Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Lukitomi


Lukitomi
aktív tag

Csináltam egy IBT tesztet 2700X-el, és összehasonlítottam a régi 1800X-el az eredményeket!
IBT AVX 1800X:

IBT AVX 2700X:

Itt kb. 12%-os előny
IBT 1800X:

IBT 2700X:

Itt kb. 18% az előnye az új procinak, igaz egy kicsit magasabb órajelen (4.0GHz vs. 3.8GHz)

[ Szerkesztve ]

(#302) SECTORnooB válasza Pro!Petya (#294) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én soha sem nyúltam bele a venti vezérlésbe, minden venti alap beállításokon van. Ezért jó minden? Nem szoktam rágörcsölni az RPM-ekre és a hőfokokra sem. Max 55-56 fokig melegedik Bf1-ben a processzor, a többi játékokban 45-48fok. A BIOSba sem szoktam túlzottan sok időt eltölteni, beállítottam az atom stabil 24/7 es setupot, 1,26Vcore 4Ghz és csumpedli, sajnos a ramok nem hajlandóak fesz emelés nélkül 3333mhzre így maradt a natív 3200mhz.Majd ha begörcsölök és lesz időm foglalkozni a géppel lesz 3600-4000mhzs kit :D

(#303) subaruwrc válasza Pro!Petya (#290) üzenetére


subaruwrc
félisten

ezt kikapcsolva rögtön 1h akármilyen prime stabil a cucc :o
semmi black screen pedig minden más beállítás ugyanaz

(#304) Pro!Petya válasza SECTORnooB (#302) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nem a fan settings elállítása a probléma a SIO-nál (csak ITE 8665E) , hanem az hogy OC mellett Idle állapotban ugráltatja a hőfokokat. (nálam pl 29-36fok között cikázik) Ez full random és minden confignál más és más ennek a mértéke. Van akinél még magas OC-nál sem jelentkezik..
(Múltkor társalogtam egy másik userrel aki 4,2-őn járatja az 1600X-et és nála az elmondása alapján csak pár fok 30-33) Echte ugyanaz a configunk.
Minnél lazább a venti profil annál kevesebb az esély hogy észreveszi a user. Ehhez mindenképp szoros fan settings kell.
PL.: 30 és 60fok között legyen a 25-100% tartománya és akkor már egy erősebb cfm-el bíró ventinél radiátorra szerelve már zavaró a temp fluctuations álttal keltet szélzaj.
A hőfokaid is teljesen jók , nálaim is BF1 alatt fűt a legjobban a cpu: 50-55 fok, az összes többi más game alatt 40-50. stress tesztek alatt meg 62-64en tetőzik.
SWBF2 alatt 40 fölé nem is nagyon akar menni, ott már Ai suitot kell kapcsolnom hogy a gpu-hoz állítsa a házventiket hogy hűtsem a riget :DDD

(#303) subaruwrc
Akkor semmi más változtatás nem történt, csak kikapcsoltad az ec supportot és lefutnak a prime-ok?

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#305) Pro!Petya válasza Lukitomi (#301) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Kíváncsi lennék az eredményekre azonos frekvencia mellet is! Ha lesz időd meg tudod nézni? Thx :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#306) Lukitomi válasza Pro!Petya (#305) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Délután,meló után megcsinálom!

(#307) subaruwrc válasza Pro!Petya (#304) üzenetére


subaruwrc
félisten

:K

(#308) CPT.Pirk válasza joysefke (#277) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha találok 1600X-et 40k-ért, akkor meglépem azt. Épp most csúsztam le egy ilyenről az aprón. A 2600X nyilván jobb lenne hosszabb távra, de per pillanat nem éri meg az árát nekem, mert annyival nem combosabb egy 1600X-hez képest, amivel többe kerül.
Majd idővel lehet cserélek rá, vagy a zen2 széria valamelyik aktuális tagjára.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#309) jeni válasza CPT.Pirk (#308) üzenetére


jeni
félisten

A Zen 2 esetében a 2600(x) jobb a memória kezelése,és kevésbé háklisabb. lehet,hogy ez egy X470 alaplappal együtt lenne meg.

(#310) SECTORnooB válasza CPT.Pirk (#308) üzenetére


SECTORnooB
addikt

40 körül 1600 szokott lenni, sajnos többre tartja a user társadalom az X-et, pedig a késői daraboknak ugyan ott a vége.

(#311) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Steam Hardware Survey Shows Impressive gains for AMD
[link]

Nah ennek en kimondottan orulok :K

Bar meg nem csatlakoztam a klubhoz hivatalosan :B

...

(#312) sb válasza SECTORnooB (#310) üzenetére


sb
veterán

Ezt kérdezni is akartam, igaz, inkább joysefkétől, hogy miért csak X-et venne.
Bár most én is szemeztem a 40k-s 1600X-el az aprón - valószínűleg még sokan lecsúsztak róla :) - jobb lenne visszafogott fogyasztással az X XFR-rel: én nem húznám fel szívesen allcore 3.8-4.0 közé, inkább 30-60W-tal lentebb a sweet-spotot keresném... úgy viszont egy fix órajelre húzott sima 1600-al oda a single core magas Turbo is, ha jól értelmezem. Ehhez így jobban feküdne egy 1600X, gyakorlatilag a gyári órajeleken + némi alulfeszeléssel amit bír.
De ha ettől az egyéni szoc problemtől eltekintek akkor az 1600 vs X között alig van különbség belőve 3.8 körülre a simát.

Ha már kifejtettem: a fenti működőképes megoldás lenne? Tehát ha feszt vesz vissza az ember (offset) akkor marad minden működőképes?
- XFR (ugyanúgy magas órajel + túllőtt fesszel: 1.4-1.45V)?
- P-state-ek és az egész órajel-feszállítgatás?

B kérdés: Ha nincs tuning akkor erre a feszcsökkentésre akár elég egy A320 lap is?

C: Ryzen Masterrel voltak gondok úgy olvastam. Ez most is igaz? Abban amúgy ment volna vmi p-state alapú tuningolás is?

[ Szerkesztve ]

(#313) CPT.Pirk válasza sb (#312) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha az allcore tuningnál az xfr-es órajelet eléred mindegyik magnál, akkor a single core eredmény pont ugyanott lesz. Ha meg esetleg fölé is tudsz menni, akkor nyersz egy kis extrát.

Szóval az 1600 nem X-es procit se zártam ki, csak annak jó lenne tudni előre, hogy hol van a vége. Olyan eladót kell keresni, aki tuningolta már a procit.

-B: olyan kis különbség van egy 320-as és egy 350-es lap között, hogy biztosan nem vennék 320-ast. Nálunk kiskerben 21-22k egy 320-as lap, miközben 28k egy fasza ASRock AM4 AB350 PRO4 lap, hűtőbordás vrm körrel és minden nyalánksággal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#314) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Félhivatalos infó - Hamarabb lesz AMD Z490 mint B450!

AMD Z490 - 2018 Június :Y
AMD B450 - 2018 Július vége
AMD Threadripper Gen2 + X399 refresh : 2018 augusztus ,

"German IT Distributor Publishes AMD+Intel Roadmaps: Z490, Z390, 8-Core CFL in Q4"
https://www.anandtech.com/show/12711/german-it-distributor-publishes-amd-intel-roadmaps-z490-z390-8core-cfl-in-q4

Mottó: "A verseny jó!"

(#315) SECTORnooB válasza S_x96x_S (#314) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Kiváncsi leszek kinek fogja megérni a 490, biztos feláras lesz :D
B450-et nem értem miért kell ennyire húzni....
sb: SR-nél tapasztalataim szerint hanyagolós az XFR. Inkább allcore találd meg a sweet pointot.PR-nél teljesen ajánlott az XFR, mert mindent kisajtol a cpu-ból, de ugye a feszt elégéé dinamikus tartományban tartja... Ha valakit nem háklis annyira a melegedésre akkor, el is lehet felejteni a tuningot.
A320-as lap nem játszik,csak a B350.

(#316) Szeszkazán válasza SECTORnooB (#315) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Teszel rá egy jó vizet és mehet a XFR.

(#317) S_x96x_S válasza SECTORnooB (#315) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Kiváncsi leszek kinek fogja megérni a 490, biztos feláras lesz

Remélem, hogy a felárért lesz olyan, amiben van 3 NVMe csatlakozó is,
és ebből kettő (PCIe Gen3 x4) -es, amit RAID-be lehet kötni.
Habár akinek adatfeldolgozás miatt kell,
az lehet,hogy jobban jár egy olcsóbb Threadripperes alaplappal.

Mindenesetre lesz biztos olyan is, aki az X470 -ről upgradel a Z490-re.

Mottó: "A verseny jó!"

(#318) Lukitomi válasza Pro!Petya (#305) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

1800X 3.8GHz:

2700X 3,8GHz:

1800X AVX 3.8GHz:

2700X AVX 3.8GHz:

[ Szerkesztve ]

(#319) Simi37


Simi37
őstag

Kíváncsi vagyok erre a Z490re... lehet én nem néztem elég ilyen jellegű forrást de így az x470 után elég váratlanul jött. Meg aztán x470re mindenki kiadta a tök szuper lapját, asus crosshair vii hero, asrock taichi... erre most itt van ez ¯\_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#320) SECTORnooB válasza Szeszkazán (#316) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Azért koránt sem ilyen szörnyű a helyzet az XFR-el,csak én szeretem 50 fok körül tudni a procit, léggel.

(#321) sb válasza CPT.Pirk (#313) üzenetére


sb
veterán

Ezt tudom, de épp arról írtam, hogy HA nem akarja az ember csúcsra járatni a procit akkor ugrik a kicsit gyorsabb egyszálas a Turbo+XFR-rel (Igazából a Turbo a lényeg, nem is az XFR +100MHz-e).

Nekem legalábbis nem szimpi allcore 3.8+, akár 4GHz-ig feltolni a procit mert megugrik a fogyasztás és annyira nincs szükségem arra a pár %-ra. Maradnék valahol egy egészséges 3.6 körül.
Így viszont már a tuning miatt az 1-2 magos freki is marad 3.6, ami azért már jóval elmarad az 1600X 4.1-e XFR Turbojához képest.

Tehát 1-2 magon 4GHz, allcore meg 3.6 körül... ez épp az 1600X gyárilag. :) Megküldve még egy kis alulfeszeléssel még 20-25W lefaragható. Nekem ez szimpibb mint allcore feltolni akár az 1600-at, akár az X-et 3.9-4-re +50-60W-ból.

De erre írtam, hogy ez nyilván egyéni preferenciám. 10-ből 10 ember itt szó nélkül tolná amíg a proci bírja. :D
Akkor meg tényleg tök mindegy (legalábbis szerintem, de épp erre vonatkozott a kérdésem), hogy sima 1600 vagy 1600X.

Lap: 320 akad már 20 alatt is, de igazából lényegtelen. 8-10k szerintem nagy difi. Lap árban eleve 50% kb, de ha a proci árához nézzük akkor látszik még inkább. Pl. itt már ha szimpibb vagy többet tud az X modell akkor előbb választék gyengébb lapot + jobb procit. Főleg, ha a Z szériát nézem, akár AMD, akár Intel oldalon...
Ettől függetlenül mondjuk 95W proci alá már inkább tennék B350-et. Sima alá meg a tuning miatt értelemszerűen. De ettől még elvben izgatja a fantáziám. Végül is hivatalosan támogatják a 95W-os 1600X-et is, tehát bírniuk kéne és ha a fentiből indulunk ki, lefaragunk még 20-30W-ot akkor semmi nem indokolná a gyérebb lap kerülését se. Persze ha a többi feature-ben megfelelő...

szerk: A B350 Pro4 nem bugos? Nem nagyon ajánlgatták itt és az apró is tele olcsó lapokkal.

[ Szerkesztve ]

(#322) joysefke válasza sb (#312) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ezt kérdezni is akartam, igaz, inkább joysefkétől, hogy miért csak X-et venne.

Alább már megválaszoltad, annyival egészíteném ki, hogy szerintem túl kicsi az árkülönbség az 1600 és 1600x között (filléres hűtő ide vagy oda, ami tuningra egyébként sem jó) ráadásul a tuningolt 1600 nem egyértelműen jobb az 1600x-nél (all core picit gyorsabb, single core szinte biztos, hogy picit lassabb, illetve üresjáratban is többet fog enni) tehát csak a pepecselés van viszonylag kevés haszonért.

Szerintem az 1600x a hatmagos RyZEN1 arhitektúra finomhangolt változata ami pont az elérhető single core/multi core teljesítmény és fogyasztás sweet spotját célozza meg. Az 1600 pedig (picit eltúlozva) az olcsójános edition.
Ugyanez hatványozottan vonatkozik a második szériára: ott már annyira jó az X-ek XFR-je, hogy a hivatásos teszterek (akik nyilván golden sample-ket kaptak) is azt mondják, hogy kevés értelme van tuningolni. Aki tuningprocit akar vesz majd X-et, gyári tuning..

A másik meg az, hogy mint írtam, a jelenlegi helyzetben, ahol hamarosan betör az R5-2600 és nyilván megjelennek a szürkeimportos kereskedők a csábító áraikkal, _szerintem_ R5 1600-at és 1600x-et használtan és lehetőleg alkuval érdemes venni, 1600-at mindenképpen 40 alatt.

Na ha veszel egy R5 1600-at használtan, honnan tudod, hogy a gazdája nem éppen azért adja el, mert nincsen benne tuningpotenciál (vagy mondjuk lehet tuningolni, de vállalhatatlanul sok feszt kér) ő maga pedig éppen egy R5 2600-ra vált...

[ Szerkesztve ]

(#323) arn válasza sb (#312) üzenetére


arn
félisten

nem erdemes szorakazni a tuninggal szerintem...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#324) Pro!Petya válasza Lukitomi (#318) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Köszi szépen!!! Pont erre voltam kíváncsi! :R
Bevallom kisebb különbségre számítottam IBT alatt, de akkor ennyi az annyi!

(#307) subaruwrc
Akkor problem solved! :C

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#325) SECTORnooB válasza arn (#323) üzenetére


SECTORnooB
addikt

SR esetében sokkal kiegyensúlyozottabb teljesítmény érhető el/kapható, ha tuningol az ember, legyen szó X,vagy nonX prociról.Mert az elérhető legjobb teljesítmény/fogyasztás mutatót tudod ezáltal elérni.

[ Szerkesztve ]

(#326) CPT.Pirk válasza sb (#321) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem aggódok az efféle fogyasztás dolgok miatt, mióta a jelenlegi FX-em terhelés mellett felvesz 300W fölött (az egész gépet nézve) és még éppen megáll 90 fok alatt egy Brocken2-vel prime vagy IBT közben. Real power! :) A gép nagyrészt idle-ben megy, ott elég kis eltérést okoz csak az állandó tuning. 10..15W idle fogyasztás eltérés meg kb. jelentéktelen, még hosszabb távon is.

Egy 2600X mellett valszeg én se nyúlnák tuninghoz mert annak sokkal potensebb xfr2-je van, mint egy alap 1600X-nek.

Visszatérve az alaplapra, de valóban az, most szembesültem vele én is. Azóta a picit többe kerülő ASRock AM4 AB350 Gaming K4 lapot néztem ki.
Viszont ha már 6 magos proci, az alá már nem tennék olyan lapot, aminek a vrm körét nem fedi borda. Terveztem ilyen jellegű tápköröket és ezek addig bírják, míg a hordozó nyák maga át nem melegszik, normális hőleadó felület hiányában. Aztán hővédelem, throtling vagy egyéb csúnyaságok jöhetnek.

Nézd meg az én korábbi esetemet, mikor cseréltem a Phenom2 X4 procit 8 magos FX-re:

Néhány hónap használat után beégett a +12v tápcsati egyik lába és megbarnult a nyák a vrm mosfetek körül a 760G-s AM3+ lapomban (mikor kijött a lap, még nem is létezett FX proci, de később kapott hozzá biost és felkerült a támogatott listára), amibe betettem a fent említett FX-et és meghúztam mindössze 4GHz-re.

Miután láttam mi történt vettem egy normális alaplapot és azzal azóta is 4.3GHz-en jár a proci, ez bírja.
Nem a tuning miatt hoztam fel példának, csak azt akartam érzékeltetni, hogy van amin nem szabad spórolni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#327) Beretvás válasza CPT.Pirk (#326) üzenetére


Beretvás
addikt

Itt nem ilyen szörnxű a helyzet. :N egy Tomahawk bőven kiszolgálhat pl. Viszont azt én sem tudom mit menne a kockám egy komoly lapban, lehet ugyanennyit lehet meglenne alacsony feszen a 4.1

(#328) Tyrel


Tyrel
őstag

Ezeknél az X470 deszkáknál mennyire fontos hogy az extra 4pin CPU power be legyen dugva? Kell az neki valamire egy 2600X-el, vagy csak azokra az esetekre van mikor nekiesik valaki folyékony nitrogénnel?...

Az én tápomon csak egy 8pin-es CPU csati van, nincs mellette külön egy 4-es is... (mondjuk van egy másik tápom amin meg van, de azt tökre nem a gamer gépembe szántam)

Turenkarn

(#329) SECTORnooB válasza Tyrel (#328) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Biztosan nem kell az a +4, ahogy mondod az extrém tuninghoz kellhet.Milyen lapokat nézel?

[ Szerkesztve ]

(#330) CPT.Pirk válasza Beretvás (#327) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze, de a Tomahawk az B350 és rendes bordák vannak a tápkörén. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#331) vaakuum


vaakuum
addikt

A 2700x világítós hűtőjét érdemes lehet szerintetek lecseréni valami másikra, ami később egy [sharkoon qb one] házban is használható lesz?
Nyilván csak akkor érdekes a csere, ha nullszaldósan megoldható, ráfizetni nem akarok, mert úgysem látom a szivárványt, nincs szem előtt a gép. Szóval zavarni nem zavar, de ha ezen az áron lehet egy led mentes, de hatékonyabb hűtő, akkor érdekelhet a csere.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#332) Tyrel válasza SECTORnooB (#329) üzenetére


Tyrel
őstag

Egyelőre nagyon gyér az alaplap kínálat, ill. magasak az áraik, így pár héttel elhalasztottam a vásárlást hogy legyen rendes készlet deszkákból is...
...de amúgy az ASRock X470 Master SLI és az ASRock X470 Gaming K4 közt vacillálok, igazán nem jöttem még rá utóbbi miért is éri meg a felárat, pláne hogy VRM infó se nagyon van róluk...
Nézegettem az X470 Aorus Ultra Gaming-et is, de nem tetszik rajta az M.2 elhelyezése, nem igazán értem miért vélték jó ötletnek hogy a videokártya alá teszik... Persze ott az a hűtőborda hozzá, de az inkább hőfelvevő felület lesz mintsem hőleadó, egy Vega56 alatt...

Aztán lehet valami tök más lesz, tényleg elég üres még ez a piac... Igazán azért nézem az X470-et mert olyan deszkát szeretnék amiben nagyon nagy eséllyel menni fog a Zen 2 is, jelenleg egy 2600X-nél nem is veszek bele erősebb CPU-t.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#333) MaxxDamage válasza Tyrel (#328) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azért csak jó ha van csatlakoztatva az a +4pin ! (ajánlott) :K

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#334) palfitom válasza sb (#321) üzenetére


palfitom
félisten

"A B350 Pro4 nem bugos?" - NEM! Csak a mATX verziója (AB350M Pro4), mely más PCB-t használ.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#335) CPT.Pirk válasza palfitom (#334) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, szóval akkor ez a verzió okés? https://www.asrock.com/mb/AMD/AB350%20Pro4/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#336) ScomComputer válasza MaxxDamage (#333) üzenetére


ScomComputer
veterán

Miért is?..... ;)
Egyelőre nem írok semmit....kíváncsian várom az indokodat és érvelésedet.. :K
De nézz utána alaposan a dógoknak... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#337) palfitom válasza CPT.Pirk (#335) üzenetére


palfitom
félisten

:K Ajánlott lap.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#338) MaxxDamage válasza ScomComputer (#336) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Megfelelő szakmai topikban is ajánlani fogják, hogy a 8+4-t csatlakoztasd, ne csak a 8-ast, bár alapon elegendő lehet, viszont az XFR2 nem biztos, hogy fog menni megfelelően.

Ha gondolod...vedd úgy hogy nem szóltam.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#339) ScomComputer válasza MaxxDamage (#338) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mikor kijött az x470 lap széria én nagyon sok tesztet bemutatót átolvastam,megnéztem,többször is,és ott az olyanok akik kipróbálták,tesztelték a lapokat azt mondták,hogy nem szükséges a +8 vagy+4 táp csatlakoztatása...de egy pár napon belül magam is kipróbálom,mert kapok egy x470K4-et tesztelésre,a saját x470Prime Pro-n,nem lesz ilyen... :K
Linkelj már egy szakmai topikot légy szíves ahol ezt írták amit említettél...köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#340) Simi37 válasza MaxxDamage (#338) üzenetére


Simi37
őstag

8ason 300w át tud folyni. Az biztos 100%ig biztos, hogy normális használat mellett, mint a lég és víz a közelébe sem ér a fogyasztás még a 8 magossal sem. Én szárazjegeztem már a hero lapban 8 magost és csak a 8 pin bedugva, mert nincs +4 a tápomon. Semmi problémát nem okozott. Az xfr de a manuális oc is hőlimitbe ütközik nem másba.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#341) MaxxDamage válasza ScomComputer (#339) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ott a kereső!
Szia! ;)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#342) Tyrel válasza Simi37 (#340) üzenetére


Tyrel
őstag

Ha 300W átmegy a 8pin-en, akkor mi a jó francnak tettek mellé még egy 4pin-t is? Mármint komolyan, mégis mire számítanak, hogy be lesz kötve oda egy villanyrezsó is?...

Azért is nem értem mert nem mindegyik X470 lapon van ott a +4pin, szóval gondolom nem létszükség hogy legyen... de amelyiken meg van azon miért van, máshogy működik a VRM ha csatlakoztatom?... :F

Nem igazán értem miért kellett nekik belemenni ebbe a kavarásba... :W

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#343) arn válasza Tyrel (#342) üzenetére


arn
félisten

Eleg a nyolcas neki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#344) CPT.Pirk válasza Tyrel (#342) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Simán lehet olyan tápod amin csak 4 pines extra ATX12V tápcsati van, így egyszerűbb feltenni azt is, úgy biztosan nem keveri össze őket a user. Az már problémás lenne, hogy dugd be a 4 pines csatit a 8 pines aljzat bal felébe.
Ez nem kavarás, ez így mindenkinek jó, ha esetleg van mindkettő a tápon, akkor rádughatod mindkettőt, hót mindegy.

A 8 pines csati az FX procik mellett volt eléggé szükséges, ahol 4 pin már nem volt elég minden esetben de a Ryzenek jóval kevesebbet fogyasztanak.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#345) arn


arn
félisten

8+8 atx12v csatit eleve sok tapnal csak 700-800w felett tesznek, a kisebbeken egy 8as van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#346) Tyrel válasza CPT.Pirk (#344) üzenetére


Tyrel
őstag

Jaaa hogy... de... :W
Évekig jó volt hogy a régi tápok / gyengébb procik mellé a 8pin-nek csak az egyik fele van bedugva, a másik fele meg ott van hagyva szabadon, a gép működik, mindenki boldog... kb. tök "alap" volt ez mindenkinek aki valaha szerelt már össze gépeket...

Meg se fordult volna a fejemben hogy itt ez a 4+4pin VAGY 4pin miatt van, mármint sztem semmi értelme, csak összezavarják vele az embert... Akinek 8pin van az nem fogja érteni hogy a maradék 4pin-el mit kezdjen, akinek meg csak 4pin van az nem fogja érteni hogy a 8pin mé van ott mellette... :W

Oh well, köszi, így már értem, csak szimplán orbitális fasságnak tartom. :DDD

@arn
őőő igen az a táp amit említettem hogy van rajta egy csokor CPU dugó, az egy Seasonic Focus Plus 850W Gold, egy "picikét" soknak érezném az asztali játszós gépbe... Legalább is nem terveztem hogy veszek még 2 Vegát a meglévő mellé... :N

Turenkarn

(#347) CPT.Pirk válasza Tyrel (#346) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Have a brake, have a kitkat! :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#348) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Megjöttem én is:

Asus Prime B350 Plus
Ryzen 5 2600
Alpenföhn Brocken 3
2x8GB Kingston Hyperx 2400 (ez a régiből maradt)

Ramot majd nézek valamilyen 3200-ast még, Win reinstall sem volt, csak elindítottam és megy. Van egyáltalán értelme újrahúzni, ha minden ok?

(#349) ScomComputer válasza MaxxDamage (#341) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az neked való..én tudok mindent fejből.... :C :DDD

(#350) Beretvás válasza diegho (#348) üzenetére


Beretvás
addikt

Tesztek? ;] Ram minek másik? Nagy eséllyel ez is megy 3200 at..:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.