Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) SzlobiG válasza ZozzHUN (#21050) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most új bugot fedeztem fel amúgy, feléled alvásból, de ha indítok 3D alkalmazást, akkor folyamatosan megáll a kép és csak a hang megy. Szal sehogy se akar jó lenni ez. :(

NV ebbe sokkal jobb nincs ez az idióta zero core, nincs ennyi baj tuning terén közel se. :U

(#21052) ZozzHUN válasza SzlobiG (#21051) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Mondom, szedd ki a standby mode-ot és nem lesz zero core sem.

(#21053) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Tudnátok nekem pár eredményt futtatni ALLBenchmark program segítségével.
Ott a Tiger 1080p.
Kíváncsiságból, mert úgy érzem ez a program alatt nem megy jól a CF hiszen csak 8800-8900 közötti eredményt kapok. Persze ettől nem kötöm fel magam, csak mégis.
Csak az tudja le futtatni aki anno megvásárolta a programot Advanced verzióba úgy tudom.
Amúgy 1150/6600-on kaptam két radeon HD7970 karival 8800 at.
Nem kevés az?
Processzor 4,6Ghz

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#21054) Cseneles válasza ÁdiBá (#21053) üzenetére


Cseneles
őstag

alap 900/1250 hd 7950 kap 8400-at :K

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#21055) ÁdiBá válasza Cseneles (#21054) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Köszi! Akkor nem értem. Cf egyáltalán nem megy a program alatt...

ÁdiBá

(#21056) Cseneles válasza ÁdiBá (#21055) üzenetére


Cseneles
őstag

Várj rosszul irtam, elnéztem 3Dmark11 re gondoltam bocsi :W Leszedem aztán nézek neked egy eredményt :K

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#21057) SzlobiG válasza ZozzHUN (#21052) üzenetére


SzlobiG
félisten

A megoldás HDMI kábel. :))

(#21058) radi8tor válasza SzlobiG (#21057) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hoppá.

⭐ Stella

(#21059) daneeeeee válasza SzlobiG (#21051) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Meg kellet volna tartani azt a 7970-et ott catamax azt jó szél :)

(#21060) SzlobiG válasza daneeeeee (#21059) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ott a cata max 1500Mhz-es GPU-t jelent. ;) Meg akkor se ér annyi többletet számomra. :N

(#21061) Erdei88 válasza SzlobiG (#21057) üzenetére


Erdei88
veterán

Ha HDMi kábelell kötöd össze megszűnik? Nálam HDMi-DVi van de nálam is vannak gondolok. Amikor a képernyő standby-ba lép, újraindul a gép. De sajnos alapon is ezt csinálja

(#21062) SzlobiG válasza Erdei88 (#21061) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én HDMI-HDMI kábellel próbáltam a TV-t azzal kötöttem rá megvártam alvóba mennyen és néztem, hogy leáll-e a venti, de nem állt le szal átcserélem a monitorra. Igen volt, hogy alapon is baj volt vele a jó öreg AMD ficsőr.:DDD

(#21063) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Nálam semmilyen hibát nem csinál.
Én Display Porton keresztül használom a kártyát.
Rendesen felébred a gép ha tuningolom akkor is és, teljesen mindegy hogy Tuningolom a két kártyát, vagy alapon használom.
Kifogástalanul megy eddig szépen.
Amúgy a Win7-el nekem szórakozik...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#21064) daneeeeee válasza ÁdiBá (#21063) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Feszültséget is emelsz vagy csak catalyst-ban tuningolsz?

(#21065) ÁdiBá válasza daneeeeee (#21064) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Feszültséget is emelek. TriXX program segítségével húzom mind a két kártyát.
Ott két profilt állítottam be.
925/1375 1,050V
1150/1625 1,170V
Ennyin szoktam használni őket.
De Win8 alatt egyenlőre még nem jelentkezett az a hiba mint amit a Win7 csinált, úgy hagytam a gépet mire vissza értem csinálhattam vele bármit nem ébredt fel.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#21066) daneeeeee válasza ÁdiBá (#21065) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

CF-ben az a 1150MHz tetszik.
Érdekes nálam külön-külön mennek a kártyák 1125MHz-et 1,17 V-on, egyben viszont nem érik el az 1100MHz-et sem.
Ref. hűtővel használod őket? Hőmérsékletek hogy alakulnak nálad?

Szóval win8-nál nincs ez a hiba? Lehet ideje lenne váltani.

(#21067) SzlobiG válasza ÁdiBá (#21063) üzenetére


SzlobiG
félisten

A baj akkor jö ha túl sok fesz kell az adott órajelhez és alvás után nem tud felébredni mert a BIOS-ból olvassa ki az értékeket vagy is kevés a fesz ahhoz, hogy felébredjen. 7970-nél nem igen van ilyen baj, mert alapból több v-ot kap így simán fel kel nagyobb órajel mellett is, de emlékszek rá tavaly volt baj azzal is bőven ilyen téren az alacsony vides példányoknál.

Most már jó nálam is össze kötöttem a monitort hdmi-vel így nincs az a bunkó zero core. ;] AMD igazán tehetne egy kapcsolót erre, hogy manuálisan szabályozzuk, mert érdekes módon CF esetén az ULPS kikapcsolással kiiktatható. :U

(#21068) MM


MM
őstag

Trixx-el tuningolva (fesz. állítással együtt) jól működik nálam, ha elmegy standby/zero core-ba, semmi fagyás, csak az a pici apróság, hogy a fesz. mindig visszaáll defaultra ilyenkor. (Win7 SP1 64bit)
Csak azért nem okoz nálam más problémát, mert alulfeszelve használom, a def. viszont elég magas, 1,137V

[ Szerkesztve ]

(#21069) SzlobiG válasza MM (#21068) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor látom kb sehol se gond mentes a dolog. :D Nekem pl nem áll vissza trixxbe a fesz indítás után, viszont, ha AB-vel kitolom a limitet, akkor minden win indításnál ccc-be fel kéne húznom a power-t. Trixx-be meg simán elmentem és fel húzza win indításnál ezért a trixxel tuningolok AB-vel meg monitorozok. Csak össze hoztam.:D

Na igen nálam meg az alapfesz 1.090.

(#21070) HSM válasza SzlobiG (#21067) üzenetére


HSM
félisten

A manuál kapcsoló nekem is tetszene, mert annyira síkhülye a driver, hogyha az igp-t használom, és a vga nem hajt meg monitort, akkor se képes zerocore módba menni, ami szvsz elég ciki driveres baki... :W
Mondjuk nálam rendben megy a felkelés belőle, szerencsére...

(#21071) radi8tor válasza SzlobiG (#21069) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálam nincsenek gondok, mert alap órajelen használom a kártyát. :U

⭐ Stella

(#21072) ricshard444 válasza radi8tor (#21071) üzenetére


ricshard444
veterán

1070-s alap mellett nem nehéz :DDD

Vannak dolgok...

(#21073) SzlobiG válasza HSM (#21070) üzenetére


SzlobiG
félisten

De te meg állítgatod a profilokat, nem? Szal nálad se tökéletes.

(#21071) radi8tor1 Hát pedig Lightningot alapon használni. ;]

(#21074) radi8tor1 Nálad valóban nem számítana sokat, de nálam nagyon is 900/1250 helyett az 1150/1600 igencsak érezhetően jobban futnak a gémek főleg az NFS mer ha ott nincs meg a fix 60fps akkor akadozik nagyon csúnyán. BF-be szintén nem árt az a plusz fps.

(#21076) BeLucZ Én azért annyira nem, 3db már olyan micro laggos lehet, hogy szép nézni. :D

[ Szerkesztve ]

(#21074) radi8tor válasza SzlobiG (#21073) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem éri meg szerintem 4-5 FPS miatt tuningolni a kártyákat. Akinek kevés egy 7970 ereje az vegyen kettőt vagy hármat... :K

⭐ Stella

(#21075) SSJmeszes válasza radi8tor (#21074) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Na igen.. lassan eljön az idő mikor 3 is elkél! :DDD

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#21076) BeLucZ válasza SSJmeszes (#21075) üzenetére


BeLucZ
addikt

én ki tudnék használni 3-at is, de több nem kéne :D irigylem azt akinek 3 db 7970 duruzsol a gépében :P

(#21077) radi8tor válasza BeLucZ (#21076) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

3db 7970 már nem duruzsol. Az már hangos. :K
Vízhűtéssel más a helyzet, de én vizet nem engedek a gépbe.

⭐ Stella

(#21078) Asbee válasza radi8tor (#21077) üzenetére


Asbee
veterán

Pedig jó helyen van ott. :)

[ Szerkesztve ]

(#21079) BeLucZ válasza radi8tor (#21077) üzenetére


BeLucZ
addikt

alulfeszelve járatnám őket alacsony fix vezérléssel alapon, nem lenne az annyira para léghűtéssel, elviselném azt a teljesitményt, megbocsátanám ha egy picit zajos

[ Szerkesztve ]

(#21080) radi8tor válasza Asbee (#21078) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Izlések és pofonok. Elég egy dobozt elviselni az asztal alatt, egy normális MO-RA radiátor akkora, mint egy gépház.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#21081) Asbee válasza radi8tor (#21080) üzenetére


Asbee
veterán

Hát 3 vga-hoz kell a MO-RA. :) Ahogy mondod ízlések és pofonok.

(#21082) haddent


haddent
addikt

Na emberek, Display porttal használom a 7970 -et (rendes DP-DP kábel), Win8 X64, MSI AB -vel feszültség és órajel is tuningolva van, de a zero core teljesen kiválóan úgy működik ahogy az meg van írva, elalszik, leáll a venti, felkel, visszajön az órajel és a fesz. is.

(#21083) HSM válasza SzlobiG (#21073) üzenetére


HSM
félisten

Általában állítgatom, és újabban alapon, alulfeszelve megy, de azért bőven volt még az elmúlt néhány hétben, hogy tuning órajelen ment aludni, mert úgyfelejtettem a profilt, sőt, volt, hogy ezzel reseteltem vissza direkt alapfeszre.... :D
Mondjuk nálam elég magas az alapfesz, 1,188v a gyári BOOST feszem.... :))

(#21084) SzlobiG válasza HSM (#21083) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na ez az úgy felejti az ember akkor megint nem ébred fel... én profilokkal meg nem szórakozok inkább ne aludjon, de jó legyen. :)

Nálam a boost bios 1.256 még 2D-be is hallani a kondik cicergését.

(#21085) HSM válasza SzlobiG (#21084) üzenetére


HSM
félisten

Az viszont a kártyád sara akkor (vagy a BIOS-é rajta), hogy cicereg... Nekem se a Sapphire 7870xt nem cicergett, se a PC7950, pedig mindkettő boost, a sapphire pedig ugyanúgy 1,256v-os volt.... Pláne nem 2D-ben.... :N

Amúgy teljesen jó a hdmi-s megoldásod, kreatív, megbízható és egyszerű is, cserébe még hátránya sincs. :R

[ Szerkesztve ]

(#21086) ÁdiBá válasza daneeeeee (#21066) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Kellemesen hangos referencia hűtővel első szériás HD7970 (ASUS és Sapphire) van a tulajdonomban.
Semmi boost meg ilyen olyan hülyeségek. 80-75 fok között üzemelnek a játékokban. Jelenleg 29 fókvan a szobában, és nem viccelek, ég a pofámról a bőr.
Ilyen hőmérsékleten is 82-85 fok maximum a GPU 1150/1625ön 1,170V feszkóval.
VRM 62-65 fokos.
Alsó kártyán pár fokkal hűvösebb mind a GPU mind a VRM.
Lehet fikázzák sokan a referenciát ilyen olyan hangos stb.
De hogy hűtésével nincs gond és a VRM se ég a nyákról az is tuti.
Én a következő szériában is a referenciát fogom keresni.

Lefényképeztem a karórámat hogy jelenleg hány fok van a szobámban. Óra

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#21087) ricshard444 válasza ÁdiBá (#21086) üzenetére


ricshard444
veterán

Kinek mi :)

Én most egy DCII V2 + Dual-X ( Boost nélküli Bios ----> flash ) térek vissza, minden le van fixálva.
Jövőhét elején ismét a körben leszek

Ne, ne sírjatok az örömtől :D

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#21088) SzlobiG válasza HSM (#21085) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lehetséges, de 2D-be is cicergett pl scrollozás közbe szal már csak ezért is felejtő volt nekem a boostos bios na meg, hogy szét fűti a VRM-et még tuning nélkül is.:(

Na igen, kíváncsi leszek mikor jön egy olyan driver amibe engedélyezik a Zero Core-t HDMI-n keresztül.:D

(#21089) I.T.E.M válasza ricshard444 (#21087) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Mi volt a gond a 690-el ? Gondolom izzott,mint a fene.. :DD

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#21090) ricshard444 válasza I.T.E.M (#21089) üzenetére


ricshard444
veterán

Egyáltalán nem, max 80 fokos volt a melegebb mag tuning alatt.
Csak egyszűren jobb ezen az oldalon és olcsóbb, persze megvannak a GTX előnyei is

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#21091) Sontir Fel válasza ÁdiBá (#21086) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Milyen hazad van?
Nekem a haf-x esetbene az Asus ref 1125/1575nel 1.133as fesz mellett fc3 75-80 fok es a vrm is 70 fok kornyeken hesszel. A venti kb 55-60% kozott mozog.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#21092) I.T.E.M válasza ricshard444 (#21090) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Értem.. :R

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#21093) ZozzHUN válasza SzlobiG (#21057) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Csak sajnos nem mindenkinél. Nálam HDMI kábellel is szétfagy tuning nélkül :(

(#21094) ÁdiBá válasza Sontir Fel (#21091) üzenetére


ÁdiBá
addikt

HAF 932 - es.
StarCraft2 online néztem meg a VRM illetve a hőmérsékletet.
FarCry3 nyilván lehet jobban felfűtené a két kártyát meglehet.
De a Gpu biztosan nem melegedne 80-85 fok fölé ott se.

ÁdiBá

(#21095) Abu85 válasza HSM (#21070) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel a ZeroCore módhoz kell a standby funkció aktiválódása. Ha nem kötsz rá egy kijelzőt a VGA-ra, akkor az sosem lép standby-ba és sosem tudja lekapcsolni a VGA-t ZeroCore-ba.
Erre van egy alternatív mód a driverben, ami a hibernálás, vagy más néven ULPS. Ez működik a CF rendszereknél, amikor a nem használt GPU le lesz kapcsolva. Ekkor a standby funkció, helyett a driver ad ki hibernálás parancsot, és ekkor a PowerTune bekapcsolja a ZeroCore módot. Ez természetesen működik, ha a Radeon IGP-re kötöd a monitort, akkor a Dual Graphics módba kapcsolt dedikált GPU az ULPS-sel hibernálható ZeroCore módra.
A driver szerencsére úgy van kalibrálva, hogy lássa, hogy neked csak egyetlen Radeon hardvered van. Ha azt lerakja ZeroCore módba, akkor bármelyik alkalmazás, ami el akarja érni a funkcionálisan kikapcsolt Radeont, olyan brutálisan szétfagyasztja az operációs rendszert, hogy az nem fog tetszeni a júzernek. Ennyit érne a manual kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21096) SzlobiG válasza ÁdiBá (#21094) üzenetére


SzlobiG
félisten

SC2? Jó nagy terhelést kaphattak a kártyák alatta.:D

(#21097) HSM válasza Abu85 (#21095) üzenetére


HSM
félisten

Azt írtam, hogyha nem hajt meg monitort... Igaz, ez úgy is érthető, ahogy te értetted, hogy nincs rákötve monitor, és úgy is érthető, hogy van rákötve monitor, de nincs megjelenítve rajta asztal, amikor is standby állapotba küldi a megjelenítőt, ugyanúgy, mintha "aludni" menne a gép. Ugyan nem hangsúlyoztam ki, de egyik esetben se működik a zerocore. :(

Én úgy gondolom, amíg az Intel IGP-t használom, azon van az asztal, addig a Radeont egyik alkalmazás se fogja bántani. Pontosabban én ezt tapasztaltam, hogy addig minden az IGP-n fut, amit azzal indítottam el. Nyilván körültekintéssel kéne a manual kapcsolót használni, de alapvetően nem lenne baj vele szvsz értő kezekben.

Arról nem is beszélve, simán lehetne félautomata a "manuális" kapcsoló, te lelövöd, ő meg felébreszti, ha valamelyik program mégis igénybe szeretné venni a kézi ébresztés előtt, és mondjuk erről kirak egy értesítést a usernek. Normál működés esetén is a driver ébreszti zerocore módból. :) A drivernek simán módjában állna ezt megtenni, úgyis csak rajta keresztül érhető el a hardver....

Érted, ha Radeon IGP-vel le tudja hibernálni dual graphics-nál, akkor ugyan miért nem tudja az Intel IGP-vel, amikor ugyanúgy nem használódik a diszkrét VGA.... Szvsz simán megoldható lenne, ha normálisan lenne implementálva a technika. :(

(#21098) haddent válasza HSM (#21097) üzenetére


haddent
addikt

Esetleg üzletpolitika? Nem érdeke az AMD -nek, hogy a legnagyobb konkurense APU -it (mostmár talán Haswellnél beszélhetünk rendesen APU -ról) tudd kényelmesen használni? Illetve tudod, de nem segít hozzá még jobban.. Nekem logikusnak tűnik, én sem szenvednék egy percet sem ilyesmivel, és egy forintot nem áldoznék rá, már csak azért sem. (Főleg, hogy van házon belüli APU, amivel tök jól működik ugy elvileg)

(#21099) HSM válasza haddent (#21098) üzenetére


HSM
félisten

Én is üzletpolitikai érdekeket látok a dolog mögött, hogy egyszerűen tojtak a más IGP-vel rendelkezőkre.

Ezzel csak az a marhanagy baj, hogy én (ahogy a többi topiktárs is) azért nem egy olcsó VGA-t vettünk, aminek a specifikációinak része a zerocore technika, amit én személyszerint elvárnék, hogy működjön, amikor lenne rá lehetőség.
Idézem az ADM oldaláról a 7950 specifikációt:
"AMD ZeroCore Power technology
-Ultra-low idle power when the system’s display is off
-Efficient low power mode for desktop work
-Secondary GPUs in an AMD CrossFire™ technology configuration power down when unneeded

"

Szerintem itt simán illene a dolognak működnie Intel IGP-vel is, nemcsak AMD CF-ben, mivel itt ugyanúgy OFF-on van a radeonra kötött monitor, tehát semmi nem indokolja, hogy tettre készen várakozzon, amikor mindent az IGP csinál helyette. Nyilván, nem halok bele +12W fogyasztásba, de bosszantó, mert tök felesleges, és olyan szempontból is jól jönne, hogy lekapcsolhatná a ventit a gép bekapcsolt idejének 70%-ában legalább, ami mind az élettartamának, mind a portalanítás szükségességének gyakoriságára jótékonyan hatna. ;)

(#21100) ÁdiBá válasza SzlobiG (#21096) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Azért kell hozzá kártya 2560 játszani.

ÁdiBá

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.