Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Z_A_P válasza SECTORnooB (#600) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hat ja, 1.26 az megint mas teszta.

Amugy XFR2, ha raraksz egy jobb hutot, meg tovabb gyorsul magatol :D
[link]

OK

(#602) SECTORnooB válasza Z_A_P (#601) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Bár nem sokat tudok a gép előtt ülni, de észre vettem pár hete mikor auto-n kiteszteltem. :))

(#603) arnoldito válasza MaxxDamage (#592) üzenetére


arnoldito
senior tag

Én a helyedben nem vennék kapkodva x470 deszkát. Már most rebesgetik, hogy a nyáron jön az x490 lap, akkor már inkább az. Viszont jó nyomott áron kapsz x370 lapot, abba egy új 2xxx proci és helló. Lapot akkor vennék a helyedben, ha már pci-e 3.0 minimum. Amúgy 2019-ben jó lesz még az x370 is valószínű, utána meg úgyis DDR5 lesz, tehát tök felesleg 80-90k kiadni csak azért, hogy xfr 2 haladjál....

(#604) Szinyák


Szinyák
őstag

Nah sikerült belőnöm a rendszert stabil elvileg mindenhol. IBT avx.-es 15kör prime95 30perc nem dobta el magát. Igazatok van tényleg kurva jól működik benne az XFR nem is kínlódok a a manual OC.-val.

Ilyen lett : 2600x default XFR+3200mhz cl14

Eredmények jók ?

Szinyák

(#605) Szinyák


Szinyák
őstag

játékok és napi használat majd megmondja , hogy tényleg stabil marad e . Az alap XFR .-t alul offsetetlem : -0.50v el vettem tőle...

Szinyák

(#606) jeni válasza arnoldito (#603) üzenetére


jeni
félisten

(#607) MaxxDamage válasza arnoldito (#603) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem veszek semmit, ez bőven elég lesz pár évig..és ha VGA-t is cserélni kell, majd akkor cserélek mindent, meg ha jön új DDR szabvány is (már benne leszünk javában) akkor rá érek ilyeneken (gép fejlesztés, újítás) gondolkodni. :K :B

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#608) ScomComputer válasza Szinyák (#604) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nálam ilyen... :R

(#609) hokuszpk válasza ScomComputer (#608) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igy, hogy 100 alatt van erosen viszket a Tomahawk orra, hogy csereljem le az 1700 -at.
de még ellenallok mert minek ? :DD

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#610) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#611) joysefke válasza ScomComputer (#610) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szép!

Mi a szubjektív véleményed?

(#612) hokuszpk válasza ScomComputer (#610) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

osszevaghatnad az 5Ghz 8700K teszttel, probaltam szinkronbahozni ket bongeszolapon es valtogatni koztuk; a szamok a Ryzen pici emaradasat mutatjak, de szemre nemtudtam megkulonboztetni a ketto kozotti feelinget.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#613) ScomComputer


ScomComputer
veterán

joysefke:
Nekem érzésre valahogy simábbnak,mikrolag mentesnek tűnik a gameplay a 2700x-el... :R

hokuszpk:
Persze,ezt is terveztem,de ezt már egy másik videóban... :R

(#614) Szeszkazán válasza ScomComputer (#613) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Érdekes mindenhol ezt hallani , ryzen alatt simább a játékélmény még ha kevesebb is az fps kicsivel, kíváncsi leszek majd érezni fogom-e a 2700x alatt.

(#615) ScomComputer válasza Szeszkazán (#614) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hidd el így van,ha lesz időm összevágom a két videót (face to face) és látni fogod,hogy néha az intelnél van mikrolag... :R

(#616) Devid_81 válasza ScomComputer (#610) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szia,

Latom 4.25Ghz lett belole, mennyire kell neki sok feszultseg ahhoz?Menne meg tobbet?Mivel hutod?
Ezt a microlag mentes dolgot mar mas is emlitette. :K
Jelenlegi rendszeremen en is erzem boven a microlag-okat, lehet azutan egy AMD-s gep eg es fold erzest adna :B

...

(#617) hokuszpk válasza Szeszkazán (#614) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

itt valahol valaki azzal magyarazta ezt, hogy a Ryzen nem hatja 100% -ra a videokartyat ami igy nem melegszik el, es nem kezd throttlingolni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#618) CPT.Pirk válasza hokuszpk (#617) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Totál hülyeség. Nézd meg a PH! teszteket, minimális eltérés van csak a különféle procik között fps terén ugyanazzal a vga-val, ergó egyik se hajtotta meg kevésbé, mint a másik.[link]

De ha kíváncsi vagy rá, hogy a vga throttlingol-e akkor két dolgot tudsz csekkolni AMD-nél:
-a teljesítményfelvételi korlátot kell-e emelni
-a megcélzott képernyőkocka sebességét fixálod-e mondjuk 60-ra

Gondolom nVidiánál is vannak hasonló beállítások.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#619) Szeszkazán válasza hokuszpk (#617) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Ez baromsag szerintem , sok embernek van rendes hűtő a kártyáján és akkor mi ,70 fokon throttlingol a gpu?

(#620) SECTORnooB válasza hokuszpk (#617) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Anno nálam élvezeti szinten jobban vitte a 4.4Ghz Fx6300-Gtx960 2Gb a Gta5-öt, mint a 4690K 4,5Ghz.Hogy miért mert míg az AMD-s konfig elvolt High-Very high beállítások mellett 1,8Gb Vrammal, az Inteles tarsánál fél percenként megette azt, és olyan droppok voltak, hogy egy ideig nem is játszottam vele :D
Szóval biztosan közé van a szmútabb érzéshez.

[ Szerkesztve ]

(#621) ScomComputer válasza Devid_81 (#616) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hali...
A 4.25-1.4Vcore-al tudja az enyém,de biztos menne még feljebb is, de nem volt időm próbálgatni még...
Bár az Amd szerint a max boost 4.3 ghz,most azaz 50mhz nem hoz semmi pluszt,így nálam stabil és tesztek alatt is max 70fok a cpu,vízhűtéssel 360-s radiátorral 6db halk ventivel...mert szeretem a csendet... :R

(#620) SECTORnooB:
oh teshow,bebarnultál... :DDD
Ami nagyon szembetűnő a gta-nál a teszt alatt mikor indul az F16-s vadászgép akkor az összes intellel ami volt nálam tapasztalni laggot rángatást,de az amd-vel 1700-1800-2700,nem tapasztaltam.. :R

[ Szerkesztve ]

(#622) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Erre a részre gondoltam....

(#623) Pro!Petya válasza CPT.Pirk (#618) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Azért illett volna már egy 1080 vagy Ti mellett tesztelni.... mivel sok esetben vga limit volt ezért sem akkorák a difik. (persze ha elhagyjuk végre az 1080p felbontást utána már majd mindegy a cpu mert 1-2% a max eltérés az ujabb cpuk között)

Nálam a ROTR (dx12 - 1080p- SMAA) alatt dob 125-130fps körül a tesztben beállított grafikai beállításokkkal egy 1600X Oc mellett, szval egy 4,3ra húzott 2700X vagy egy 8700k ezt biztos jócskán megfejeli!! :K

(dx11 - 1080p - SMAA)

ROTR az nálam még a ryzen patch előtti v1.0 767-es builddel fut ;] ... szval maradt még benne :B

Csak jelzés képpen raktam fel a méréseket hogy úgy érdemes azokat elemezni ha nincs vga limit.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#624) SECTORnooB válasza ScomComputer (#621) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Sokat napoztam, talán csak ennyi :D

(#625) Pro!Petya válasza hokuszpk (#617) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Afellől igazad van hogy minnél hűvösebb a kártya annál később vagy egyáltalán nem vesz vissza a boostból.
Így elképzelhető hogy a pár %-al kevesebb kihasználtsággal rendelkező vga nem melegszik el és így megtudja tartani a magasabb boost orajelet míg a másik fokozatosan csökkenti hőmérséklettől függően.
De a throttling az nincs a képben szerintem.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#626) CPT.Pirk válasza Pro!Petya (#623) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Értem, hogy a teszt szempontjából a legerősebb vga lett volna frankó csak nem lett volna túl életszerű, legalább is nem a hazai fizetési viszonyok mellett. Egy 1060 gagyibb verziója is 90k-nál kezdődik, és 125k környékéig terjednek az árak. 1080-as kártya meg 200k fölött van.

Egy 1080 árából lazán kijön egy 1080p-s frankó játékgép... Nálam sem lesz per pillanat cserélve az RX460 4GB semmire, csak az FX konfigot fogom R5 Ryzenre cserélni, valamelyik aprón jó árasított 1600 / 2600 procira. Ram már megvan, lapot már kinéztem, csak egy olcsóbb procira várok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#627) hokuszpk válasza CPT.Pirk (#618) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

scomcomputer videojaban 1080Ti van, a prohardver tesztben meg 1060, utobbit talan a zen is megkuldi 100% -ra. de igazabol nemkivanok ezen vitazni, mert annyira nemvagyok kepben ; en mahjongot meg paszianszt jatszom, esetleg jumping jacket, vagy atic-atacot, mindennap meg flippert de az igazit, olyan grafikaja meg semminek nincs, valos 3d az egesz.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#628) hokuszpk válasza Szeszkazán (#619) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ez baromsag szerintem "

lehet hogy az, de van benne logika.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#629) Pro!Petya válasza CPT.Pirk (#626) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Teljesen egyetértek veled, mert ha a keretbe befért konfig nem képes "bizonyos körülmények" között kihajtani a vga-t akkor felesleges is. Tényleg életszerűtlen egy 80-130K -s rendszerbe egy 2-300k kártya. :R
Csak az a tesztrendszer nem épp egy low budget konfig amiben teszteltek :DDD
Már csak a fractal S36 miatt is megtévesztő lehet másoknak, mivel nem mindenki azzal hűtí így már az XFR is másképp dolgozik mint akinél csak gyári cooler pörög. A Sniper ramokról nem is beszélve ... stb stb.
Viszont szívesen megnéznem ezt a tesztet egy hozzáillő vga-val mert tényleg érdekelne!! Sajnos ott az 1060 a szűk keresztmetszet. A teszt jó nem arról van szó, csak hát na :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#630) awexco válasza Pro!Petya (#629) üzenetére


awexco
őstag

Oknyomozó teszt lehetne arról is , h mik okozhatnak mérési anomáliákat egyes rendszereken .
Hpet stb ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#631) Pro!Petya válasza awexco (#630) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ahhoz már lassan konkrétan listát kéne írni hogy milyen programok preferálják és mikhez szükséges vagy javallott kikapcsolni de kb lehetetlen mert majd azonos rendszereken más és más anomáliát okozhat...
Én személyszerint kikapcsolva tartom, bár egy két stress teszt progi megköveteli a létét.
Nah ja és ez "csak" a hpet....
Monitorozó is bekavarhat méréseknél pl.: Hwinfo64 alatt bevan-e kapcsolva a periodic polling vagy az ec supp , stbstb
Szval igen sok minden okozhat mérési anomáliát vagy difit.. ez sajnos tény :(((

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#632) bivalyolo válasza Szeszkazán (#614) üzenetére


bivalyolo
őstag

Ez azért van mert a gta 5 motor egy optimalizálatlan trágyadomb, és ha elér egy adott fps határt elkezd mikrolagolni az egész. A ryzenek nem képesek ennyi fps-t produkálni, ezért ott simább az egész a kevesebb fps ellenére is.

"Let's agree to disagree!"

(#633) Pro!Petya válasza bivalyolo (#632) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Az ACO -be a füst vagy homokviharos részek a benchbe legyen ez 8700k@5GHz vagy a 2700X@4,25GHz mindkét oldalon vállalhatatlan... szinte fáj a szemnek végignézni hiába az npc-k "smooth" mozgása és a többi dolog.
FC5 szintén zenész bár ott az egész bench egy valag microlagg.
Ergo ha a motor optimalizálatlan majd mindegy milyen rendszert épít rá az ember, scomcomputer videóiból ez erősen látszik!! Sőt az egész "smooth" érzetet akár csak egy rosszul kidolgozott effect már dobni tudja..

Az viszont tény hogy aki intelről jött át az szinte mind megemlíti a gördülékenyebb játékélményt, valami oka csak lehet :DDD :B :K

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#634) awexco válasza bivalyolo (#632) üzenetére


awexco
őstag

Első felével egyetértek a második felével semennyire mert hülyeség .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#635) Szeszkazán válasza bivalyolo (#632) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

De a neten nem csak a GTA5-ről írnak, hanem minden játékról.

(#636) bivalyolo


bivalyolo
őstag

(#637) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Viszont az új cryengine5-t használó Hunt Showdown sokkal jobban fut 2700X-n mint 8700K-n,néhol majdnem dupla annyi fps van...van videóm de az a baj vele,hogy nem ugyanazon a területen van...de játék alatt látni a különbséget, a 8700-el láttam 50 körüli fps-t a 2700X-el 70 alattit nem...

(#638) awexco válasza ScomComputer (#637) üzenetére


awexco
őstag

Lehet nem összevissza dobálja a szálakat a ccx-ek közt . Elég sokat számíthat fps-ben .
Ha a a zen2-t ben is tudnak megfelelően faragni a késleltetésen akkor igen jók lesznek majd az új játékokban .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#639) edari válasza awexco (#638) üzenetére


edari
őstag

Nem hinném hogy ez lenne a válasz a kérdésre, ugyanis ipc-ben gyengébb mint az Intel, így ha még ccx-en belül is marad, akkor se lehetne gyorsabb.

(#640) awexco válasza edari (#639) üzenetére


awexco
őstag

Több mag több szál nagyobb cache . Biztos van oka .

Nem lehet csak az ipc-t nézni .

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#641) edari válasza awexco (#640) üzenetére


edari
őstag

Elnéztem, azt hittem 2600-ról van szó. Akkor nem szóltam.

(#642) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ez komoly....nem hiszem el...
:DDD

(#643) diegho válasza ScomComputer (#642) üzenetére


diegho
nagyúr

Azért ez elég alja...

(#644) arnoldito válasza jeni (#606) üzenetére


arnoldito
senior tag

Akkor legyen x490, de szerintem nem éri meg eldobni egy x370-s lapot x470 ért. Most a Store MI annyira kell akkor megveszed a licencet hozzá pár dolcsiért. Az XFR 2.0 meg tök felesleg, úgyis azok a Userek akik tuningolnak 99% manuál OC fog tolni, mert öröm vele bohóckodni. Akkor ha valaki lapot akar érdemes lesz megvárni az x490-t... :)

[ Szerkesztve ]

(#645) jeni válasza arnoldito (#644) üzenetére


jeni
félisten

x370 lap esetén az ASROCK Fatal1ty X370 Gaming X-t venném.
vagy a
a GIGABYTE AORUS X470 Ultra Gaming-t.
u.i.: az Z490 esetében meg kitudja mennyivel lesz drágább?

[ Szerkesztve ]

(#646) SECTORnooB válasza jeni (#645) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Átlag usernek felesleges várnia a 490-re, de ennél még az X470 is feleslegesebb, ha valaki már rendelkezik B/X300-as lappal, vagy olcsón tud jó X370-est.

(#647) awexco válasza arnoldito (#644) üzenetére


awexco
őstag

Ha jól gondolom 2db m.2 slot sávja lesz dedikáltan a chipsetnek nem pedig trükközéssel . Más difit egyenlőre nem lehet sejteni . XFR.2 -t régebbi lapok biztos nem támogatják ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#648) hokuszpk válasza awexco (#647) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a "Boost overdrive" nem megy, ha minden igaz, az xfr2 mukodik.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#649) Szinyák válasza ScomComputer (#642) üzenetére


Szinyák
őstag

:DD :DD ;] egy procit nem tudnak berakni a nagy gép sebészek

Szinyák

(#650) Szinyák válasza jeni (#645) üzenetére


Szinyák
őstag

Én ASROCK Fatal1ty X370 Gaming X .-et használok ~1éve most raktam bele egy 2 szériát meg vagyok elégedve a lappal jól felszerelt elég erős a vrm része is jó persze nem egy Hero vagy Prof gaming ,de x370 medium kategória a legerősebb ...

Szinyák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.