Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Bár Ryzen G (3200G), de talán itt is találkozott már ilyennel valaki.
A nyűgöm, hogy NVMe meghajtóval csak akkor bootol biztosan a Windows 10, ha van a gépben még SATA SSD is (alaplap Gigabyte B450i Aorus, legutolsó FW).
Még a telepítő sem bootol, ha csak az NVMe SSD van bent!
Hét elején vettem Phison vezérlős Gigabyte NVME SSD-t és klónoztam egy SATA-sról, de csak ma vettem ki a SATA-s SSD-t, hogy a párom gépét bővítsem vele, és addig minden rendben volt.
Az eltávolítás után nem ment sem a leállítás (kép elfeketedett, de a táp nem kapcsolt le) és gyakran a boot-ba is belefagyott (kmode exception BSOD), viszont ha elindult a Windows, akkor nem fagyott ki menet közben.
Beraktam a párom SSD-jét és most megint jó, úgy, hogy az NVMe-ről bootol a rendszer (BIOS sorrendben csak ő szerepel most is) és a leállás is működik. Nem tudom, hogy ez valami BIOS nyűg vagy Ryzen hülyeség?
Van egy SATA DVD író is, de ahogy néztem, nem osztott nem szorzott, van-e csatlakoztatva, valamint a gépnek az is mindegy, a SATA SSD melyik alaplapi porton van. Próbáltam azt is hogy csak az egyik vagy csak a másik memóriamodul volt bent, de az sem változtatott semmin.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27002) CirrMee válasza E.Kaufmann (#27001) üzenetére


CirrMee
addikt

Telepítő frissen lehúzott példány MCT által?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#27003) biker válasza E.Kaufmann (#27001) üzenetére


biker
nagyúr

Nekem is ez volt. Sata ssd klónozva nvme ssd, nem indult de ha mégis, kínlódva. Nyers install után jó lett

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27004) E.Kaufmann válasza biker (#27003) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem a nyers install se megy, az USB telepítő is hátast dob bootoláskor, ha nincs a gépben SATA SSD.
CirrMee: ma reggel töltöttem le és generáltam vele, csak BIOS/Legacy/CSM módban akart volna elindulni, mikor csak az NVMe volt a gépben, és dobta a BSOD-t UEFI módban.
Csak akkor nem dobott BSOD-t bootoláskor, ha a SATA SSD is benne van a gépben.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27005) Dragon3000 válasza E.Kaufmann (#27004) üzenetére


Dragon3000
veterán

Esetleg próbáld meg, törölni az nvme-n lévő partíciókat és úgy bootolni a telepítővel. Ha sata-ról csak klónozod nvme-re, akkor nem lesz jó, mivel más protokollt használ a kettő.

(#27006) NdrewSunix válasza Dragon3000 (#27005) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Szóval nincs is módja sata ssd-ről nvme -re költöztetni az oprendszert?

(#27007) Dragon3000 válasza NdrewSunix (#27006) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mintha olvastam volna róla, hogy meg lehet oldani, de szerintem értelmetlen, ilyen esetben jobb az újratelepítés. Én se vacakoltam vele, amikor nvme-re váltottam újra raktam a rendszert, úgyis cserélődőt közben az egész gép, azóta nem volt vele gondom, pedig már a 3. gépben van a mostani ssd-m és azóta nem telepítettem újra a rendszert :D

[ Szerkesztve ]

(#27008) E.Kaufmann válasza Dragon3000 (#27005) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az lesz végül szerintem, tök stabil így a gép, csak "vicces", hogy így működik jelenleg. De azért érdekes, hogy már a telepítő is sikítófrászt kap, ha nincs egy mankó SSD :F

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27009) hokuszpk válasza torma1981 (#26999) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

felteteleztem az uj cpu erkezteig a lapban marad a regi.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27010) hokuszpk válasza E.Kaufmann (#27001) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tipp: a regi windows legacy modban volt telepitve, de nvme ssdrol csak uefi tud bootolni. a sata ssd -n lehet valami boot szektor vagy particio, amirol bootolaskor be tudja huzni azt, amit az nvme-n epp akkor nem er el.

ha nincsenek potolhatatlan adatok az nvme ssd -n, bootolj fel egy live linuxot, es egy joliranyzott dd-vel takarits le rola mindent.
valami ilyesmi :
dd if=/dev/zero of=/dev/nvme01 bs=4096 count=4194304

( az of= utan irando devicet egy "fdisk -l " kimenetbol lesd ki. )
ez igy kb. leirtja rola az elejen az esetleges hidden es egyeb trukkos particiokat, utana mar valoszinusitem bootolni fog a friss telepitos pendrive.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27011) Lordus


Lordus
senior tag

nem teljesen ide passzol, de nincs külön ilyen topik...

tehát MSI B450 Tomahawk Max lapban ha valaki rájött, hogyan lehet beállítani, hogy a cpu fesz ne maradjon 1,2V ha visszaveszi a frekit, akkor ne tartsa magában.
Bármilyen OC esetén akármit állítok, egyszerűen nem vesz vissza semmit a feszültségből.
nem egetverő probléma, csak minek adjon neki 1,2v-ot, ha épp elég lenne neki 0,6V., mert 3800 helyett 1500mhz-en ketyeg..
olvastam kb. 200hsz-szel korábban, hogy pl. Asrock alaplapnál sikerült a biosban ezt beállítani, de nálam ugyanazok a beállítások (picit más néven) ugyan úgy nem csökkentik a feszt.

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#27012) tasiadam válasza Lordus (#27011) üzenetére


tasiadam
veterán

Ha megnezed, akkor hiaba magas a fesz, ha nimcs amper. Es egy fox feszes ocre vs idle core fogyasztasa kozott van ugy fel watt. Idle gep igy kb (2700x eseteben) 5 wattal eszik tobbet. Jatekoknal semmivel. Nem kell tole felni, nem meleg.
Leteszteltem korabban ezt, be is raltam ide az eredmenyeket. idle 28-30w van nalam fix fesszel. Gyarilag ugyan ez kb 22-25, mert pusztulat magas a feszultseg az aktov magokon, a tobbi viszont all.
El kell fogadni h ilyen.

Ha gyarit akarod akkor cool and quiet a neve.
Ha nem jatszol akkor erdemes bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#27013) Lordus válasza tasiadam (#27012) üzenetére


Lordus
senior tag

megy a cnq, epp ez az, de csak a frekit veszi vissza.
melegnek sem meleg, mert alapon nincs 30 fok, csal fura, hogy bizonyos lapoknal siketul, de ennel nem...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#27014) Robi_73 válasza Lordus (#27013) üzenetére


Robi_73
őstag

Próbáld ki úgy, hogy a Windows-ban bekapcsolod az energiagazdálkodásnál az energiatakarékos sémát.

Robi73

(#27015) tasiadam válasza Robi_73 (#27014) üzenetére


tasiadam
veterán

Az nalam annyit csinalt h 1 ccx-re adja a munkat, amint keves a 4 mag, ad a masiknak is. de 90%ban 1 ccx dolgozik, es nem keresztbe 2-2 meg ilyenek.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#27016) NdrewSunix válasza Lordus (#27013) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ha fix feszt adsz a biosban, azaz OC -val állítod be, akkor a fesz marad is fix. Ez nálam is így működik. Ha zavar, akkor -offsettel állítsd be a feszültséget, úgy majd amikor nincs terhelés alatt, visszaveszi a feszt is. Nálam pl így működik. cpu fesz. -offset 0,1000
Freki maradjon auton.

[ Szerkesztve ]

(#27017) Lordus válasza NdrewSunix (#27016) üzenetére


Lordus
senior tag

hát ez az!
offsetel sem működik... azon már rég túl vagyok! :)

pont ugyan ez van_ offset, -0,1V

freki auto-n
szorzó 38-on

nem jó :(

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#27018) TeeBee73 válasza Lordus (#27017) üzenetére


TeeBee73
addikt

Szvsz., ha a szorzó fixálva van, akkor marad is így. De lehet, hogy hülyeséget mondok.
(Egy próba tesztre, beállítanék egy Auto szorzót. Nem tudom megnézni, mert nem vagyok otthon, de emlékeim szerin be lehet PBO-nál a max. szorzót is állítani.)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#27019) Dragon3000 válasza Lordus (#27017) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem nem maxos b450 tomahawk van, oc esetén mindenhogy fixálta a feszültséget is, így inkább offset helyett fix feszültséget adtam neki és nem foglalkozom vele, mert nem melegszik jobban idle a cucc, mint ha alapon menne a gép.

(#27020) Lordus válasza Dragon3000 (#27019) üzenetére


Lordus
senior tag

köszi a hszeket!
igen, nem melegszik, meg nincs semmi gondja, csak fura, hogy minden beállítható frankón, de az offsetnek az lenne a lényege, hogy az eredetihez képest módosít. de ez nem működik, csak félig... nem tudom, hogy én vagyok a béna, vagy az msi képtelen megírni megfelelően egy biost...

TeeBee73 - ha a szorzót nem állítom, akkor hogyan küldjem fel 3800-ra (ryzen 2700) ?
ja, és hiába van "fixálva" a szorzó, szépen visszaveszi 15-re, meg a mhz-et is... (kb. 1,3 ghz-re lemegy tétlen állapotban.
tehát itt bár fixált, mégis visszaveszi.
akkor offsettel a feszt miért nem? :F 3800-on elég neki 1,22V, akkor 1300-on minek maradjon ennyi?

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#27021) Dragon3000 válasza Lordus (#27020) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha a szorzóhoz hozzányúlsz, akkor felülírja a dolgot, ez van. Ha csak az offsetet piszkálod és a szorzót nem, akkor szépen visszaveszi a feszültséget is. Én a 2700-at 4GHz-en használom, pl nálam az órajelet sem veszi vissza idle, pedig minden vissza van kapcsolva a biosban, windowsban a cpu minimum teljesítménye is vissza van véve, de nem foglalkoztam vele, ha nem akkor ez van.

3800-on elég neki 1,22V, akkor 1300-on minek maradjon ennyi?

Legalább nem basztatja a feszültséget összevissza, így ez miatti hőingadozások sincsenek, amire reagáljon a beállított hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#27022) Mizol29 válasza Lordus (#27020) üzenetére


Mizol29
senior tag

Msi lapoknál, ha kézzel állítod a szorzót akkor nem fog vissza esni a feszültség. Nem tudom minden Msi lapnál így van e, de a legtöbbnél igen. Nálam is ilyen.

(#27023) NdrewSunix válasza Lordus (#27017) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Szorzó állítás miatt lesz akkor a gond, az is legyen auton! Nekem is úgy működik csak jól.

(#27024) TeeBee73 válasza Lordus (#27020) üzenetére


TeeBee73
addikt

Bocs, átsiklottam felette, hogy nem X-es proci. Mea Culpa! :R

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#27025) Lordus válasza TeeBee73 (#27024) üzenetére


Lordus
senior tag

en meg azt hittem, valamit nagyon nem tudok :DDD

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#27026) meszike91


meszike91
senior tag

Csak a tapasztalataimat írnám le. Mióta a 3200-as ramokat levettem 2933-ra azóta egyszer se lett kék képernyő és a játék kifagyások is megszűntek. Szóval lehet hogy tényleg sok volt a procinak a 3200.

Most teszt jelleggel visszaraktam 3200-ra a ramot, de a soc feszt 1,1-re raktam és 4 ghz-re húztam a procit. Ez pár napja megy így, egyelőre stabilnak tűnik.

du, du hast, du hast mich

(#27027) Csupingo válasza meszike91 (#27026) üzenetére


Csupingo
veterán

A proci feszt nem állítottad? Én a sajátomnál már arra gyanakszom, hogy nem a legjobb példány és 1,3V-on kell használnom fix. 3,8 GHz-nél is, holott a legtöbb embernél 1,2 is elég. (r7 2700) Nekem is többször volt kékhalál. Kezdetben a soc-ra és a mem feszültségre gondoltam, de úgy tűnik csak akkor javul a helyzet, ha a cpu feszt állítom feljebb.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#27028) MaddeNNNN válasza meszike91 (#27026) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Én ugyan így voltam r7 2700-zal. Folyamatos fagyasok cod modern warfareben, hibauzenet nélküli kidobalasok. Visszavettem 3000-re azóta egyszer sem dobott ki.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#27029) Francia91 válasza MaddeNNNN (#27028) üzenetére


Francia91
veterán

Én nem is próbálkoztam a 3000-es RAM-okkal az eredeti órajel fölé menni, Ryzen 7 2700X-em van. Annak örültem, hogy kisebb fejtörés után elfutott az alap 3000-es órajelén :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#27030) Dragon3000 válasza MaddeNNNN (#27028) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor én szerencsés vagyok, a 2700 4GHz-en megy és mellette a 3200cl16-os ramok 3466cl14-en, így a warzone még egyszer se dobott ki, úgy vettem észre, hogy a wz sokkal érzékenyebb a gép beállításaira, mint bármi más.

(#27031) tasiadam


tasiadam
veterán

Nekem sincs problémám a 3200 (gyári 3000) CL16-al. Ismerősömnek 1600AF mellett a GYÁRI 3200as aegis ram hibás volt, 3000-en meg nincs baj.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#27032) CJ4567 válasza tasiadam (#27031) üzenetére


CJ4567
veterán

Ismerősnek 3200-es Aegis RAM 2600 mellett nem megy 3200-on, viszont 3000-en igen. Ez valami közös dolog lehet a 3200-es Aegisesknél?

No Sana No Life

(#27033) HANDO88 válasza CJ4567 (#27032) üzenetére


HANDO88
senior tag

Nálam 2600x mellett 3200-on megy.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#27034) tasiadam válasza CJ4567 (#27032) üzenetére


tasiadam
veterán

lehetséges. De a 3000mhz meg megy 3200on? Igaz 1.35v-on megy neki az xmp-vel. Nekem 1.37v

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#27035) meszike91 válasza Csupingo (#27027) üzenetére


meszike91
senior tag

De állítottam, 1,25-re. Korábban is így használtam. Szerintem így a proci stabil, cinebench 23 többször is lefutott probléma nélkül. De egyelőre csak tesztelgetem, ha pár hétig nincs probléma akkor maradhat. Még abban se vagyok biztos hogy a ram most stabil lesz 3200-on.

Csak ugye a korábbi 3000-es aegis ramomat azért cseréltem le a mostani 3200-as corsair-re, mert akkor is voltak fagyások (igaz lényegesen ritkábban) és azt hittem a ram nem kompatibilis. Erre a támogatási listában lévő új rammal meg még többet fagyott, volt hogy naponta többször is. Valószínűleg az aegis órajele is túl magas lehetett a procinak.

[ Szerkesztve ]

du, du hast, du hast mich

(#27036) Speed® válasza CJ4567 (#27032) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

IMC nem bírja inkább, nálam a 3200C16 Aegisek 1.3Von mennek, 1.1V SOC fesszel gond nélkül a 2700@4G/1.275V mellett.

(#27037) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

a 3700X mellett van 2x16GB Aegis 3200 kit, 3533 a vege 1.38V mellett.
de csak sima xmp 3200 -on hasznalom, mert 1-2 benchben mutat ugyan par pont pluszt, viszont a mezei hasznalat mellett nem vettem eszre, hogy barmi is felgyorsult volna. Persze a Matissenak nagyobb a cacheja, Pinnacle mellett lehet jobban kijonne, de ott eleg a 16GB Corsair 3066 -on.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27038) tasiadam


tasiadam
veterán

Hogy kerestétek meg a tetjét? Én ha húzom, akkor a BIOS sem jön mindig vissza normálisan. 3333, ugyan azon cachen pl már hibás a ram, de 3200on hibátlan.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#27039) CJ4567 válasza Speed® (#27036) üzenetére


CJ4567
veterán

Kár, pedig a proci az jófajta, 4,1GHz @ 1,288V, bár akinek eladtam, az alapon használja. :( Lehet, hogy 3200-on is működne kis munkával, de akkor valószínű, hogy az IMC fullad ki.

No Sana No Life

(#27040) hokuszpk válasza tasiadam (#27038) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szogegyszeruen, 3533 beallit, elindult a masina, lefutott az osszes teszt, ( tm5 30 kor, aida 30p , prime large fft 1 ora ) 3600 -on 1.4V mellett se kep, se hang, (( ami nemigaz, mert a debug ledek kozul a "ram" vilagit )) kovetkezeskeppen ott a "vege" :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27041) tasiadam válasza hokuszpk (#27040) üzenetére


tasiadam
veterán

Ugyan azon késleltetésen? Nálam ezen megy. Viszont 3333-mat már nem tudja. (1.37v)

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#27042) MaddeNNNN válasza Francia91 (#27029) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Pedig az enyém papíron 3200 cl16, de sem az 1600xemmel sem a mostani 2700zal nem megy annyit. 3133-on meg megy de ott jönnek sorra a hibák. Lehet csak kifogtam egy gyengébb modul párt.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#27043) hokuszpk válasza tasiadam (#27041) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

3333 még megy xmpvel, felette picit lazitani kell a fo idoziteseken 18-20-20-38 mashoz nem nyultam.
3600 feszemelve es az idozitest akarmilyen lazara veve is debug led van.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27044) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Mi a nemzetközi tapasztalat, az IMC mennyire komálja az XMP-hez szükséges 1.35 V-t, az alap 1.2 helyett? Van valami hátránya hosszútávon?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27045) Speed® válasza E.Kaufmann (#27044) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Semmi. Maga a RAM kapja ezt a feszt, lehet akár 1.45+ is, a SoC az, amit ésszel kell emelni.

(#27046) tasiadam


tasiadam
veterán

meggyütt a thermalpad a vrm-re.
első kör: AIDA cpu teszt, nem ment a VRM 67c fölé, 4 és 8p között, szóval ezt tekintjük a maxnak most. Kicserélem a dolgokat és írom a többit.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#27047) duo


duo
őstag

sziasztok! Segítségeteket kérem! még mindig undervoltozok.
Asrock fatality b450itx, ryzen2700, 32Gb gskill aegis, 1030Gt, 2x2,5 ssd. 6,7 literes ház. hűtés id-cooling is60 Noctua NF-A12x15 PWM Chromax ventik bordára és rendsezrhűtőnek is. most még kettő, de jön a harmadik)
alapvetően auton van minden, de amin változtattam eddig:

1. PBO kikapcsolva,
2. alapórajel 3200,
3. a vcore feszültség, 0,90000
ramok 3200 aegis-ek valamiert alapon 2133-on jártak.
4. Ezt xmp-vel 3200-ra beállítottam. 1,350 V-ot ad neki, azt levettem 1,3-ra.
5. az a vcore offsetet (nem tudom pontosan mi a neve), -100mv-al csökkentettem.

stabilitásteszt az aidával történt.

azt vettem észre, hogy hőtermelésben nincs jelentős különbség, mondjuk 0,9750 meg a 0,9 közt.
kicsit még faragnék rajta. már persze ha van lehetőség.
egyébként elégedett vagyok a lappal procival is.
a gép kicsit lomhán indul. már amire a bios magához tér és elindítja az OS betöltését. de onnantól pacek.


itt tartok most.
- órajelcsökkentés nélkül van e még mozgásterem?
- Ramok feszültségét lehet e (kell e) még csökkenteni?

köszi!

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#27048) NdrewSunix válasza duo (#27047) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Bocs, hogy így direktbe rákérdezek, de miért jó ennyire visszafogni a procit?

(#27049) E.Kaufmann válasza NdrewSunix (#27048) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha tippelhetek, ő is TV-mellé hálóba szerelt össze magának egy ITX kockát, és fontos hogy k.....................-ra csendes legyen.
Én is küzdöttem ezzel. A gyári hűtőt eldobtam a végén a frannnnnncba.
Ja meg a DVD írót kicsit kintebb húztam, hogy ne lógjon nagyon bele a légáramba és az is segített.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27050) tasiadam


tasiadam
veterán



Gyári VRM hűtés: 1mm-es thermal pad, és elég gagyinak tűnik.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.