Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) Gippo válasza pcsabat (#22200) üzenetére


Gippo
senior tag

És egyébként megvagy vele elégedve? Zaj? Hűtés? Teljesítmény? Minden okés?

(#22202) pcsabat válasza Gippo (#22201) üzenetére


pcsabat
őstag

teljesen elégedett vagyok vele. Itt sokan lehúzták már, de nálam kifogástalanul megy. Ráadásul igen jó tuningos kis kártya ez. A hűtése 1100 Mhz fölé húzva már hallható komolyabb játékok alatt, viszont 1100-on még egyáltalán nem zavaró (konkrétan halk).

Viszont ebből is csak a rev. 1 ami nem voltage lock-os, azaz ki kell fogni.

[ Szerkesztve ]

(#22203) fatal1ty1984 válasza Gippo (#22199) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

sapphire-bol az oc-sekkel szokott gáz lenni,pl nem mindegyiken lehet biost cserélni,asus-nál 10-böl 7 az fesz lokkos.akkor ha megvan a pénzed már inkább vagy egy sima dual-xet(nem oc-s verzio) vagy a vaport.

(#22204) Gippo válasza pcsabat (#22202) üzenetére


Gippo
senior tag

Teljesen újat vennék most, tehát lehet, hogy a rev2-t kapom :/

(#22203) fatal1ty1984: 7850-nél van a sapphirenél most venti zörgésem (a burkolat rezonál be), azért nem akartam sapphire-t venni. Úgy néz ki, hogy jó áron a dual-x-esből boost-os verzió érhető el, VaporX kissé drágábban meg OC-vel. Esetleg van még MSI... Szeretek (bizonyos határokon belül) tuningolni, így azért ez is fontos lenne nekem. Plusz ugye a +1 év gari a többinél. :)

[ Szerkesztve ]

(#22205) pcsabat válasza Gippo (#22204) üzenetére


pcsabat
őstag

ha figyeled az aprót találhatsz itt is. Én innen akasztottam le apróról egy 1 hónapos rev. 1-et majd 3 év garival dobozostól... Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#22207) eszakas válasza pcsabat (#22200) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát a 7950 nekem sem volt fesz lockos de már a GA 7970TO már fesz lockos.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#22208) Gippo


Gippo
senior tag

Úgy néz ki, hogy az elérhető Gigabyte verzió OC+Boost, az MSI az csak OC, sapphire mind az, egyedül tán az ASUS nem az.... nagyon gáz ez a boost és/vagy oc dolog ezeknél? :S

[aprót ne linkeljünk plz.]
Azért nem akarok használtat nézni, mert kb ezek a full új árak nem sokkal drágábbak mint a használtak, aztán nyilván azért nem mindegy, hogy full gari idővel és teljesen újonnan kapom meg nagyon picit többért. :)

[ Módosította: radi8tor ]

(#22209) HSM válasza skippper (#22134) üzenetére


HSM
félisten

Javasolnám neked, hogy fejleszd kicsit a szövegértési képességeid. Nem állítottam én semmi egyebet, minthogy a fórumtárs mérése nem a tesztelt VGA-k erejét mérte meg, hanem a gépének a platform limitét, vagy CPU-limitjét.
Te pedig jól megmérted, hogy ahol és ahogyan te teszteltél, az nem CPU-limites.

"Szerintem az eredmények magukért beszélnek, egy jól összerakott rendszerben NEM LEHET CPU LIMITES egy 7950 egy négymagos intel procival (erről van tapasztalatom, se Phenomot, se Bulldozert nem próbáltam)."
Nem tudom, de ezt nem állítanám ekkora mellénnyel. Manapság jól elvagyok a 7950-el a húzás nélküli 3570k-val (3,6-3,8Ghz), de anno még az 5850-em kihajtásához is sokszor húzni kellett az I7 920-ast, pl. GTA4-hez, vagy amire még emlékszem, az akkori NFS-hez is, mert csak másfél magot használt, de abba kellett neki az órajel rendesen....

Hogy mit értek procilimit alatt? Természetesen azt, hogy húzod a VGA-d (vagy erősebbet teszel bele) és mégse fut több FPS-el az adott program.

Itt pl. ha meglesed a 925 vs 1050-es eredményeket [link], látható, hogy nem volt CPU-limit, mert az 1050mhz 13%-al magasabb órajel, és 11,5%-al gyorsult a játék, tehát jól skálázódott, nem fogta vissza a proci. Ha ugyanez a tuning mellett gyorsult volna csak 3-4%-ot (vagy éppen semennyit), akkor ott egyértelműen a proci (vagy a platform) nem tudta már kiszolgálni a gyorsabb VGA-t, tehát akkor CPU-limites lett volna a beállítás.

Az UI-hoz: hát épp ezaz, ha a proci kevés az adott fizikai számításhoz, és ez kellően gyakran következik be, akkor éppen proci limited lesz. :D Hiába megy jól a Crysis, amíg senki nincs a képen, ha a csata közepén feleződik az FPS, mert a proci elnézést kér, de nem bírja a tempót....

(#22136) skippper: "Másrészt meg azért csináltam ezt a gyors kis tesztet, mert a kolléga mindenkinek azt ajánlja, hogy húzza szét a prociját, meg cserélje le és majd minden mennyivel gyorsabb lesz."
Linkeld már be pls, hol és kinek ajánlottam bármi ilyesmit... :U
Ugyanis tudomásom szerint senkinek, és így amit írsz, egyszerűen hazugság, amivel ráadásul rossz fényben próbálsz feltüntetni. A szóközök nélkül egybeírt gúnyolódásodról nem is beszélve. :((
Linkelj nekem pls egy hozzászólást, ahol ilyeneket írtam, de amíg ilyen nincs, sürgősen vegyél vissza ebből a stílusból és a ferdítésekből. :(((

(#22167) skippper: Továbbra se ajánlottam senkinek platformváltást, olvass vissza, azt mondtam, kapcsoljon rá erősebb élsimítást, ha a káryák közötti erőkülönbséget akarja megmérni, és nem a CPU-limitjét... [link] :U Marha kellemetlen, hogy ilyeneket állítasz rólam, amikor pont az ellenkező állásponton vagyok, hogy sokszor teljesen felesleges a procit gyilkolni pár FPS többletért, vagy mert csak 80% a VGA kihasználtsága. :(
A saját procim is alapon megy, miért is buzdítanék akkor másokat tuningra... :W A Tahiti-s írásomban is inkább az alulfeszelés előnyeit próbáltam megmutatni, minthogy eszetlen húzásra biztattam volna bárkit is....

(#22183) kingpython: Ha elégedett vagy a jelenlegi kártyával, akkor szvsz teljesen felesleges váltanod. :) Nem is igazán értem, akkor miért akartál.... (Költői kérdés volt. ;] )

[ Szerkesztve ]

(#22210) daneeeeee válasza haddent (#22146) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

válasz a kérdésedre.

(#22211) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Látom mostanság elég sok embert foglalkoztat a Cpu illetve Gpu limit, főleg a CrySis 3 játék alatt.
Szerény véleményem szerint aki FullHD felbontásban kezd el vele játszani napjaink processzoraival az mind a két limitert tapasztalni fogja.
Processzort és a Gpu is egyaránt megöli a játék.
Én megbékéltem a 45-55 fps körüli átlagommal 2560 felbontásban. Jó lenne ha meglenne a minimum 60 FPS főleg a multi miatt, de szerencsére nem olyan a motorja mint a BF3-nak hogy 30 képkockánál már szó szerint zavaró.

Amúgy kipróbáltam a TD is maximum beállításon 2560x1440 felbontásban. Egyszerűen vicc hogy kinyírja a 4x élsimítás a rendszert. Játék közben a CrossFire OC kombóm 19-22 fps is produkált, és ez még a legeleje a játéknak.
Kezdi éreztetni a hatását hogy öregednek a kártyák... Mi lesz itt még idén... :U
Érek nagyon a *VAS csere.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#22212) Hoorus válasza ÁdiBá (#22211) üzenetére


Hoorus
őstag

És mire szeretnéd cserélni? :DDD

(#22213) pcsabat válasza ÁdiBá (#22211) üzenetére


pcsabat
őstag

két titán haccázezeré és egyből lesz 4x élsimítással 40 FPS-ed. A viccet félre téve, ERRE megy ki a játék a fejlesztők részéről. Ha két darab 100k + VGA nem elég a normális játékhoz, akkor inkább vesszen a platform és álljon át mindenki konzolra, mert vicc az a vadkapitalizmus ami a játékiparban és az ezt kiszolgáló hardverek területén zajlik...

[ Szerkesztve ]

(#22214) gbors válasza pcsabat (#22213) üzenetére


gbors
nagyúr

1db 60k-s videokártya is bőven elég a normális játékhoz, az más kérdés, hogy aki mindent a maximumra akar tolni, annak mélyebben a zsebébe kell nyúlni.
amúgy mi az a TD?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#22215) pcsabat válasza gbors (#22214) üzenetére


pcsabat
őstag

ezzel én is tisztában vagyok, a 7950-el bőven el vagyok. Egyébként a TD gondolom TR akart lenni :)

(#22216) Gippo


Gippo
senior tag

A voltage lock azt jelenti, hogy egyáltalán nem tudom állítani a feszültséget vagy csak egy bizonyos értékig?

(#22217) ÁdiBá válasza gbors (#22214) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Véletlen elírtam. TR akart lenni!

(#22213) pcsabat Semmi szín alatt nem vásárolnék Titánt annyi pénzért.
Inkább megvárom az új generációt ami valószínű hogy a Titán árának a felért megfogom kapni. (140-150 ezer)

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#22218) szasanyi válasza gbors (#22214) üzenetére


szasanyi
félisten

Egy enyhén tuningolt HD7950 (én nonBOOST BIOS-szal használom GPU 1000Mhz@1.086V és VRAM 1375Mhz@1.50V ahol ezek a "gyári" feszek) ereje egy jó 4 magos procival megtámogatva tapasztalataim szerint maximális grafikával is mindenre elegendő. Ez alatt azt értem, hogy a játék normálisan játszható és nem akadozik, igaz egyes játékok esetében AA és/vagy Vsync nélkül - ami egyébként engem kicsit sem zavar.
Egyébként azt pontosan hogy értetted, hogy aki mindent a maximumra akar tolni, annak mélyebben a zsebébe kell nyúlni? Mert én úgy látom, hogy akit egy HD7950/7970 vagy CF nem elégít ki (felbontástól függetlenül) annak nincs olyan alternatíva amire megérné váltani, és ami annyival jobb lenne.
Igaz, jönnek az újabb kártyák jó drágán, azokat is el kell adni valaki(k)nek, amire őket még csak rá sem fog kelleni beszélni. ;] Ilyen értelemben tökéletesen áll a fenti kijelentésed, azzal együtt, hogy a teljesítmény ott is kérdéses (egyelőre).

(#22219) daneeeeee válasza ÁdiBá (#22211) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

4x élsimítás alatt MSAA-t értesz?

(#22220) TTomax válasza daneeeeee (#22219) üzenetére


TTomax
nagyúr

SSAA-t... TRben csak az van,ha arra gondolt... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22221) pcsabat válasza ÁdiBá (#22217) üzenetére


pcsabat
őstag

nem is gondoltam komolyan :). Valószínűleg a 8970 le fogja pipálni a titan-t és fele annyiba fog kerülni :)

[ Szerkesztve ]

(#22222) fatal1ty1984 válasza pcsabat (#22221) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

A titant nemkell hasonlítani semmivel mivel egy tulárazott marketing kártya ugyanúgy mint a 7990+ a Titan egy több ezer dolláros tesla kártyábol lett fejlesztve ami nem otthoni pc-kbe lett tervezve

[ Szerkesztve ]

(#22223) TTomax válasza pcsabat (#22221) üzenetére


TTomax
nagyúr

A 9970 meg majd a 8970et...oszlopos okosságok... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22224) gbors válasza szasanyi (#22218) üzenetére


gbors
nagyúr

nekem a 7950cf már igencsak a durván zsebbenyúlás kategória. még a 60k-t is sokallom kissé, de miután most nem annyira durva az értékvesztés, mint pár éve, még belefér.
szerintem egy csomó olyan effekt van, ami minimális kényelmetlenséggel nélkülözhető. a crysis 3-ban pl. nagyon nehezen láttam különbséget a high és a very high beállítás között, ill. ahhoz is erősen ínyencnek kell lenni, hogy a játékba épített FXAA vagy MLAA ne legyen elég. ha pedig ezek a kompromisszumok nem mennek, akkor a konzol elve szóba sem jön. a csúcsminőség pedig minden területen drága, nem csak a számítógépes játékokban.

@ÁdiBá: ja, hogy a Tomb Raider. egyrészt azt ugye érdemes tudni, hogy a 4xSSAA miatt a 2560x1440 az érdemben 5120x2880, másrészt az eddig olvasottak alapján még mindig bugos az implementációja. úgyhogy gyanítom, hogy ehhez nem új generáció kell, hanem új patch.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#22225) pcsabat válasza TTomax (#22223) üzenetére


pcsabat
őstag

NA! Nem én mondtam először ;] :P

(#22226) SAdamm


SAdamm
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám, hogy vettem két darab 6GB-os Sapphire 7970 Vapor-X kártyát és van hozzá egy Asus P8Z77-V Premium alaplapom, de a crossfire csatlakozó nem elég hosszú ahhoz, hogy össze tudjam kötni a kártyákat, mert nagyon nagy a hűtő rajtuk és a távolság is nagy. Van valami ötletetek, hogy mit lenne érdemes csinálni?

Előre köszi :)

p.s.: egy csomó oldalon/fórumon néztem már de nincs

[ Szerkesztve ]

Asus P8Z77 Premium ,Intel Core i7 3770K ,2*Sapphire 7970 Vapor-X 6GB ,16GB Geil Evo Veloce@2800Mhz

(#22227) finest válasza SAdamm (#22226) üzenetére


finest
őstag

Ne tegyél rá, nincs rá igazán szükség, nem lesz hátránya a hiányának, a PCI-e buszon mennek az adatok.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#22228) I.T.E.M válasza SAdamm (#22226) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Asszem ez a leghosszabb CF Híd... [link]

Itt van még pár: [link]

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#22229) SAdamm válasza finest (#22227) üzenetére


SAdamm
csendes tag

Az okés, csak nem tudom hogy használja-é egyáltalán a 2. kártyát, ha nincs rajta a csati. Mert ha nem rakom rá a csatlakozót, akkor a CCC-ben nem is engedi X-fire-ben a két kártyát. Gyanítom, hogy ilyenkor a játék nem is látja, persze ezt igazolni nem tudom. Főleg nem játékra használom, de ha már van akkor azért hetente 1-2x azért pörgetnék rajta :)

Asus P8Z77 Premium ,Intel Core i7 3770K ,2*Sapphire 7970 Vapor-X 6GB ,16GB Geil Evo Veloce@2800Mhz

(#22230) SAdamm válasza I.T.E.M (#22228) üzenetére


SAdamm
csendes tag

Köszi megnéztem őket. Nekem legalább egy 12 centi hosszú kéne :)

Asus P8Z77 Premium ,Intel Core i7 3770K ,2*Sapphire 7970 Vapor-X 6GB ,16GB Geil Evo Veloce@2800Mhz

(#22231) finest válasza SAdamm (#22230) üzenetére


finest
őstag

Állítólag 10cm a leghosszabb.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#22232) SAdamm válasza finest (#22231) üzenetére


SAdamm
csendes tag

Ez nagyon kellemetlen :D

Asus P8Z77 Premium ,Intel Core i7 3770K ,2*Sapphire 7970 Vapor-X 6GB ,16GB Geil Evo Veloce@2800Mhz

(#22233) I.T.E.M válasza SAdamm (#22230) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

120mm hosszú: [link] Mondjuk ennél már azt írják az alján,hogy SLI..

De van itt egy MSI 110mm hosszú: [link]

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#22234) BeLucZ válasza finest (#22227) üzenetére


BeLucZ
addikt

valóban nem szükséges a CF híd?

(#22235) finest válasza BeLucZ (#22234) üzenetére


finest
őstag

Rákerestem, úgy tűnik a 79xx kariknak kell. [link]

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#22236) ffodi válasza finest (#22235) üzenetére


ffodi
veterán

Miért ne kellene? Alap esetben mindig kell, főleg a csúcskártyáknál. 1-2 olyan eset van, ahol nem kell, de azokon a vga-kon általában nincs CF csati és/vagy integrált+dVGA-t kötsz CF-be. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22237) p87 válasza ÁdiBá (#22211) üzenetére


p87
senior tag

TR esetén fent van a legújabb patch?
Elég sokat gyorsultak vele az AMD-k, pláne SSAA-val.
Én is csak most néztem mert már rég kijátszottam
Régi eredmény, Full HD, 1125/1575 4xSSAA:
min: 23,8
avg: 31,8
max: 40,8

Friss, 1100/1500-on, 4xSSAA:
min: 32
avg: 40
max: 47

Ha fent van, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#22238) SAdamm válasza I.T.E.M (#22233) üzenetére


SAdamm
csendes tag

Megnézem, de ha nem lesz más lehetőség, akkor lehet, hogy vizet fog kapni, mert másképpen nincs esély arra, hogy átérjen, használni meg mégiscsak kéne :(

Asus P8Z77 Premium ,Intel Core i7 3770K ,2*Sapphire 7970 Vapor-X 6GB ,16GB Geil Evo Veloce@2800Mhz

(#22239) I.T.E.M válasza SAdamm (#22238) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

A vizezés megoldja a problémádat ráadásul marad még foglalatod másra is. :K

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#22240) finest válasza ffodi (#22236) üzenetére


finest
őstag

MSI Afterburner-rel, vagy Ati Traytools-zal nem lehetne szoftveresen erőltetni a CF-et? Komolyan úgy emlékeztem, h megoldható, és a CF-híd hiánya kisebb érvágás a kari teljes hiányához képest.
Legalább kiderülne, h mennyire fontos a CF-híd.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#22241) ffodi válasza finest (#22240) üzenetére


ffodi
veterán

Nekem ilyen nem rémlik. MSI AB-vel szerintem ilyet sosem lehetett csinálni, esetleg ATT-vel, bár most gyorsan rákeresve erre sem találtam semmi érdemit.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22242) fatal1ty1984 válasza finest (#22240) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

Ha softveresen megoldható lenne akkor nem kinlodnának feleslegesen vele a gyártók.

(#22243) BlessedElroy


BlessedElroy
senior tag

Aki ismeri az előzményeket, annak írom:
1x sikerült elérnem azt, hogy lássa a gép a kártyát. Úgyhogy visszaküldtem, töröltem a rendelést. Most keresek másik kártyát máshonnan :W

Origin: BlessedElroy

(#22244) fatal1ty1984 válasza BlessedElroy (#22243) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

Van itt jopár db hirdetve.azok legalább kilettek probálva és nem zsákbamacska+joval olcsobb.

(#22245) BlessedElroy válasza fatal1ty1984 (#22244) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Csak én Angliában élek.

Origin: BlessedElroy

(#22246) fatal1ty1984 válasza BlessedElroy (#22245) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

akkor ebay.uk vagy gumtree :) énis lehuztam jopár évet :)

(#22247) BlessedElroy válasza fatal1ty1984 (#22246) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

scan vagy overclockers. De megyek vissza a scanhez sztem :D ők a legkorrektebbek.

Origin: BlessedElroy

(#22248) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Azt szeretném kérdezni hogy milyen kari az XFX mondjuk a MSI-hez képest minőségben ?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#22249) daveoff válasza Boogie33 (#22248) üzenetére


daveoff
veterán

Szia!

Nekem volt ugyanilyen kártyám, nagyon minőségi, szép kártya, hűtése is egész tűrhető, viszonylag halk. DE a most gyártott verziók már eltérnek a ref. nyákos kártyáktól, voltage lock-os, és nincs rajta dual bios sem. Ami nálam volt teljesen antituning darab volt, tehát volt rá példa, hogy alapon kifagyott. Feszt emelni ugye nem lehetett, így a tuning felejtős volt, még +50MHz-et se bírt. Az 1150MHz-en üzemelő HD7950 után visszalépés volt nekem, ezért vissza is küldtem a kártyát. Ha a tuning egyáltalán nem érdekel, akkor megfontolandó, mert mondom nagyon minőségi a cucc!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#22250) Boogie33 válasza daveoff (#22249) üzenetére


Boogie33
senior tag

És mivan ezzel a melegedés dologgal most láttam azt a 101fokos nyákos hőkamerás képet . Állítólag melegszik rohadtul ?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.