Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) zack válasza szasanyi (#21247) üzenetére


zack
nagyúr

Azért van igaza, még ha bal lábbal kelt is fel. :U
Nagyon sokan jönnek tuning kérdésekkel, és nincs megfelelő hátterük ezek biztonságos kivitelezésére.
A környezetet, VRM hűtést, ház hűtést, ventik mennyiségét nem ismerve sokan zsigerből adnak szerintük kielégítő választ, hogy "annyin nyugodtan használhatod". Az, hogy a júzer IT tapasztalata szinte nulla, szintén nem derül ki. Itt vagyok példának én. Tizen éve vagyok benne a gép összerakós dologban, tudom minek merre kell kavarnia a levegőt, mekkora ház az ideális az adott hardvernek stb. Viszont a 7xxx szériát nem ismertem a megvételéig, így jöttem tanácsért. A fontos információkat megtudva (HSM írása is sokat segített) az eddigi tapasztalataimmal megspékelve kristályosodott ki bennem, hogy az 1050/1400 CF-ben számomra bőven elég fesz emelés nélkül, mert a hőfokok számomra így mutatják azokat az értékeket, amiket 24/7-ben biztonsággal használhatok, és az ezen felüli többletteljesítmény kipréselése már nem éri meg. De csak egy CM HAF 932 házam van, amiben még a 7950 CF is eltörpül, tele van rakva gondosan megtervezett nagy teljesítményű 120m3/h ventikkel, amikből az egyik csak és kizárólag a VGA-k seggét fújja a VRM-nél, többletlevegőt biztosítva a gyári hűtés rendszerének is.
Na már most akinek van egy 10k kommersz háza és nem ért hozzá kellőképpen, IT tapsztalatok hiányában idejön, xarrá húzza a VGA-t, ami szinte megfő a saját levében (VRM).

Szóval HSM kifakadása valahol teljesen jogos.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#21252) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Van most valakinek ilyen Sapphire kártyája?

SAPPHIRE VAPOR-X HD 7950 3GB GDDR5 OC with Boost

Ha igen szeretném, ha leírni a véleményét tapasztalatát, mert ilyen kártyát szeretnék venni, de sokfélét, lehet olvasni jó nem jó nagyon melegszik VRM máshol azt írják nem. Egy olyan ember véleménye érdekelne, akinek most ilyen van! Én húzni tuningolni nem akarom, csak normál használatra szeretném Film, játék.
Mennyivel jobb pl. egy Sapphire HD6870 Vapor-x- nél mert most ilyenem van?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#21253) p87 válasza TTomax (#21244) üzenetére


p87
senior tag

Ja, csak a min fps a duplája...
És azért ez jelen esetben sokat számít.

Amúgy érdekes, hogy a játékon belül csutkára van tolva minden, benchmarkba pedig az 1-est választom ami ugye a játékon belüli beállításokat takarja akkor 1100/1500-on 7970-el 82/32 átlag/min fps-t kapok, de ha a 2-est a DDoF -al akkor 76/30-at.
Akkor ezek szerint a játék alól be se kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

(#21254) haddent válasza kingpython (#21252) üzenetére


haddent
addikt

Nálam fordult meg ilyen. Ha elfogadsz egy tanácsot személyes tapasztalat alapján, akkor Sapphire Dual-X ha olcsóbban akarsz kijönni. Ha van egy kis plussz pénz akkor Asus DC2T V2 is jó. :K
Egyébként nem rossz a Vapor-X, a GPU -t jó hidegen tartja és csöndes, de ha komolyabb tuningot akarsz és nem vagy szerencsés, akkor a VRM át tud menni plazmavágóba :B

[ Szerkesztve ]

(#21255) kingpython válasza haddent (#21254) üzenetére


kingpython
aktív tag

Szia!

Köszi hogy írtál!
És melyik ez a Sapphire Dual-X kártya, mert így nem találom és ez olcsóbb, mint a vapor-x?
Amúgy mi a baj a vapor-x-el hogy nem javaslod?
Én tuningolni nem akarom nem is értek hozzá:)

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#21256) haddent válasza kingpython (#21255) üzenetére


haddent
addikt

Semmi. Egyszerűen arra van építve, hogy 1.5X annyit zabáljon, mint egy normál kártya, gyorsabba, erősebben, de nem bírja teljesíteni, ha valóban meghúzod. De alapon jó választás. Bár azért már 3-4 hónapja volt ilyenem, azóta jöhetett másik batch/revízió, szóval fenntartásokkal vedd amiket leírtam..

Itt a DualX Flex bár most épp sikerült felvinni mégjobban az árát a Vapor-X fölé :DDD Na mindegy.. alapon amelyik a legolcsóbb/legtöbb garis szerintem..

[ Szerkesztve ]

(#21257) szasanyi válasza zack (#21251) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, és mégsem. Mégpedig azért gondolom így - hogy rossza napja lehet -, mert számtalan alkalommal hosszú - hosszú postokat ír, türelmesen, hasonló postokra válaszolva is. Amúgy csak poénnak szántam, nem akadémiai eszmefuttatás alapjául. :N

(#21258) HSM válasza haddent (#21256) üzenetére


HSM
félisten

A legolcsóbb Sapphire azért nem ajánlott, az elvileg ez: [link].
Nem valami jó a hűtése... Bár nem volt olyanom, de szerintem tuning nélkül teljesen jó az a Vapor-X és elég kedvező most az ára is a többihez képest...

(#21257) szasanyi: Két dolgot nagyon nem szeretek, ami most egybevágott. Ha valaki páróránként újra beírja a kérdését copy-paste módszerrel, illetve azt, hogyha az illető összecsapott kérdést ír, félinformációkkal. Én miért írjak neki egy 20 perces postot, ha ő sajnálja a saját 20 percét, hogy utánaolvasson az alapoknak. :R
Persze, a poén átjött, de már leírom, ha felvetült a kérdés.... :B

(#21259) haddent: Tényleg, most olcsóbb a Vapor-X... Amúgy a Vapor nem is tuning-kártya, hanem arra van tervezve, hogy halk legyen. A tunginra elvileg a Flex kiadása van a gyártónak, ami bírja is jobban.
A miért az szvsz teljesen mindegy, itthon rengetegszer vannak ilyen "anomáliák".... ;]

[ Szerkesztve ]

(#21259) haddent válasza HSM (#21258) üzenetére


haddent
addikt

Az a vicc, hogy most nem, nézd meg pl. iPonon :DDD
A Vapor-X olcsóbb annál is. Ne kérdezd miért, de így van... De igen, tuning nélkül nagyon jó tud lenni a Vapor-X, meg tuninggal is, csak nem komolyabbal... 1000 után kezd szépen elfogyni a VRM hűtés sajnos, pedig bírna sokkal többet általában..

[ Szerkesztve ]

(#21260) kingpython válasza haddent (#21256) üzenetére


kingpython
aktív tag

Oké értem köszi.

Hát még a Gigabyte 7950-en is gondolkodom de azt se ismerem milyen :)
Kb. Április végén, május elején tudok venni kártyát addig még, meglátom, milyenek lesznek az árak:)

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#21261) haddent válasza kingpython (#21260) üzenetére


haddent
addikt

Külföldi fórumokon csak dícsérik, itthon csak szapulják a Gigát :DDD
Nem volt vele dolgom, de úgy általánosságban utálják itthon a Gigát meg a WindForce hűtést, nekem anno GTX460 -al tökéletes volt.. De hát azért az rég volt, más volt.

(#21262) pcsabat válasza kingpython (#21260) üzenetére


pcsabat
őstag

jó a windforce hűtés szerintem. Nem akarok általánosítani, a házam is elég szellős, nálam ez a 3. WF hűtéssel szerelt kártya. A GTX 460 SOC-t kivéve mindegyik némán tette a dolgát (a 660 GTX és a 7950 WF3 is). Utóbbinak akkor jön meg a hangja, ha 1100 mhz fölé húzom és fesszel is megkínálom rendesen. DE! Így is csak akkor ha valami igen GPU igényes programmal hajtom meg, pl. most egy RE 6 alatt így sem mennek 30% fölé a ventik és 50 fokos a GPU játék alatt (VRM meg 55).

(#21263) kingpython válasza haddent (#21261) üzenetére


kingpython
aktív tag

Akkor nem tudom már komolyan.. :)
A Házam az nagyon jó szellős azzal nem lesz gond

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#21264) kingpython válasza pcsabat (#21262) üzenetére


kingpython
aktív tag

Akkor az jó nagyon gondolom ezek az értékek..
Egy CM Storm Trooper házam van elég szellős

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#21265) ffodi


ffodi
veterán

Ha valakinek kell egy Hybrid BIOS (Legacy és GOP) ref. 7970-re, akkor itt a lehetőség. Röviden, hogy mi is ez.

Teszteltem, működik hiba nélkül. (MSI ref 7970 OC BIOS egyébként) Ha eddig nem ment az ultra fast boot opció, akkor ez után menni fog. :) Ide töltöttem fel. (ha flashelés után UEFI módban nem megy a feszállítás nem kell meglepődni, a programok nincsenek rá felkészítve)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#21266) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Jött ki hivatalos Boost-os bios is Giga 7950-re.

Egyből kettő is, majd ránézek ez is szét fűti-e a VRM-et.

(#21267) radi8tor válasza ffodi (#21265) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mire jó az az ultra fast boot opció?

⭐ Stella

(#21268) haddent válasza ffodi (#21265) üzenetére


haddent
addikt

El tudnád röviden mondani mi is ez és mire jó? :F
Próbálom olvasni amit linkeltél, de semmi konkrétumot nem találok benne.. :U

(#21269) fatal1ty1984 válasza kingpython (#21255) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

Mostis hirdetnek egy 7970 dual x-et 88k-ért.nem boost-os.nekem is ilyen van és 1200-at megy a gpu 1125mv-on

(#21270) haddent válasza fatal1ty1984 (#21269) üzenetére


haddent
addikt

Azért az baromi nagy szerencse ám... Nekem 1300mV állított, 1250mV valós feszültségen ment 1200 -at, és igazából elég szerencsés voltam, hogy egyáltalán ment annyit.
1125mV -on 1200MHz azért nem jellemző szerintem. Jól belenyúltál :B

(#21271) ffodi válasza radi8tor (#21267) üzenetére


ffodi
veterán

Röviden ki tudod használni az UEFI és a WIn8 adta lehetőségeket. Ahhoz hogy teljesen "UEFI módban" használd a géped, vagyis lehetőséged nyíljon pl. az ultra fast boot mód használatára (nagyon gyors boot kb. 1 sec a win töltéséig, akár RAID BIOS-szal stb..), ahhoz a VBIOS-nak is "támogatnia kell az UEFI-t".

Persze ezek mellett sok másnak is teljesülnie kell, pl. UEFI-s lap, CSM kikapcsolva, és a UEFI módban kell telepíteni a Win8-at (GPT).......

haddent:

Ami számunkra lényeges lehet az az, amit fent leírtam. A többi fontosabb dolog benne van a linkelt slide-ban azt nem részletezném. Kellően mélyen még nem mentem bele a témába, mert egyelőre nem volt rá szükségem. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#21272) kingpython válasza fatal1ty1984 (#21269) üzenetére


kingpython
aktív tag

Köszi de használt kártyát nem veszek és a 7970 amúgy se jó nekem, mert 500-as tápom van

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#21273) zack válasza ffodi (#21271) üzenetére


zack
nagyúr

Akinek PowerColor V2 van az mázlista, mert tudja az UEFI-t alapból. Persze a lap az még kérdés, de nálam a Biostar is tudja. Azt hiszem lesz egy új telepítésem... :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#21274) ffodi válasza zack (#21273) üzenetére


ffodi
veterán

Igen, pl. a DC2T BIOS is ilyen, ha jól rémlik, vagy amit SzlobiG kolléga linkelt frissítések, már azok is tudják ezt. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#21275) zack válasza ffodi (#21274) üzenetére


zack
nagyúr

Gondolom a "disable ULPS" funkció nem befolyásolja a működést. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#21276) SzlobiG válasza SzlobiG (#21266) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mind2 felejtő egyikkel se bootolt a vga. :DD

(#21277) asaca


asaca
tag

7950-en a ram-nak a tipusát hol tudom kiolvasni?

BF3: aSaca-Hun

(#21278) haddent válasza ffodi (#21271) üzenetére


haddent
addikt

Értem köszi :R
Ezt "moddoltad" ezt a biost, vagy csak találtad valahol? Nem ref. kártyához, pl. Asus vagy Vapor-X vagy bármi hogy lehetne hasonlót szerezni/készíteni?

(#21279) hesszusz


hesszusz
tag

Üdv Urak!vásároltam egy asus 7970-et,miután letakarítottam a régi nvidia drivereket felraktam az új béta catalystot,tökéletesen megy a hang(dvi-hdmi átalakítóval az erősítőbe képpel együtt),ha ujraindítom jó,ha pár percre kikapcsolom szintén jó,de ha huzamosabb ideig(1-2óra) ki van kapcsolva a gép akkor nincs hangom sőt még a catalystból is eltünik a hang menü!csak ugy tudom működésre bírni ha ujrarakom a catalystot....valakinek volt már hasonló problémája?

Keresek Mission M30-31-et!

(#21280) s-men válasza hesszusz (#21279) üzenetére


s-men
tag

Hali!
Nekem dvi-on nem viszi át a hangot hdmi átalakítóval.
Próbáltam még egy fajta átalakítót....azzal se megy...

Üdv : Dani

(#21281) ricshard444


ricshard444
veterán

Megjött a DCII TOP 7950-m.

A gpu vége 1125 24/7-re a memóriát 1600-ig próbáltam, de ott stabil :K
1125 a vég akármekkora feszt is adok neki, de a drop sokkal kissebb, mint a Dual-X-nél
Ott 1,25V droppolt 1.17-18-ra itt az 1.2V ugyanennyire
Majd megnézem a végét, csak menjen ennyit a Sapphire is memben

Gpu nem ment 56 fok fölé 30 perc Crysis 3 után sem, és a hűtés hangtalan, nagyon komoly.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#21282) ffodi válasza haddent (#21278) üzenetére


ffodi
veterán

Az MSI supporttól kértem. :D

Elképzelhető, hogy lehet moddolni is, mindenesetre szerintem nem érdemes vele szórakozni, mert nagy eséllyel nem fog működni. Egyébként egyre több vga-hoz elérhető már. Pl Asus DC2T-hez van nekem is. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#21283) ricshard444 válasza ricshard444 (#21281) üzenetére


ricshard444
veterán

Max 1200 rpm tuninggal, anélkül 1100 végig és max 54 fok

Vannak dolgok...

(#21284) hesszusz válasza s-men (#21280) üzenetére


hesszusz
tag

Nekem átviszi kikapcsolásig ezért gondoltam hogy driver probléma...hogy oldottad meg akkor a hangot?

Keresek Mission M30-31-et!

(#21285) s-men válasza hesszusz (#21284) üzenetére


s-men
tag

Egyenlőre sehogy...szenvedek vele... :W

Üdv : Dani

(#21286) fatal1ty1984 válasza haddent (#21270) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

tudom, :) mondták másokis,hogy ritka az ilyen mint az enyém :)

(#21287) BlessedElroy


BlessedElroy
senior tag

Szisztok!
Melyik Radeon 7970-et ajánlanátok? A héten kivágom a gépemből a gigaf..t. 3 hete csak a bajom van vele.Visszaküldöm, kapok újat-azt eladom és esélyes, hogy akkor inkább már egy 7970-et vennék. Játékra kell leginkább.
Sapphire, Vertex, XFX jöhet szóba csak sajnos. Ahonnan venném, csak ezek vannak.
köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Origin: BlessedElroy

(#21288) asaca válasza asaca (#21277) üzenetére


asaca
tag

van egy GV-R795WF3-3GD .És nem megy rá a boost bios.És azon gondolkodom hogy miért.......azért kérdeztem a memoria tipusát,lehet hogy amiatt?Elvileg hinix van rajta,más nem is lehet?

BF3: aSaca-Hun

(#21289) SzlobiG válasza asaca (#21288) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ne is akard rá tenni, mert szétfogja fűteni a VRM-ed.

(#21290) pcsabat válasza asaca (#21288) üzenetére


pcsabat
őstag

3 fajta van belőle (gondolom ezek a különböző rev. -ek). A gyártó oldalán meg 2 db új bios. Lehetséges, hogy neked pont olyan a kártyád amire egyik sem megy fel. Nekem sem megy fel a kártyára minden bios ami ott fenn van. Viszont akkor jársz a legjobban szerintem ha felteszel egy non boost-t és felhúzod alapfeszen a kártyát ameddig megy (1000-1050-t szoktak tudni általában). Gyorsabb is lesz, nem fog ugrálni az órajel és még a fesz is jóval alacsonyabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#21291) DroiDMester válasza HSM (#21258) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Egyszerűbb lenne ha SKU# számot írnál mert legalább nem tévednének meg az emberkék! (Gondolom ipon oldaláról lested ki a legolcsóbb Sapphire 7950 -et de sku -ra nem kerestél rá, csak szépen a kép alapján) :W

Szóval a tévhitek elkerülése véget 11196-16-20G az nem más mint

a Dual-X Boost kártya

És iponon se a kép, se a leírás nem STIMMEL! :C Nekem is pontosan ez a kártyám van, és már elég sokan tudják mit tud(1300/1675.MHz) az enyém! :K

****************************************************************************************
haddent : Én NEM ERŐLTETNÉM ezt a Dual-X FLEX -et mert, : nem CHIL fesz szabályzója van és se VRM -et nem lehet monitorozni és feszt is csak TriXX el lehet állítani és ami még fontosabb NEM LEHET RÁ BOOS NÉLKÜLI BIOST feltenni, mert nem jó rá semelyik csak a gyári amivel megveszed! :O

Inkább 11196-16-20G -t érdemes venni, erre van Boost nélküli BIOS -om! :K

(#21292) BeLucZ válasza DroiDMester (#21291) üzenetére


BeLucZ
addikt

egy szóval kész katasztrófa :)

(#21293) asaca válasza pcsabat (#21290) üzenetére


asaca
tag

Gyárilag fix a bios.Csak itt forumon megy a vita állandoan hogy meik a jobb!És ki akartam probálni hogy hogy is müködik de,végulis ati winflash-al feltoltam de fagyogat.900 mhz-re ad 950-970v-ot és ott fagy az enyém.ugyhogy vissza F43-as és kész.Nekem a 900 mhz-hez 1.094 a gyári ami 1.050 környékén droppol.egy deka alulfeszelést nem bir,számtalanszor probáltam.
SzlobiG: nekem a vrm soha nem ment 78 fok fölé még mikor teszteltem az 1200-as gpu-t.akkor se.Sok helyen olvasom hogy 90-100 fok másoknál.Jol van ez igy.1125 mhz-1.250v-on a ram 1375.stabil fc3 bf3 alatt.más meg nem is érdekel 57-60 fok közt van auto venti mellett.

BF3: aSaca-Hun

(#21294) SzlobiG válasza asaca (#21293) üzenetére


SzlobiG
félisten

De nem Boost-os BIOS-al. Simával nekem se megy nagyon 80 fok fölé, a boostosal meg 100+.

(#21295) Erdei88 válasza DroiDMester (#21291) üzenetére


Erdei88
veterán

Bizony, nekem is ilyenem van. Nagyon elégedett vagyok és a bioszod is hibátlanul működik

(#21296) pcsabat válasza asaca (#21293) üzenetére


pcsabat
őstag

hagyjátok a boost bios-t a csudába. Minek kínlódni vele ha van gyári korrekt bios, korrekt feszekkel? Viszont nálad kicsit kevés az a 900 Mhz 1.094-el még akkor is ha 1.050-re droppol. Sajnos az egy olyan példány. Nálam 1020-1030 mhz körül kezdi megadni magát ilyen feszen (Far Cry 3, Crysis 3 alatt), de olvastam fórumokon, hogy van akinek 1050 mhz-ig is elmegy.

(#21297) asaca válasza pcsabat (#21296) üzenetére


asaca
tag

Ez van.Ez egy ilyen darab.Megvettem hozzá a "Alpenföhn Peter VGA Cooler 79xx edition"
De arra nem méltattam hogy rátegyem.porosodik a dobozban.sokáig cserélni akartam 7970-re de nem éri meg az a pár fps.majd a 8950-re(vagy 70-re ha birom pénzel :) hátha) felrakom ha jo lessz rá.Az enyém még 100 felett volt vételárban igy vigyázok rá valamien szinten.(nem engedem 60 fok fölé)igy

BF3: aSaca-Hun

(#21298) ricshard444 válasza ricshard444 (#21283) üzenetére


ricshard444
veterán

1650 a vége játékra ( Crysis 3 ) , Benchmarkra 1750 alap feszen

VRM is max 60 fokos, jó cumó :K

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#21299) Mezi1982


Mezi1982
tag

Üdv 7950-es Vapor-X kártyám van és ilyen textura hibákat csinál mutatok pár képet

[ Szerkesztve ]

(#21300) fatal1ty1984 válasza Mezi1982 (#21299) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

csak ennél a játéknál vagy az összesnél?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.