- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- eBay-es kütyük kis pénzért
- bambano: Bambanő háza tája
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- btz: Internet fejlesztés országosan!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
Cathulhu #2284 üzenetére
Egyesek szerint semmi más nem ia tudná az RTG-t felrántani, mint a márkahűség, a brand.
Vagyis hiába tett volna le az asztalra az RTG egy versenyképes gput. Az nem tudta volna megtörni a kialakult márkahűséget, brandkapcsolatokat: amd+AMD, intel+nvidia.
Illetve hát ehhez az kellett mindig, hogy azonos áron lényegesen jobb teljesítményt, vagy azonos teljesítményét féláron kínálja az AMD.Kár, hogy nem látunk pre-zen grafokonokat.
Ezen vélemények szerint a CPU a húzó.termék, ahhoz kapcsolódik a gpu.
Természetesen a versenyképes termék elengedhetetlen, de azt nem kell féláron adni a sikerhez.Konyhanyelvre lefordítva ez azt jelenti, hogy az AMD gpuinak piaci részesedése az AMD cpuinak piaci részesedésén belül mozog. Minél nagyobb a CPU részesedés, annál nagyobb a mozgástere a gpuknak.
Ez látszik a sztem a 2017H2-2018H1 változáson.A magas CPU részesedés egy kinyíló ajtó, amin egy versenyképes termékkel át lehet lépni. De az AMD esetében a szuperversenyképes gpu nem működne.
Ez persze azt fogja eredményezni, hogy az AMD nem fogja a gpuit budget áron kínálni. Hanem pont oda fogja, ahová az nvidia is, vagy legalábbis nem ez az elsődleges szempont, mert ár a sárga grafikonon belüli elmozdulást az AMD irányába legálabbis csak kis mértékben befolyásolja. Ez nekünk vásárlóknak drágább termékeket jelent.
És ezt látjuk.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Vezetékes FEJhallgatók
- Dune Awakening - Máris túl az 1 millión
- Konzol Screenshot
- Mesterséges intelligencia topik
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Továbbfejlődött a Keychron egéralternatívája a Logitech MX Masterre
- Vicces képek
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- További aktív témák...
- QNAP TS-870U-RP 8 lemezes Rack NAS
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 13 2022 M2 8GB 256GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Dell Latitude 5495 - Ryzen 5 I 16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Radeon I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G3 - i7-6GEN I 16GB I 256GB SSD I RadeonI 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 13400F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB Pure Base 500DX fehér 650W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest