Hirdetés
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Gurulunk, WAZE?!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- GoodSpeed: A RAM-válság és annak lehetséges hatásai
- eBay-es kütyük kis pénzért
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
LOGOUT
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
arn
félisten
válasz
frescho
#114667
üzenetére
A kihozatallal es fejlettebb gyartastechnologiaval folyamatosan emeltek az orajelet… 25, 33, 50, 66, 100. Mindig el kellett erni a kovetkezot. A 33tol 50re akartak ugrani, a belso orajel meg is volt, de a periferiak nem birtak - innen jott, hogy akkor felezzek a kulso orajelet. Igy lett a dx50bol dx2-50, a 66mhz mar csak egy evolucios lepcso volt.
A dx4 neve is onnan jott, hogy 2.5x33 akartak elso lepcsoben dx3 neven (podnal fenn is maradt ez az orajel), de a pentiumra koncentraltak 92-93ban, ami igy is csuszasban volt, igy lenyegeben a 486 vonal fejlesztese kicsit mellekvagany lett, mert mar nem ez volt a top processzor.
Mire megint prioritast kapott, lenyegeben annyira jol skalazodott, hogy azonnal 100ra tudtak ugrani, igy a dx3 sose jelent meg, csak a dx4et tartottak meg 3x szorzoval, es inkabb lefele skalaztak a 75/25el.
Megjegyeznem, hogy a pentium 5von eleg izzadsagszagu lett, ott is gondok voltak a 66mhzes kihozatallal es stabilitassal, a dx4 sokkal hatekonyabb processzor volt hasonlo teljesitmenyt nezve. Ezert visszavettek 60mhzre, es a batman lapbol frissitest adtak ki vrm modullal. A kesobbiekben a pentiumon is a 486nal bevalt skalazasi modszereket kovettek.
De azt is siman el tudom kepzelni, hogy a dx4 megjeleneset addig toltak ki, amig elkeszultek a pentium skalazaval, hogy ne kannibalizaljak a pentium eladasait. Az fpu akkoriban nagyon retegigeny volt.
-
Új hozzászólás Aktív témák
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 512GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Lenovo Legion Go S 32GB/1TB kézikonzol garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3438, 100% Akkumulátor
- Apple MacBook Air 13 M1 8GB 256GB magyar bill 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
DarthSun
