Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) palfitom válasza ScomComputer (#642) üzenetére


palfitom
félisten

:W

SECTORnooB
Hűűű, de "megszépültél"! :DDD

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#652) SECTORnooB válasza palfitom (#651) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Korán jött a nyár :D

(#653) arnoldito válasza awexco (#647) üzenetére


arnoldito
senior tag

"A Precision Boost Overdrive igazából nem csinál mást, mint javítja az előző oldal végén bemutatott Precision Boost és XFR 2 képességeit, és ez nem is igazán a vezérlő képessége, hanem az átdogozott tápáramköré. A lényeg az, hogy a 2000-es sorozatú Ryzenek megemlített képességei minden elérhető alaplapban működnek, de ha bárki X470-es konfigurációt választ, akkor még nyerhető pár százaléknyi extra teljesítmény; bár hatalmas pluszra azért nem érdemes számítani, de az előny így is előny."

Biztos kompatibilis ez az XFR a régebbi lapokkal is, mert csak annyi az eltérés az XFR és XFR 2.0 között, hogy az utóbbi mindegyik magra alkalmazható teljes terhelésnél, ha tudod hűteni és nem csak egy vagy két magra adja oda a megemelt mhz-s órajelet. Ezért írtam, hogy aki tuningol úgyis manuálba tolja és mindegyik magot kimaxolja ez a lényeg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#654) vaakuum válasza arnoldito (#653) üzenetére


vaakuum
addikt

Viszont nekem meg úgy tűnik, hogy pl. játékhoz pont jó ez az xfr, ahol a jobban terhelt 1-2 magra rakja rá azt a bónuszt, amit a teljesítménykeret és a szilícium adott esetben még megenged. Mióta látom hwinfoban az aktuális magterhelések szintjét, nem igazán akarom manuálisan tuningolni, mert allcore csak jóval kisebb frekit tudok elérni. És olyankor az a mag is alacsonyabb frekin megy, amelyik mondjuk 80-90%-on van terhelve.
Igazából én annak örültem volna, ha a teljesítmény-kerettel lehet szabályozni az xfr csúcsot is, és adott esetben visszább lehet fogni, de jelenleg úgy tűnik, az xfr szereti magának osztani a kakaót a hűtés függvényében, ha a tápfeszt megpiszkálják, akkor durci tud lenni.
Nem tudok számokat mutatni, de szerintem az xfr, mint technológia pont valami olyanról szól, hogy minden chipből ki lehet hozni közel a maximumot úgy, hogy közben figyelnek a hűtési lehetőségkből adódó korlátozásokra. Jobb hűtéssel többet, rosszabbal kevesebbet.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#655) Beretvás válasza vaakuum (#654) üzenetére


Beretvás
addikt

Meg az 1.5 volt feletti tüskék, amiket ad neki.

(#656) Z_A_P válasza Beretvás (#655) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nade az nem probléma a cpu-nak.

OK

(#657) Beretvás válasza Z_A_P (#656) üzenetére


Beretvás
addikt

Azért nem ajánlatos első generációnál sem 1.45 fölé menni mert tiszta egészség neki. :U

(#658) Z_A_P válasza Beretvás (#657) üzenetére


Z_A_P
addikt

Tehat az AMD ugy tervezte az XFR-t hogy az tonkreteszi a CPU-t? :F

OK

(#659) SECTORnooB válasza Z_A_P (#658) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Itt érről szó sincs,csak sokkal optimálisabban be lehet állítani mint az auto,gondolok itt a fogyasztás/teljesítmény tényezőre.

(#660) Pro!Petya válasza Z_A_P (#658) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Igen is meg nem is :D
A gyári Oc is csökenti az élettartamot a stock oc mentes procihoz képest.
De elsősorban nem úgy tervezték az XFR-t hogy "tönkretegye" a cpu-t hanem hogy kihozza belőle a maximumot aminek ugye ára van, De nem extrém szinten kell rá gondolni :DDD

Hozzáteszem még SR-t se halottam megnyekkeni pedig sokan megjelenés óta kergetik iszonyat feszeken más forumokon. :K ;)

Anno az a 1,5V feletti fesz engem is meglepett , de összeségében ha kimonitorozod egy hoszabb intervallumban teszem azt 1-2-3 óra folyamatos terhelés mellett akkor annak max peak-nek a jelentősége szinte elhanyagolható mivel az avg feszt jó ha megdobja 0,01V -al maximum.
Szval pillanatnyi értéknek tényleg dúrvának tűnik de hosszabb távon nem annyira jelentős számunkra, de az XFR-nek fontos hogy legyen mit adagolni ha szükség van rá!

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#661) Molyzsa válasza Pro!Petya (#660) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Kérek egy kimutatást arról, hogy kevesen stock oc mentes proci meghibásodás történik globális szinten :D ;] ;]

..o.O..

(#662) Pro!Petya válasza Molyzsa (#661) üzenetére


Pro!Petya
addikt

wut?! nem értem :DDD
ahh so hogy kevesebb akar az lenni? XD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#663) Molyzsa válasza Pro!Petya (#662) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

a fürge ujjak... :))

..o.O..

(#664) Beretvás válasza Molyzsa (#663) üzenetére


Beretvás
addikt

az egy másik történet.. :K

(#665) Hajdi


Hajdi
senior tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata magas órajelű ramokkal? (3600+)
Én csak ezért gondolkodtam el a váltáson, mivel nekem 4000-es CL18-as ramjaim vannak és az 1600X nem tudja kihasználni. Ha órajelben lenne előrelépés, akkor már egy x370-ben is érdemes lehetne váltanom 1600-ról 2600-ra.

"The Man Who Sold the World"

(#666) SECTORnooB válasza Hajdi (#665) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Van előrelépés órajelben, látni lehet a neten teszteket 4Ghzs + kitekkel is.Szerintem érdemes.

(#667) Hajdi válasza SECTORnooB (#666) üzenetére


Hajdi
senior tag

Köszi!
Akkor szétnézek neten, aztán jövő hónap elején lehet lesz egy jó árasított 1600x az aprón :K

"The Man Who Sold the World"

(#668) SECTORnooB válasza Hajdi (#667) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én meg tesztet kérek majd, mert erősen gondolkozom egy acélosabb kiten :D

(#669) lemusz


lemusz
addikt

R5 2600 vs i5 8400
https://www.youtube.com/watch?v=AUyF--fJaaM

2500X, 2300X nem tudjátok mikor jönnek?

[ Szerkesztve ]

(#670) SECTORnooB válasza lemusz (#669) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nyáron,június, július kb.

(#671) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elnézve a PH! tesztet, egy valami nem világos. Mind a 2600 és 2600X procit fix 4.2GHz-re húzták, tehát húzva ugye nem volt xfr, így a procik minden lényeges paramétere azonos volt.
Így azt várnám, hogy tök azonos eredmények szülessenek, de egy picit a húzott 2600 lassabb volt a tesztjeikben. Azonos órajel, azonos belső felépítés és mégis eltértek a végeredmények egy picit. Mi okozhatta ezt?

Nem akartam a teszt topicjában rákérdezni erre, mert az már halott.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#672) Molyzsa válasza CPT.Pirk (#671) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Szerintem a értékekbe kihat, hogy az X-esnek 95Watt-os TDP-je van a simának meg csak 65Watt.

..o.O..

(#673) CPT.Pirk válasza Molyzsa (#672) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De ez a gyári TDP keret, amit az XFR működése mellett használ ki, azzal nem lép át. Tuningnál ez érvényüket vesztik, bőven a hivatalos TDP keret felett fognak fogyasztani.

*szerk:
Ohh közben rájöttem. A 2600X szorzója x42.25 volt, míg a 2600 szorzója csak x42.0, így órajel előnyben volt a 2600X. Igaz csak kb. 30MHz, de úgy látszik már ez is szépen mérhető. :)

Vagyis nincs semmi lényegi különbség, nyugodtan vehetek 2600-as procit, ha látok egyet jó áron aztán mehet az all core tuning. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#674) SECTORnooB válasza CPT.Pirk (#671) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Mérési hibahatár ennyi. +-1-3 frém mindíg van, meg a plusz pár mhz.

[ Szerkesztve ]

(#675) joysefke válasza CPT.Pirk (#673) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

... aztán mehet az all core tuning

A memóriatuningot se felejtsd, lásd a feljebb belinkelt videót!

(#676) S_x96x_S válasza CPT.Pirk (#671) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>... hogy tök azonos eredmények szülessenek, de egy picit a húzott 2600 lassabb volt a tesztjeikben.
>Azonos órajel, azonos belső felépítés és mégis eltértek a végeredmények egy picit. Mi okozhatta ezt?

a 2600X -nek jobb a hütője is - és emiatt nagyobb a thermal kerete is.
( "AMD Spire" vs. "AMD Stealth" )
Ha valaki a gyári hütővel használja, akkor ez is beleszámít a teljesítménybe.

persze a PH -teszben csak 1 processzorhütőt emlitenek "Fractal Design Celsius S36" -t
vagyis aki gyári hütőt használna, az ezt is kalkulálja bele a döntésébe.

>de egy picit a húzott 2600 lassabb volt a tesztjeikben.

más tesztekben meg gyorsabb. szerintem van egy ki szórás. hogy ki milyen tesztpéldányt kap.

Mottó: "A verseny jó!"

(#677) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

friss Linux-os teszt ( phoronix.com )

AMD Ryzen 5 2600 / Ryzen 7 2700 Benchmarks On Linux, 9-Way Ubuntu CPU Comparison
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ryzen-2600-2700&num=1

performance-per-Watt -ban a 2600 jobb mint a 2600X - de ez érthető.

Mottó: "A verseny jó!"

(#678) CPT.Pirk válasza joysefke (#675) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem persze. Meg is van már hozzá a 3600MHZ cl18 Samsung B-die kit.

SECTORnooB: jaja.

S_x96x_S: nálam se gyári hűtő lesz a gépben. Már megvan a Ryzen kompatibilis lefogató a Brocken2 téglához. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#679) ScomComputer


ScomComputer
veterán

2700X vs. 8700K....face to face....
:K

(#680) turistakolbi válasza ScomComputer (#679) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Tény.. 8700k Delid + épített víz stb... akkor jobb, de végösszegben jóóval drágább.
Kontra 2700x et megveszed, ráraksz egy közepes hűtést és ennyi.

Szumma szummárum, jó proci mind2. bármit vesz az ember, nem jár rosszul

https://www.twitch.tv/muerte188

(#681) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Azt olvastam nincs értelme x370-es lapról x470-re váltani. Sikerült jó árban beszereznem egy 2700x-et így elgondolkodtam a lapcserén is.

Ha netán látok nagyobb akciókat, mely alaplapot nézegessem x470-ből?
Egyik márkához sem ragaszkodom. Nem kell hogy világítson stb.... Egy jól összerakott, ár/érték arányban jó alaplapot keresek. (majd) Nem az emblémát akarom megfizetni hanem a teljesítményt.

Jelenleg egy Asus Prime X370 Pro lapom van.

Ajánljatok egy 40-50k környékéről és felső kategóriából is.

Köszönöm előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#682) jeni válasza Predator2 (#681) üzenetére


jeni
félisten

hello
X470
én 50e.Ft alatt a GIGABYTE AORUS X470 Ultra Gaming lapot venném.
Felső kategória
Ha eltudod adni a Cooler Master hűtőt akkor olcsóbb lehet a lap megvétele is.

[ Szerkesztve ]

(#683) SECTORnooB válasza Predator2 (#681) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én nagyon megvagyok elégedve a Prime Pro-val, "sajnos" mindegyik világít, de a Gigabyte Ultra még nagyon jó :)

[ Szerkesztve ]

(#684) Predator2 válasza SECTORnooB (#683) üzenetére


Predator2
addikt

Asus x470 pró-ról vélemény? Csak ha szembejönne velem egy akciós darab.

Felső kategóriából melyik ajánlott?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#685) jeni válasza Predator2 (#684) üzenetére


jeni
félisten

Ha a 2700X procival használod akkor oda felesleges az olyan alaplap ahol van integrálva a VGA kimenet!

(#686) SECTORnooB válasza Predator2 (#684) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én nagyon szeretem,de a B350 Tomahawk-ot is szerettem.Megsúgom,ha nem használod ki az X-lap szolgáltatásait, akkor majdhogynem felesleges ilyen kaliberű lapot venni, mondjuk én sem használom ki még is megvettem :D 2700X egy B350-es lapban is jól muzsikál,ha csak a proci miatt válogatsz ennyire, akkor szerintem váltani se érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#687) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok.

Az alábbi problémával szembesültem, hogy nem tudom pontosan hány fokos a cpum.. ahány alkalmazás, annyi különböző eredmény.
A gyári hűtőt lecseréltem egy Scythe Mugen Rev B-re, de így is gyanusan sok a hőmérséklet. Vagy nem?

Ryzen 7 2700X
ASUS B350 PRIME PLUS

Megtudom fogni a hűtőbordáját és a csöveket is hűtőnek minden probléma és égető érzés nélkül, akár órákon keresztül is menne... Mi lehet a probléma?

(#688) ScomComputer válasza novakalex (#687) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az aida-t és a többit felejtsd el,kamu dolgokat írnak..töröld le!!
A hwinfo-t használd!!
Nálam így néz ki!

(#689) novakalex válasza ScomComputer (#688) üzenetére


novakalex
aktív tag

Így is terhelés alatt 75 fok körül van, nem sok egy kicsit egy ekkora hűtővel?

(#690) ScomComputer válasza novakalex (#689) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem sok...majd a vízzel jobb lesz! :K

(#691) SECTORnooB válasza ScomComputer (#690) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Szép ez a 4306 :D

(#692) novakalex válasza ScomComputer (#690) üzenetére


novakalex
aktív tag

80 fokot is eléri sajnos... egyenlőre egy minőségi vízhűtés drága, szóval arra várnom kell.

(#693) Molyzsa válasza novakalex (#692) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

A CPU (Tdie) hőmérsékletet nézd. Az éri el a 80-at?

..o.O..

(#694) novakalex válasza Molyzsa (#693) üzenetére


novakalex
aktív tag

Aha.

(#695) ScomComputer válasza novakalex (#692) üzenetére


ScomComputer
veterán

Tegyél már be a egy hwinfo-s képet....lehet túlfeszeli a lap a procit... :K
De amit beszéltünk aio-t megrendelted,neeem?Azzal+ az akasa ventikkel jobb lesz,csak egy jó pasztát is tegyél alá majd...

(#691) SECTORnooB:
Thanks... :R

[ Szerkesztve ]

(#696) novakalex válasza ScomComputer (#695) üzenetére


novakalex
aktív tag

Nem lett vásárolva. Léghűtés lett, Scythe Mugen 5 Rev B.


(#697) ScomComputer válasza novakalex (#696) üzenetére


ScomComputer
veterán

Oh...hagytad magad lebeszélni....most meg megy a rívás,hogy a féltégla semmire se jó... :DDD
Állítsd be manuálisan fixre a vcore-t 1.380v-ra fix 4Ghz-re és úgy nézd meg melegszik e... :K

[ Szerkesztve ]

(#698) Z_A_P válasza novakalex (#696) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hát most en vagyok vak, de en ott max 54 fokot látok :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#699) novakalex válasza Z_A_P (#698) üzenetére


novakalex
aktív tag

3ds max alatt mikor dolgozok akkor van 80 fok és fölött..
Nem megy a hwinfo folyamatosan, de készítek olyan képet is holnap szükség esetén.

de valszeg visszaküldöm a cpu hűtőt és beszerzek egy AiO-t.

(#700) subaruwrc


subaruwrc
félisten

végre megjött az x42 am4 hűtőm,remélem végre meg tudom kergetni a 2600-at rendesen :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.