Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9852) viktor82 válasza szasanyi (#9847) üzenetére


viktor82
őstag

2,5óra batman?
De alapon mért is kell stabilitás tesztet csinálni? :F

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#9853) szasanyi válasza viktor82 (#9852) üzenetére


szasanyi
félisten

Annál nem jellemző, de az a két játék amit mondtam érzékeny a stabilitásra - természetesen elsősorban tuning esetén. Viszont mivel a kártya új (vagy talán használt, de gondolom a lényeg érthető) amit még nem ismersz és előfordulhatnak gondok is, ezrét érdemes alapon is tesztelném. Én biztosan ezt tenném pár napig, hogy kellően kiismerjem és tudjam viszonyítani a tuningol működéséhez.

(#9854) viktor82 válasza szasanyi (#9853) üzenetére


viktor82
őstag

Akkor nekiülök a Far cry-nak

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#9858) andro93 válasza viktor82 (#9854) üzenetére


andro93
aktív tag

Házi feladat: 3 nap Far Cry 3 és Crysis 3 :DDD

(#9861) Gilthanas válasza Gilthanas (#9598) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Na Srácok úgy tűnik, hogy az R9 290X Tri-X VGA-m még sem annyira csibész. Úgy fest még sincs a ventillátor csapágyával gond, és nem rezonál. Most egy PCIE slottal lejjebb raktam a kártyát és ott nem csinálja a rezonanciát.
Nem is feszül ott annyira, mert való igaz, hogy a felső 16x PCIE slotban nem volt egyszerű becsavarozni mivel a csavar lyukak, hogy is mondjam nem pontosan ott voltak ahol lenniük kellett hála a háznak.

De most így nem rezonál. Valószínű a felső slotban történő feszengéssel együtt rezonált össze valamivel. Jó nekem a 8x slot is :)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#9862) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Tettem egy érdekeset az offba, ami érinti a garis ügyeket, ha valaki nem olvasta. [link]

[ Szerkesztve ]

(#9863) SzlobiG válasza Gilthanas (#9861) üzenetére


SzlobiG
félisten

Biztos feszült a felsőbe, pedig olyan jó volt a kitámasztó megoldás. ;]

(#9864) Areturus


Areturus
tag

Ezek a custom hűtéssel felszerelt 290-esek mennyire jól húzhatóak? Olvastam, hogy a refek annyira nem tolerálják a feszemelést. A custom kártyák között maradva a tuning potenciált tekintve mekkora a gyártók között a szórás? Persze, hogy nem akarom én húzni 500W-os táppal csak érdeklődöm a későbbiekre való tekintettel ha már lesz egy FSP Aurum gold 600W (ezt néztem ki).

(#9865) SzlobiG válasza Areturus (#9864) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ugyanúgy lutri max a jobb hűtés miatt mehet jobban egy custom, a gpuk azokon sincsenek válogatva.

[ Szerkesztve ]

(#9866) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Hipotetikus kérdés: mivel járnék jobban, ha szinte csak BFezek: a frissen vásárolt msi gameing 290 vagy egy 780assal?

Ahogy néztem a 290 1100-1180 között mozog tunningban.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#9867) Abu85 válasza Sontir Fel (#9866) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

BF4-re a Radeon a jobb, de csak Mantle-ben. Ott viszont legalább 10 ms-mal kisebb a szoftveres késleltetés, illetve sokkal jobb a frame-time, nincs random shader újrafordítás és hasonló nyűglődések, amelyek potenciálisan lagot okoznak. Binárisban szállítják a shadereket is, így a pályák betöltése is gyorsabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9868) viktor82 válasza Abu85 (#9867) üzenetére


viktor82
őstag

Tegnap kipróbáltam a mantlet BF alatt minden amit lehet maxra tolva bizony belassult 20fps-re :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#9869) Spirit


Spirit
őstag

Van a piacon jelenleg olyan 290/290x amit nyugodt szívvel meg lehet venni? BS hiba mentes, stabil, nem kékhalálozó, jó hűtéses kártyát keresnék hosszú távra ártól függetlenül.

Asus: viszonylag gyenge hűtés
Gigabyte: sok a hibás
MSI: 2 hét után döglött ventillátorok
Sapphire: sok a BS-es
PowerColor: alig van infó róla, ha külföldről hozom és gyári hibás sok a macera(bár ez tetszik a legjobban)

Mindezek mellett mindegyiknél pofátlanul magas arányban panaszkodnak hibás kártyákra, a magyar garanciáztatást meg inkább hagyjuk(csoda, ha valamit kultúráltan el lehet intézni)

(#9870) Enclave válasza Spirit (#9869) üzenetére


Enclave
aktív tag

"MSI: 2 hét után döglött ventillátorok"

Ez az infó honnan van? :F (ugyan nem néztem a topikot napokig de legutóbb itt (1-2 hete) egy zörgő ventis MSI Gaming-ről volt szó, ami nem egyenlő a "döglött ventivel"... :U )

Nekem például semmi gondom nincs az MSI kártyámmal.

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#9871) SkyS1gn válasza Abu85 (#9867) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mindegy a kisebb késleltetés a bf4 netkódja olyan amazing hogy semmit se jelent.... :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9872) Tomdriver válasza Enclave (#9870) üzenetére


Tomdriver
őstag

Nekem sincs, igaz még messze van a 2 hét, csak pár napos, de hibátlan.

(#9873) ricshard444


ricshard444
veterán

Ha úgy érzitek és szükséges a CPU + VGA témát vitatni:

VGA - CPU párválasztó topik

Megkérlek titeket, ha ez a téma kezd el pörögni valahol, akkor küldjétek át a kollégát ebbe a topikba, és menjetek oda beszélgetni erről, normális keretek között.Tartsátok életben ezt az új topikot, elég releváns téma és szükséges egy ilyen hely, ahol megbeszélhetitek a témát.
Hozzáértő kollégák nélkül meg ugyebár nem sokra fogja vinni.

Köszönöm.

Vannak dolgok...

(#9874) Sontir Fel válasza Abu85 (#9867) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Erdemes ismert kiprobalni a mantlet? KB 2 hete neztem, kisebb palyakon nagyon szepen muzsikalt 7970nel, de nagyobb palyan meg-meg akadt sajnos. 290-nel jobb lehet? Egy 4.6-ra huzott 2700K van mellette.

Lehet meg arra szamitani, hogy "jobb" lesz a mantle, vagy BFnel ne remenykedjek benne - biztam eddig a nem beta driver megerkezeseben :DDD - es majd esetleg egy kesobbi jatekban lehet benne komolyabban profitalni?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#9875) Gilthanas válasza Sontir Fel (#9874) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Nekem a Mantle továbbra sem működik jól BF4-ben csak a SWARM-nál..
A Bf 4 menüben a kurzor nem oda mutat ahol azt valójában érzékeli. A játék is lassabb,directx-ben tökéletes. Már többször felraktam a régebbi és újabb béta drivert is (amiket DDU legujabbal-val uninstalláltam). Nálam a Bf 4 nem csípi a mantlet. Lehet az egész játékot újra kéne installálni a gépre, de annyira nem fontos nekem.

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#9876) KillerKollar válasza Gilthanas (#9875) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nálam megy mint az álom a 14.2 béta óta,CF-el 150-200 FPS 1920x1200 minden max 4xMSAA.Semmi bug,az fps pedig brutálisan stabil,Dx alatt le-le zuhant rendesen,Mantle alatt egyszerűen tökéletesen fut a játék.Ami komoly előrelépés a 14.1 béta óta ahol el sem indult CF alatt mert jött a finom kékhalál.

(#9877) TTomax válasza Abu85 (#9867) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ott viszont legalább 10 ms-mal kisebb a szoftveres késleltetés

Ez nem igaz,mert akkor real time kellene hogy legyen.... nekem ritkán van 10 ms felett,lehet jobb nem tudhatom de hogy nincs legalább 10ms-mal kevesebb az biztos.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9878) MastR válasza KillerKollar (#9876) üzenetére


MastR
tag

Csak megerősíteni tudom 14.2 driver óta nagyon jó a BF4+Mantle

(#9879) Abu85 válasza TTomax (#9877) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Real-time sosem lesz. A bevitelnek is van késleltetése, meg a kimenő adat megjelenítésének is. A Mantle csak azt csinálja, hogy nem kötegel.
A driverek manapság 7-10 ms-os késleltetéssel működnek. Ha nem kötegelnek és pufferelnek, akkor D3D-ben is a mostani sebesség felével futna a játék. Ezt a késleltetést a Mantle eltünteti, mert nincs szüksége ezekre, illetve nem kell hazardokra sem ügyelni sem az API-ban, sem a driverben. Ha kötegelne és pufferelne, akkor sem futna sokkal gyorsabban a program.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9880) gyusziking12


gyusziking12
újonc

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy beindítom a gépet, és ugye megnézem a GPU Tweaket és azt írja, hogy konkrétan teljesen default opciók mellett a fan speed 20-30% ról 50-60% ra megy fel. Az lenne a kérdésem, hogy az ilyen kártyáknál ez normális? :(

[ Szerkesztve ]

Let's do it!

(#9881) Gilthanas válasza KillerKollar (#9876) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Lehet hogy nálam a 1440P kavar be?

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#9882) KillerKollar válasza Gilthanas (#9881) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nem tudom,vedd lejjebb és nézd meg hogy úgy jobb-e a helyzet.

(#9883) daneeeeee válasza Gilthanas (#9881) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Milyen vga-d van 290/290X? Lehetséges, hogy kifogysz a vram-ból azért szaggat, Abu írta hogy Mantle így viselkedik ha kevés neki a vram. Élsímítás levétele sem segít?

Sontir Fel: Ha leveszed az élsímítást akkor is beszaggat?

[ Szerkesztve ]

(#9884) andro93 válasza Spirit (#9869) üzenetére


andro93
aktív tag

Mivel ezek elektronikai cikkek, ezért elkerülhetetlen, hogy ne legyenek belőlük hibás darabok, szóval ha így állsz hozzá, akkor inkább ne is vegyél semmit. :)
Ilyeneket írni meg felesleges, hogy Msi - 2 hét után döglött ventillátorok, ezt max 2 esetre alapoztad, ami itt a hónapok alatt előfordult a fórumon. Asus - gyenge hűtés: átlag felhasználásra (játék) teljesen jó , max pár fokkal magasabb, mint mondjuk egy Msi, amiből te semmit nem fogsz érzékelni, ha csak nem vagy a számok megszállottja, és nem sasolod folyamatosan a hőgrafikonokat, meg egyéb értékeket.
Gigát mondjuk nem vennék én sem, mert nincs túl jó híre, de a többit szerintem nyugodtan bevállalhatod.
Esetleg ha nagyon korrekt gariztatást akarsz, akkor vegyél mondjuk egy Evga 780at, nagyon jók a vélemények Evga-ról. Kipostázod nekik külföldre, és akár egy héten belül is megkapod a cserekártyát, csak a "luxusnak" ugye ára is van. :U

[ Szerkesztve ]

(#9885) HSM válasza andro93 (#9884) üzenetére


HSM
félisten

Azért az nem mindegy, hogy mondjuk furmark alatt az MSI-n a VRM max 92 fok 5 perc után, míg az Asus 3 és fél után már 110 és emelkedik...
Jelenlegi játékokban, ami nem nagyon hajt meg egy 290-es ez még nem gáz, de később, jobban optimalizált Mantle címek alatt azért ez már komoly difi lehet...

Én MSI-t vennék vagy Sapphire-t, attól függően, kicsit jobb minőség, vagy kicsit több gari kéne-e.

[ Szerkesztve ]

(#9886) Sontir Fel válasza daneeeeee (#9883) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Kiprobalhatom, de akkor meg mi ertelme a mantlenak? Gyengebb beallitasok mellett megy csak jobban mint dx mellett?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#9887) Th1sN04ll válasza andro93 (#9884) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

Kipostázod EVGA EU-nak, az tovább postázza EVGA-USA-nak aki küldi a csere darabot... ez kb 3-4 hét, mert hidd el nem expressz máris rögtön azonnal postával fogja neked küldeni! Ezt egy EVGA disztribútor mondta, mert rákérdeztem mielőtt, na mind1 majd csütörtök fele kiderül ;] Tartozom a topiknak pár képpel ;]

(#9888) westlake


westlake
félisten

MSI R9 290X Lightning
MSI COMPUTER V307-001R
148.000 forint + ÁFA, nagyker ár. Nincs raktárkészlet.

#9889: Egy Lightning miért legyen/lenne olcsó?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9889) h1mpi válasza westlake (#9888) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Olcsón jön ez is ;)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#9890) ricshard444


ricshard444
veterán

Az a döntés született, hogy még marad a 290, végülis ez is kevés pár helyre (főleg az optimalizálatlan szimulátoromhoz...), így nem lenne logikus visszalépni valami másra.
Egy GTA V-ig megpróbálom itt marasztalni, utána ismét döntés elé állítom magam.

Az élsimítást nagyon szereti a kari, én meg szeretem "szétszűrni" a képet, így ezt a pozitívumot mindenképp becsülnöm kell.

Úgyhogy egyelőre pacsizunk még pár hetet/hónapot srácok.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#9891) Th1sN04ll válasza ricshard444 (#9890) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

Eme apropóból volt akkor a múltkori 680-770 kérdés? :B

9892:
Nem követem annyira az árakat, de szerintem nem érné meg lecserélni max egy sima 780-ra, de az ugye borsos lehet!

[ Szerkesztve ]

(#9892) ricshard444 válasza Th1sN04ll (#9891) üzenetére


ricshard444
veterán

Yep, de az ajánlott árak nem nekem dolgoztak.

Vannak dolgok...

(#9893) Malibutomi válasza Sontir Fel (#9886) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A 7970 ultrán mantle alatt azt hiszem ki tud futni a vramból.

(#9894) daneeeeee válasza Sontir Fel (#9886) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Számomra is csalódás a 7970cf miatt. A vram ugye nem adódik össze, viszont ha kifutok belőle és ez miatt használhatatlan mantle alatt a 2 kari akkor meg mi értelme. Eyefinity alatt is valószínűleg ez a probléma állhat fenn nálam, azért megy annyira gyatrán. DX-ben persze minden ok.
Jó persze más játék alatt ettől még működhet a cf de ennyi erővel nvidiam is lehetne. Az AMD-nek a két "ütőkártyája" a matle és a trueaudio (lesz). Na most nálam az első nem működik a másik meg nincsen úgyhogy ennyit az AMD-ről.

(#9895) Malibutomi válasza daneeeeee (#9894) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Abut kérdeztem erröl, azt mondta ez nem a mantle miatt van a mem használatot a játék motorja adagolja.
Szal BF 4 patch tudná megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#9896) Th1sN04ll válasza Malibutomi (#9895) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

Addig míg van alternatíva a 8 gb-os kártyák miatt nem hiszem hogy kedvezni fognak! :B Ezen kívül nem kötelező a mantle, vagy igen? :B

(#9897) csabsz13


csabsz13
aktív tag

annyi szó esik az ASUS VRM hőfokairól, de eddig még nem láttunk házi teszteket a többi kártyáról (HSM 280x-e volt egyedül itt reprezentálva - de azt feltételezem, hogy a teljesítmény miatt az összehasonlítás nem biztos, hogy teljesen jogos).
szóval szívesen látnám, hogy az MSI, SAPPHIRE, GIGABYTE 290 non-x custom kártya tulajdonosok mérnének VRM hőfokot furmarkban, ezekkel a beállításokkal:
furmark v1.12
burn in test
1280x1024
2xMSAA
OC nélküli órajeleken

az érdekelne, hogy az ASUS méréshez képest hány fokra mennek fel 3:30 alatt, illetve ha még nem érték el ennyi idő alatt a kritikus 100-110 fokot, akkor azt mennyi idő alatt érik el (ha elérik).

köszönöm!
:R

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#9898) daneeeeee válasza Malibutomi (#9895) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

A vicc az egészben, hogy a tag-emben lévő rendszer 1920*1200 ultra preset 120-150fps-t tud DX alatt. Na most ez mantle alatt nem kóser, kifuthatok a vram-ból ha visszavenném az élsimítást akkor lenne jó (120-150 fps-nél ugye :W )
Eyefinity-nél ugyan ez a helyzet high preset-tel Cris99 kollégának még elfut, a 290X 4GB vram-ja még épp elég lehet. Persze nálam mantle alatt ez a beállítás megint csak nem működik, pedig az erő meglenne hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#9899) N.Ferry válasza westlake (#9888) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Ez egy teljesen normális ár szerintem a Lightningnak. :K

csabsz13 : Ne haragudj,de a furmarkkal való sütöde számomra mindig is egy teljesen felesleges baromság volt,de hátha egy másik Sapphire tulaj megteszi ezt a mérést,azért kíváncsi vagyok rá. ;] :DDD

Walking Dead

(#9900) csabsz13 válasza N.Ferry (#9899) üzenetére


csabsz13
aktív tag

életemben nem mértem furmark-kal, de egy teszt miatt itt elővették...

csinálhatunk más metódust is, tényleg jó lenne egy azonos platformon megnézni az itteni kártyákat.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.