Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Dragon3000 válasza Paxker315 (#17992) üzenetére


Dragon3000
veterán

Veszel egy használtasnál egy kapcsolót kábellel és rákötöd a cmos clearre, ha resetelni kell csak megnyomod a mikrokapcsolót vagy ha a resetet nem használod, azt is rákötheted.

[ Szerkesztve ]

(#18002) Paxker315 válasza Dragon3000 (#18001) üzenetére


Paxker315
addikt

köszi. egyelőre hanyagolom. A házon amúgy nincs reset gomb, így azt nem tudnám rákötni :)
ilye volt, mielőtt sz..erencsétlenkedtem volna a BIOS-szal. Lehet, újraflashelem az egészet, aztán uccu neki.

[kép] [kép]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#18003) hokuszpk válasza Paxker315 (#18000) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor valami massal is mokoltal, mittomen soc feszt levetted vagy alacsonyabb frekin jartak a ramok vagy epp az idozitesuk volt lazabb, ilyesmi.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18004) Paxker315 válasza hokuszpk (#18003) üzenetére


Paxker315
addikt

negativ : ) mashoz nem nyultam, csak default utan beallitottam a 40x szorzot meg negativ offszet magfeszultseget. A SOC fesz korabban is 1.05 volt, most is. RAM idozitesek-freki ugyanaz maradt, mint volt. Papiron minden beallitasom ugyanaz, mint volt, de, a VID voltage 1.25rol 1.4-re tette magat. :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#18005) hokuszpk válasza Paxker315 (#18004) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor csak siman fazik a proci :D nyaron ez volt, most osz van, kerdes mekkora lesz a VID telen ? ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18006) Paxker315 válasza hokuszpk (#18005) üzenetére


Paxker315
addikt

úgy néz ki, megoldódott, le sem merem írni, hogy. Előtte fusson csak az AIDA egy órát.. :)

keresztmetszet stressz teszt közben

De leírom, mi volt: Előbb fix-kézi feszt állítottam 1.25-re, csodák módjára annyinak írta a VID-et. Utána csak simán újrabootoltam& beállítottam neki 0.0625 negatívot, és, most a jelek szerint abból az 1.25-ből veszi el, amit kértem. Elvileg ez így jó lesz.

Legalább egy érdekes tapasztalattal gazdagabb lettem.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#18007) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok lehet váltok az 1700-ról. Mire váltsak maradjak a 2700x nél vagy inkább 3700x?

(#18008) Paxker315 válasza perfegor17 (#18007) üzenetére


Paxker315
addikt

ha belefér, én a 3700est választanám :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#18009) palfitom válasza perfegor17 (#18007) üzenetére


palfitom
félisten

És mire használod a gépet?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#18010) perfegor17 válasza palfitom (#18009) üzenetére


perfegor17
senior tag

játék meg tervezési munkák :)

(#18011) palfitom válasza perfegor17 (#18010) üzenetére


palfitom
félisten

Játékra R5 3600-at vennék, a tervezés meg nagyon tág fogalom. Ha a programjaid tudnak használni 12 szálnál többet, akkor van értelme 2700X / 3600X-en gondolkodni, de egyébként nem.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#18012) palfitom válasza palfitom (#18011) üzenetére


palfitom
félisten

* "2700X / 3600X" Ez 2700X / 3700X akart lenni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#18013) poci76 válasza perfegor17 (#18007) üzenetére


poci76
aktív tag

Szerintem a 2700x nem akkora előrelépés, hogy megérje rá váltani 1700-ról. A 3700x már észrevehető ugrás, még ha drágább is, én azt venném.

(#18014) arn


arn
félisten

2700xhez melyik az ajanlott agesa? msi x470 gaming plus a lap, proci tuningolatlan, csak xmpt allitok.

kezd az oruletbe kergetni a rambovites... anno meg 2x8g viper4 rammal vettem masfel eve, siman ment @3200, aztan amikor melyponton volt a ram, ugyanilyen viper4 ramra csereltem 2x16g verzioban. ez nem volt a lap kompatibilitasi listajan, nem is ment @3200on csak @2933on.

leveleztem a patriottal meg msivel, de igergettek mindent, hogy menni fog (meg hogy ok lekommunikaljak), aztan hogy lehet megsem, mert ok kozben lecsereltek a chipeket a kiten, arra nem is valaszoltak, hogy milyen chipek vannak a memoriaimon. ket honapnyi pocsoles, es egy csomo bios teszt utan visszakuldtem az egeszet.

ezutan 2x16m corsair lpxet valasztottam, ez rajta van az msi listajan @3200mhzel. tegnap bepattintottam, kb egy orat ment a p95 memtesztje, meg egy passot vartam a memtest86al. reggel elinditottam a memtest86ot, hogy vegigporgesse a 4 passot, par perc mulva hibat dob. p95 detto... nem igazan tudtam hova tenni a dolgot. hogy a rossebbe lehet, hogy este ment orakat, most meg ugyanugy csinal, mint a patriot?

most visszahegesztettem a regi biost, ami meg a 3000es szeria elott jelent meg, nem volt egyszeru, mert az idiota msi nem engedi alapbol (ertenem, hogy ez mire jo). ebben 1.0.0.6 agesa van, jobb ez? most megy a p95 egy 20 perce, de a tegnapi nap utan mar szkeptikus vagyok, hogy reggel is menni fog.

oszinten szolva kezd kicsit ryzen + msi undorom lenni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18015) Create. válasza arn (#18014) üzenetére


Create.
addikt

Bele választottál megint a ramba, mert a corsair nem volt feltétlen jó választás. Lehet már nincs annyi probléma, de a corsairral volt a legtöbb ryzennel annak idején. Én hyperx predatort használok, asus és a mostani asrock lapban is ugynúgy megy 3400 cl16-on. De lehet a cpu-d is a gyenge láncszem.

(#18016) arn válasza poci76 (#18013) üzenetére


arn
félisten

ez szvsz ar fuggo :) en is akartam cserelni a 2700xet 3700xre, aztan amikor 2x annyiba kerult volna, ugy mar nem volt olyan jo bolt. majd cserelek, ha 2x gyorsabb lesz, amire valtok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18017) arn válasza Create. (#18015) üzenetére


arn
félisten

nemet forumokon es az msinel is a corsair lpx az egyik ajanlott ram ebben a kategoriaban ryzenhez :F ennel biztosabbra hogy lehet menni?

a proci lehet... nem tudja a 4 oldalt kezelni ezen az orajelen. igazi tuningbajnok lehet :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18018) Create. válasza arn (#18017) üzenetére


Create.
addikt

Alapból a proci 2933-at támogat, lehet gyengébb mem vezérlőset fogtál ki. Nem feltétlen a ram és az alaplap a ludas. A viperek pl elég jó ramok, jól is tuningolhatóak (legalábbis inteles platformban)

(#18019) arn válasza Create. (#18018) üzenetére


arn
félisten

probaltam feszultseget emelni a memorianal, meg manualisan allitani a timingokat a patriottal sehogy sem sikerult par percnel tovabb stabilizalni @3200on, 2933 ok volt. a corsair furabb, hogy egyszer miert megy, utana meg miert szall el? most is megy az 1.0.0.6al 45 perce.

a 2933 is tuning, mert 1.2von kellene a ramoknak mennie a jedec szerint.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18020) weri válasza arn (#18019) üzenetére


weri
senior tag

Command rate 2T ? Igy se megy ? :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#18021) arn válasza weri (#18020) üzenetére


arn
félisten

nem probaltam, de akkor nem is erdemes 3200ra rakni, akkor inkabb maradnek 2933on :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18022) Create. válasza arn (#18021) üzenetére


Create.
addikt

Azt nem tudom, hogy ott beéri-e az 1.2v-al. 2933 felett számít tuningnak.

(#18023) arn válasza Create. (#18022) üzenetére


arn
félisten

Valszeg eleg jo ramok kellenenek a 2933 1.2vhoz, egy ilyen budget ram 1000, hogy nem birja.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18024) arn


arn
félisten

De engem az agesa es a memoria kapcsolata erdekelne... nem nezte ezt vki? Altalaban az ujabb verzioknal mindig az ujabb procikra gyurnak. Nem torvenyszeru, hogy elkefelnek vmit a reginel, de nem ugyanolyan intenzitassal tesztelik oket.

Az msinel is procinkent van kompatibilitasi lista, de az agesa verzio nem derul ki, hogy mivel is teszteltek ezt a kitet. Az xmp kiolvasas mindegyik biosnal ok volt, egy betabiost kiveve (fesz, timing, etc).

Kicsit emlekeztet a ddr2-core2 korszakra, ott volt ennyi szopas a ramokkal, hogy megy e egyaltalan az adott ram az adott orajelen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18025) arn


arn
félisten

a memtest86 is birt egy fel orat... majd vmikor raeresztem rendesen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18026) Create. válasza Create. (#17988) üzenetére


Create.
addikt

Erre valaki?

(#18027) jNk válasza arn (#18014) üzenetére


jNk
senior tag

2700X-hez szerintem elég a 7B79vA7, az újabbak már mind a zen2-re gyúrnak. Én is megálltam az 1.0.0.6-os AGESA-nál.
XMP helyett állítsd be manuálisan a sebességet (16-18-18-36, 1.35v), a többi érték maradhat auto-n.

[ Szerkesztve ]

(#18028) Kvg válasza arn (#18014) üzenetére


Kvg
senior tag

Az vígaztaljon hogy egy X570 lapban is szarul menne a ramod, de vettél 70k+ ért új lapot.
Nálam a G.SKILL Aegis 32GB (2x16GB) DDR4 3000MHz 2800 on megy stabilan.

Supportot meg kell ám fizetni 120k lapokhoz akár már jár is, illettve nem butítják. :(((

(#18029) arn válasza Kvg (#18028) üzenetére


arn
félisten

Ha a procit csereltem is volna, akkor is maradt volna a x470 :) Annyi penzert nem kell ventis hutes.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18030) arn válasza jNk (#18027) üzenetére


arn
félisten

Xmpvel is korrektul allitja ezeket az ertekeket, a tobbi timingot meg nincs ember, aki kimolyolja (legalabbis a fene szorakozik ilyesmivel).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18031) arn


arn
félisten

ugyanaz mint tegnap... este megy, reggel nem :W megerte 3200es ramba invesztalni.

ha kijon a 10700k, en lehet atvaltok arra vmi asus lappal, hatha nyomott aron jonnek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18032) arn


arn
félisten

igazabol lassan nem is az bosszant, hogy nem megy 3200on, hanem az, hogy egyszer miert ok, maskor meg miert nem... olyan mintha a lap vmi mas baallitast hasznalna hideg inditaskor, es meleg inditaskor. a kritikus timingok es feszultsegek mindig korrektek, igy vhol mashol lehet.

tuningban sem nagyon tudok elkepzelni olyan helyzetet, hogy a memkontroller egyszer jo, egyszer nem, elvileg ugyanolyan beallitasokkal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18033) hokuszpk válasza arn (#18032) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha van, probald meg kikapcsolni a memory trainingot.
meg regi vesszoparipamat tudom javasolni: cldo_vddp -t piszkald.
nalam a summitra meg a 2700X -re is 1.05V lett az optimalis.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18034) arn válasza hokuszpk (#18033) üzenetére


arn
félisten

ok, koszi megnezem... egyelore 2933ra ment vissza, bar ez a ram meg ezen sem volt kitesztelve.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18035) Paxker315 válasza hokuszpk (#18033) üzenetére


Paxker315
addikt

Igen, errol olvastam, hogy hozzajarulhat a sikeres RAM-OC-hez (CLDO_VDDP). A DRAM calculator is javasol hozza ertekeket, ahogy nezem, korulbelul 1.1V a maximum, amit "illik" beallitani.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#18036) trol75


trol75
tag

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni.
Vettem egy MSI B450 TOMAHAWK MAX és egy Ryten 5 2600X páros.
A ram egy G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB.
A hútő egy Deepcool GAMMAXX 300.

Összeraktam, feltelepítettem, letöltöttem a legfrissebb BIOS-t, kikapcsoltam az AMD Cool’n Quiet funkciót, mást mindent gyári értéken hagytam.
A ramokat A-XMP Profil2 raktam (2933Mhz).

Telepítés után észrevettem, hogy a CPU nagyon melegszik.
Ezután jöttem rá, hogy a cpu magok 1-4%-os terhelés mellett egyfolytában 4248 Mhz mennek.
Nem esik vissza az alap órajelre.

Milyen beállítást ronthattam el.
Köszönöm a segítségeteket előre is. :R :R :R

(#18037) Bodz válasza trol75 (#18036) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ne kapcsold ki Cool’n Quiet funkciót! :)

(#18038) trol75 válasza Bodz (#18037) üzenetére


trol75
tag

Köszi.

Kipróbálom mindjárt.
Overclocking\CPU Features beállításoknál minden auto-n gyári beállításon van, kivéve a NX mode enable és SVM mode disable.

A AMD Cool’n Quiet-t auto vagy enable legyen.
Mit érdemes még kikapcsoni, vagy be, illetve auto-n hagyni.

(#18039) hokuszpk válasza Paxker315 (#18035) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a summitnal aszontak a cldo_vddp ne legyen magasabb, mint 1.2V, illetve a dram fesz -0.1V tehat ha 1.2V -n megy a ram, akkor 1.1 a teto, ha tuningram es 1.35V vagy felette, akkor 1.2V.
eziranyu kiserleteim szerint nem erdemes magasra allitani, egy ido utan kontraproduktiv, csak füti a procit.
az msi lapom is erdekesen allt a kerdeshez, cmos reset utan volt, hogy 1.15V -re tette, maskor meg 1V ala, mikozben semmi nem valtozott a konfigban.
meguntam, fixalva teljesen jo.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18040) Paxker315 válasza hokuszpk (#18039) üzenetére


Paxker315
addikt

amugy irja a BIOS, hogy manual cold boot kell neki, hogy "érvényes" legyen: ez azt jelenti, hogy teljesen kikapcsolt állapotban kell lennie a gépnek s csak utána lesz érvényes? szvl sima restart a windózból nem játékos.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#18041) hokuszpk válasza Paxker315 (#18040) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igen, ezt csak biosbol.
mondjuk az MSInel ha megvaltoztatom, a bios beallitasok mentese utan ki is kapcsolja magat a lap, es kb. 3-4 mp mulva indul ujra.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18042) GIORGIONE76 válasza hokuszpk (#18039) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

szerintem meg ha magas a ram fesz a tuning miatt akkor az alacsonyabb z alacsonyabb cldo_vddp kell stabilitás miatt, nekem pl az 1.42V mellé a 0.0880 illett

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#18043) hokuszpk válasza GIORGIONE76 (#18042) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az azert picit alacsonynak tunik, 0.88 -at elfogadom :DDD
de nincs kobevesve, nalam pl. 4 modul van, ha 0.9V ala viszem el se indul a motyo.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18044) trol75


trol75
tag

A AMD Cool’n Quiet-t funkciót enable raktam.
Megjelent egy PPC Adjustment funkció ami PState 0-n van. Ez jó így?
Én azt hittem , hogy ha kikapcsolom az AMD Cool’n Quiet-t funkciót akkor az alapon 3600 Mhz fog menni a CPU.

(#18045) Paxker315 válasza hokuszpk (#18043) üzenetére


Paxker315
addikt

hja, nagybalfx módon azért is kérdezem, mert, pár napja, mikor a feszekkel volt probléma, én hülye beírtam valami eszméletlen magas értéket oda, amit re-start után szépen vissza is tettem autora.. :) Azért hozzáértés-tudás nélkül mindig izgul az ember, hogy valami böszmét tesz, de, remélem, most ez semmilyen hátrányos-káros következménnyel nem jár hosszú távon. :DDD

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#18046) GIORGIONE76 válasza hokuszpk (#18043) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

jaja elírtam, a magas freki és fesz mellett csak azon volt stabil

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#18047) arn válasza hokuszpk (#18033) üzenetére


arn
félisten

Kiprobaltam, 10 perc utan hibazik. 2933on 7 orat ment hiba nelkul. En feladom, majd lehet cserelek procit 3900xre, vagy i9re.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18048) Kvg válasza arn (#18047) üzenetére


Kvg
senior tag

Én vissza léptem 2800-ra, de meg szorongattam az időzítéseket. Sub time ot csak egy értéket írtam át az 51 est.

Valami hasonlót te is próbálhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#18049) arn válasza Kvg (#18048) üzenetére


arn
félisten

Ennyire nem erdekel a dolog :) en csak a neveleges orajeleket akartam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18050) perfegor17


perfegor17
senior tag

Megrendeltem a 3700x-et remélem jobb lesz mint az 1700 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.