Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) maflame


maflame
aktív tag

Asus kártyákhoz érdemesebb a hozzá kapott "spec drivert" (ATI Display Driver 13.251WHQL) használni?

(#9502) Th1sN04ll válasza maflame (#9501) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

Nincs olyan szerintem hogy "spec" driver :R

(#9503) Televan74 válasza Malibutomi (#9487) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem az húzós lenne. Nem akarok annyit költeni most rá. A sima is csak decemberig lesz nálam.Várom a 20nm -s kártyákat.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9504) andro93 válasza maflame (#9501) üzenetére


andro93
aktív tag

Ha a vgahoz adott lemezen lévőre gondolsz, akkor nem.
Drivert, tuningprogramot, netröl érdemes leszedni.

(#9503) Televan: azokat sokan várjuk, de mikor érkeznek kb AMD/NV oldalon?

[ Szerkesztve ]

(#9505) Malibutomi válasza Sz.Miki (#9500) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Marad a PCS+ most.

(#9506) maflame válasza andro93 (#9504) üzenetére


maflame
aktív tag

Ara gondoltam igen, de aztán látom már, hogy lényegében ez a 13.12-es cata.
Amúgy, melyik catalyst-ot érdemes használni ezekhez a kártyákhoz? ..ki mire esküszik?:)

(#9507) Pug válasza maflame (#9506) üzenetére


Pug
veterán

Ha nem akarod a BF4-et Mantle API-val futattni, akkor a 13.12-es WHQL Catalystot érdemes.

(#9508) andro93 válasza maflame (#9506) üzenetére


andro93
aktív tag

Én a legújabb 14.2-es béta drivert használom, nálam semmi gubanc nem volt vele. Bf4 mint írtam múltkor, mantle alatt olyan sima, mint az álom. :D

(#9509) maflame


maflame
aktív tag

Köszönöm! :R

..majd holnap kiderül sokminden!

[ Szerkesztve ]

(#9510) Sz.Miki válasza Malibutomi (#9505) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Annak ellenére, hogy azonos beállítások mellet gyengébben muzsikál az MSI-nél?

Nem értelek :)

(#9511) Malibutomi válasza Sz.Miki (#9510) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A kiváncsiság meg a kütyüzés :) Aztán ki tudja meddig marad. Kiderül.

(#9512) SzlobiG válasza Malibutomi (#9505) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak nem nyugszó. ;]

(#9513) Sogron


Sogron
tag

Üdv!
Hosszas vajúdás után pénteken elvileg én is csatlakozom egy MSI R9 290 GAMING-vel! :) Végül is a zárt házas tesztek miatt döntöttem az MSI mellett, Asus majd felforrt, a többit leírtam alul.
Az Asus nem győzött meg ezzel a lebutított dcu2 hűtővel(6970 en jóval erősebb konstrukció volt), Sapphire kilőve a hossza, és a 2 év gari miatt, Giga meg hát ja... :)

(#9514) andro93 válasza Sogron (#9513) üzenetére


andro93
aktív tag

Ez most off, de nekem meg holnap jön meg az új ház, majd estefelé mérek párat, hogy mennyire forr fel, és ha megjött, akkor te is mérhetnél az Msi-vel, kíváncsi vagyok hogy mennyivel jobb. :)

(#9515) szasanyi


szasanyi
félisten

GPUZ measured VRM 1 and VRM 2 peak temperatures at 92c and 70c respectively. It is good...[link] Ez miért is jó? :F A többi kártyánál hogyan alakulnak a VRM hőfokok?

(#9516) Malibutomi válasza szasanyi (#9515) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ennyi nekem sosem volt, 90fokra akkor ment fel mikor Trixx-ben mindent maxxra húzva +200mv-al 1200-on járattam. Alapesetben 80 fokot sem érte el a VRM. Általában kb. annyira volt meleg mint a GPU.

[ Szerkesztve ]

(#9517) csabsz13 válasza szasanyi (#9515) üzenetére


csabsz13
aktív tag

nekem az ASUS r9 290 DC2OC-n mikor legutóbb néztem (Metro LL benchmark 5x futtatva FHD felbontáson) 73-83 fokra melegedett a VRM HWInfo szerint.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#9518) HSM válasza csabsz13 (#9517) üzenetére


HSM
félisten

Csak mondjuk ők furmarkban mérték a 92 fokot, az egy kicsit izzasztósabb, mint egy Metro bench... :U
[link]

(#9519) CsonkaImo válasza Malibutomi (#9516) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ezt megerősítem én is. Sapphire R9 290X alapórajelen (1040/1300), vrm1: 75, vrm2: 55 fokos max. Metro Last Light és Bf4 alatti mérés. Nem olyan jók a fent említett értékek.

HSM: Ja, az más. :)

[ Szerkesztve ]

(#9520) csabsz13 válasza HSM (#9518) üzenetére


csabsz13
aktív tag

a fórumtárs ezt nem írta (linket most nem néztem), de akkor majd megnézem ott is.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#9521) Malibutomi válasza HSM (#9518) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Furmark alatt lehet, mert ahogy Abu írta ezekben nincs leszabályzás furmarkra mint pl a 280X-ben. Vagyis ami a csövön kifér.

(#9522) szasanyi válasza HSM (#9518) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor lehet, hogy mégsem olyan rossz ez a kártya? :U És valóban Military Class IV alkatrészekkel szerelik csak változtattak kicsit (pld: SFC helyett SSC) ezért már nem úgy néz ki. A TF IV hűtés sem olyan ám, mint ami a R9 280X-en volt.
Nem tudom... ez a 130k elborzasztó. :( Leírják több tesztben, hogy a bányászőrület miatt ilyen magas az áruk, amit én nem biztos, hogy meg akarok fizetni. A jelenlévők többségének lehet idegen ez a gondolkodásmód, de nekem meg az amikor 130-150k-s kártyákra azt mondják milyen jó áron van... :F A másik a fogyasztás amivel nem vagyok teljesen megbékélve.

[ Szerkesztve ]

(#9523) Malibutomi válasza szasanyi (#9522) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Bizonyos szempontból jobban álluk mint pl az amcsik. Ha nem lenne a bányász dolog, ezek a kártyák talán mennének 130 helyett 115-120 körül, de az a legalja szerintem mivel 100 körül voltak a ref-ek. Ehhez képest kint inkább 150$ körüli az áremelkedés ami testvérek között is 30-35.000Ft plusz lenne.
Usa-ban a nem ref 290-ek egy árban vannak a ref 290X-el.

(#9524) szasanyi válasza Malibutomi (#9523) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem csak az ár a probléma, a buxa vastagsága is más. Sajnos ezzel (is) kalkulálni kell. Nézegetem a HA-t is, de igazán megfontolandó ajánlatot nem látok.
Viszont tényleg jó lett volna, ha a fogyasztása olyan GTX780 szintű lenne, mint ahogy a teljesítmény is. Azt meg főleg nem értem, hogy több tesztben eltérnek a fogyasztási adatok (is) ua. kártyánál. Ez is azt erősíti, hogy ezeket a teszteket csak fenntartásokkal érdemes kezelni.

(#9525) Malibutomi válasza szasanyi (#9524) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A fogyasztás ugyanúgy eltér a GTX-eknél is.
Egyik tesztben kevesebbet fogyasztanak mint az R9-ek, a másikban ugyanannyit.
Nem mindegy ki mit mér. Pl: [link]

AKi csak a maximumot nézi azt látja hogy úristen. De az furmerk alatt van mérve, ahol ahogy fentebb írtam nincs ezekben védelem, a gtx-ben van.
Ellenben az Average és a Peak, mindkettő Crysis alatt van mérve, tök ugyanaz a 290X-nek mint a 780Ti-nek.

(#9526) Pug


Pug
veterán

Na, lehet végre sikerült kifognom egy kellemes darabot, eddig az 1250/1400 jónak tűnik. :B

(#9527) Werkly


Werkly
őstag

[link]
Ismét egy MSI R9 290X teszt.
Kéne már venni csak menjen a 7970-em. :P

[ Szerkesztve ]

(#9528) h1mpi válasza Pug (#9526) üzenetére


h1mpi
nagyúr

egy FS tesztet linkelhetnél. köszi :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#9529) szasanyi válasza Werkly (#9527) üzenetére


szasanyi
félisten

Talán ha több infót közzétennél (leginkább a fontosakat: gari hova, meddig, állapot, teljesítmény- esetleg tuning eredmények, posta lehetséges-e) az nem lenne hátrány. Ez márt nem olyan termék ami eladja magát. :N

(#9530) HSM válasza Malibutomi (#9521) üzenetére


HSM
félisten

A normális 280X-ek is annyit mennek furmarkban, ami csak a csövön kifér. ;) De szívesen tesztelek neked egyet,ha kíváncsi vagy, figyelve, dobálja-e az órajelet. :)

(#9531) Malibutomi válasza HSM (#9530) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Most nem keresem vissza, de Abu leírta valahol, hogy ami védelem eddig volt a kártyákon, hogy üresjáratot iktat be, direkt furmark ellen, az a 290-ben nincs.
De végülis lényegtelen, ha furmark alatt 92 fokos egy VRM, akkor az 80 fokot is ritkán fog látni egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#9532) Abu85 válasza Malibutomi (#9531) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De a 290-ben is benne van, csak a pihenés egy agresszív beavatkozás és az új kártyák először a kevésbé agresszív módszereket iktatják be. A 290 alapértelmezett működés mellett szinte sosem használja a "pihenőt".

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9533) HSM válasza Malibutomi (#9531) üzenetére


HSM
félisten

Ha ez a védelem létezne, akkor hogyan lehet Furmarkkal az egekbe tolni a fogyasztást, akár a másfélszeresét is elérve a normálisnak? :U Szerintem ez nem egészen úgy van, ahogy gondoljuk... :U

(#9534) Malibutomi válasza Abu85 (#9532) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Bocsi, erre gondoltam: [link]
Akkor ez szoftveres, nem hardveres védelem.

(#9535) N.Ferry válasza CsonkaImo (#9519) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Lehet ez már csak a ház hűtés miatt van,de nekem 1150/1450-en vannak max. ilyen hőfokok,igaz nem bf hanem ac alatt,de ez kb. ugyan az.

Walking Dead

(#9536) HSM válasza Malibutomi (#9534) üzenetére


HSM
félisten

Ez a "fordító optimalizálás" nálam kizárólag akkor hatott, ha furmark.exe-vel indítottam az 5850-es radeonomon, semmilyen más esetben nem volt aktív. :N
Akkor stimmt, felezte durván a sebességet. De elég egyszerű volt megkerülni. Be is építették épp ezért, hogy az etqw.exe-vel induljon, ami valami játék neve, és máris jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#9537) CsonkaImo válasza N.Ferry (#9535) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Mindkét játék elég rendesen befűt, ezért írtam példának. Lényeg, hogy 90 foktól messze van.

(#9538) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Na ugyanez történik a Sapphire 290X Tri-X-emmel. Nekem is így zörög-
Még videó is van róla. Ugyanezeken a sebességeken van gond a hanggal. [link]

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#9539) Motion_Blur válasza Gilthanas (#9538) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem hasonló rezonancia problémám volt anno a Sapphire HD 4870 Silent Efficiency nevű csoda hűtésnél...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9540) Gilthanas válasza Motion_Blur (#9539) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

És lett rá megoldás? Vagy szedjem le a hűtőt és vizezzem le legvégső esetben? :D Szerinted a venti olajozás segítene, vagy a ventivel egyáltalán lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#9541) Pug válasza h1mpi (#9528) üzenetére


Pug
veterán

Az 1250-et sajnos nem szereti már FS alatt. Ami stabil vége, az 1225/1400. Így ennyit dob. 3Dmark

Azt hiszem az 1200/1400-nél maradok 24/7-re.

(#9542) Motion_Blur válasza Gilthanas (#9540) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Itt nincs a ventivel semmi gond, a hűtés "háza" ami nincs megfelelően rögzítve.

Nálam a hátsó részen rezonált, 2 vagy 3 befőttes gumival áttekertem így közelebb került a nyákhoz és nem rezonált. Gyönyörű látvány volt :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9543) Gilthanas válasza Motion_Blur (#9542) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Az aztán level 90 :D Mondjuk sötét zárt házban úgy is mindegy. Akkor megpróbálkozom ezzel én is :)) Vagy alulról bluetech és evőpálcika kombóval megtámasztom:)

Amúgy hol tekerted át? A PCB laphoz gondolom nem ért hozzá a gumi.

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#9544) h1mpi válasza Pug (#9541) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez jó eredmény. A sima 780 gyengébb a Ti erősebb. Ez pont a kettő között van.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#9545) Malibutomi válasza Pug (#9541) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Na akkor mostmár biztos vagyok, hogy csak elkényeztetve voltam az MSI kártyámmal.
Az 1200/1450-en 13.000 feletti graphics score-t dobott [link]

(#9546) Abu85 válasza HSM (#9536) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az még egy régi megoldás volt. Ott szimplán a furmark.exére volt egy profil. Az más indítóval nem töltött be. Erre jött az NV-nek az az ötlete, hogy a fordító képes felismerni bizonyos kódokat, így rakjon üres ciklusokat a vISA kódba. Ezt vette át az AMD, de a HD 5000-es sorozat után nem fejlesztik, mert hardver maga védett lett a Furmark ellen. Ameddig eljutottak azt persze nem vették ki.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9547) HSM válasza Abu85 (#9546) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem ezt sosem implementálták. :N Anno, mikor írtad, hogy betettélk, direkt kipróbáltam a Furmakkal és a 5850-emmel, és sehol semmi lassulás nem volt a korábbi driverekhez képes átnevezve. A 6900-tól pedig már ahogy írod, a powertune felel a biztonságért, szóval szerintem jelenleg sincs a powertune-on kívül semmi, ami visszafogná az (átnevezett exe-s) furmarkot. :)

(#9548) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Nincs valakinek eladó fc blokkja 290re?

(#9549) Pug válasza Malibutomi (#9545) üzenetére


Pug
veterán

Ezeke szerint az egy kifejezetten jó chip volt. :K

Most ezzel a kártyával ki vagyok békülve, leszámítva a szokásos cicergést. Mondjuk eddig egy 290-esem sem volt a 4-ből, ami ne cicergett volna. :DDD

(#9550) Malibutomi válasza Pug (#9549) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem kettőből nulla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.