbb ezt időnként automatizáltan végrehajtani, mint választani pl. egy BFQ schedulert?
szerk.: ez a cache cleaner egyáltalán automatikus, vagy manuális? tényleg nem ismerem :)

[ Szerkesztve ]

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#34838) xSide válasza decoati (#34837) üzenetére


xSide
őstag

Ok mivel én még nem értem miről van szó megemlitem, hogy a Cache Cleaner-el a böngészők és egyéb appok által hagyott szemetet takarítom nem ram-ból (itt a scheduler elmélet bukik) hanem az sd vagy rendszer úgynevezett temp fájljaiból...

[ Szerkesztve ]

(#34839) Joshi válasza St3ven (#34829) üzenetére


Joshi
titán

Egyszerűbb ha letöltöd és telepíted az adott progit a telóra majd az Astro fájl managerrel készítesz a kedvenc progiaidról Buckup-ot. :K

(#34840) Mr X válasza Joshi (#34839) üzenetére


Mr X
veterán

Miért egyszerűbb ez, mint letölteni abban az app-ban egyből PC-re?

(#34841) r0besz


r0besz
csendes tag

KeepWiFi Locale valakinek van tapasztalata erről ??
Már mint gondolom állandóan futó alkalmazás ..
Vajon sokat eszik (ramot,aksit)

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro / Rom: MiniCm7-Kernel: nAa-11 /8GB SD/

(#34842) decoati válasza xSide (#34838) üzenetére


decoati
aktív tag

ja, hogy az a cache, vágom! bocsesz, kicsit túlbonyolítottam :)

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#34843) xSide válasza Joshi (#34839) üzenetére


xSide
őstag

Az astro a leggyengébb az appok mentése terén és fájlkezelésben is, próbáltam és váltottam a nagyobb funkcionalitással bíró File Expert-re...

decoati semmi gond legalább újat is tanulhatok, mert elkezdtem utána guglizni miről írtál:D

[ Szerkesztve ]

(#34844) Probert75 válasza RootRulez (#34836) üzenetére


Probert75
addikt

St3ven & RootRulez
Nem tudom működik e? Itt vagy egy másik fórumon linkelte valaki, gondoltam megosztom még1x!

[ Szerkesztve ]

(#34845) petipetya válasza xSide (#34843) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mi volt a baj vele?

"nincs rá lezsóidő"

(#34846) RootRulez


RootRulez
félisten

Van ez az Angry Swamp ChootEm
, hát nem tudom, mit gondoltok? :F


Probert75Most hirtelen lekaptam az ES File Exploert vele és működött...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#34847) Joshi válasza Mr X (#34840) üzenetére


Joshi
titán

Mert az SD kártyán maradnak és ha romot cserélsz akkor egyből telepítheted is. ;) Nem kötelező használni csak ez is egy alternatíva.

(#34843) xSide: a telepített progik mentéséről van szó nem komplett buckup-ról. ;)

(#34848) xSide válasza petipetya (#34845) üzenetére


xSide
őstag

Egyszerűen jobb a File Expert és kiváltja például a fájlküldés opciot pc-re a legegyszerűbben mindenféle szerver és kiegészitő telepitése nélkül...
Aki nem próbálja ki a "tartalom megosztása" ftp-n nem is fogja érteni miről irogatok:)

Joshi tudom és soha nem csinálok backup-ot:)

[ Szerkesztve ]

(#34849) kavics325i válasza RootRulez (#34846) üzenetére


kavics325i
őstag

Kb. mint a lekváros túrós csusza

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#34850) RootRulez válasza xSide (#34848) üzenetére


RootRulez
félisten

Mikor honosítottam, használtam kicsit, de mikor végeztem jött vissza az ES File Explorer. :U Mentésre meg jó a MyBacup. :K

═════════════════════════════════════════

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.