Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) IO.sys válasza cimbi186 (#3200) üzenetére


IO.sys
őstag

Ez egy netezős, tőzsdézős gép, de azt szeretném, hogy pattogós legyen, nehogy érezni lehessen a szűk keresztmetszetet valahol. Az alaplapra a tippet itt kaptam, mert feltétel a két monitor meghajtása az alaplapról. Ez a kérdés nem annyira egyértelmű, mint kéne, nem találtam a neten választ, csak itt.

Ha tudnám, hogy mondjuk egy ASUS PRIME B350M-K tud egyszerre két monitort, simán jó lenne.

A projekt lényege az olcsóság és a fürgeség, a RAM-nál akadtam el.

Jelenleg így néz ki:
ASUS PRIME A320M-E
Ryzen 2400g
8GB valamilyen RAM
120GB UV400 SSD
Seasonic Eco 430W táp.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3202) IO.sys válasza IO.sys (#3201) üzenetére


IO.sys
őstag

Vagy csináljam azt, hogy veszek egy Ryzen 3 1200-at meg egy GT 1030-at? Az árban kb ugyanaz, mint a 2400G, és biztosan menni fog a két monitor, és az alaplap se lesz kötött.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3203) Feriboy2 válasza IO.sys (#3198) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

tuningolni azzal nem fogsz tudni, 20 ezer forint az a lap, annyiért már van B350-es is bőven, B450-es lapok is csak 1-2 ezerrel drágábbak. inkább azok közül válogass.
ezek közül az alaplapok közül, csak a B450-esek fogják tutira felismerni a procit, a többi csak akkor ha friss bios van rajtuk. azt meg előre megmondani nem lehet, hogy épp melyik bios verzót tartalmazzák.

(#3204) Feriboy2 válasza IO.sys (#3201) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

szerintem mindegyik alaplap meg tud hajtani 2 monitort.
a csatlakozókra kell figyelned, mert 2 hdmi egyik alaplapon sincs és ha úgy akarod összekötni a monitorokkal akkor nem fog menni

(#3205) Shin Chen válasza IO.sys (#3201) üzenetére


Shin Chen
tag

Ebben az árban már kapni olcsóbb B450es lapot, igaz ezek még elég fapadosak, de ha nem tuningolsz megfelelő lehet bármelyik, a memóriát pedig QVL szerint kell kikeresni. 2933 cl16 a bevált freki többnyire azt hiszem, a többi meg adott.
Általában minimum 2 csatlakozót kapsz, 1 HDMI 1 DVI :)
Monitorok megvannak?

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#3206) IO.sys válasza Shin Chen (#3205) üzenetére


IO.sys
őstag

A megrendelő egy dősebb úr, nem tuningol egyáltalán. Viszont érti a csínját, a régi gépe 20 éves majdnem, de az akkor felhozatalból egy keményebb konfig, öröm volt bontani. :)

Igazából pörgős irodai gép kéne, ez a lényeg, játszani nem fog, böngészni meg tőzsdézni igen. Ezért gondoltam, hogy az A-s alaplap pont elég, de elhiszem, ha az nem jó.

Monitorok: HDMI és D-SUB.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#3207) BerserkGuts válasza IO.sys (#3198) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Jó lesz az nagyon jó az időzítése CL13.

Én is 2666-on használtam de CL 14-el és az se volt rossz nem sokkal maradtam alul a többitől de természetesen a legjobb egy 3200MHz CL16 volna de ha nincs más az is elmegy.

Viszont alaplaptól függ mit enged és a tiédet nem ismerem. Az enyém csak 2666-on engedi a ramomat.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#3208) solfilo


solfilo
veterán

Ryzen 5 2400G és Ryzen 3 2200G OC teszt Anandtechtől: [link]

ez pl elég szépen mutatja, hogy a Vega 11-et jobban visszafogja a sávszélesség.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#3209) GFerr56


GFerr56
aktív tag

Hay!

Hamarosan összeállítanám a netezős gépemet, amiben 2400G lesz, X470-el alatta. Kérdéseim:
Nem használok külön GPU-t, alapból az integráltat használja? Márcsak, hogy pl bios-ban tudjak valamit állítani, és lássam is. Utoljára dual-core-os gépem volt így, azzal minden ok volt ilyen szempontból...
Aztán milyen drivereket érdemes (kell) feltelepíteni szűz oprendszerre?

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#3210) tzsolesz válasza GFerr56 (#3209) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, alapból az integrált gpu-t használja.
A windows után én egyből az alaplapi cuccokat pakolom fel, abból is a legfrissebbet a gyártó honlapjáról letöltve. Onnan csak az videódrivert mellőzöm. Azt pedig az AMD support oldaláról letöltött legfrissebb radeon driverrel nyomatom.

(#3211) GFerr56 válasza tzsolesz (#3210) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Köszi!

üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#3212) kireka válasza tzsolesz (#3210) üzenetére


kireka
tag

szűz windows->aktiválás, frissítés/kikényszerített frissítés
Nekem pl nem akart frissülni le kellett szednem a frissítőprogramot a Microsoft-tól.
és csak utána a driverek.
Így akartad mondani?

(#3213) tzsolesz válasza kireka (#3212) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ennyire nem szerettem volna részletezni. Amúgy nem szoktam megvárni hogy frissítse magát. Nálam ez eddig nem okozott gondot.... De legyen így, legyen a windows teljesen friss. :R

(#3214) kireka válasza tzsolesz (#3213) üzenetére


kireka
tag

Az éves frissítés a lényeg, ha valaki friss telepitovel dolgozik, az elég, de egy eredeti kiadással nem megy a driver.

(#3215) tzsolesz válasza kireka (#3214) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én mindig friss telepítővel telepítek. :K

(#3216) kireka válasza solfilo (#3208) üzenetére


kireka
tag

Most itt nem értem miről van szó ez egy Overclock teszt, a 2200G-t eredetileg visszafogja a 1100-as IGP órajel, (ami kissé tényleg lassú-szinte fellélegzik 1250-re húzva alapfeszen), nyilván alacsonyabb órajelről sokkal többet fog gyorsulni, mint a 2400g az 1250-es alapról. Valamennyire kéz a kézben jár a memória és a GPU tuning, pl. 10% emelés valamelyiken hasonló eredményt hoz.

Ha a bácsi gépére gondolsz, neki sok ram kellene, nem gyors a böngészés-tőzsdézés munkájához. Legalább 12GB a 8GB helyett esetleg erősebb ssd egy "lomha" 120-asnál.

(#3217) forestia


forestia
tag

Sziasztok!

Visszaolvasva a topikot, többen is tapasztaltatok random fagyást. Szívtam vele én is, bár a konklúzió a mai napig nem egyértelmű számomra, hardveres vagy szoftveres volt a hiba forrása. Kb. 1 hónapos a rendszerem, és most merem lekopogni, hogy végre stabil.
AIDA 2 óra stresstest után 5-10-20 perccel idle-ben csontra fagyott (hard reset). Megtörtént, hogy Windows betöltés után 20 másodperccel kifagyott. Valamikor 1-2-8 óra után halt meg youtube-ozás közben, minden szükséges driver megléte ellenére. Gyanakodtam tápra, memóriára, chipsetre, nagypapa korú merevlemezre, AIDA-ra, esetleg a védőföldeléssel lehet valami bibi.
Kikerült a rendszerből a régi, majd 9 éves Samsung F1 1TB vinyó, megcseréltem a RAM modulokat, újrapasztáztam, átnéztem minden csatlakozást, töröltem az AIDA 64-et. (Az 5.97 verzió nem támogatta az alaplapot. Az 5.98-as már okés volt, az OSD panelt használtam előszeretettel, bár a CPU ventilátorok fordulatszámát hibásan jelezte a csökkentett fordulatszám miatt. Ezt mindegyik monitorozó program hasonlóan érzékeli. BIOS-ban ugye N/A fordulatszámon. :) )
C state kikapcsolva, egy darabig az alaplapi hangkártya is pihent (úgy meg nem tudtam monitor fülest használni mixeléshez), a feszültség értékeket fixen beírtam, csak a processzor van auto-n, 1,36V fölé nem tekeri gyári boost-tal. RAM 1,35V-on 2933MHz-en XMP 2.0-val. BIOS a legfrissebb 1.20-as.

Valószínűleg futok majd még egy-két kört a közeljövőben, mert szeretnék egy 4TB-os vinyót. Ahhoz pedig UEFI-be illik telepíteni a Windowst. :)

(#3218) whYz válasza forestia (#3217) üzenetére


whYz
addikt

Szia

Probaltad mar 1 memoria modullal? Esetleg megeri megprobalni visszafogott ram sebesseggel.

Nekem is ez volt a hiba, raadasul nem is 2933-on, hanem csak 2666-on futtattam a ramokat es random fagyasok, kekhalal. Az MSI bios game boost mode-ja megoldotta a problemat es igy mar 2933-on is mennek a ramok vegre. :))

(#3219) tzsolesz válasza forestia (#3217) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Valószínűleg futok majd még egy-két kört a közeljövőben, mert szeretnék egy 4TB-os vinyót. Ahhoz pedig UEFI-be illik telepíteni a Windowst.

Ez pontosan mit takar?

(#3220) whYz válasza tzsolesz (#3219) üzenetére


whYz
addikt

Gondolom arra gondolt, hogy MBR helyett GPT particiora telepiti a windowst es igy maximalis a UEFI kompatibilitas.

(#3221) forestia válasza whYz (#3218) üzenetére


forestia
tag

Ó, az kimaradt, hogy stock beállításokkal is fagyott 2133MHz-en, az első tuningot követően visszaállítva. Egy modullal nem próbáltam, nem volt már idegzetem hozzá. :)
Nem akarom piszkálni már, mert stabil, ezt ki merem jelenti.

(#3219) tzsolesz :

"UEFI, azaz Universal Extensible Firmware Interface az évtizedek óta használt BIOS, azaz Basic Input Output System utóda, egy ingyenes alaplap program, ami először fut le, mikor bekapcsoljuk a számítógépet, laptopot, és ez indítja el a Windows betöltéséért felelős első fájlt. Gyorsabban fut le, mint a BIOS, több biztonsági funkciót tartalmaz. Képes támogatni: a Biztonságos indítást, a Windows Defender hitelesítő védelmet, a nagy merevlemezeket (több mint 2 terabyte), a meghajtók több mint négy partícióra osztását stb."

[link]
[link]

Szerk:
(#3220) whYz: Pontosan :R

[ Szerkesztve ]

(#3222) tzsolesz válasza forestia (#3221) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Uhh, még jó hogy nekem ilyenekkel nem kell bajlódnom, a hajamat is kitépném..... :Y
A rendszer SSD-ről fut, a háttértár meg külön egy 500GB-os vinyó. Most lesz cserélve 1TB-osra.

szerk: Ha jól látom, neked is SSD-d van. Ebben az esetben neked sem kell ragaszkodnod a UEFI-s telepítéshez, jól értem? Mert külön háttértárnak úgy is tudnád használni. Vagy valamit félreolvastam?

[ Szerkesztve ]

(#3223) forestia válasza tzsolesz (#3222) üzenetére


forestia
tag

Jól értelmezted. :) Csak abban az esetben kell UEFI, ha 2TB-nál nagyobb háttértárat akarnék használni. Igen, a felállás ugyan az, rendszer ssd-ről, minden más hdd-ről. Amit most használok 2,5"-os 2TB hdd költözne a PS4-be, helyére 3,5"-os 4TB hdd. Ez lehet, hogy idén nem is valósul meg. Még képlékeny.

[ Szerkesztve ]

(#3224) forestia válasza forestia (#3221) üzenetére


forestia
tag

Annyi még, hogy a memória tuningot azért apránként növeltem, 2133>2466>2666>2933>3000. 3200-ba nem mertem belekóstolni. Még... :) Mindig minden beállítás alatt véletlenszerűen fagyott. A memória tesztek (Memtest86, Memtest64(techpowerup), Windows saját memória diagnosztikája) gond nélkül lefutottak minden frekvencián. Nem terhelés alatt szállt el, hanem nyugiban. Hőmérsékletek teljesen rendben. Memóriamodulok kézrátéttel ellenőrizve langyos-meleg, nem forró (végleges jelenlegi stabil beállításokkal)

Lehet több lett az ősz hajszálam az elmúlt időszakban, de azt meg sármnak hívják :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3225) cimbi186 válasza forestia (#3224) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Azért,ha megtalálod majd a megoldást szólj, én feladtam (az ősz hajszálaid között ott lesznek az enyémek is) :D

Nos én is tegnap újra raktam nulláról mindent.
Szét minden,cmos reset, új win, vga/chipset driver fel 1 játék fel és láss csodát, ugyanúgy kék halál.
Már dühöngeni sincs erőm.
Én asszem rendszert cserélek,ha összegyülik egy kis feles pénzem.

(#3226) hokuszpk válasza forestia (#3224) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

soc fesszel jatszottal ? ( emelted ? ) a cldo_vddp varazslatot probald meg, nekem 1.050V az optimalis. 1.1V -ig mehetsz vele batran.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3227) tzsolesz válasza forestia (#3224) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Csak nehogy valamelyik rész ( cpu, gpu) memória menegymentje csinálja hisztit. Volt már rá példa AMD-nél.

(#3228) forestia válasza cimbi186 (#3225) üzenetére


forestia
tag

Konkrét megoldással sajnos nem tudok szolgálni. Párhuzamosan több dolgot változtattam, így utólag belegondolva egyenként lett volna észszerű. Ha továbbra is makacskodik a rendszer, akkor egyesével végigmazsolázom egy hosszú wellness hétvége után. :D
Szerencsémre nem így történt, viszont egzakt válasz nélkül vagyok én is.

(#3226) hokuszpk: Igen, 1.080V-ra van fixálva

(#3227) tzsolesz : Egyszer átvillant az agyamon, de most, hogy mondod...

[ Szerkesztve ]

(#3229) tzsolesz válasza forestia (#3228) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ugye?

Memóriatuningnál miket érdemes még b@sztatni amúgy? Nekem a világ összes feszültségével sem hajlandó még csak be bootolni sem 2800Mhz felett....

(#3230) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
2400G alá keresek B450-es lapot.
Sok mindent olvasgattam és kb teljesen tanácstalan lettem. :D
35K lenne a keret, lehet használt is.

Ezt a kettőt nézegettem, de minden javaslatot meghallgatok :) :
-MSI B450 Tomahawk
- Asrock B450 Gaming K4

Állítólag mindkettőnek nagyon jó a VRM hűtése, de mint márkától az MSI-től kicsit félek.

Utólag szorri az offért, azért dobtam fel ide mert gondolom itt több a tapasztalat a B450-es deszkákkal, mint a "milyen alaplapot vegyek" topicban.

[ Szerkesztve ]

(*)(*)

(#3231) palfitom válasza Angelotti (#3230) üzenetére


palfitom
félisten

"gondolom itt több a tapasztalat a B450-es deszkákkal, mint a "milyen alaplapot vegyek" topicban." - Kár lebecsülnöd azt a tudást, ugyanis az alaplapos topik gazdája Milka nagyon sok személyes tapasztalattal bír, sőt, 09.22-én tesztelt végig sok B450-es deszkát! Tehát az ottani tudás nagyon komoly és sokrétű! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#3232) solfilo válasza palfitom (#3231) üzenetére


solfilo
veterán

Írt erről a tesztről hsz-t vagy bejegyzést valahova? Elolvasnám.
Csak kíváncsiságból, venni már vettem, MSI B450M Mortar-t, szeretem. :)

solfilo

(#3233) Angelotti válasza palfitom (#3231) üzenetére


Angelotti
tag

Köszönöm, oda is bedobom :)

palfitom - egy link jöhet nekem is, köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(*)(*)

(#3234) palfitom válasza solfilo (#3232) üzenetére


palfitom
félisten

A B450M Mortar-ral nagyon jól jártál! :K

Megy PÜ!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#3235) tzsolesz válasza tzsolesz (#3227) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem memória menedzsmentje, hanem energia menedzsmentje.

(#3236) Erdei88 válasza solfilo (#3232) üzenetére


Erdei88
veterán

Én is arra cseréltem a B350M Mortal. A B450M Mortallal is nagyon elégedett vagyok. Ár/érték arányban nagyon jó vétel volt

(#3237) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok,

FX széria óta az első AMD build lesz amit építek egy amolyan átmeneti időszakra. Igazából csak a memóriákkal vagyok kicsit megkeveredve. Az összefoglalóból okulván B-die finderrel megkerestem azt a kitet amit elvileg szeretnek a Ryzenek. Viszont a kiválasztott alaplap QVL listában nincs bent pedig ár/érték arányban ( már ha manapság létezik ilyen ram fronton ...) egész jó. ITX build lesz.
A kiszemelt build :
Lap : B450 I AORUS PRO WIFI
Proci : Ryzen 5 2400G
Ram : G.SKILL RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3200Mhz F4-3200C15D-16GVR

Olyan ramokat kerestem ami 2x8 dual ch 3200mhz és minél alacsonyabb időzítés. Részben azért is mert a Vega 11 fogja ellátni az összes gpu feladatot , csak végső esetben raknék bele dgput. Visszatérve a ramokra ilyenkor mi a teendő ? Mihez érdemes inkább viszonyítani QVL vagy B-die finderhez ?
Árban khm túl sokat nem dobnék ki rá CL16 al is megelégedtem volna de a B-die finderen a nagy többsége 15től indul. 5k különbség van a ramkitek között az nem érvágás de azért 20kval többet nem költenék el rá.

[ Szerkesztve ]

(#3238) hokuszpk válasza Rick3D (#3237) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a Ripjaws nem feltetlen B-Die

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3239) Shkiz0 válasza hokuszpk (#3238) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igy van, nekem pl M-die.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3240) cimbi186 válasza Rick3D (#3237) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Szia!
Ha 3000-es elég lenne akkor ez egy minőségi darab [link]
És betűre benne van a QVL-ben ,lehet itthon kapni , és ha kézben fogod a Gskillel mellett akkor sokkal prémiumabb termék(már a súlya is vagy 5dkg-val nehezebb)

(#3241) tomic válasza cimbi186 (#3240) üzenetére


tomic
addikt

2x8gb rampàrt keres. Amit linkeltél 2x4gb.

(#3242) sb


sb
veterán

Sziasztok!

A legkisebb HDMI 2.0-s olcsó ( :D ) lapot keresem.
Giga A320M-S2H-t találtam amin megy.
Asrock B350M-HDV szimpibb lenne és egy semmitmondó mondatot arról is találtam. Van ilyen jellegű tapasztalat itt?

Ez már másik gép, de a B450M-Pro4 is érdekelne (A B350M elvileg tudta).

Ill. 200GE-t használ már valaki? :) HTPC-be menne a fenti olcsóbb lappal. :)

Köszi!

szerk: Ja és még egy. Létezik lap amiben állítható a TDP lefelé? Akár a cTDP-re de jobb lenne szabadon. Vagy sw-ből is jó, tök mindegy... de tudtommal a Ryzen Masterben sincs ilyen. :F

[ Szerkesztve ]

(#3243) Rick3D válasza cimbi186 (#3240) üzenetére


Rick3D
senior tag

Ez volt az első amit néztem , jó ár érték arány és ennek csak a 2x8 as volt a QVL listában szóval feltételezem menne prímán de a bdie f. nem volt bent a listában. Másodsorban gondolkoztam és a 8 Gb időnként kevés lehet nekem így inkább maradok a bevált 16nál. ~20kt kell "csak" rádobni :D
Viszont azt nem értem hogy amit kinéztem miért nem jó. Felmentem arra finder oldalra és kikerestem és szám szerint is stimmeltek. Időzítésekig képben vagyok de ezekkel a b-m dieal még nem foglalkoztam.

(#3244) tzsolesz válasza sb (#3242) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nekem Asrock AB350-HDV van, mire vagy pontosan kíváncsi?
TDP-t nem tudom lehet-e állítani ezen a lapon. Ha lehet is, akkor vagy nem tudom mi a pontos opció neve a BIOS-ban, vagy nagyon el van rejtve....

(#3245) Feriboy2 válasza sb (#3242) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

az olyan alaplap amiben állítható cTDP ritka mint a fehér holló. (talán az ascrock x370 killer ilyen [link])
ha szorszózármentes procit veszel (pl ryzen 3 2200g) akkor jobban jársz ha alulfeszeled.

[ Szerkesztve ]

(#3246) Mercutio_ válasza tzsolesz (#3244) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem arra kíváncsi, hogy valóban tudja-e a lap a HDMI 2.0-t.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3247) sb válasza Mercutio_ (#3246) üzenetére


sb
veterán

:K

(#3248) sb válasza Feriboy2 (#3245) üzenetére


sb
veterán

UV is lesz - nálam mindig van. :)
Viszont TDP-vel kellemesebb lenne a dolog, mint frekivel és feszel játszani csak. A Turbo mehetne dinamikusabban, ha csak a TDP szabályoz.

Amúgy ezt nem is értem. Oké, nyilván nem sokan babrálnak vele, de kb. semmibe nem kerülne engedélyezni. Intelnél biosban vagy akár on the fly sw-ből azt állítok amit akarok és máris hozzáigazodik a Turbo+throttling. AMD-nél meg most amúgy is sokkal jobb, XFR2-vel szinte optimális az energiamenedzsment szerintem. Bármilyen TDP mellett tök hatékony lenne.

(#3249) solfilo válasza sb (#3248) üzenetére


solfilo
veterán

Ez olyan, mintha a lapgyártók nem építenék be ezt az opciót, csak nem értem miért. AMD ugye cTDP-t is ír az APU-knál a hivatalos oldalon.

solfilo

(#3250) Feriboy2 válasza sb (#3248) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

találtam egy lapot amin tuti van cTDP állítás ez pedig az Asrock Fatal1ty X470 gaming ITX / ac
a manuáljában is ott van a 67. oldalon: [link]
mondjuk 55 ezertől indul az ára :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.