Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) HSM válasza Habugi (#41050) üzenetére


HSM
félisten

Én csak azt nem tudom, ezt a BIOS-ellenőrzős oksságot miért kellett.... Oh wait....
Nem tudom, ezt a szériát is érinti, vagy csak a Polarisokat.... Utolsó Crimson boldog használó vagyok amióta kijött. :DDD

(#41052) Habugi válasza HSM (#41051) üzenetére


Habugi
addikt

Na tessék, az a másik.., el is felejtettem.. :N

"Utolsó Crimson boldog használó vagyok amióta kijött. :DDD"

Na de pont ez az.., "mi" is (aka élnék a gyanúperrel miszerint Cifu & Raggie is 16.11.5 felhasználó..), ami egyébként egy hibátlan driver csak mentes az új fícsöröktől, az újonnan kijött játékok optimalizációja alól dettó és még hozzácsapható pár újabb benchmark is, bár tudom sokakat nem érdekel de nekem speciel számít.., brahi/hobby.

~1500Mhz körüli 480/580-assal már majdnem (;]) megverték egy páran PH házi listán az 1250Mhz-es 390X Graphics scorejaimat, egészen közel másztak már.., rábrummognék egyet a legújabb ReLiveok valamelyikével csak ugye nem tudok.., akarom mondani nem tudunk. :(((

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41053) korcsi válasza Habugi (#41052) üzenetére


korcsi
veterán

Én moddolt 390x bios-os 290x-et gond nélkül használok legfrissebb driver-el.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41054) Habugi válasza korcsi (#41053) üzenetére


Habugi
addikt

Akkor az csak a Polarisokat érinti/tette.., hurrá? :U

Ettől még nem tudom kényem-kedvem szerint alul vagy túlfeszelni a kártyát ReLiveok megléte mellett, a PT-Offos "hóbortomról" nem beszélve de ezzel még már ki is tudnék békülni.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41055) HSM válasza Habugi (#41054) üzenetére


HSM
félisten

Asszem van BIOS kapcsoló a Nitro-n.. Egy BIOS a toplistára, egy a mindennapokra. :DD

(#41056) Habugi válasza HSM (#41055) üzenetére


Habugi
addikt

Ne keseríts el.. :P :C

A békémhez belépő szinten 3 állású BIOS kapcsoló kéne & kivennem a gépet az asztal alól/mellől, arról nem beszélve hha már ilyen szinten kéne hikomatolni a kártyával hogy használni tudjam ReLiveal akkor akár lazán rendszeresíthetnék a gurulós székem helyett is egy széklettartállyal ellátott tolókocsit a gép elé, a fullos összhatás kedvéért..! :o

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41057) TeeBee73 válasza Habugi (#41056) üzenetére


TeeBee73
addikt

Egy ilyen bilis kerekesszékkel megjelenni egy LAN Partyn...
MUST HAVE!!! :DD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#41058) HSM válasza Habugi (#41056) üzenetére


HSM
félisten

;]

Amúgy azt olvastam valahol Guru3D-n, hogy már készül új After. Csak az a fura, hogy sehol nincs kinn most a béta. :(

Én amúgy azon mosolyogtam az új 500-as Polarisoknál, hogy hűha, kaptak új köztes órajelű memóriás állapotot energiát megtakarítani. Namost, amióta 290-esem van, 2D-ben egy ~625Mhz-es memória órajelű profillal megy. Pl. DXVA, duplamonitor esetén -15W vagy több. :D

[ Szerkesztve ]

(#41059) Cifu válasza HSM (#41058) üzenetére


Cifu
nagyúr

Innen letölthető a 4.4 beta6

Én egyszer próbáltam, de nem volt stabil azokkal az értékekkel, amivel a Crimson driver plus AB 4.3.3 ment. Őszintén szólva mivel mostanság úgy se nagyon játszok "friss" programokkal, így nem is érdekel per pillanat (a BF1 miatt felraktam a ReLive drivert, de miután a kampányt végignyomtam, álltam is vissza a Crimsonra...)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41060) Habugi válasza Cifu (#41059) üzenetére


Habugi
addikt

Ezer köszönet a linkért..! :R

Ennek hozományaként jelentem leboxoltam a 12 menetes meccset ezzel a két rohadékkal..

Nem is tudom hol kezdjem.., töröltem az AB 4.3-at, a 16.11.5 -öt, szokásos történet, DDU ill. CClenaer bevetésével is.

Crimson Relive 17.5.1 felmegy, ám még a letöltés előtt ráleltem erre a gyöngyszemre a leírásában:

Na mondom vazze, el vagyunk kényeztetve így fél év után.. ;] :D

Szóval Relive telepít, AB 4.4 b6 és lelkesen álltam neki próbálgatni vajon mi változott.
Összefoglalva AB-t érintően, SEMMI.. :(
Alulfeszre egyből meghalt de még -5mV hatására is, PP/PT Off nem műxik, oké.
Afterburgerben Reset, mondom nézzük meg a Wattmant tényleg lehet-e már legalább abban feszt adni/elvenni.

Igen! "Tökéletesen" működik immár minden funkció, ha decembert írnánk nem májust még mondanám is h köszi AMD.. :U
Persze masszív hikó még mindig, profilozni még mindig nem lehet max minden egyes játék mellé egyesével, feltételezem programozásügyileg nagyon fájó és hosszadalmas lenne ha felkerülne Wattman panelre 3-4 profilváltó ill egy save/load gomb.. :U

Gondoltam egyet és elkezdtem az AB egyes beállításait ismét firtatni, nem mennék bele mert elment vele elég sok idő, továbbá nem kevés restart ugyanis még mindig meg lehet vele borítani olyan szinten az egész hóbelevancot hogy újra kelljen telepíteni a drivert és az AB-t.. ;] :K

A lényeg.., azt hiszem kijelenthetem hogy rájöttem arra a rohadt szolúúúsönre..! :C
Kéne majd megerősítés valakitől aki hozzám hasonlóan, választékosan szereti használni a kártyáját MSI AB-vel, külön alulfesz, alapfesz, rommáfesz profilokkal ill. hozzájuk tartozó venti beállításokkal.

Miután mindkettő frissen lett telepítve ( a sorrend ezúttal szerintem nem számít..), Wattmant el kell indítani és a fesz szabályzást manualra állítani, ekkor ugyanis láthatóvá/szerkeszthetővé válnak a Relive szerinti, egyes statekhez tartozó feszültségek (mV), ugye ez kártya ill. gyártónként eltérő lehet.
Rengeteg csiki-csuki után kiderült, hogyan tudom elkerülni hogy MSI AB alulfesz hatására beboruljon a gép.., az összes létező statehez az utolsó, azaz a legmagasabb értékeit kell megadni..:
Illetve a szószoros értelemben véve nem kell, hanem erősen ajánlott, ugyanis ez eredményezte nálam azt, hogy az MSI AB-n keresztüli -50/-100mV egészen pontosan ugyan azokat az értékeket produkálta terhelésre mint korábban, két benchel és két játékkal ellenőriztem le.

Nálam alapon s egyben ahogyan elpusztul AB féle alulfesz hatására:

Átállítva:

Nem kell megijedni, ettől még Idle állapotban nem fogja felvenni ezt az értéket. :N

Na és a csoda/megdöbbenés/stb ezután következett, előrebocsájtom senki meg se kérdezze nem tudom de az agyam eldobtam ettől, ugyanis.., ezt így Wattman Globalban lementve, semmi máshoz nem nyúlva benne, sem venti se TDP sem semmi, az MSI AB nemhogy nem vágja hanyat az egész gépet alulfesz hatására és érvényesíti is a megadott értéket/értékeket DE a végeredmény mV-ra pontosan annyi lesz HWInfo64 szerint is, mint amennyi a megadott értékekkel az AB 4.3 & 16.11.5-el volt..!

:Y :C :C

Nálam így tökéletesen hibátlan most minden, egy az egyben tudom használni az elmúlt másfél évben kitesztelt profiljaimat AB-ben, hihetetlen..
Egyetlen dolog nem működik továbbra sem, az pedig az Extended OC féle PP/PT Off de ez már lazán kibírom.

A teljesség kedvéért, az AB beállítások:

Tehát mégegyszer, Wattmanban shemmit nem állítottam, kizárólag annyit h kézileg megkapta az összes Relive szerinti state az utolsó, azaz a state7 értékét.
Ettől még az Idle fesz nem hülyül meg, viszont az AB-ben ennek hatására immár tökéletesen működik a fesz szabályozás/profilváltás, TDP-stül, fix ventifordulatostul, mindenestül! :D

Az adta egyébként az ötletet a Wattman @state7 értékének felhasználására, hogy látványosan lassabban halt meg a rendszer ha alulfeszt nyomtam neki AB-ben, pl -50re vagy -100ra insta kampecolt, -5mV-ra kicsit csíkozott, ugrált és utána halt meg..
Adta magát a következtetés, miszerint a Relive megújult működése kapcsán valószínűleg más értékből/stateből vonja le a megadottakat az AB sem mint korábban, Crimsonok mellett. Nem derült ki végül melyikből, ennyit nem szarakodtam vele de simán elképzelhetőnek tartom hogy a state 1-ből és ezért pusztul el már Idle órajelen is a gép ha Wattmanban nincs átállítva.. :DDD

Ebből pedig az következik, hogy valószínűleg még az AB sincs hozzáigazítva a Relivehoz, kvázi valószínűleg nem kell ide 4.4 b6, a történet jóeséllyel működik 4.3 finallal is, mert gyakorlatilag ott ugrik a majom a vízbe hogy a Relive ezen verziójában már normálisan tudtam Wattmanban feszeket állítani, ez pedig ugye előfeltétele a statek megbuherálásának.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41061) Cifu válasza Habugi (#41060) üzenetére


Cifu
nagyúr

Wow. Köszi, majd ránézek... :C

walamikor, mert ma este már le nem ülök a gép elé... :U

Ezek szerint én ott buktam el, hogy mindenáron úgy akartam a megoldani az AB beállítást, hogy a wattman-ra közben rá se néztem. :W

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41062) Habugi válasza Cifu (#41061) üzenetére


Habugi
addikt

Ezek alapján nálad, ugyan nem alulfeszelted volna hanem OC csak ugye írtad h nem volt stabil annyival mint korábban.., nos ez pontosan ugyan azért történhetett amiért nálam túl sok lett az az alulfesz ami korábban nem volt az, más stateből számolja (vagy átlagol/egyéb, fene sem tudja nem értek hozzá), szépen átírod az utolsónak megfelelően és valószínűleg ugyan az fog történni mint nálam, 1:1 megkapod azt amit korábban tudott, adott MSI AB beállítások mellett.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41063) Raggie válasza Habugi (#41060) üzenetére


Raggie
őstag

Vajon ez a 290-esen is műxik, vagy ott nem?! Csak mert ha jól emlékszem a wattman-nal volt valami különbség ilyen téren a 290/X és a 390/X-ek között.

Következő kérdés: ReLive-ban lehet-e már saját fan profil-t állítani? :U

Clint Eastwood FTW

(#41064) oliba válasza Habugi (#41060) üzenetére


oliba
őstag

Ezer hála. Holnap kipróbálom 290-en :)

2D profilod hogy néz ki? Vajon be lehet állítani, hogy gépindításnál egyből életbe is lépjen?

[ Szerkesztve ]

(#41065) Limiter82


Limiter82
csendes tag

Sziasztok!
Sapphire r9 290 trixx oc.
Nálam is mükszik az ab+ új relive.
Ab beállít (+50mv 1100gpu 1500ram) és a power limitet már a wattmanban adom rá 30%.

(#41066) Habugi válasza Raggie (#41063) üzenetére


Habugi
addikt

Fogalmam sincs, ha abból indulok ki ami nálam kikerekedett a történetből könnyen elképzelhető hogy eddig is voltak olyan Hawaii kártyák melyeken működött együtt az AB & Relive kombó, ugyanakkor máig vannak olyanok melyeken nem, lásd pl az enyém, bele kell nyúlni Wattmanban hogy jó legyen.

Globalban/adott játékokhoz tartozó profilon tudsz váltani Auto/Manual vezérlés között de utóbbi esetében fix fordulatot lehet megadni és ez szerintem nem az a robot amit te keresel, szóval nem.
Egyébként nincs is rá szükség, most szépen vezérelhető minden MSI AB-n keresztül.

(#41064) oliba:

Miután belőttem a szokott profilokat átvette a 2D részleg is automatikusan..


Kvázi a 2D/3D egy és ugyan az.

Amit Wattman Globalban állítanom kellett azt pedig szépen megjegyezte.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41067) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Adott egy Asus P8B75M-LE mobo+egy Asus R9 290 VGA. Friss Win 10 telepítés után az eszközkezelő nem ismeri fel a kártyát, az AIDA 64 igen, továbbá az AMD driver telepítés közben fekete lesz a képernyő. Korábban a kártya évekig hibátlanul működött, az SSD formázása és a Win 10 újratelepítése óta van ez a gebasz. Valaki találkozott már ilyennel?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#41068) energy4ever válasza petymeg (#41067) üzenetére


energy4ever
addikt

Par hsz-el feljebb volt ilyesmi tortenes: [link] Olvasd vissza az utolso 3 egymas koveto hsz-t.
A lenyeg, hogy ujboli win telepites megoldotta a problemat a forumtarsnak.
En driver cleanert javaslom, illetve a win osszes frissitesenek a felrakasat, majd a gyarto(gyarto oldala, tamogatas, driver. Nem az AMD fele legfrissebb driver, uanem a gyarto oldalan szereplo!) alltal megadott legfrissebb driver telepiteset.

(#41069) petymeg válasza energy4ever (#41068) üzenetére


petymeg
addikt

Eddig a "sima" amd-s driverekkel ment, mindig a legfrissebbel, nem kellett az asus oldalán lévő egyébként jó régi drivert használni, de megpróbálom. A win reinstall nem jött be.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#41070) lotuska


lotuska
tag

Sziasztok, kernek egy gyors segitseget, legyszives ne kuldjetek el az arazos topicba. Koszi:)

1.) Van egy MSI R7 370 Gaming 2G [link] kartyam, ezt rafizetessel lecserelnem (Romaniaban, eladonak 1040+ 0- ertekelese van) egy
MSI R9 390 Gaming 8GB kartyara [link]
Mind2 kartyara 2016. juniustol 36 ho gari van, tehat ugyanannyi garival maradnek.

2.) Kerdesem mennyi kulonbozetet erhet meg maximum a csere reszemrol?

3.) A 2 agu Seasonic beles LDLC BG 500W bronze tapom elbirna-e valyon a 4.4 ghz-re huzott i5 2500k-mmal?

4.) Illetve mik a tapasztalatok a 390-es MSI szeriaval kapcsolatba?

Koszi a segitseget! :R

[ Szerkesztve ]

(#41071) mpierre válasza lotuska (#41070) üzenetére


mpierre
veterán

A kari príma. Levegővel jól muzsikált, nem volt sose forrófejű. Most meg végképp nem tud 48°C fölé menni még szénnéterhelve sem. Kapott egy fc blokkot.

A tápban nem vagyok biztos a tuningolt proci miatt...

Ár: amennyit ki tudsz alkudni a dologból, vagy amennyit neked megér a csere.

Szerk.: Ahogy elnézem a 2G-s 370 kb 30-35 körül nem megy el (van belőle rendesen), az msi 390 meg 60 körül.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41072) lotuska válasza mpierre (#41071) üzenetére


lotuska
tag

Szia, koszi a gyors valaszt, 39.000Ft+postakoltseg az en karimra, ennyit ker a cserere, szerintem kihagyom. Tudom, jo kari az R9 390, de nem tetszik az elado hozzaallasa, hogy az en karim fikazasaval ad arajanlatot, "csak egy ujjaepitett 7850", igaza van, de kit erdekel? A piac diktal, egyik se mai gyerek, de szerintem, olyan 30.000 Ft korul lenne a realis csere. Ugyis csak Wow-ozok, az meg eleg az R7 370-essel is csak jo lenne a Freesyncet kiprobalni FHD@75Hz-en, ha mar megvan a monitor hozza.

Na mind1, lehet a jovoben megprobalok feljebb ugrani, lattam jo arajanlatu R9 380 4GB MSI Gaminget is Backplate-el, lehet majd kesobb eladom az enyemet es azutan veszek egy jobbat, most ugyis 1-2 honapig lakasfelujitas es Gaming alig van :D.

(#41073) oliba válasza Habugi (#41066) üzenetére


oliba
őstag

Eddig egy valamit csináltam meg a 390-re flashelt 290-es karimmal. Letöltötem a legújabb ReLive-ot (17.5.1). AB-t hagytam a régit (4.3). Beállítottam a feszeket a driverben. AB alapból úgy volt beállítva, ahogy neked. Meg is kínáltam a "rommá feszelt" profilommal és indítottam a witcher 3-at. Az eredmény.... JÓÓÓÓÓÓÓ :C Legalábbis az első két percben semmi baj :D A többi variációt még nem próbáltam.

Egy 2D profilt kéne csinálnom, mert szörnyen idegesítő, hogy emeli a gpu órajelét és a memória órajele is folyton maxon jár...

(#41074) TeeBee73 válasza lotuska (#41072) üzenetére


TeeBee73
addikt

Én meg azt mondom, vágj bele. Épp a napokban tesztelem az új monitort, 2560*1080-as felbontáson, Dirt Rally, ultra beállításon simán 60 FPS felett volt a kari. Van benne "kraft".

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#41075) korcsi


korcsi
veterán

Megoldás erre a problémára?

Aux power 8 vs 100W

VDDCI power 2 vs 25W

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41076) HSM válasza korcsi (#41075) üzenetére


HSM
félisten

Kétszer töltötted fel ugyanazt a képet...

(#41077) korcsi válasza HSM (#41076) üzenetére


korcsi
veterán

Ráadásul pont azt amin nem látszik a probléma. :W

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41078) HSM válasza korcsi (#41077) üzenetére


HSM
félisten

Ohh, így már látom mi a gond. :)
Az első esetben egy standard időzítésen fut a monitor, tud aludni a VGA, a második esetben viszont nem standard, ami miatt megemeli maxra a memória órajelet, jelentős pluszfogyasztást generálva,a kárcsak multi-monitornál. Többféle megoldási lehetőség van rá, én pl. 2D/multimonitor módhoz csináltam egy 625Mhz (ez a legkevesebb beállítható) memória órajelű Afterburner profilt, ez kapásból megfelezi a memória felesleges pluszfogyasztását. Ezen kívül pl. csináltam standard 72Hz-es display módot a monitoromnak, így 72Hz-en is tud pihizni a VGA. Illetve nálad úgy látom műkködik, ha a 119Hz-es módot használod, ami van egy sejtésem, hogy valójában egy standard 120Hz. :DDD (Míg a 120Hz 120Hz meg első blikkre egy csökkentett sávszélesség igényű mód lehet.)

[ Szerkesztve ]

(#41079) korcsi válasza HSM (#41078) üzenetére


korcsi
veterán

Alig van eltérés közöttük az AMD szoftvere (Relive?) szerint 119,879 vs 119,999. ~119 és alatta jó, ~120 és felette ilyen, az a probléma, szerintem 144Hz-en is jó lenne 150MHz-es memória órajellel.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41080) HSM válasza korcsi (#41079) üzenetére


HSM
félisten

Mondom, standard módot kell generálni 120 fölött, ha azt szeretnéd, ne csináljon ilyet. 144Hz-hez pl. tipikusan ilyen csökkentett sávszélességű módok szoktak tartozni, mert különben nem férne át a FHD jel a dual-link DVI-on. ;)
Standard időzítéssel marad 150Mhz-en a memória. Viszont akkor a DVI, mint bekötési opció kiesik FHD+144Hz-en.

Itt egy hasznos utility, ezzel tudsz "LCD standard" időzítést generálni a monitorodnak: [link].
Más kérdés, hogy ez egyfajta tuning, nem biztos, hogy a monitor szeretni fogja, akár károsodhat is, hiszen nem pont úgy kapja a jelet, ahogy gyárilag megálmodták. Szval "saját felelősségre" cucc.

[ Szerkesztve ]

(#41081) korcsi válasza HSM (#41080) üzenetére


korcsi
veterán

2560x1080 DP1.2 és hogy hol milyen azt írtam, véleményem szerint itt nem a kapcsolatról van szó, egyszerűen bizonyos felbontás és frekvencia felett (valószínűleg képpont frekvencia van figyelembe véve) felkapcsol torkosba.

Ezek szabványos képfrissítések:

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41082) HSM válasza korcsi (#41081) üzenetére


HSM
félisten

Elküldtem a programot. Próbálj vele gyártani egy "LCD-Standard" időzítést 144Hz-re (Detailed resolution). Szvsz működnie kellene. Nekem is ugyanígy felkapcsolt 50 és 72Hz-es módban, ami elérhető volt módosított .inf-el a a monitoron, amíg nem ezzel az LCD-Standard beállítással használtam.
DP1.2-n bőven át kell férnie annak a felbontásnak 144Hz-en.
"Automatic - LCD standard" uses standard timing parameters commonly used with LCD monitors and HDTVs."

Amit ott kilistáz a windóz az csak azon módok, amiket visszajelzett a monitorod EDID-je... ;) Nekem se lenne ott a listában se 50Hz, se 72, se 80, ha nem okosítom kicsit meg. ;]

[ Szerkesztve ]

(#41083) oliba válasza HSM (#41080) üzenetére


oliba
őstag

Ha ezt letöltöm, akkor betudok olyan felbontást is állítani, amit nem támogat a monitorom, de bírja?

(#41084) korcsi válasza HSM (#41082) üzenetére


korcsi
veterán

És akkor nem fogja felkapcsolni a memória órajelet?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41085) HSM válasza oliba (#41083) üzenetére


HSM
félisten

Igen. Bár annak nem tudom, mi értelme lehet, több pixel nem lesz tőle a monitoron. :DDD
Nálam pl. hivatalosan csak 60Hz-et tud a monitor, de csináltam hozzá 50Hz-es, 72Hz-es, és 80Hz-es módot is, és megy is. Persze, nem minden monitorral lehet ezt eljátszani, van amelyik ilyenkor pl. képkockákat kihagy, meg hasonlók, szval okosan érdemes.

(#41084) korcsi: Szvsz nem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#41086) oliba válasza HSM (#41085) üzenetére


oliba
őstag

Képfrissítédt akartam írni, nem pedig felbontást... akkor szt is kipróbálom később :)

(#41087) korcsi válasza HSM (#41085) üzenetére


korcsi
veterán

Nem is értettem, hogy jön ez ide. Nem is segített.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41088) HSM válasza oliba (#41086) üzenetére


HSM
félisten

Magas labda volt, sry. :DDD

(#41087) korcsi: Úgy jött ide,hogy a Radeonok felkapcsolják a memória órajelet, ha nem szokványos időzítési paraméterekkel megy a megjelenítő, és főleg 144Hz-es monitoroknál ez gyakran előfordul a 144Hz-es móddal. :U
Újraindítás volt, mielőtt kipróbáltad a beállításokat? (Mivel registrybe írja, csak utána élesedik.)

[ Szerkesztve ]

(#41089) oliba válasza HSM (#41085) üzenetére


oliba
őstag

Oké, ez nekem kínai, szóval marad alapon :D

(#41090) korcsi válasza HSM (#41088) üzenetére


korcsi
veterán

Persze, használtam már máskor is CRU-t. A meglátásom, hogy nem az időzítésekkel van a baj, hanem szimplán a frissítési rátával, egy dolgot még megpróbálok...

Csináltam egy 121Hz-es de szűkített időzítésű profilt, ezzel visszaveszi az órajelet. Tehát valószínüleg adott pixelclock felett emeli az órajelet.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41091) HSM válasza korcsi (#41090) üzenetére


HSM
félisten

Annyiból fura nekem, hogy 4K@60hz-en még magasabb a pixel clock, mégsem olvastam olyat, hogy úgy ne venné vissza magát.... :F

(#41092) korcsi válasza HSM (#41091) üzenetére


korcsi
veterán

rejtély...

De nem a pixelclock függvénye, úgyhogy passz

Már 127Hz-nél járok és még mindig visszaveszi a memória órajelet:)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41093) HSM válasza korcsi (#41092) üzenetére


HSM
félisten

Sokat keresgéltem régebben, pontosan mitől is függ, hogy visszaveszi-e a radeon a memóriát avagy sem, de sajnos ennél jobb infót nem találtam, minthogy standard időzítés kell neki (jelentsen ez bármit is), és hogy ezt ezzel a CRU-val be lehet állítani. Mondjuk nekem az 50-72Hz-em meggyógyította, de sajnos a pontos miértek továbbra is ismeretlenek. :(

Kíváncsi vagyok, meddig jutsz.. :D

[ Szerkesztve ]

(#41094) VGYke


VGYke
addikt

Szerintetek Aus MG279Q monitorom 2560x1440 felbontása miatt érdemes most ASUS Radeon R9 290X DirectCU II kártyáról,
Asus ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING 8GB kártyára váltanom?

Érdekes ez az Asus honlap ott még nem is létezik a ROG-STRIX-RX580-O8G VGA.
Más: tudom nem illik ide, de azért próbálkoznék. Szerintetek mennyit érhet most a jelenlegi Asus R9290X-DC2OC-4GD5 kártyám? Az egy dolog hogy mit írnak majd le az árazós fórumban, az meg egy másik, hogy mit adnak érte a piacon :F Ez is fontos információ ahhoz, hogy gondolkodjam-e egyáltalán a cserében.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#41095) energy4ever válasza VGYke (#41094) üzenetére


energy4ever
addikt

Szerintem 290x-tol felfele 390x, RX480, RX580 teljesen eggyezik eroben. En nem cserelnem le. Jo lehet, hogy a fogyasztas fele, vagy meg kevesebb, de nem lenne max 5-10 +FPS-ed...

(#41096) HSM válasza energy4ever (#41095) üzenetére


HSM
félisten

Vicces lenne, ha a fele lenne a fogyasztás... Egy jobb RX480 ugyanúgy megeszi a 180W környékét. A 290X meg mondjuk gyárilag 250W magassága. Ezen már nem sok múlik. :N

(#41097) korcsi


korcsi
veterán

Problem solved:

Ja nem freesync még nem az igazi :D meg csíkoz is kicsit :)

Ezzel már jó:

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41098) HSM válasza korcsi (#41097) üzenetére


HSM
félisten

No, akkor mégis jó tippet adtam, a gyári időzítés volt a baj. :P
Örülök, hogy jó lett. :R

Végülis hogy sikerült kisakkozni a megfelelő paramétereket?

Most néztem csak utána, milyen monitor is ez.... Igen jóféle dolgokat tud. Nem zavaró, hogy ívelt?

[ Szerkesztve ]

(#41099) zolee0307


zolee0307
őstag

Szerintetek az msi ab működik ezzel a relive driverrel (17.5.1), ha a feszültséghez nem nyúlok? Tehát csak a gpu-t húznám, illetve a power limitet tolnám ki 50 %-al.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#41100) korcsi válasza zolee0307 (#41099) üzenetére


korcsi
veterán

[link]

Ha a feszültséget nem piszkálnád akkor valószínűleg a fenti megoldás nélkül is gond nélkül, de ezeket nem lehet a relive-be is elintézni? Vagy profilozni kellene?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.