Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) oravecz56 válasza arn (#448) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
Köszi az infót most akartam én is venni 960-TLC-t akkor kihagyom 1 Terás MLC lesz inkább.Kb 6GB-ot irok ssd-re évente.
10 évig csak elég lesz.

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#452) awexco válasza oravecz56 (#451) üzenetére


awexco
őstag

Maga a win10 pl rengeteg írást is végez egy bootolás során és működés közben is .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#453) arn válasza oravecz56 (#451) üzenetére


arn
félisten

A 960evot azert eleg jo arban adjak az amazonnal, van hozza kupon is, ahhoz kepest azert dragabb lesz az arcsokkentett 970evo is - persze a masik oldalon ott van, hogy 5ev gar es kb 20%al gyorsabb. De igazabol meg csak most jelent meg europaban tenylegesen a polcokon, eddig csak a listakban szerepelt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#454) Beretvás válasza awexco (#452) üzenetére


Beretvás
addikt

Ezt a rengeteg írást miből szűrted le? de nem is ide való a téma úgyhogy irány a topikja.

(#455) oravecz56


oravecz56
aktív tag

[https://prohardver.hu/tema/milyen_ssd-t_vegyek_2/hsz_1-200.html]Akit érdekel a téma.

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#456) sb válasza arn (#448) üzenetére


sb
veterán

Hol láttál ilyet tesztet?
Itt nem sok a lemaradása az 500-asnak.

(#457) sb válasza SECTORnooB (#446) üzenetére


sb
veterán

A megfogalmazást nem értettem/értem.
Onnan indítottam, hogy az én igényem egyedi. Ha nem is 3.2, de 3.6-3.8 körül elvagyok.

Ettől még viszont a perf/W 3.2 körül a legjobb kb. Tehát se én se vérpisti nem erre hajt ha ettől eltérőt állít be.

Véristván hiába veszi szájára a kifejezést 4.05 1.35V mellett. Sok értelme nincs mivel szarabb lesz mint a 3.2-es. Ilyen alapon a 4.1 1.42V-ra is mondhatná ha az a legjobb beállítás azon a frekin... vagy 4.9-en az 1.86V LN2-vel... ott sincs annál jobb.

De a lényeget megbeszéltük, lépjünk túl rajta.

(#458) vaakuum


vaakuum
addikt

Jelenlegi konfigomban a 2700x/b350 beállítása az automata szorzó, viszont a feszültségnél beállítottam neki fixen 1.3 voltot. A memóriák jelenleg 2133-on mennek. Viszont voltak azért néha-néha fagyások. Tegnap a vlc playert állítottam meg, amíg kimentem a konyhába, és mikor visszaértem, a gép már fagyott állapotban volt. Ezért azt gondoltam, hogy az LLC-t is kézi beállításra teszem, mert eredetileg auto-n volt, és lehet nem elég gyors/agresszív. 5-ös beállítással kezdtem, de mikor ott is volt egy fagyás, áttettem 4-esre. Ugye jól emlékszem, hogy MSI lapoknál a csökkenő LLC jelenti a növekvő feszültségtöbbletet? Mintha egyik lapjuknál a magyarázatnál nem csak az lett volna szövegesen, hogy ez a feszültségtúllövést tudja növelni tuningkor, hanem koordinátarendszer is lett volna rajzolva, amin a legfelső görbe mellé írták az LLC1-et. Ebből feltételezem, hogy minden más MSI lapon is az a legerősebb beállítás. Sajnos nekem a mortaron nincs ilyen rajz a magyarázatban, és a szövegből sem derül ki.

szerk: illetve CPU load line calibration sor van olyan is, hogy
CPU NB Load Line calibration. Ez mi lehet?

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#459) Beretvás válasza vaakuum (#458) üzenetére


Beretvás
addikt

Ha xfr on a feszt meg fixálod ne csodálkozz, hogy fagy. Vagy eggyik vagy másik. Ha fixálod a feszt az mellé manuális szorzo kell xfr off al. Vagy megy a full auto.

(#460) vaakuum válasza Beretvás (#459) üzenetére


vaakuum
addikt

Én naiv gondoltam hogy fix fesszel alacsonyabb tdp keretből műxik magától... nincs rá szükség, hogy 1.465-ös tüskékkel lökdössön néha magokat csak azért, hogy 4.3-on hajtsa őket, amikor kisebb tempó is bőven elég, vagy nincs is terhelés.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#461) hokuszpk válasza vaakuum (#458) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az NB az a North Bridge vagyis a memoriavezerlo es az egyeb korites.
amugy csatlakozom Beretvas forumtars velemenyehez, ha xfr on, akkor ne fixald a feszt, mert amikor fel akarja tolni az orajelet, akkor feszben lehrz menne 1.3 fole is, egyszeruen azert. mert az adott frekihez kellene a tobb nafta, ami ha nincs meg, akkor meghal.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#462) Beretvás válasza vaakuum (#460) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem hatja meg a tdp keret, fixáld a szorzót is, és jólesz vagy engedd el a manuál feszt.

(#463) Molyzsa válasza vaakuum (#458) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Hali!

Auto beállításon a 2700X proci bekéri az 1.5 voltot is.
Én 0,1 volttal csökkentettem a maximális feszültséget (offset), így még stabilan működik. Most maximum 1,407 voltot ad neki így a lap.
Ha a te lapodon nem lehet külön állítani az offset feszültséget, akkor 1,4 volt alá ne menj a fix beállítással.

[ Szerkesztve ]

..o.O..

(#464) arn válasza Molyzsa (#463) üzenetére


arn
félisten

Fogyasztast nezzetek, ne feszultseget... a legalacsonyabb fogyasztasnal lattam a legmagasabb feszulsegtuskeket.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#465) sb válasza vaakuum (#460) üzenetére


sb
veterán

Én is ezt kérdeztem nemrég, bár nem fix, hanem offset feszcsökkentéssel.
Válasz itt ugyan nem jött de más fórumban azt találtam, hogy az 1600X alapfesz 4.1 XFR-hez képest kisebb feszen csak 3.9-ig ment fel.
Ezek szerint mennie kellene. Legalábbis offset fesszel...logikus is lenne, mivel ott ugyanúgy marad az automatikus feszállítgatás és nincs befixálvaabszolút értékre. :F

[ Szerkesztve ]

(#466) arn válasza sb (#465) üzenetére


arn
félisten

kivancsi voltam 3dmarknal mit latni a feszultseg es a fogyasztasi oldalrol. itt fix 1.35vot allitottam be. hiaba mutat a diagnosztika sokkal magasabb feszultseget, ettol a fogyasztas nem szall el, sot, ahol konstansabb a terheles, alacsonyabb is. xfrnel el kell felejteni a korabbi beidegzodeseket, nem igy mukodik.

feszultseg

fogyasztas

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#467) Szinyák


Szinyák
őstag

Van v.kinek tapasztalat 2600x terén mennyit lehetne kihozni belőle értelmes fesz meleet all cores.-on ? 4,2.-t tudná ?? vagy a sima 2600 is tudná . Minden hasznos tapasztalat jöhet a jelenlegi 1700.-et váltanám mert igazábol csak játékra kellene oda meg kell az egyszálas magas órajel . 6/12 nekem bőven elég lenne .

Köszi a helpet .

Szinyák

(#468) Z_A_P válasza arn (#466) üzenetére


Z_A_P
addikt

Es melyik hozott tobb pontot?

OK

(#469) arn válasza Z_A_P (#468) üzenetére


arn
félisten

termeszetesen a tuningos, marmint cpu oldalrol, mert amugy total kartyalimit van. 2.6%al mertem tobbet, dontse el mindenki, hogy ezert megeri e :)

az egesznek csak az a lenyege, hogy xfr magasabb feszulseg != szuksegszeruen magasabb fogyasztas.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#470) SECTORnooB válasza Szinyák (#467) üzenetére


SECTORnooB
addikt

2600X nálam 24/7 1.26Vcore, 4.1Ghz 1.35Vcore,4.2Ghz 1,45Vcore ezek mind IBT és Prime stabil feszek. PR magasabb feszültségeket jobban tolerálja mint az SR,szerintem teljesen felesleges az X-et venni, ugyan annyi esélyed van a jót kifogni.Számolj a PR-be még egy IPC növekedést is szubjektív teszt összehasonlításba nálam 4Ghz-n hozott az SR 160 single core pontot.Most meg kb így alkakul:

[ Szerkesztve ]

(#471) Szinyák válasza SECTORnooB (#470) üzenetére


Szinyák
őstag

Hello,

köszi az infót akkor ezek szerintem ebben az archi... is maradt úgy hogy ki lehet fogni non x.-ből is egy jót és az is tudja azt az adott órajelt. Célom a 4.1-4.2.-t hogy tudja biztosra..

Tényleg hűtés terén változott v.mi X esetén a magasabb tdp gondolom oda kell a komoly hűtő ? mennyire forró fejűek ezek Prime illetve IBT alatt. mondjuk 1.4v ~ körül. X.-es változatnál melyik hőfok a mérvadó ? itt is meg van a 20fok kül ami kalkulálni kell ?

Szinyák

(#472) SECTORnooB válasza Szinyák (#471) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem kell a 20 fokkal kalkulálni, én egy Fsp Windale 6 ossal hűtök, 1,4 körül fesz mellett átlag felhasználás (BF1) 72-74 fokra melegedik. Páran említették,hogy ennél magasabb fesz sem gáz neki.

(#473) sb válasza arn (#466) üzenetére


sb
veterán

A fogyasztás nem csak az XFR érdeme. Az "csak" ahhoz kell, hogy menjen a gyors váltás. Mellé pedig még kell, hogy az energiagazdálkodás hatékony legyen fizikailag. A magas fesz 0 fogyasztás párosban ez látszik. Ua. amit az Intel már tud a Sandy óta.

Ott is befixálhattad a feszt 1.3V-ra pl. a 0.8-0.9V idle-hez képest nem változott a fogyasztás idle-ben csak pár W-ot. És ugyanezt tudta a köztes light load üzemben is. Terhelésfüggő volt a fogyasztás és a feszből nem nagyon lehetett következtetni rá.

Az órajel/fesz ugráltatás viszont egy másik sztori, az még rásegíthet a hatékonyságra, mert így nem csak a fentiből jöhet extra. De ez menne akkor is ha folyamatosan órajelet/feszt ugráltatna csak és mellé a magas fesz-alacsony terhelés magas fogyasztást tudna csak. Simán csak azért, mert jobb lehet a hatásfok ilyen megközelítéssel kiegyenlítetlen terhelés mellett.
(Aztán más kérdés, hogy indirekt összefüggés mégis van: könnyebb órajelet rángatni, ha közben a feszt nem kell halszájpontosan mellé rángatni úgy, hogy atomstabil is maradjon a proci.)

szerk: Az XFR lényegét én ebben látom:


Kevés szálon megküldi azt az 1-2 magot amennyire tudja. Az XFR2 meg elvileg már több magot is.
A fogyasztáson nem segít, de itt nem is ez a lényege. Ha van terhelés vagy fogyasztás is, de az ettől függetlenül igaz, hogy ezt nem a feszből lehet leszűrni ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#474) arn válasza sb (#473) üzenetére


arn
félisten

a feszultsegmeressel az (is) a gond, hogy nem tudjuk pontosan, hogy mennyi, mert ket diagnosztikai ertek kozott lehet 100x valtozik, csak eppen mi egy elcsipett pillanatnyi erteket latunk.

a sb tuningjanal is gond volt, hogy a csucserteken stabil proci lehet kisebb terhelesnel elhasalt a koztes orajelen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#475) Z_A_P válasza arn (#469) üzenetére


Z_A_P
addikt

Igen, sokan inkabb azert "felnek" mert XFR feltolja 1.4V-ig.
Nade feltetelezem az AMD mernokei nem hulyek, szoval nem ertem en sem a felelmet :)
(vagy itt nem az AMD hanem az alaplap "mernokeitol" kell felni?)

[ Szerkesztve ]

OK

(#476) Armando_19 válasza SECTORnooB (#470) üzenetére


Armando_19
őstag

Uh. Pont azért néztem be ide, hogy van e bármi értelme a 1600-asom 2600-ra cserélni, de megkaptam a választ. :D 1600@4050 1.37 ram 3066
Semmi különbség nem lenne.

(#477) SECTORnooB válasza Armando_19 (#476) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ennyi különbségért racionális keretek között nem szabad váltani :D
Engem is csak a kíváncsiság vezérelt. :P

(#478) arn válasza Z_A_P (#475) üzenetére


arn
félisten

Atlagban meg igy merve is az xfr2es feszultseg az alacsonyabb ;) hiaba vannak durvabb csucsai.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#479) joysefke válasza Armando_19 (#476) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Játékokban egyértelműen jobban megy a PR mint a SR:

ezek az online vackok a z alábbi tesztben nem voltak a Summit Ridge kedvencei a kétezres szériából pedig a leglassabb is gyorsabb mint az 1800x.

https://www.computerbase.de/2018-04/ryzen-2600-2700-fortnite-pubg-overwatch/

(#480) diegho válasza joysefke (#479) üzenetére


diegho
nagyúr

Én is pont a game tesztek miatt vettem a 2600-at, de 1600-ról nem váltanék.

(#481) joysefke válasza diegho (#480) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én is csak a "semmi különbség nem lenne" megszólalásra reagáltam...

(#482) korren válasza joysefke (#479) üzenetére


korren
aktív tag

Mondjuk érdekes egy teszt...

Az i3 8100 több FPS-t tol mint az 1800X.

Aha. Real...

-I like the misery. -I like this world!

(#483) diegho válasza korren (#482) üzenetére


diegho
nagyúr

Az első Ryzen nem volt túl acélos játékok alatt, az i3 8100 pedig valahol az i5 7400-7500 körül van, tehát ahol nincs 4-nél több szál használatban, ott az i3 simán győzhet.

(#484) Beretvás válasza diegho (#483) üzenetére


Beretvás
addikt

Ezt "Az első Ryzen nem volt túl acélos játékok alatt" ugyan miből szűrted le már?? :U

(#485) diegho válasza Beretvás (#484) üzenetére


diegho
nagyúr

Most linkeljem be az összes tesztet?

(#486) Beretvás válasza diegho (#485) üzenetére


Beretvás
addikt

:C :C nekem nem kell linkelgetned mert nettó Bullshit az egész. semmi nem volt még ami akárcsak megröccentette volna az 1600 ast.

(#487) arn


arn
félisten

Ha videokartya limit van, meg szep... amugy meg lassabb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#488) diegho válasza Beretvás (#486) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem tudom mit nem értesz... Nem az a kérdés, hogy elég vagy sem, hanem, hogy a másik oldal mennyivel volt jobb. Az pedig bizony tény, hogy több játékban az új i3 odaér az első gen ryzen 7 szintjére.

(#489) edari válasza diegho (#488) üzenetére


edari
őstag

Bf1 Amiensen megnézném. De akár olyan játékban is ahol több szűl van támogatva mint 4.

(#490) Maelephant válasza korren (#482) üzenetére


Maelephant
aktív tag

A computerbase.de szerintem - megkockáztatom, mások szerint is - egy kifejezetten színvonalas teszteket közlő lap. Úgyhogy igen, real. Túl kellene lépni a hype/sztárkultuszon és bipolarizált világlátáson, ezek mérgezik meg a mai ember gondolkodását. Mielőtt elkezded az ad hominem Intel/kékezést, kifejezetten vennék 2700X-et.

[ Szerkesztve ]

(#491) CPT.Pirk válasza diegho (#488) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs új a nap alatt, csak vacak játékok. Egy Core i3 8100 egy magja így a tesztek szerint olyan kb 5%-al erősebb egymagában, mint egy hasonló 1. gen Ryzen egy magja. Ha a szerencsétlen játék tényleg csak 4 magot tud használni, akkor nem csoda, hogy beelőz ez az i3, egy R7-et még jobban be is tud mint pl. egy R5 1600X-et, az alacsonyabb xfr miatt.

Ugyanakkor ma már erre az i3-as procira biztosan nem építenék játék pc-t (meg mintha a z370 lapok hozzá nem is lennének valami olcsók). Az az i3 remek választás egy irodába ahol nem kell make-el kódot fordítani több szálon vagy videót tömöríteni, de csak ennyi.

Ez az egyszálas előny ráadásul sokat nem számít játéknál, mert FPS játékoknál aki ilyen procit vesz annak úgy se cél az 1920*1080 feletti játék (odáig meg kb. mindegy, úgy is a vga kártya limitál), ahol van ennek haszna, azok az olyan játékok, mint pl. a Stellaris vagy a Sins of a solar empire a gagyi, többnyire nem multitaskoló motorjukkal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#492) diegho válasza CPT.Pirk (#491) üzenetére


diegho
nagyúr

Én sem vennék, emiatt van 2600-am, csak arra reagáltam, hogy itt megkérdőjelezték a talán leghitelesebb oldal tesztjét.

(#493) Maelephant válasza diegho (#492) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nekem is ez akadt be. Computerbase.de és GamersNexus, ahol a leginkább bízhat az olvasó/néző az elfogultság hiányában.

[ Szerkesztve ]

(#494) diegho válasza Maelephant (#493) üzenetére


diegho
nagyúr

Techpowerup tesztelt 8350k-t alap órajelen 720p-ben, volt Ryzen 7 is, ebből is azért látszik, hogy össze lehet válogatni egy rakás olyan játékot, ahol az új i3 nagyon szépen mutat. [link]

[ Szerkesztve ]

(#495) SECTORnooB válasza diegho (#488) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem értem hogy mit kell vitázni ezen,van olyan teszt ahol elhúz egy i3 persze,noss és miért mert az a játék nem fogja kihasználni 6/12 nyújtotta előnyöket, a kevés mag, magasabb IPC és órajelet preferálja jobban, ennyi. Az evidencián nincs mit magyarázni.De az vitathatatlan,hogy az idő előre halad ami sehol sem az i3-nak kedvez.

(#496) Maelephant válasza SECTORnooB (#495) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nem vitázott, ugyanarról beszéltek, beszélünk. Csak a T. hozzászóló reakciója nem az volt a tesztre, hogy "ok, ez evidens az IPC miatt, de többszálasítás esetén a helyzet változni fog / a Ryzen (+) a futureproof", hanem, hogy kamu a teszt. Aminek a végkövetkeztetése egyébként kifejezetten dicséri a Ryzen 2xxx-eket, tehát az Intel-elfogult csalás, hazugság szövegszerűen sem igazolható.

[ Szerkesztve ]

(#497) sb válasza arn (#474) üzenetére


sb
veterán

Ez igaz, nem is látjuk hogy változik. Az órajelet sem.

SB-nél offset volt gáz. Amiről én írtam, fix fesszel az épp megoldotta ezt. Belőtted pl. fix 1.2-1.3V-ra ami elég volt neki max órajelen. Alatta meg egészen idle-ig tartotta ezt a feszt, nem vett vissza. A fogyasztáson viszont alig látszott. :) Én offsett UV mellett tuningoltam így bele is szaladtam olyanba amikor 3.8-on stabil volt, 1.6-on is, de a kettő között feltolva az órajelet egy pillanat alatt megfagyott pl. böngészőt indítva. :)

(#498) korren válasza Maelephant (#490) üzenetére


korren
aktív tag

Miért kezdeném el???
Előbb tenném szóvá a stílust.

Amúgy nem kérdőjeleztem meg az oldalt, max azt a táblázatot.
Bocs ha nem látom át úgy szakmailag mint te, de nyilván be tudom látni ha tévedtem.
Csupán az alap adatok alapján (3.6 GHz, 2x több mag, több cache) nem értettem, hogy hogy jött ki a matek, i3 8100 vs. R1800X tekintetében.

Nem akartam shitstrom-ot, elnézést kérek!
Ígérem mostantól a GamersNexus mef a Combase.de lesz a kezdőlapom!
:R

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#499) oravecz56 válasza SECTORnooB (#495) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Hamarabb leírtad amit én akartam valahogy így megfogalmazni. Igazad van .
De ez egy fórum it mindenki hozzá tehet valamit a gondolataiból én részemről az elsőt elolvastam a többit nem.
Az csak egy i3-mas .
Volt, inkább Ryzen.

Oszika

(#500) arn válasza CPT.Pirk (#491) üzenetére


arn
félisten

az i3 egy 100 euros proci... es jelenleg meg jobban teljesit jatekokban, mint a dragabb ryzen. hogy kesobb mi lesz, az mas kerdes. valszeg a 2700x is gyorsabb lesz egy nyolc magot tamogato jatekban, mint a 8700k, de jelenleg ez sem igaz, ha vki inkabb jatszik vele, az intel jobb vetel.

a kartyalimites dolgot felhozni ervnek egy procitesztnel meg sose ertettem... benchmarkolni mindig ugy kell, hogy az a szuk keresztmetszet, amit tesztelsz, amugy nem azt mered. ennyi erovel a hatmagos ryzen is lehet epp ugy felesleges - a teljes kephez hozza tartozik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.