Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) SECTORnooB válasza Pro!Petya (#98) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Meglepő, de az Xfr-t preferálnám, tényleg nagyon eltalaltak, és nagyon intelligens is.

(#102) ScomComputer válasza SECTORnooB (#101) üzenetére


ScomComputer
veterán

"core performance boost" beállítás nincs a bios-ban?
Az asusnál ez az un. Xfr. :K
Ha hazaértél küldj már bios képeket!

[ Szerkesztve ]

(#103) ScomComputer válasza SECTORnooB (#87) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ja most olvasom már kérdezted...Advanced...AMD CBS-ben van!

(#104) nyul105 válasza SECTORnooB (#101) üzenetére


nyul105
senior tag

Helo,

hát azért 1.45-1.5V-ot adott, az biztos jó?

(#105) ScomComputer válasza nyul105 (#104) üzenetére


ScomComputer
veterán

A hello az 2 L a hi az 1 i..... :DDD
Lehet,hogy sok,de a yt-os videók között is láttunk már 1.5V@4.5Ghz-t és ott azt mondták a nagykutyák,hogy 1.5 még nem sokk....ja ez 1K..sok.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#106) enemi válasza SECTORnooB (#47) üzenetére


enemi
senior tag

Hi! Elárulod,hogy a régiek mégis milyenek?

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#107) Beretvás válasza enemi (#106) üzenetére


Beretvás
addikt

ott van az adatlapján..:D

(#108) enemi válasza Beretvás (#107) üzenetére


enemi
senior tag

Milyen perverz szokás pasi adatlapját nézegetni? :W

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#109) SECTORnooB válasza ScomComputer (#103) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Adandó alkalommal kikapcsolom, de szerintem XFR nélkül még jobban tudom finomhangolni.

(#110) Beretvás válasza enemi (#108) üzenetére


Beretvás
addikt

El vagy te tévedve kicsit szerintem. :K

(#111) Milka 78 válasza wassabi11 (#100) üzenetére


Milka 78
nagyúr

[link] ;) Nagyjából nálunk is ez jött ki,csak mi 4.9-5ghz-n zavartuk a procikat (legfrissebb bios/patch).

(#112) vaakuum


vaakuum
addikt

Egy olyan videóval nem találkoztaok véletlenül, ahol a 2600-ost a 2600x-el hasonlítják össze? Érdekelne, mennyit számít az xfr vs manuális oc. Lehet nem jól keresem, ezért nem találok ilyet... :F
:R
Illetve az x-eseket szerintetek válogatják? :U

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#113) SECTORnooB válasza vaakuum (#112) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Biztos átmegy valamiféle válogatáson, én a 2600X ről tudok nyilatkozni, automódban nagyon inteligensen működik az XFR,megfelelő hűtéssel majd hogy nem csúcsra járatja a processzort. Átlag usernek nagyon ajánlott ez a mód.

[ Szerkesztve ]

(#114) grunge


grunge
addikt

Hello sracok,

Korosodo sandy bridge konfigomat cserelnem le, nagyon szimpi amit AMD müvel mostanaban igy a 2700x / 2600x között teszem le a voksom. Kesöbb jön majd talan egy WQHD monitor is, VGA jelenleg egy RX580.

Ahogy elnezem Asus / Asrock lapot erdemes venni MSI nem ajanlott? Az x470 carbont nezegettem, de tesztet, VRM-röl infot nem talatam...

Melyik deszkat erdemes veni? Tuning Zen+ eseten nem erdekel, WIFI sem kötelezö, fel meterre van a router a geptöl. :D

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#115) Szeszkazán válasza grunge (#114) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Én egy jó seggszikla mellett tenném le a voksot.

(#116) SECTORnooB válasza grunge (#114) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Sok tapasztalat nem született még alaplap ügyben, én egy Asus X470 Prime Pro-t hajtok,de az MSI lapok sem lehetnek rosszak.Az Asrocknak igen jó az árérték aránya.
talán ez az oldal segíthet:[link]

(#117) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szép jó napot Mindenkinek!

Láttam, hogy páran az alza.hu webáruházából vásároltatok.

Azt szeretném megkérdezni, hogy a számlán az eladónál milyen székhely szerepel? Magyarországi, vagy más?

Köszönöm!

(#118) SECTORnooB válasza antikomcsi (#117) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Azt hiszem Prága

[ Szerkesztve ]

(#119) enemi válasza grunge (#114) üzenetére


enemi
senior tag

és az AORUS X470 Gaming 7 WiFI-nek mi baja?

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#120) ScomComputer válasza antikomcsi (#117) üzenetére


ScomComputer
veterán


Ez gond lenne,hogy nem magyar az eladó? :F

(#114) grunge
Hali,ne haragudj,hogy ezt mondom,de "PH!addikt" létedre nem ismered a fórumot...és nem olvasol vissza....
"VRM-röl infot nem talatam"... :DDD

Csak azt nem tudom én minek foglalkozok ezzel...tessék!
;)

[ Szerkesztve ]

(#121) grunge válasza ScomComputer (#120) üzenetére


grunge
addikt

Okes, akkor ezen karikazd be kerlek hogy milyen VRM talahato a carbon lapon amit irtam. :U

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#122) ScomComputer válasza grunge (#121) üzenetére


ScomComputer
veterán

Írtam,hogy folyamatosan bővül,napi szinten,lehet egy óra múlva már ott lesz az infó linken..De most megmondom neked ugyanaz van rajta mint az M7-n....6+2 cpu +2 soc,az m7-n van doppler ami a carbon pro-n nincs!
:R
Miért nem jó az MSI?
Az Asrockban,van pstates oc,ami a többi lapban nincs!Tehát be tudod állítani,hogy oc alatt visszavegye az órajelet,meg a vcore-t..

(#123) grunge: nincs mit nagyon szívesen! :K

[ Szerkesztve ]

(#123) grunge válasza ScomComputer (#122) üzenetére


grunge
addikt

Köszi. :) Követni fogom a listat, ahogy bövül, köszi a feltöltest. :R

159 SW 1.9 jtdm <3

(#124) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

(#125) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszönöm szépen mindenkinek! :R

Az, hogy külföldi az eladó, csak nekem gond, mert ha a prágai székhelyű cég az eladó, akkor nekem 0% áfával kiállított EU-n belüli értékesítéses számla kell.

Ha a magyar alza.hu cég számlázna, akkor lenne jó a 27%-os áfával. Viszont itthon nincs se lap, se proci.

De hiába a cseh cég számláz, mindenképpen a 27%-os áfát fizettetik ki.

Így inkább várok, míg jobban elérhető lesz magyar üzletekben, és veszek onnét, egyszerűen.

Nem az áfát akarom elmismásolni, csak nekem egyszerűbb könyveléstechnikailag a bejáratott, megszokott út, nem fogok ilyesmi papírozással vesződni.

(#126) SECTORnooB válasza antikomcsi (#125) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ahogy neked kényelmesebb, de azt vedd figyelembe, hogy a hazai kiskereskedők ha nem is mind, de többségében 1év garanciát vállalnak az alaplapokra (X470 Msi pl)

[ Szerkesztve ]

(#127) antikomcsi válasza SECTORnooB (#126) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az alzánál sincs több, mert jogi személyre más feltételek vonatkoznak.

Ezt mondjuk nem tudom mire vélni.

(#128) SECTORnooB válasza antikomcsi (#127) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Más ha nem magánszemélyként vásárolsz, igaz én azért biztosan jobban preferálnám a 3 évet mint az 1 év jótállást.

(#129) antikomcsi válasza SECTORnooB (#128) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Asus deszkák kellenek. Egy prime, és egy C VII Hero, mindkettőre 3 év van itthon.

(#130) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Lehet BIOS-t frissiteni !!!!

Ez már elég nagy különbség a régi BIOS 0505 és a legújabb BIOS 0509 között

AMD Ryzen 7 2700X Linux Performance Boosted By Updated BIOS/AGESA

"Overall, the updated BIOS/AGESA appears to be a big difference for at least Linux systems. I am still investigating the change as well as seeing if the Ryzen 5 2600X behaves similarly... I just noticed the BIOS update availability last night and still conducting tests. For those wondering how these new Ryzen 7 2700X results on Ubuntu Linux compare to last week's launch-day tests, here are those numbers."

"The Ryzen 7 2700X is now much more competitive to the Core i7 8700K on Linux. Stay tuned for more of my continued Ryzen 5 2600X / Ryzen 7 2700X Linux benchmarking."


https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ryzen-2700x-bios&num=1

Mottó: "A verseny jó!"

(#131) SECTORnooB válasza S_x96x_S (#130) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Valamikor csak megérkezik az Asus 470-es lapokra (is) :D

(#132) joysefke válasza S_x96x_S (#130) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azt azért tegyük hozzá, hogy Linuxban eleve gyengébb volt (a programok Linuxos megfelelője picit kevesebbet hozott RyZEN2-n mint amit a Windowsos eredmények alapján vártak), tehát nem biztos, hogy az új uKód miatti Linuxos növekmény egy az egyben konvertálódik Windowsra. bár ha az XFR2-n is finomhangoltak valamennyit, akkor a Windowzos eredmények is javulni fognak...

(#133) S_x96x_S válasza joysefke (#132) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Azt azért tegyük hozzá, hogy Linuxban eleve gyengébb volt

Linuxon sok mindentől függ az eredmény,
Néha akár 40% -os sebességnövekedést is el lehet érni egy optimalizált kernellel vagy agressziv optimalizációval, de a phoronix-os tesztben a BIOS-on kivül más nem változott, ami reménykeltő.

Linuxon a hardveres tunning mellett még egy szoftveres tunning is hozzáadódik.
pl. az Inteles ClearLinux gyorsabb mint a mezei Ubuntu és ráadásul a Ryzen-en is pöpecül fut.
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Clear-Linux-On-AMD-Ryzen

Egyébként a phoronix-os teszt nekem egyfajta magyarázat is az AnandTech-es eredményekre
hátha ott már az új AGESA-val tesztelek amivel gyorsabb lett a RYZEN2
az Intel a frisebb BIOS-tól meg lasabb.

Ha a hír igaz, akkor lesznek új Windows-os tesztek is és majd megtudjuk mit is jelent ez.
1 teszt nem teszt .. És lehet, hogy alaplapfüggő is a dolog.
Szóval bármi lehet :)

Mottó: "A verseny jó!"

(#134) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Egy Ryzen 2700-hoz ha szeretném legalább 4.0GHz-en használni milyen chipset kell?
Korábban mintha írták volna hogy XFR2 csak az X470-el van (??) de azok az alaplapok nagyon drágák. Én próbálnék valami minimalista szinten maradni, nem nagyon érdekel az alaplap felszereltsége, csak stabil legyen és semmilyen téren ne fogja vissza a processzort...

ASRock AB350 Pro4-re gondoltam, de eléggé elbizonytalanodtam... :F

Turenkarn

(#135) SECTORnooB válasza Tyrel (#134) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Elkeseríteni nem akarlak,de egy ilyen szintű processzorhoz azért acélosabb lapot vennék.Nem fog hátrány érni az előző generációs csipszet miatt,de valamivel többet kéne rászánni. Mi lenne a keret?

(#136) Tyrel válasza SECTORnooB (#135) üzenetére


Tyrel
őstag

Az X470 az egyetlen következő generációs chipset? Mármint, középkategória abból nincs és nem is lesz?...

A keret... umm, képlékeny...

Turenkarn

(#137) SECTORnooB válasza Tyrel (#136) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Lesz, a B450 csak nem tudni mikor.Gondolom a család kissebb tagjaival együtt érkezik.

(#138) Tyrel válasza SECTORnooB (#137) üzenetére


Tyrel
őstag

Huh, nem nagyon tudok várni, lehet akkor X470 lesz...

Régebben még voltak olyan pletykák, hogy bizonyos alaplapgyártóknak jobban sikerültek a BIOS-ai AMD konfigokhoz, másoknak kevésbé és sokkal több kompatibilitási gond volt velük... Ilyen van még? Van kerülendő gyártó, vagy a nagyok közül bökhetek bármelyikre?
Pl. egy AORUS?

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#139) Feriboy2 válasza Tyrel (#134) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

van xfr2 a régebbi alaplapokon is, még a b350-es alaplapokon is megy. (meg persze az x370-en is)

(#140) Tyrel válasza Feriboy2 (#139) üzenetére


Tyrel
őstag

Um... mintha azt írták volna itt egy cikkben hogy nem, csak nem találom már... :B

Mint írtam nem akarok a feltétlen szükségesnél erősebb alaplapot, szóval fontos infó ha mégis mehetek B350 irányba is...
...persze ha a tuningon akad el a téma nem a támogatott szolgáltatásokon az is számít... 4.0GHz-t el szeretném érni mindenképpen, ha nagyon többet nem is.

Turenkarn

(#141) SECTORnooB válasza Tyrel (#138) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Gigabájtéknál volt egy bugos BIOS ami túlfeszelte a kockákat ezt hallhattad,de azon nyomba le is szedték az oldalról.Minden gyártónál előfordulnak problémák. Sok tapasztalat nem született még a platformmal kapcsolatban.Amit linkeltél Giga lap, biztosan megfelelő.Én az Asus Prime Pro-ról tudok nyilatkozni,de más Zen+ tulajjal még nem is találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#142) Feriboy2 válasza Tyrel (#140) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

itt egy videó amiben b350 lapban megy a 2700x. [link]
amúgy én a helyedben egyébként nem a sima 2600-at hanem a 2700x-et venném. ahogy nézem egy árban mozognak és a gyári 2700x gyorsabb mint 4 ghz-re tuningolt 2600.

(#143) SECTORnooB válasza Feriboy2 (#142) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én is a 2700X-et venném mert a földönkívülis boltba tényleg csak 2-3 ezer plusz,aztán milyen jó hűtőt adnak hozzá :D

(#144) Tyrel válasza SECTORnooB (#143) üzenetére


Tyrel
őstag

Igen, közben nekem is leesett hogy némelyik boltban alig van árkülönbség, szóval a 2700X lenne a befutó...

A hűtője nem igazán érdekel, egy True Spirit 140 Power lesz rajta... A 4,4GHz-re húzott 3570K-mat 500rpm-es venti fordulaton nem engedi 60°C fölé, igaz delidelt a proci... De gyanúsan nem lesz gondja a Ryzennel sem. :D

Köszi a segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#145) SECTORnooB válasza Tyrel (#144) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Kiváncsian várjuk tesztjeidet, főleg ha B350-es lap lesz alatta. :P

(#146) Tyrel válasza SECTORnooB (#145) üzenetére


Tyrel
őstag

Áh nem akarok kockáztatni, szerintem az az X470-es AORUS lesz, de még kelleni fog 1-2 hét hogy megvegyem meg időm is legyen összerakni és kitapasztalgatni... Mondjuk nagyon ráizgultam már. :U

Igazán nem vagyok Gigabyte fan, csak azért néztem azt mert a legolcsóbb nem-MSI (azt a márkát kifejezetten nem szeretem) X470-es deszka...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#147) SECTORnooB válasza Tyrel (#146) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Elhiszem, nekem szombaton jött reggel mikor úgyvolt hétfőn érkezik, én a barátnős állatkertes programot dobtam, hogy összerakhassam :DD (megérte :P)

[ Szerkesztve ]

(#148) SECTORnooB válasza Tyrel (#146) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Miért nem szereted? Aorus biztos acélos lesz :)

(#149) Tyrel válasza SECTORnooB (#148) üzenetére


Tyrel
őstag

Sosem tetszettek sem a designjaik sem a BIOS-aik, + egyik kollégának volt egy drága MSI gaming laptopja (nem emlékszem a pontos típusra már, de elég piros designos volt) ami kb. szó szerint széthullott normál használat közben... de nem csak az övé, az egész széria gyárilag olyan ótvar sz*r volt, hullott szét mindenkinél...
végül vett aprón gombokért egy másik félig szétesett tök ugyan olyan notebookot donornak, aztán egy ideig még úgy használta hogy a kettőből gyúrt mindig egy működőt, de végül azt is feladta...

Ezt látva úgy eldöntöttem hogy nekem ezektől az arcoktól biztosan nem kell semmi, a design alapból nem szimpatikus, a minőség meg nem kárpótol érte...

Turenkarn

(#150) vaakuum válasza SECTORnooB (#145) üzenetére


vaakuum
addikt

Nekem b350-ben lesz valami ryzen+, csak előbb össze kell kalapálnom a gyerek gépét, mert ő kapja meg a mostani 1600-ost. Viszont a lapot kényszerűségből megtartom, mert neki itx méretű lesz a gép.
Érzésre még olyan 2 hét, mire érdemi eredményeim lesznek.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.