Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) A.C.E. válasza colossal89 (#41324) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Tökèletesen működik a freesync CF ben.

F.P.S. FOREVER!

(#41352) korcsi


korcsi
veterán

Érdekes jószág ez a Hawaii.

390x bios-al használom a sapphire Tri-x 290x-em egyedi vízhűtéssel, FC blokk alatt. Processzor 4790k turbó nélkül :) 4GHz@1,08V

Abszolút feszültség értékeket írok, beleszámolva a bios-ból kiolvasott és méréssel igazolt VRM ofszetet is.

Fogyasztást 8xmsaa-val futatott furmark-al mértem, ez véleményem szerint elegendő egy gyors összehasonlításhoz, többre nem futotta az időmből.

1000MHz 1175mV takarékos beállítás:

1050MHz-en 1255mV kell a stabil működéshez, így használtam sokáig, ez erősen kitesztelt beállítás.

Azután jött a láz, hogy ha már víz, tuningoljunk

1100MHz 1305mV a feszültség igény

Jelenleg 1000MHz@1175mV-on használom, PH-hoz ez is bőven elég

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41353) korcsi válasza korcsi (#41352) üzenetére


korcsi
veterán

Megnézve az eredményeket, valószínüleg a 8xaa memória sávszélesség igénye visszafogja GPU-t, hogy kifussa magát, ezért csináltam egy aa nélküli mérést is.

1000MHz 1175mV:

1050MHz-en 1255mV:

1100MHz 1305mV:

Konlóklúzió:

10% többlet GPU órajelről beszélünk, melyhez társul:

35%-al magasabb a GPU energia felvétele, VRM-nél ez már 36,5%. abszolút értékben GPU-nál 64W a VRM-nél 84W a többlet teljesítmény, ebből kiszámolható, hogy a VRM-nél csak 20W többlet jelentkezik a képek alapján, persze sok múlik a készítés pillanatától, de a furmark azért elég stabil terhelést mutat ebből a szempontból.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41354) Raggie válasza korcsi (#41353) üzenetére


Raggie
őstag

Tyű, te oszt minek sanyargatod fánkkal a VGA-dat?
Egy Valley futás sokkal valódibb max terhelést és nem ekkora felesleges hőt jelent.

De te tudod! :D

Clint Eastwood FTW

(#41355) Habugi válasza korcsi (#41353) üzenetére


Habugi
addikt

40 vs ~160FPS.., nem a mindegy mennyi képkockát kell kiszámolnia a GPU-nak.. :N

Hűtés/egyéb tesztelésére @Furmark ezért felejtő az AA..

Az utóbbi avagy az AA nélküli tesztnél milyen megfontolásból ment egészen 3másodpercet az utolsó két "kör" ? :DDD

Az első menet 11mp-e is meglepett de.. :B :F

(#41356) subaruwrc:

+1

Na pont ez az, ezért nem értem magam sem.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41356) subaruwrc válasza korcsi (#41353) üzenetére


subaruwrc
félisten

3mp ? :DDD

járasd egy 15 percet majd meglátod a vrm meg a táp is bemelegedve mennyivel többet zabál a rendszered.

(#41357) korcsi válasza Habugi (#41355) üzenetére


korcsi
veterán

Nem akarom sanyargatni a VGA-t, csak kellett valami amivel gyorsan össze lehet vetni az eredményeket, azért három másodperc, mert gyors vagyok :)
Azért jó furmark aa-val "bemelegíteni" mert jól skálázható a terhelés, és állandó fűtést biztosít. :) Haver +100mV-al furmarkkal "tesztelte" a MSI 390-ét, 10-20 percig, küldte a gpuz képeket 300-350W os teljesítményekről, majd jött az üzi, hogy vga nem megy, egyik fázis bezárlatosodott...
A lényeg, hogy gigaherz felett egy átlagos darab nem túl acélos teljesítmény/fogyasztásban.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41358) colossal89 válasza A.C.E. (#41351) üzenetére


colossal89
tag

Köszönöm a választ. :) Witcher 3 alatt röcögött a game freesync alatt? Többen erre panaszkodtak. Lehet hogy ha két kártya van a gépben azoknál bajosabb :U , nálad ugye egy nyákon van a kettő gpu, ott a késleltetés jobb. BF1 alatt írták flickering/stuttering van CF+Freesync el.

Van valamelyikőtöknek két külön kártya CF ben + Freesync? Tapasztalatot írhatnátok ezzel kapcsoltban CF+freesync vel.

(Adatlapomon van a gépem)

(#41359) R3laX


R3laX
addikt

Visszamegyek MSI RX 480 GamingX-re :). Távcsöves fórumtársnak köszönhetően, meg a gyorsaságomnak rácsaptam. Nekem túl sokat kajál vszeg ez a 390. Jó kis kártya, pörög szépen, de aki belekóstolt már egy 480-ba egy 280X után, az máshogy néz erre a kártyára :) .

(#41360) ripla válasza HSM (#41331) üzenetére


ripla
őstag

Mind a 2 oldalfal le van véve, és még a klíma is megy a szobában, átlag 22 fok lehet itt bent, de ha elkezdek játszani, azonnal 95 fokig kúszik fel. Alapjáraton is ilyen 50-55 fokon megy.

(#41361) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok, felraktam az utolsó ReLive előtti Wattman mentes drivert amit javasoltatok és az AB-t mellé. Felfelé szépen megy a tuning de a stock 1040 Mhz alá hibáa húzom nem megy. mit nem állítottam be?
Köszi P. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41362) Bossp válasza Bossp (#41361) üzenetére


Bossp
addikt

A GPU-Z az alacsonyabb órajelet mutatja... De a sensor fülnél az is az 1040 stockot... :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41363) laci.csabi válasza korcsi (#41352) üzenetére


laci.csabi
tag

Szia!

Egy gyors kérdés milyen ASIC Q. ? Mert ahogy látom kegyetlenül meg kellet fesszelni hogy menjen 1100-at kártya.

(#41364) HSM válasza laci.csabi (#41363) üzenetére


HSM
félisten

A magasabb ASIC meg alapból többet kér enni. Nem úszod meg a kellemetlen fogyasztást a magas órajellel. :N

(#41365) Bossp


Bossp
addikt

LEszedtem a drivert DDU-val de így sem tudom a stock óra jel alá vinni :( 1040 alá ne megy csak felfelé... 16.11.5 és AB 4.3 ráadásul most ki is fagyott a mining fél perc után... :W ötlet?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41366) korcsi válasza laci.csabi (#41363) üzenetére


korcsi
veterán

75,7%, +100mV kell a 1040->1100 tuninghoz. Nem egy cherry picked példány :)

Csináltam valley tesztet is 1 illetve 1,1GHz-en.
20 percig melegített, majd egy benchmarkra nulláztam a hwinfó adatait, így ott annak az átlaga látható.

1000MHz 1175mV:

1100MHz 1305mV:

6%-al magasabb fps-hez 36%-al több energiát fogyaszt a GPU és 40%-ot a VRM oldalról nézve. Maga VRM 22 helyett 36W-ot fogyaszt.

FPS/Watt mutatóba húzva csak 77%-át hozza az 1GHz-hez képest.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#41367) Habugi válasza Bossp (#41365) üzenetére


Habugi
addikt

Órajellel még sosem mentem a gyári alá, szóval az ehhez tartozó solutionbe sem botlottam még bele.

Megkérdezhetem miért jó az?! :F
Alulfesz a gyári órajel mellé is belőhető úgy h lényegesen halkabb/hűvösebb legyen a kártya és a teljesítménye is megmaradjon, legyen a cél játék vagy mining.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41368) Bossp válasza Habugi (#41367) üzenetére


Bossp
addikt

elvileg 1000 körül bírja ha -100mV-al megáldom ami külső fogyasztásban nálam majd 100 wattot jelent... És mivel holnap érkezik a másik 390-es... Minél csendesebben és hidegebben akarom járatni őket... No meg a közel 700 wattos külső fogyi (ha nem több) sem lenne célszerű. Bár elvileg simán nyeli az Fsp Gold S 700-asom. :R De azért a minimális sebesség romlás szemben a -200 wattal (két kártya esetében) kecsegtető.
Most megint ment DDU és a Relive engedi lejjebb venni az órajelet. Már csak feszkót kellene belőni.

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41369) Bossp válasza Habugi (#41367) üzenetére


Bossp
addikt

Jelentem DDU és CCleaner után legújabb 17.6.2-es Relive driver és AB-val sikerült belőni. Wattmannal állítottam az úrajelet. a feszkót AB-val most 280W külső fogyival bányászik egy kártyával. 1100 Mhz-en alapfeszen powerlimitet kitolva volt 400 a külső fogyi. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41370) Omli85 válasza Bossp (#41369) üzenetére


Omli85
őstag

Amúgy minerprogiban megadott paraméterezéssel simán olyan feszt és órajelet állítasz AB nélkül is amit akarsz (Claymore).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#41371) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Beszereltem az msi mellé egy Nitro r9 390-et is. Elsore sokszor kikapcsolt a monitor de aztan magahoz tert es par perc utan kek halal. Ujraindul betolt a windows kek halal. Csokkentet mod ddu val le a driver meg az AB. Ujraindit minden oke driver fel... Ujraindit megint indulas utan par masodperc es a win 10 crashel. Otlet?! :S

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41374) Bossp


Bossp
addikt

Valaki próbálta már az r9 390 -et Crossfire-ben?
külön, külön mindkét kártya faszán működik de amint mindkettő bent van (1. és 3. PCI-E, csak itt férnek el és az alap lap manual szerint ezekkel is a leggyorsabb) egyszerűen a második kártya nem akar rendesen működni. Még a ventik is állnak ha fel áll a win. Ha ki akarom lőni a Crossfire-t egyből kék halál... Valakinek valami ötlet? :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41375) HSM válasza Bossp (#41374) üzenetére


HSM
félisten

Az afterburnert nem igazán szeretik a friss driverek.
A második kártya kikapcsol, amíg nincs rá szükség, az normális. (ULMP mód, olyasmi, mint a ZeroCore.)

(#41376) Bossp válasza HSM (#41375) üzenetére


Bossp
addikt

Nincs fent az AB... a Windows folyamatosan kék halálra fut ha bent van mindkét kari. és ha ki akarom kapcsolni a crossfiret rögtön kékhalál... :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41377) subaruwrc válasza Bossp (#41374) üzenetére


subaruwrc
félisten

eszközkezelőben nem ír hibát a második kártyára?

húzd újra a drivert tiszta telepítéssel,kezdésnek.

meg amúgy milyen táppal bátorkodsz 2 390-et hajtani ?

[ Szerkesztve ]

(#41378) A.C.E. válasza subaruwrc (#41377) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Lehet hogy az a 700w-os FSP lesz a hunyó.....

F.P.S. FOREVER!

(#41379) subaruwrc válasza A.C.E. (#41378) üzenetére


subaruwrc
félisten

2db 390 alatt elég sok minden elvérzik,főleg terhelve.
900w is tud lenni falból a két kártya.

700-as fsp csirke lesz.

(#41380) A.C.E. válasza subaruwrc (#41379) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Fx 8320-as procó sem egy spórolós fajta, főleg nem 4.7-re húzva. :K

F.P.S. FOREVER!

(#41381) subaruwrc válasza A.C.E. (#41380) üzenetére


subaruwrc
félisten

egyre esélyesebb h kevés az a táp.

(#41382) A.C.E. válasza subaruwrc (#41381) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

FSP Gold s700: 2 db +12v-os ág: CF-re alkalmatlan.

F.P.S. FOREVER!

(#41383) GeneraL_XTX válasza subaruwrc (#41379) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

na vesze egy 1000w-os kis tápot még egy kártya árán, és rendben is lesz ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#41384) Bossp


Bossp
addikt

1. Jelenleg nincs huzva a proci.
2. Eszkozkezeloben isnha tiltanibakarom az egyk kartyat instant kekhalal ugyanigy ha ki akarom kapcsolni a crossfiret instant kek halal.
Terhelve a falbol 380 at evett az msi feszt lehuzva 280 (banyaszas kozben)
A tapomnak egy azaz 1 12 V os aga van ami 672 Wattot bir el ami belso es nem kulso fogyi. Nem az keves. Szoftveres hiba van. Egyszeruen arra nem jovok ra higybtudnam kikapcsolni a Crossfiret :(

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41385) subaruwrc válasza Bossp (#41384) üzenetére


subaruwrc
félisten

minek amúgy kikapcsolni ?

(#41386) Bossp válasza subaruwrc (#41385) üzenetére


Bossp
addikt

Egyenlőre hogy ne dobjon ki a win kék halállal windows alól. (Amikor 120 wattot eszik) a 2. Kari alapbol ulps modban van. Meg amugy is ha atáp lenne kevés egyszerűen kikaocsolna a gép terhelés alatt de sajna a terhelésig el sem jutok :(. 3 drivert is probaltam ddu-val tisztitottam elotte :(

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41387) Raggie válasza Bossp (#41386) üzenetére


Raggie
őstag

Ha csak ezt a kártyát teszed be akkor nincs probléma?
Próbáld meg úgy, hogy megcseréled a kártyákat a PCI-E slotokban. Elvileg nem kellene hogy számítson, de hátha. Mindig lehet találni egy kis windows vudu-t! :D

Clint Eastwood FTW

(#41388) Bossp válasza Raggie (#41387) üzenetére


Bossp
addikt

Igen mára ez az első program amint haza értem... Írtam az AMD nek azt írta vissza a szaki higy küldjek neki képet és videot arról ahigy kikapcsolnám a crossfiret és kék halálra fut xddd hát köszi. Egyébként próbáltam mindkét karit mindkét slotban :( remekul megy az uj is.

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41389) Habugi válasza Bossp (#41388) üzenetére


Habugi
addikt

Ez a kérés egy olyan korban amikor tartalom szinten van számontartva amikor valaki felteszi FB/YT-ra ahogy az aranyhala a kádba fingik.., nos szerintem egyáltalán nem vészes. :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41390) Bossp válasza Habugi (#41389) üzenetére


Bossp
addikt

A videon kívül még Dxdialog-ot kért. Este elküldöm neki.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41391) Bossp


Bossp
addikt

Megcseréltem a 2 kártyát és tadaam így meg működik... Elindítom az AB-t higy majd szépen alul feszelem őket de láss csodát belőtte mindkettőt ugyan azokra az órajelekre (Gpu 1010 mert ki van kapcsolva a nitro gomb) és alapból +13 mV.... Gondoltam kezdésnek nyomok egy -50 mV -ot hat amint valtok vissza a nitrora kihalt... Monitor off... :D Az a bajnhogy így 680 wattot eszik eddig egy kartyaval sikerult belonom 280 ra xd es a Nitro felporog 88 fokra :( és baszott hangos a 90% os ventivel (az msi vigan fut 74 fokosan ami gyanusan alacsony alafeszelve volt majd ilyen huvos es most van egy forro kari felette) nem lehet szepen kulon allitgatni oket? Esetleg lehet higy a Relive driver kavar be ismet? :( Bekene loni mert ez a fogyasztas es hang durca xd. Uhh már 700 watt! :O

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41392) KYZRR válasza Bossp (#41391) üzenetére


KYZRR
őstag

-50mV-tal nem lenne baj, terhelés alatt.
Idle nagyon sok a -50mV, 0.95V körül kb mind kér alapon, 0.9v-nál nagy eséllyel fagy ki, mint ahogy tette nálad is.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#41393) Bossp válasza KYZRR (#41392) üzenetére


Bossp
addikt

Igen az lesz az nem terhelve fagyott ki a szemet (: jelenlge mindket kari 910 Mhz en megy -30 mV-al 460 at esznek így :D viszonylag hűvösen bár a Nitor baszott meleg ahhoz képest újra kéne zsírozninennyivel nem lehet rosszabb az MSI-nél. Egyébként AB nál a mV csak az utso Statet állítja nem?! Gondolom a Relive bekavar :(

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41394) KYZRR válasza Bossp (#41393) üzenetére


KYZRR
őstag

Nem, minden state-re hatással van.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#41395) HSM válasza Bossp (#41393) üzenetére


HSM
félisten

Ott van alatta az MSI, ha jól értem, ne csodálkozz, hogy meleg. Az MSI hátuljáról szívja az általa felmelegített levegőt. Nagyon nagyon sokat ront a felső kártya hőfokain.

De ki tudod nagyjál próbálni, ha csak magában elindítod CF nélkül. Bár akkor sem tökéletes a szellőzése, de elvileg úgy nagyjából jó lesz már.

[ Szerkesztve ]

(#41396) Bossp válasza HSM (#41395) üzenetére


Bossp
addikt

oda kéne biggyesztenem valami ventit ami szívja ki közülük a levegőt másik oldalról meg nyomatni kellene. Van egy 3 kis ventiből álló RAM hűtőm végre talán hasznát venném egy kis MÓK után muhahaha! :D Egyébként ha nem CF-ezek be tudom lőni Driverben hogy én már pedig az MSI-vel akarok játszani ha úgy van? :D :R
Az MSI egyébként lazán ment -100 mV-al :R

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41397) HSM válasza Bossp (#41396) üzenetére


HSM
félisten

CF kikapcs, és az MSI-be dugod a monitort. ;)

(#41398) Bossp válasza HSM (#41397) üzenetére


Bossp
addikt

CF-et ki sem merem próbálni! xD

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41399) Bossp


Bossp
addikt

Na 3 éjszaka alatt csak sikerült stabilizálnom és be configolni. Ez a dolog hogy csak kártya cserével stabil a rendszer X akta marad ahogy az is ha úgy indítom a rendszert hogy az msi-be van bedugva a monitor akkor a másik baszik dolgozni... :D
Az Msi Afterburnerrel -100 mV-al 1000 Mhz en simán megy. A Nitron már mókolni kellett a Habugi által leírtak szerint (Wattmanban minden fesz statet a maxra rakni) na onnan AB-vel simán rá lehetett húzni a -100 mV-ot és ez is stabil 100 Mhz-en.
Utólag belegondolva lehet sokkal jobb és stabilabb tuningot és alulfeszt lehet elérni ha wattmanban játszunk a statekkel. :R
Na szóval így huzamosabb munka után az Msi 69 C-ig a Nitro 81-ig megy (viszonylag halkan).
Kérdésem ha 2 kártyával játszanék akkor DX 12 és Vulkan Api alatt nem is kell a Crossfire igaz? Azok már simán futtatják mindkét kártyát ha jól tudom. A Crossfire-től óckodom még mindig :D :R.
Később még pontosabban kitesztelném hogy mit bírnak alul feszelve, lehet viszik a fejenkénti 1050-et is :B
A teljesítmény így mining + böngészés film nézés lolozás alatt 500-560 watt külső fogyi bőven van tartalék.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#41400) Omli85 válasza Bossp (#41399) üzenetére


Omli85
őstag

Multi gpu támogatás van (Már ha beaplikálják a feljlesztők) nem kell összekötögetni profilozni stb mint régen.
Vegyesben is megy elvileg tehát egy piros egy ződ mondjuk nem tudom menynire lehet vegyes a gaming teljesítmény ilyen esetben mindenesetre AMD elég jól skálázódik az új címek alatt fényévekkel jobban mint CF-ben anno.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.