Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) daveoff válasza prokxy (#21699) üzenetére


daveoff
veterán

Nekem volt, mindkét kártya. A 7950 tényleg jobb ár/érték aránnyal rendelkezik, és sokkal nagyobb tuning potenciállal rendelkezik, és szinte mindegyik tudja az 1100-1150MHz-et. De ugye a tuning előre kiszámíthatatlan. Ha mindenképpen 70-est szeretnél, a legjobban akkor jársz talán, ha itt aprón veszel egy garis 7970-et......

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#21702) prokxy válasza daveoff (#21701) üzenetére


prokxy
veterán

Ettől félek:
"De ugye a tuning előre kiszámíthatatlan"

A 6970 CF-emben is az egyik húzható volt, mint a fene, a másik meg nem.
Na majd meglátom..jelentkezem, h mit vettem! :D

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#21703) ricshard444 válasza prokxy (#21702) üzenetére


ricshard444
veterán

Hacsak nem fesz lockos kártyát veszel 90%, hogy visz egy 1125/1375-t
Látod, annyi kártya után végre belenyúltam én is: 1175 / 1700 CF-ben

Ennyit sem ismerős 7970-e sem a kettő 7970-m nem ment, 50-esből sem sikerült ilyet kifognom.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#21704) BeLucZ válasza Formaster (#21700) üzenetére


BeLucZ
addikt

tuningolni gyerekjáték, utána stabilitást tesztelni valós alkalmazásokkal és hozzá optimalizálni a hűtést hűtési teljesitmény és a hang figyelembevételével már jóval hosszadalmasabb folyamat tud lenni, de ha rászánsz egy délutánt utána már végig használhatod úgy, én is bánom hogy anno 7970est vettem, de most már mind1

(#21705) Formaster válasza ricshard444 (#21703) üzenetére


Formaster
addikt

Esetleg megmondod, hogy melyiket érdemes keresni, ill. elkerülni?

(#21704) BeLucZ: lehet hogy majd kérek 1 kis útbaigazítást tuningot illetően ...

[ Szerkesztve ]

(#21706) BeLucZ válasza Formaster (#21705) üzenetére


BeLucZ
addikt

AB feltelepít, csúszka megmozgat, megnézed alapfeszen mennyit bír, teszteled vga gyilok játékokkal, utána 1,25 V-ig emeled a feszt és megnézed úgy mennyit visz utána szintén tesztelsz és paraméterezed a ventifordulatot, ab egyéni ventiprofil vagy ha jó az alap vezérlés maradhat úgy is

(#21707) Maotun: hülyeség + 30kt fizetni egy alap 7970hez képest , 1100 mhzet megugorja a többség, még az antituningosabb fajtája is ha lehet rajta feszt emelni

[ Szerkesztve ]

(#21707) Maotun válasza prokxy (#21699) üzenetére


Maotun
őstag

Hali ! szerintem se mindegy honnan indul a tuning, vagy nem is kell pl.: [link] egy 7970 hogy ne bizonytalankodjunk igaz ennek már szép ára van!!! :C

(#21708) Formaster válasza Maotun (#21707) üzenetére


Formaster
addikt

Szerintem ezt se tudod tovább húzni, mint a 7950-et, kb erről szól ricshard cikke is.

(#21709) ricshard444 válasza Formaster (#21705) üzenetére


ricshard444
veterán

Amiről olvastam vagy írtak az valamelyik DCII volt és ami biztos az a Rev 2.1-s Giga.

Maotun: Pedig mind1 honnan indul úgymond a tuning, nem válogatott gpu-k vannak a cuccokon így lehet csak +25MHz jön rá és annyi. Sokszor írtuk már, hogy a tuning szerencse kérdése.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#21710) haddent válasza prokxy (#21699) üzenetére


haddent
addikt

Az a helyzet, hogy a legjobb 50 és 70 -nek is kb. 1200-1250 a vége levegővel. Az 50 nem menne már nagyon többet, a 70 meg hűthetetlen, főleg a VRM. Az átlag szerintem itt olyan 1100 és 1200 között járatja a 70 -sét, és nem is nagyon tudná tovább húzni. Ennyit meg általában mennek az 50 -sek is, és akkor máris megvan az 5% diffi.

#21707 Maotun ez egyáltalán nem jó kártya. A hűtése szerintem kifejezetten rossz, a GPU nem válogatott, tehát két eset van. Vagy adnak egy elvárható feszültséget biosban 1100MHz -hez, mondjuk 1.2V, ami droppol 1.2V alá, de ekkor a nem válogatott gpu miatt simán lesz olyan amelyik egyszerűen nem fogja tudni azt amit ráírnak, vagy túlfeszelik, de akkor meg fogyaszt, melegszik, degradálódik, minden baja van.
És jó lenne megérteni, hogy a gyártók sem máshogy overclockolnak mint te otthon, sőt, sokkal kevesebb időt fordítanak rá...

#21709 ricshard444 megelőztél :DDD de nem baj, úgyis meg fogják még ma 2x kérdezni, meg holnap 5x ;]

-----

Egy érdekes kérdés viszont, amiben én nem vagyok biztos, hogy az 50 és a 70 milyen kapcsolatban vannak? Pl.: gyártás során hibás 70 -ből még lehet 50 -es?

[ Szerkesztve ]

(#21711) Maotun válasza ricshard444 (#21709) üzenetére


Maotun
őstag

:R vettem és köszi a tanácsot elég akkor a 7950 is ....

(#21712) Formaster válasza ricshard444 (#21709) üzenetére


Formaster
addikt

Akkor ezek az érdemes, vagy kerülendő kategóriák?

(#21713) asaca


asaca
tag

Szerintem a 7950 1100-1500-ön már elfogyott.Csak 7970 éri már meg.Abbol is olyan ami alpbol 1100(gpu).
(SZERINTEM).... :R
Béke!

BF3: aSaca-Hun

(#21714) ricshard444 válasza Formaster (#21712) üzenetére


ricshard444
veterán

Rev 2.1-s Giga ha tuningolni szeretnél akkor kerülendő, DCII nem, illetve meg kell győződni róla vásárlás elött ( szóval használtan szerezzük be ), hogy van e szoftveres fesz állítás.

asaca: Köszönjük az igen értelmes és informatív kommentet. BÉKE!

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#21715) Asbee válasza asaca (#21713) üzenetére


Asbee
veterán

Ahol az 1100-as 7950 elfogy ott az 1100-as 7970 sem lesz megváltás. Erről már nem egyszer szó volt...

(#21716) haddent válasza asaca (#21713) üzenetére


haddent
addikt

[BÉKE]

#21714 ricshard444 a most kapható 7970 DCII (nem TOP) -ők már voltage lockosok. Nincs nyíltan revízió, de ha megnézed a neten a képeket vannak olyanok, ahol a hátlapon van kivágás a szöveg fölött, van ahol nem. Tehát VOLT változtatás...

egyik
másik

(DIRECTCU felirat R-E betűi fölött)

[ Szerkesztve ]

(#21717) ÁdiBá válasza Formaster (#21700) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Megéri. Nem ár/érték bajnok viszont az elv, alapból tud annyit mint egy húzott 7950. Fordítva nézd a dolgot.
Amúgy kinek mi szimpatikus, engem az zavar hogy butított kártya, semmi bajom nincs a 7950-el, csak én szeretem ha teljes értékű a GPU, amúgy kb ennyi.
Én is ez miatt vásároltam 7970 -et ráadásul kettő darabot is mert hosszútávra tervezek, ahogy itt a felhasználók 80%-a, A KÖVETKEZŐ GENERÁCIÓIG. ;]

ÁdiBá

(#21718) HSM válasza ÁdiBá (#21717) üzenetére


HSM
félisten

Hát ez így nem igaz. Alapból megnézem, hol éri utol bármilyen ALAP 7970 mondjuk egy 1150/1600-ra húzott 7950 sebességét, amit egy normális típus simán bír.... :U

Röhögni fogsz, de a "butítás" pont kiegyensúlyozottabbá teszi a kártyát, mert magasabb órajelet tudsz vele elérni kisebb energiaigénnyel, tehát összeségében hatékonyabb a 7950. Ugyanis csak a textúrázók és a shaderek egy kis része lett letiltva, amiből kicsit túl sok is került a 7970-re a többi részegységhez képest. Gondold végig, ugyanaz a setup motor, ugyanaz a ROP kapacitás, mint egy Pitcairn-ban... :U Sőt, már ugyanaz a setup motor, mint egy 7790-ben... :DDD
Ezért van az, hogy a bő 14%-os textúrázó/shader kapacitás előny mindössze 5% sebességelőnyt realizál a mai játékokban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21719) Formaster válasza ÁdiBá (#21717) üzenetére


Formaster
addikt

Nálam azért vannak határok. Nem is anyagilag, inkább erkölcsileg. Nem vagyok milliárdos, mert akkor xarnék az erkölcsre, megvenném a legfullosabbat mindenből, ahogyan te is, de én rangsorolom mire mennyit költök és utána mennyire használom ki azt. Számomra egy CF nem lenne kihasználható, örülök, ha az SC-hez oda tudok ülni, és amíg nem lesz emberibb ára (nem terjednek el) a WQHD/UHD monitoroknak, addig nem lesz szükségem ettől komolyabb kártyára. Ha meg elterjed, akkor a kártyáknak is komolyabb verziója lesz elérhető, ergo számomra felesleges lesz ismét a CF-el járó jelentős többletköltség (táp-fogyasztás).

Oké engem is zavar, hogy butított, de ha teszteket követek, akkor nem veszek csak azért drágábbat, mert az "okosabb"-nak van feltüntetve. Úgy gondolom, hogy 20k-nak más helye is lehet.

(#21720) ÁdiBá válasza HSM (#21718) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem írtam oda hogy mennyin járna esetleg a 7950, viszont ne felejtsd el hogy a 7970 is nevetve megy 1150-et sőt, többet is. Oda már hiába megy a 7950 1200 on. De igen, ezt kihívásnak veszem.
Valahonnan szerzek egy 7950 kölcsön, és kipróbálom hogy 2560x1440 felbontásban mit tud egy alap 7970 ellen.
Mindenesetre értem mint mondasz. Túl sok kakaó van a kártyában ez miatt nagyobb a fogyasztása a 7970, és kevésbé tuning barát a 7950-hez képest. Én elégedett vagyok vele, és a következő generációba is ha tehetem majd olyan kártyákat szeretnék vásárolni amiből a gyártó úgy mond a maximumot kihozta.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#21721) ÁdiBá válasza Formaster (#21719) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nevetni fogsz de néha még kevés is a 7970CF meghúzva WQHD-ban.
Elsőnek mikor FullHD-volt nevettem rajta, hogy biztos bírja, mende-monda. De mikor megláttam hogy feleződött az FPS. Kicsit pislogtam.

ÁdiBá

(#21722) szasanyi válasza Formaster (#21719) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem vagyok milliárdos, mert akkor xarnék az erkölcsre... - bízom benne, hogy ezt csak rosszul fogalmaztad és az élet egyéb területein nem így gondolod! Ha azt akartad ezzel kifejezni, hogy bár megvehetnéd mert ki tudnád fizetni de mégsem teszed mert... akkor semmi gond. :)

(#21723) HSM válasza ÁdiBá (#21720) üzenetére


HSM
félisten

Persze, azonos órajelen van 5-7% előnye, aztán annyi. :U Mivel ugyanaz a GPU, így max órajelben hasonlóak lesznek. 7950-ből is akadnak, amik 1200-1300-at is mennek, azért írtam 1150-et, mert annyit azért a többség tud.

Tök felesleges ezt a 2560*1440-es felbontást erőltetni, ugyanannyival több munka a 70-esnek, mint az 50-esnek, tehát nyugodtan ki lehet indulni a fullhd-s erőviszonyokból. Nem csoda a majdnem felezett sebesség, számold ki, fullHD esetén alig több, mint 2millió pixel színét kell meghatározni, míg 2560*1440-ben majdnem 3,7millióét.
Elég sok eredmény van különböző forrásokból, amihez lehet hasonlítani, nem kell ehhez kölcsönkártya... :U

A 70-ben nem is az a baj, hogy túl sok kakaó van, hanem hogy nem abból van több az 50-eshez képest, amiből a legnagyobb szükség lenne. ;) Ha mindenből lenne benne legalább +15%, máris jobban megérné az árkülönbözetet, de nem ez a helyzet... ;]

(#21724) Formaster válasza szasanyi (#21722) üzenetére


Formaster
addikt

Ne gondolj rosszra. Úgy értettem igen, megvehetném, sőt vehetnék 2x 4x gtx690-et is, de nem teszem, mert úgy gondolom jobban járok, ha gyűjtöm a pénzem az életre szebb pillanataira, mintsem hogy elverem értelmetlen dolgokra. Persze ha milliárdos lennék, már letojnám, hogy értelmetlen-e vagy sem, megvenném csak hogy legyen.

(#21721) ÁdiBá: tudom, hogy WQHD tolod, de pont ezt mondom, hogy nem lesz WQHD-m amíg nem lesz értelmes ára. És addigra lesznek olyan kártyák is értelmes áron, amíg szépen viszik a WQHD-t gond nélkül egy szál magukban.

[ Szerkesztve ]

(#21725) ÁdiBá válasza HSM (#21723) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Lehet tudatlan vagyok, de én azt hittem hogy a számlálók mennyisége, memória mérete, illetve annak az interfész kapcsolata mekkora a Gpu-val számít igazán.
Mivelhogy a 7950-ben ugyan úgy 384Bit, és 3GB vramot tartalmaz, a teljesítményben tapasztalható különbséget azt az 5%-ot én a kevesebb számlálónak tudtam be.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#21726) szasanyi válasza Formaster (#21724) üzenetére


szasanyi
félisten

Helyes! Ez tiszta pénzkidobás, amit lehetőleg minimalizálni kell, elsősorban a - részben mesterségesen gerjesztett - igényeink kordában tartásával lehet. ;)

(#21727) HSM válasza ÁdiBá (#21725) üzenetére


HSM
félisten

Igen, de épp ezt írom.. Azonos órajeleken a 14%-al több számoló összességében eredményez egy 5-7%-al gyorsabb kártyát, ami elég soványka... Míg ha mindenből lenne benne +15%, akkor 15%-al lenne gyorsabb. :D
Ezzel szemben az ára nem 5-7%-al több, hanem inkább bő 30%-al... :U

[ Szerkesztve ]

(#21728) Pug válasza ÁdiBá (#21720) üzenetére


Pug
veterán

Hányszor írjuk le, hogy c2c kb 5-8% különbség van a 7950-7970 között? Ezt el kell fogadni. Felesleges a meddő szájkarate. Ennyi..

[ Szerkesztve ]

(#21729) Formaster válasza Pug (#21728) üzenetére


Formaster
addikt

Szerintem hiába, bár ricshard belátta, hogy feleslegesen dobott kb 60-70k-t egy crossfire esetében. Viszont ő még időben vissza is váltott.

(#21730) haddent válasza Formaster (#21729) üzenetére


haddent
addikt

Nanana én is váltok éppen visszafele nagy valószínűséggel :K Mondjuk nem CF egyelőre az biztos. Több GPU -s setupokat sosem szerettem (persze ha lenne rá felesleges pénzem azért kipróbálnám). De inkább mindig 1 kártya legyen, de az a legfrissebb szériából :U

(#21731) VAgica


VAgica
csendes tag

És ha 7950, akkor melyik a legjobb ár érték arányú?

(#21732) Maotun válasza szasanyi (#21726) üzenetére


Maotun
őstag

Tisztelt nagyúr!
akkor esetembe az x6 1100T és 6950 ről FX8350 és 79xx re váltás,felesleges...
azaz mesterségesen gerjesztettt :R eddig simán megy minden Hd.-ben ....akkor helyesebb ha spórolok a következő generációra ???

(#21733) Formaster válasza VAgica (#21731) üzenetére


Formaster
addikt

Engem is ez érdekelne, elsősorban tuning, másodsorban ár szempontjából, de egyenlőre még nem kaptam 100%-os választ. Ricshard említette, hogy DirectCUII, de azt is mondta, hogy nem lehet tudni melyik a fesz.záras.

(#21734) haddent válasza VAgica (#21731) üzenetére


haddent
addikt

Sapphire Dual-X, Asus DC2T V2, PowerColor V2 szerintem kb. ezek

#21732 Maotun Az FX 8350 mindenképp pénzkidobás :DDD Legalábbis majd a villanyszámlára, kissebb teljesítményért cserébe :C

#21733 euzsolt Amelyikeket feljebb említettem azok nem fesz. zárasak (hacsak ki nem adtak valami revíziót éppen ma...). Tuningban is jók, hűtésben is (a PowerColorral továbbra is vannak aggodalmaim, de többek szerint kiváló..)

[ Szerkesztve ]

(#21735) HSM válasza Maotun (#21732) üzenetére


HSM
félisten

Addig minek akarnál váltani, amíg minden jól fut, egy nem is olyan régi kártyáról? :DDD

(#21736) Maotun válasza haddent (#21734) üzenetére


Maotun
őstag

kissebb teljesítményért :F :F :F

(#21737) haddent válasza Maotun (#21736) üzenetére


haddent
addikt

Igen. Mondjuk egy 3570k -hoz viszonyítva, az valóban kimaradt, hogy mihez képest :W
FX 8350 ~50k
i5 3570k ~58k
És még csak azt sem mondanám, hogy szoros a dolog..

[ Szerkesztve ]

(#21738) HSM válasza haddent (#21737) üzenetére


HSM
félisten

Meg mire... Azért sok szituációban a 8350 azért csúnyán elpüföli a 3570k-t, de a fordítottjára is akad példa rendesen... De ne offoljuk ezzel szét ezt a topicot. ;)

(#21739) szasanyi válasza Maotun (#21732) üzenetére


szasanyi
félisten

Én azt tenném, és esetleg Intel IB platformra váltanék hozzá. ;) Persze ez alkalmazások és preferencia kérdése is.

MOD - persze de ez egyrészt az igényektől másrészt a buxától függ. Van olyan vastag buxa (nem nálam :N ), ahol nem kell túl sokat gondolkozni, mert +-150k nem számít. Ez ugye überelheti az ésszerűséget, és általában szokta is. Az, hogy a Te helyzeted milyen csak Te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#21740) Maotun válasza haddent (#21737) üzenetére


Maotun
őstag

nana na na ne 8350 picit pöckülve oda b@sz az i5 3570k nak :R vagyis húzhatóbb de alapon is jobb lesz hoszabb távon... szintetikus teszthez azonban jobb választás az i5 :R

[ Szerkesztve ]

(#21741) HSM válasza szasanyi (#21739) üzenetére


HSM
félisten

Én meg megvárná a következő Intel, de főleg AMD generációt, mit villantanak. Idénre még 100% untig elég egy 1100T X6, an abban erő azért bőséggel. ;)

(#21740) Maotun: Mintha a 3570k-t nem lehetne húzni... :W Mindegy, tényleg ne OFF-oljuk szét a topicot! :(( Mindkettőnek megvan a maga előnye, és az I5 se csak szintetikus tesztekben erős. :W

[ Szerkesztve ]

(#21742) VAgica válasza haddent (#21734) üzenetére


VAgica
csendes tag

És ez ajánlott a Dula-X mellett,helyett?

(#21743) Formaster válasza haddent (#21734) üzenetére


Formaster
addikt

Szerinted akkor ez feszzáras? Vélemények jöhetnek mástól is ...

(#21744) Maotun válasza szasanyi (#21739) üzenetére


Maotun
őstag

és a márkahűségről nem is beszélve :K

[ Szerkesztve ]

(#21745) haddent válasza VAgica (#21742) üzenetére


haddent
addikt

Ez is jó, nagyon valószínű, hogy ez SEM feszzáras, és jól húzható... Nekem volt, nem jött be ez a vapor chamber hülyeség, Dual-X pont ugyanúgy hűt ha nem jobban.. De viszont ennek jobb a VRM hűtése valamivel, döntsd el te melyik éri meg ...

#21743 euzsolt Az eddigiek alapján szinte biztosan NEM feszzáras, de mondom, sunyulnak az Asusnál.. Egyébként általában az csak duma, hogy a mi érdekünk a feszzár, hogy ne sérüjön a kártya stb... Lófa******t, spórolnak még a 20 centes PWM chippen is, és olyat raknak be ami nem állítható szoftveresen. De az Asus DC2T széria nem ilyen.

#21740 Maotun Nem igen találkoztam még olyan 3570k -val, ami ne menne 4.5GHz -et... Nem (csak) a szintetikus tesztekről van szó, hanem mivel VGA topikban vagyunk, gondolom játékról. Nekem is sokkal szimpatikusabb az AMD, mint cég, az intelnél és az nvidianal is, dehát ez van. Sajnos be kell látni, hogy proci téren le vannak maradva... :U
(És ez a dolog marhára nem tetszik most, hogy 8 magosnak mondják, és az nem 8mag igazából hanem 4 modul mindegyikben 2 maggal. Persze, az 8mag, csak épp minden 2 mag osztozik minden máson..)
Na mek kinőhetnének már abból, hogy egy socket 10 éven keresztül, mert marha jó, de egy ilyen procihoz úgyis vesznek az emberek új, jobb lapot, és ez a procin vannak a pinek nem valami biztonságos dolog szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#21746) Pug válasza haddent (#21737) üzenetére


Pug
veterán

Tessék olvasgatni....

Haddent:

Persze, az 8mag, csak épp minden 2 mag osztozik minden máson..

Oliverda PH!-s elemzését is érdemes elolvasnod, mert nem nagyon vagy képben.. :N

[ Szerkesztve ]

(#21747) haddent válasza Pug (#21746) üzenetére


haddent
addikt

Igen. És milyen eredmény jött ki? Mindkettő kb. ugyanannyiban nyert-vesztett, clock2clock felállásban. Mindezt az intel 4mag4szál, az amd 8mag8szállal. És ezek a játékok amennyire én tudom használják a 8 szálat. Tehát egy olyan helyen, ahol esetleg nincs kihasználva a 8 szál, le fog maradni az amd. (Persze nem ez a tendencia, dehát akkor is..). Plussz az i5 sokkal kevesebbet eszik.
Kicsit meglepő volt ez az eredmény, jobb, mint amire számítottam az AMD -től, de még mindig egyértelműen jobb az i5 szvsz, és ~8k többletet megér.
Utánnanézhetek, de nem magamtól találtam ki, hogy osztoznak a cache-n pl., olvastam ... :U
A cikkből idézem:
"...Ennek dióhéjban az a lényege, hogy egy lapkán belül több mag (az említett T1 és T2 kapcsán maximum 8) található, melyek osztoznak bizonyos erőforrásokon (cache, FPU stb.).."

#21748 Maotun Igen, GPU -ban nagyon is, ezt ki vitatta? :Y

[ Szerkesztve ]

(#21748) Maotun válasza haddent (#21745) üzenetére


Maotun
őstag

Sajnos be kell látni, hogy proci téren le vannak maradva... :U
akó vga ba nyerők vagyunk :C

(#21749) Pug válasza haddent (#21747) üzenetére


Pug
veterán

Én nem kívánom itt tovább offolni a topicot. Összeségében kb mindkettő jó választás lehet igényektől függően, így nem állja meg a helyét az az állításod, hogy a 8350-es minden esetben rosszabb választás az i5-höz képest /főleg, ha munkára is kell a HW és nem csak játékra/. A másik, hogy nem osztozik a két integer végrehajtó mindenen ( Te azt írtad, mindenen osztozik). Mondom olvass utána, mi előtt olyat írsz, amiről nincsenek helytálló információid. :R

Azt meg, hogy hátránynak tekinted, hogy nem évente váltogattak foglalatot, ahhoz nem tudok, mit hozzáfűzni, mert feltehetőleg moderálnák a mondandómat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21750) haddent válasza Pug (#21749) üzenetére


haddent
addikt

Igen ez igaz, pontatlan volt. De sajnos amin osztoznak az kihatással van/lehet a teljesítményre. Azt nem állt szándékomban állítani, hogy minden esetben jobb választás, de ott ahol nincs feltétlenül kihasználva a 8szálú feldolgozás, vagy számít, hogy 1 mag mennyire erős egyedül, vagy erősen függ a teljesítmény a megosztott részektől, ott el tud fogyni.
A foglalatot nem évente kéne váltogatni természetesen, de szerintem már megérett egy cserér úgy ..hány év után is? :U
Na de hagyjuk abba tényleg, felesleges és nem ide való.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.