Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1959) apa111


apa111
aktív tag

Üdv az uraknak!
Látva az utolsó xx hsz-t ,hogy melyik alaplappal jobb a 3xxx gen szeretnék hozzá szólni saját tapasztalat / bő két hét alatt / mióta meg van az r5 3600 ,hogyan is teljesít ez a proci x370 vs x 570 lappal.Nem youtube videóból leszűrve hanem valós saját alap lapokkal / mind kettő tulajdonomban még nálam : Asus prime x370 pro VS Msi x570- A PRO /,ramok mindkettő esetben Patriot Viper 3733 cl 17 2x8g .A többi hardver minden ugyan az / ssd,vga stb/ .Operációs rendszer még a r5 2600 alól van/1903/ ,nem húztam újra a rendszert egyelőre.Tehát össze foglalva csak az alap lapom változott.Azt kell mondjam mind a kettő alaplapnál proci be rak ,memória belőve 3600 cl 16 -ra 1,35v mellett mind két alaplapon.Személy szerint nem látok semmi százalékos javulást az x570 lap javára ,legalábbis nálam asus nagyon jó biost csinált nem voltak anomáliák az asus lap használásánál ezzel a procival.A memória asus lapban 3800 cl 18 eddig lehetett húzni az 1,35v mellett .Jobban nem erőltetem ,mert már akkor körvonalazódott ,hogy lesz egy x570 lap még ha nem is egy csúcs ,de a chipsetre kíváncsi voltam /na meg a sors is hogy viszik a lapot egy kis r5 1400 társaságában/ szóval így adtam egy esélyt az x 570 lapnak főleg egy ilyen olcsó / 53000/ lapnak :) Msi lapom még nem volt meg is lepődtem a bioson /asus laphoz vagyok szokva/ ,de azt kell mondjam hamar ki ismertem magamat rajta , már mint a be állításán bár sok beállítást nem nagyon tudok hová rakni gyatra angol tudásom miatt :) Msi lapról annyit egy alap bios volt rajta ,gyártó oldalán volt egy friss bios és mindjárt bővült a beállítás rajta / ez főleg precision boost ,és a memória nagyobb mozgás teret kapott be állítás terén/ .Ebben a lapban a memória 4000 mhz cl 18 1,35v fclk 2000 ment be bútolt tesztek is mentek ,de nem voltak stabilitás tesztek csak a minden napi használat meg a játék unalom gyanánt :DDD .Elsőre azt kell mondjam semmi diferencia a két lap tudása közt ,de ugye ezek alap beállításon mentek /ki vételé ram/.Egy kicsit turkálva a biosokba asus lapnak volt egy MAX cpu clock override beállítása ott lehetett beállítani + 200mhz -t procinak ,de azt kell mondjam semmi többletet nem éreztem a 4200 mhz felett .Msi lapban meg ugye a ram megy 4000 cl 18 ,2:1 de itt se látok többletet mondjuk a 3600 cl 16 -hoz képest / legalábbis szintetikus tesztek alatt/ máson még nem néztem.Én azt javaslom akinek meg van régi lap / b350,x370,b450,x470/ még várjon bármilyen váltással már csak az árak miatt is amik elég drágák :O egy két képet rakok fel elsőnek asus lapról: és msi lapról ennyi egyelőre és azt mondom mindenki vonja le a következtetést kinek milyen lap kell és ne civakodjatok ,mert egy biztos még most nagyon friss a bios és mind az előző geneknél itt is lesz még bőven változás / JAVULÁS / minden téren ahogy AMD meg tervezte.
üdv : Gábor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.