Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) A.C.E. válasza Omli85 (#41400) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Dx12 cf. és sli támogatás zéró.

F.P.S. FOREVER!

(#41402) Omli85 válasza A.C.E. (#41401) üzenetére


Omli85
őstag

? :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#41403) Raggie válasza Omli85 (#41402) üzenetére


Raggie
őstag

Arra gondolt, hogy gyakorlatilag nem építik be a játékokba. Hiába volna rá lehetőség.

Clint Eastwood FTW

(#41404) Omli85 válasza Raggie (#41403) üzenetére


Omli85
őstag

Van jobb alternatíva amivel kevesebb a macera igazából veszteni nem vesztettünk semmit :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#41405) A.C.E. válasza Raggie (#41403) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Így van, ezért váltottam 1080 ti-re 295x2-ről mert a kedvenc játékaimat csak dx11-ben tudtam normális grafikával játszani, az állandó driver bugokról meg nem is beszélve. :(((

F.P.S. FOREVER!

(#41406) Bossp


Bossp
addikt

Kipróbáltam BF1-ben DX 12 - On. De meg se mekkent a másik kártya. Crossfire - off. Erre is van valami beállítás hogy mindkét kártya erőlködjön ha lehet?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41407) Omli85 válasza Bossp (#41406) üzenetére


Omli85
őstag

BF1-ben tudtommal nincs DX12 multi gpu támogatás (megjelenéskor tuti nem volt) Dice nem aplikálta bele. Azt nem tudom, hogy azóta patchelték e vagy nem de szerintem nem ha nálad sem működik.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#41408) szabyka95 válasza omikron23 (#2) üzenetére


szabyka95
őstag

Ugh, 😬😡

(#41409) and1ao


and1ao
őstag

Üdv urak!

Áruljátok már el a nagy titkot, hogy van-e olyan driver amivel a 290x-em nem sz@rja azonnal össze, magát ha megpróbálok egy kicsit a fesszel babrálni, mert bármi amivel eddig próbáltam (igen 3rd party progival, jelenleg 16.11.5 van fent Crimson) úgy dobta el magát mint a szél.
Thanks.

Guild Wars2!

(#41410) Habugi válasza and1ao (#41409) üzenetére


Habugi
addikt

A 16.11.5 -nek mennie kell a 4.2-es AB-vel, amennyiben mégsem jó annak kb egyetlen oka lehet, miszerint nem sikerült teljesen lepucolni az előzőeket, alias újabb Relive és/vagy AB maradványok, valahol.

Kézi keresgélés az ismertebb direk után, DDU csökkentett módban, némi registry pucolás, stb..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41411) HSM válasza and1ao (#41409) üzenetére


HSM
félisten

3 lehetőséged van jelenleg.
1.: 16.11.5 és a szeretett 3rd party
2.: Friss ReLive driver, és a beépített "csoda", 3rd party nélkül
3.: Friss ReLive és BIOS-ba drótozott fesz, 3rd party nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#41412) Arvalis


Arvalis
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani jó videokártyaszervizt? Úgy fest végleg feladta a kártyám...

Vízszintes zöld csíkok még BIOS-ban is, és a rendszer csak csökkentett módban hajlandó felállni. Persze továbbra is csíkozva.

MSI R9 290 Gaming

(#41413) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Sziasztok , win frissìtès òta ( kb 1 hete ) vèletlenszerűen elsötètül a monitor , ikonok összecsùsznak , ùjraindulgat a gèp. A win10 eredeti , a kàrtya 390x sapphire 8Gb.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#41414) Raggie válasza DrTechnoid (#41413) üzenetére


Raggie
őstag

Frissíts VGA drivert! ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#41415) DrTechnoid válasza Raggie (#41414) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Làtod erre nem is gondoltam :D am de , az volt az első

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#41416) Habugi válasza DrTechnoid (#41413) üzenetére


Habugi
addikt

Az ikonok összecsúszása, jellemzően a bal szélre a Win10 sajátja, annak semmi köze a driverhez/kártyádhoz. Annyira a szeméthegy sajátja hogy x+1db 3rd party program is van már ami ezt hivatott javítani, pozíciómentéssel és egyéb úton-módon.., lásd pl DesktopOK.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41417) HSM válasza Habugi (#41416) üzenetére


HSM
félisten

Felbontásváltáskor történik ez... Sanszosan a fórumtársnál is próbált egy drivert visszaállítani, és akkor.

(#41418) Arvalis válasza Arvalis (#41412) üzenetére


Arvalis
csendes tag

megbízható szervizt nem tud senki Budapesten?

köszi előre is.

(#41419) Habugi válasza HSM (#41417) üzenetére


Habugi
addikt

Tudom, viszont ez a Win10 sajátja nem pedig driver.

Nálam fullscreen VSR@1440p játékból való kitaskolás alkalmával csinálta rendszeresen amíg meg nem untam és 3rd partyt vettem be, a mai napig kuka, nem javítják, már az elején utána mentem azzal, hogy átbootoltam Win7-re és megnéztem echte játékokat echte driverrel, kitalálhatod mi történt.., shemmi, kvázi maradtak az ikonok a helyükön. :o

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41420) HSM válasza Habugi (#41419) üzenetére


HSM
félisten

Áhh, win7 is olyan szépen össze tudja kutyulni az ikonokat, hogy öröm nézni. :DD

Rendszeresen szívok vele a win7-es notimon, mivel annak 1600*900 a sajtá felbontása, és amikor rádugom az asztali monitorom, az FHD... De már egész megszoktam, hogy a kezdőbetűjükkel keressem a cuccaim az asztalon... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41421) Habugi válasza HSM (#41420) üzenetére


Habugi
addikt

Az furcsa.., szerintem ott nálad valami Windowsos családok közötti disznóság történhetett és megfertőzte a nagytesó.. ;]

"már egészen megszoktam, hogy a kezdőbetűjükkel keressem a cuccaim az asztalon.."

:D :O

DesktopOK, egy pár kb-os shemmiség, állapot mentéssel/visszatöltéssel.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41422) HSM válasza Habugi (#41421) üzenetére


HSM
félisten

Megfontolom majd a használatát. :R

(#41423) Raggie válasza Arvalis (#41418) üzenetére


Raggie
őstag

Sajnos nem valószínű hogy érdemes/lehet javítani... és sajnos szervízt sem ismerek jót.

Clint Eastwood FTW

(#41424) Bossp válasza Arvalis (#41418) üzenetére


Bossp
addikt

Rakjad be a sütőbe régen nekem bejött! :D :R :R :R bolondítsd meg eg kis Flux-al is :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41425) A.C.E. válasza Arvalis (#41418) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Szia, A Merlinhardver tudtommal vállal vga javítást is, kérdezd meg telón legfeljebb postán elküldöd a "beteget".

F.P.S. FOREVER!

(#41426) ripla


ripla
őstag

Lett egy zsír új ventim a kártyámhoz (MSI R9 290x, 4 gigás), tökéletes, a régi hangos volt, meg cirregett, berregett, elsősorban ezért cseréltem le, az újnak szinte semmi hangja nincsen, még játék közben sem.
Leszedtem a gyári pasztát is a kártyáról, alig volt már rajta valami, kentem rá újat, na most játék közben eddig 86 fok volt a legmagasabb érték az eddigi 95 helyett, ennyit számít az új paszta, jó 8-10 fok mínuszban, ami ugye a kártya szempontjából is igencsak előnyös :)

(#41427) xgbcx válasza ripla (#41426) üzenetére


xgbcx
tag

Borzasztóak a gyári pásztázások. Pláne az Asus srix R9 390-emnél. Nekem 93°c-on muzsikált játék közben, ami erősen zavart, újra pasztáztam és több mint 17 csökkent a hőmérséklete játék közben. :DD nem hittem a szememnek.

(#41428) ripla válasza xgbcx (#41427) üzenetére


ripla
őstag

Mondjuk az utóbbi 2 napban megint simán kiment 96 fokig a hőmérséklet játék közben, mondjuk fölé még egyszer sem. Utánaolvastam fórumokon, az MSI oldalán is, ott is azt írták, hogy 100 fokig betonstabil. Akkor jó. :)
Szellőzni is szellőzik rendesen, a ház mindkét oldala le van véve.

(#41429) HSM válasza ripla (#41428) üzenetére


HSM
félisten

94 foktól már visszaveszi magát a kártya, hogy ne süljön tovább... :DDD
Persze, 100 fokon is minden vidám, csak sokszoros tempóban döglenek az alkatrészek. A memóriák is max 85 fokig vannak hitelesítve, az sem gáz.

(#41430) Habugi válasza ripla (#41428) üzenetére


Habugi
addikt

El nem tudom képzelni hogyan jön össze a ~96°C GPU szinten, nálam a nyárra való tekintettel 2000rpm mellett 63-64ig megy el max GPU és VRM-ek szinten is..

Kvázi 30+ os difiről beszélgetünk.., valami ott nagyon nem smakkol, esetleg egy újra pasztázás érdemes lehet ha nincs matrica és/vagy garancia már..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41431) subaruwrc válasza Habugi (#41430) üzenetére


subaruwrc
félisten

lehet hogy nem szellőzik ki a meleg a házból vagy nem érintkezik a hűtés rendesen,de a 96 tényleg sok.
főleg hogy 94-nél már lassulnak...

(#41432) proci985 válasza Bossp (#41391) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

680 az semmi, en lattam 880at is ;]

tipp: olyan helyeken, ahol a driver nem veszi vissza az orajelet (mert megvan a vsync hatar) es megy a ket GPU ahogy a csovon kifer, ott jellemzoen a Hawaii CF atmegy a Mauna Loa + Kea parosba.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41433) Atla válasza subaruwrc (#41431) üzenetére


Atla
senior tag

Nekem is 94c° volt a nagy melegbe a maximum pedig most lett újra pasztázva mx4-el. Giga 290 egyébként. Most vissza vettem a gyári 1050mhz-röl 950-re és alulfeszeltem MsiAB-vel -30 asszem a feszültség csúszka. Így most 77c° a maximum. Annyi a nyűgje az AB-nak nálam a legújabb driverral, hogy nem indul el a windowsal a profil, hanem kézzel kell minden indítás után aktiválni, de ez legyen a legkevesebb.

(#41434) Bossp válasza Atla (#41433) üzenetére


Bossp
addikt

Nyugodtan tedd vissza 1000-1020-ra és mehet a -100 mV. Nekem 1020 Mhz-en megy két r9 390-em és maxon terhelve (bányászva) 520 wattot fogyasztanak (80 a felső 68 C az alsó). Ha játszom is mellette (Dishonored) 580 watt és ugyan ennyi a hő! :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41435) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdvösletet. Rég nem írtam, de itt voltam :D

Mondja meg nekem valaki, miért fogtam én ki nonstop olyan kártyákat, amin nem lehetett feszt állítani(kivéve kártyabiost)? :D
dual-x 7850, 7950, xfx black edition 7970, dual-x 280x, tri-x oc 290 :F

A 390-ek ennyire melegednek, hogy 90+? :Y

Nekem a 290 Tri-x, még ha a házhűtést el is felejtem bekapcsolni, 78 fok fölé nem megy nyáron sem :Y

(#41436) xgbcx válasza norbert1998 (#41435) üzenetére


xgbcx
tag

Újrapasztázva (mx4), pár plusz venti (szintén arctic) a házban és már nem látom 73°C fölött asus strix r9 390 kártyám hőmérsékletét játék közben (mass effect andromeda ultrán pl). Mielőtt hozzányúltam volna, nekem is volt 94°C körül, amitől kb olyan hangos volt mint egy porszívó.

(#41437) KYZRR válasza norbert1998 (#41435) üzenetére


KYZRR
őstag

Szia.
Itt mi van megadva MSI Afterburneren belül?

You can only die once, make sure it is worth it...

(#41438) norbert1998 válasza KYZRR (#41437) üzenetére


norbert1998
veterán

Öhm, hihetetlen, de most működik :Y

ReLive ellőtt jóval próbálkoztam, de nem jelent meg semmi ilyesmi. Tehát akkor még az AB is régi volt, de nem sikerült állítgatni

extended-re tettem.

danke schön :C

[ Szerkesztve ]

(#41439) Habugi


Habugi
addikt

Unwinder ismét nekiesett.. :DD

Unoffical OC, így PT/PP Off továbbra sincs ugyan de remélhetőleg már Wattmanos state hikomatolás nélkül lehet feszt adni/elvenni a kártyáknak..

Hát hiszem ha látom, délután kipróbálom! :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41440) Raggie válasza Habugi (#41439) üzenetére


Raggie
őstag

Juhúúúúú! :)
:C

Clint Eastwood FTW

(#41441) Cifu válasza Habugi (#41439) üzenetére


Cifu
nagyúr

Várjuk a tapasztalatokat! :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41442) Omli85 válasza Habugi (#41439) üzenetére


Omli85
őstag

Septében teszteltem.
Feszültség/órajel állítgatás úgy néz ki működik 17.7.2-vel teszteltem szépen működik nem ragadnak be az órajelek meg egyebek.

R9 és RX kártyák esetén is működik.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#41443) laci.csabi


laci.csabi
tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy mennyire nézik az MSI-nél a garancia matricát. Szeretném újra pasztázni a kártyát de van még ~1,5 év gari és nem akarok bajt.

Válaszokat előre is köszönöm :)

(#41444) Habugi


Habugi
addikt

Nos hát.., shemmi jó hírrel nem szolgálhatok! :(

Lement a proper takarítás, MSI AB korábbi bétája illetve Crimson Relive is (tudom is én már melyik verzió volt ez.., pár hónapja "használtam"), legfrissebb DDU-val megtoldva csökkentett módban.

17.7.2 fel, őszintén szólva pár pozitív meglepetéssel.
Ott kezdődött ezek sora h immáron nem def beállítás h magától keressen frissítéseket (há' hiába, a jó bor is az idővel nemesedik.. :DDD), illetve a belekerült pár korábbi beállítási lehetőség amit utoljára a Catalystok idejében láthattunk, ráadásul értelmes helyre! Wow..

Na mindegy, szóval optimista voltam.
Korábban linkelt új MSI AB béta fel, restart, simi-simi, még csukott szemmel szugeráltam is kicsit a vasat, áramoltattam a pozitív energiákat, kart-karba öltve váltunk eggyé az univerzummal, mi lettünk a labda és tudtuk azt is hogy nincs kanál..! :D

Na hát ez shem volt elég.., feszt adni lehet ám de alulfeszre ugyan úgy fejre áll mint a jancsiszög.
Eléggé a bögyömben van már a téma szóval a debuggal csak igen rövid ideig voltam hajlandó foglalkozni. Wattmanban Auto-ról átraktam Manual-ra a vezérlést, MSI AB-ben a supportot Extended MSI-ről 3rd partyra és ehhez hasonló csiki-csukik hosszú sora, majd úgy a 8-10. alulfesz & Apply --> instakakukk után meguntam a dolgot.

Pontosan ugyan az történik egyébként mint korábban, kvázi ha valamilyen módon fullon van járatva a memória/vRam órajel, példának okáért több kijelzővel vagy mint esetemben egy CRU-val létrehozott custom felbontás/80Hz "kijelző OC"-val akkor nincs probléma, beveszi az alulfeszt is. :U

A states hikomatot most nem csináltam meg de erős a gyanúm h úgy is "működik".

A dolgot végérvényesen meguntam, az ír magját is kiírtottam a 17.7.2-nek és ment vissza ismét a Crimson 16.11.5.
Az AB-ból maradt fent a korábban linkelt legújabb, tökéletesen müködik minden úgy ahogy annak kell/kéne.
Alulfesz/túlfesz is pipa, van unoffical OC aka PT/PP oFF, ismét zongorázni tudok a kártyán. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41445) Cifu válasza Habugi (#41444) üzenetére


Cifu
nagyúr

[randomcryingemoji]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41446) Habugi válasza Cifu (#41445) üzenetére


Habugi
addikt

Nem tudok mit mondani.. :N :U

Van némi/minimális valószínűsége annak, hogy a 390X Tri-X VRM-je annyira egyedi, hogy ez okozza a kalamajkát nálam, kvázi egyéb gyártók/típusok Grenadáival elképzelhető hogy nincs már probléma, akinek van még hozzá türelme az függetlenül attól hogy nálam missön failed még ránézhet.

Az OC/extrafesz az pipa de ez azért nem kunszt mert a két-három hónapos Crimson Reliveal** / Beta6 AB párossal is működött már.

**Verziószámot továbbra sem tudok mondani de ha jól emlékszem postoltam róla annak okán, hogy a hivatalos AMD fixlistára is pont azzal a driverrel kerül fel az, h végre korrigálták a hibát miszerint a 300-as széria esetén nem veszi be a beállításokat a Wattman.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41447) subaruwrc válasza laci.csabi (#41443) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem érdemes átlyuggatott matricával visszaküldeni...

(#41448) laci.csabi válasza subaruwrc (#41447) üzenetére


laci.csabi
tag

Gondoltam

De vajon miként lehet ezt a problémát kezelni, mert egyre borzalmasab. Folyamatosan figyelem és folyamatosan rosszabb és nem akarom feleslegesen kinozni. Így is 1040MHz -60 mV használom.

[ Szerkesztve ]

(#41449) subaruwrc válasza laci.csabi (#41448) üzenetére


subaruwrc
félisten

ügyesen vedd le a matricát :)

(#41450) mpierre válasza laci.csabi (#41448) üzenetére


mpierre
veterán

Fogóval lehet még próbálkozni, ha meg tudod védeni a csavart.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.