Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) kmarci25 válasza pkaresz (#6798) üzenetére


kmarci25
veterán

Ja, tegnap este indítottam (volna) az HBO Max-ot, és nem indult helyette kaptam egy üzenetet a képernyőn, hogy frissítsek. Akkor nem tettem, kodi add-onnal használtam inkább, ami jó döntés volt, mert sokkal szebb a képe, mint az app-ban.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6802) pkaresz válasza kmarci25 (#6801) üzenetére


pkaresz
senior tag

Nem tudom mi történt HBO MAX éknál, de muszály volt cserélnem, semmi nem történt, csak hibaüzenet, most jó.

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#6803) tomigonzo válasza marazaniko (#6799) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ennel bonyolultabban nem nagyon lehet :DD talan meg a mobilos megodasok :D

(#6804) Csabi1984 válasza kmarci25 (#6801) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia! Tényleg szebb az Hbomax képe az apphoz képest? Van valami hátrány a kodi addon és android app között?
Tartalom hogy jelenik meg?

(#6805) kmarci25 válasza Csabi1984 (#6804) üzenetére


kmarci25
veterán

Tényleg szebb, igen. A kodi addon az kodi stílusban jelenik meg, nincs fancy UI, mint az app-ban, de a tartalom ugyanaz, csak a felszín más. És van benne frekvenciaváltás is.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6806) spiky03 válasza kmarci25 (#6805) üzenetére


spiky03
veterán

Én pc alatt próbáltam az HBO Maxot Kodiban de nekem nem volt szebb a képe, mint böngészőben. Meg ott csak 960 vagy mennyi volt a felbontás, míg a böngészőben fullHD. Vagyis szebb volt a képe :D
Sajnos win10re nincs gyári app...

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#6807) gyűrű válasza spiky03 (#6806) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ez azért lehet mert a kodi plugin beállítható hogy fix 4k ban menjen, ha 4k a forrás Míg az androidos app változtathatja lejátszás közben a minőséget. Pct kár idekeverni mert ott se 4k se dv semmi sincs. De még afr se szerintem..

[ Szerkesztve ]

(#6808) kmarci25 válasza gyűrű (#6807) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem a felbontás volt magasabb. Egyszerűen a színek szebben mutattak valami miatt.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6809) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok hbomaxon leszeretnék játszani egy sorozatot és azt írja ki adaptive kiegészítő szükséges (Kodi). Mit kell felraknom?

(#6810) kmarci25 válasza Csabi1984 (#6809) üzenetére


kmarci25
veterán

Itt van az inputstream adaptive addon.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6811) Csabi1984 válasza kmarci25 (#6810) üzenetére


Csabi1984
addikt

Az a baj, hogy próbáltam felrakni der azt írja ki sikertelen :(

[ Szerkesztve ]

(#6812) spiky03 válasza gyűrű (#6807) üzenetére


spiky03
veterán

Engem pl a 4K meg Dv nem érdekel, fullHD projektoron nézem a filmeket/sorozatokat.
Azért kicsit fura, hogy a PCs kodi nem tudja a fullHDt.:U
Az AFRt meg már teljesen megszoktam mert Sticken sem volt régebben.:DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#6813) ttamas


ttamas
tag

HboMax csak 32bit megy FTV-n.
Mai nap ezt a verziot -53.20 - telepitettem, a legfrissebb, ami működik.
HBOMAX

(#6814) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Működő SkyShowtime appot tudtok Fire TV 4k-ra? Nem a KODI-s add-on érdekelne, hanem rendes APK. Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#6815) lm83 válasza Spec (#6814) üzenetére


lm83
őstag

Amit a legelején linkeltek itt is, vagy a topicjában nekem az van fent, nincs vele gond.
1.8.73-as verzió.

(#6816) azbest válasza Spec (#6814) üzenetére


azbest
félisten

Az androidtv változat való rá, de fullhd felbontásban működik jól. 4k felbontásnál voltaz , hogy rosszul méretezte a videót lejátszás közben (nem tudom azóta ez változott -e). A videó amúgy is fullhd a szolgáltatásban. A nodpi viáltozat, ami egy fájlból áll.

[ Szerkesztve ]

(#6817) Spec válasza azbest (#6816) üzenetére


Spec
őstag

azbest&lm83
Köszi! Feltettem az áprilisi 1.9.48 verziót. Úgy tűnik ez jó. Az apkmirror oldal elég hülyén mutatja, hogy mi a legutolsó verzió, megtévesztő. Emiatt a májusi nem Android TV verziót tettem fel, azért nem volt jó elsőre.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#6818) csibe1 válasza ttamas (#6813) üzenetére


csibe1
addikt

Ha működik akkor ezzel mi a probléma?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#6819) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok! Beállítottam, hogy ne folyamatosan HDR legyen a képmegjelenítés, hanem az adaptív tartalom alapján, illetve ha olyan a tartalom, akkor 4K-ban jelenítse meg. Ezután próbáltam a netflixen lejátszani a 4k-s tartalmat, de a tv szerint full HD-ban jeleníti meg, ami látszik is a képen. Ha átváltom, hogy 4K50Hz legyen a felbontás, akkor jó. De ugye akkor a 24 frames filmek már nem cadencia helyesen jelennek meg. Van erre valami praktika, hogy ne kelljen folyamatosan állítgatni a felbontást?

(#6820) azbest válasza nOvOp (#6819) üzenetére


azbest
félisten

a netflix app lehet ilyen bután viselkedik, 4k felbontáshoz követelményként 50/60Hz frissítést írnak
https://help.netflix.com/en/node/13444

(#6821) nOvOp válasza azbest (#6820) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi! De a TV elvileg tudja (Hisense 55U7HQ) a 120Hz-et, még HDMI-n is. És ha fixre állítom a felbontást, akkor úgy is megy. De ha a felskálázást választom, akkor nem.

(#6822) azbest válasza nOvOp (#6821) üzenetére


azbest
félisten

Azt hittem 24 fps-re változtattad hogy kadenciahelyes legyen: erre értettem, hogy akkor a netlfix lehet lelimitálja fullhd-ra. A hdr-nek nincs köze a felbontáshoz ilyen szempontból szerintem.

(#6824) gyűrű válasza nOvOp (#6819) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

A netflix automatikusan vált. GUI 4K 59,94 auto HDR legyen, frekvenciaváltást is engedélyezni kell. Innetől jó lesz, nf vált ahova kell..

(#6825) nOvOp válasza gyűrű (#6824) üzenetére


nOvOp
senior tag

Megnéztem a LG tévén, ott jól csinálja, aztán visszatettem a Hisensere és elvileg ott is jó. Bár a tv infója azt mondja, hogy a felbontás csak 1080, de Dolby Vision a képmód, És ugyanígy HDR esetén is. Gondolom ha nem lenne 4K a felbontás, akkor a képmód is csak SD lenne és nem DV, HDR. Ami még furcsa, hogy ugyanaz a hálózat és a Disney+ a sticken csak HD-ban jelenik meg, már a tartalom leírásnál is csak azt tünteti fel, míg a tévén lévő app már 4K-ban.
@azbest és @gyűrű: azért köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6826) gyűrű válasza nOvOp (#6825) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

A netflix tud HD ben is dvt és Hdr10 et is. Szóval az lehet hogy csak 1080p dv. Valami nálad nem kerek..

[ Szerkesztve ]

(#6827) KBL001 válasza nOvOp (#6825) üzenetére


KBL001
tag

Nem kell a 4k a hdr-hez és a dv-hez. Mennek azok 1080p-n is.

A disney + viszont érdekes.
Most akarnék szerezni ilyen sticket,de ez a disney nem hangzik jól.

(#6828) nOvOp válasza KBL001 (#6827) üzenetére


nOvOp
senior tag

Talán más megmondja, nála milyen a D+. Nekem mindkét 4K-s tévén csak HD volt már a leírásban is, amúgy meg mindkettőn 4K-ban megy a TV saját appjával.

Az is lehet, hogy a tévémmel nem stimmel vmi és akkor tényleg valós az 1080p információs kijelzése. Csak az az érdekes, hogyha a sticken fixen beállítom neki a 4K felbontást, akkor a TV információs kijelzőjén már valóban a 4K-t mutatja.
Azt hiszem, elengedem ezt.

(#6829) gyűrű válasza KBL001 (#6827) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Nincs gond egyikkel sem, jól kell beállítani a sticket.

(#6830) zseko válasza marazaniko (#6799) üzenetére


zseko
veterán

Az X-Plore-t nagyon bírom, az androidon kb. olyan, mint pc-n a Total Commander :)

Egyébként van még egyszerűbb mód is (bár kinek mi), pc-n szimplán megosztott mappa, az X-Plore-ban meg betallózni. Bár a 'kedves' windows-nak köszönhetően néha ez a nehezebb út... :DDD

HR24.hu

(#6831) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok Firestickhez csatlakoztatható Usbhub Ethernet eszközökkel kapcsolatban az lenne a kérdésem van értelme USB 3.0 változatra kiadni többet ha Firestick 2.0-ás?

(#6832) FingR86 válasza Csabi1984 (#6831) üzenetére


FingR86
őstag

ami 3.0-ás az már valószínűleg gigabites
és hiába csak 2.0 van a stick-en, akkor is fog tudni a gigabitből olyan 300-400mbit-et.
szóval érdemes.

(#6833) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Megérkezett az Alexa Voice Remote Pro, nagyon pöpec az alap távhoz képest, viszont egyvalamire nem jöttem rá: valahogyan rá tudom állítani az 1-es vagy 2-es gombra a Kodi-t? A beállításnál az app listában nem hozza ki a 4K Max.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6834) Csabi1984 válasza FingR86 (#6832) üzenetére


Csabi1984
addikt

Értem :) Igen az usb3-as Gigabites (ajánlott Ventiont néztem).

(#6835) Crvsh3R válasza Crvsh3R (#6833) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Illetve rögtön egy anomália: mióta lecseréltem erre a távra az alap távot, azóta bekapcsoláskor rögtön a Youtube jön be. Ezt mi okozhatja? Én saját magam nem állítottam semmi ilyesmit se be.

Update:
Érdekes, kerestem rendszerfrissítést a 4K Max-hoz, feltelepült, reboot és jó a bekapcsoló gomb. Jobban mondva ha volt elindítva reboot után a Youtube, hiába lépek ki belőle a bekapcs gombra azzal indul a 4K Max. Nem értem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6836) Crvsh3R válasza Crvsh3R (#6835) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Elnézést, de lejárt a szerkesztési idő.

Valaki legyen szíves megnézni, hogy másnál is így van-e:
A legutóbbi rendszerfrissítés óta, ha el volt indítva Fire TV 4K Max indítása után akármikor a Youtube, majd kilépek belőle, majd kikapcsolom a főmenün állva a Fire TV 4K Max-ot, akkor úgy indul, hogy már be van lépve a Youtube alkalmazásba a lejátszó. Próbáltam telefonos hivatalos távval, a sima alap távval és a Pro távval is, a helyzet ugyanez. Bekapcsoló gombbal és a Home gombbal is kipróbáltam minden távon, de mindig ugyanaz az eredmény.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6837) gyűrű válasza Crvsh3R (#6836) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Töröld a YouTubeot, tedd fel a smarttubet, és nézd meg azzal is így csinál-e.

(#6838) Crvsh3R válasza gyűrű (#6837) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Köszi, de YouTube Premium előfizetésem van, szóval ezt kihagynám. Próbáltam wipe cache-t az appra, komplett data törlést, de még el is távolítottam a komplett appot, majd vissza.
Sajnos a jelenség ugyanaz.
Az érdekelne, hogy másnál is előfordul-e az update óta a dolog, illetve van esetleg beállítás arra, hogy bekapcsoláskor automatikusan induljon valami, hátha ilyen állítódott be a háttérben valami által?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6839) gyűrű válasza Crvsh3R (#6838) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Az tökmindegy milyen előfizetésed van. lényeg hogy ne legyen fenn az app.

(#6840) Crvsh3R válasza gyűrű (#6839) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Azt én értem, de nem véletlenül fizetem azt a csomagot. Pont azért, hogy ne kelljen Smarttube appal trükköznöm. Ébresztésre valami indítja az appot, de nem tudom, hogy mi és miért. Ezt próbálom kideríteni. Frissítésig nem volt jelen a probléma.
Egyébként ha Force stop-al leállítom az appoknál, akkor nem indul el. Nem értem, de ez eddig nem így volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6841) #48613632 válasza Crvsh3R (#6836) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nálam is ezt csinálja. Mondjuk fel sem tűnt, asszony mindig azon lóg, így azt hittem, úgy kapcsolta ki, azért.
Amúgy az nem lehet, hogy ez régebb óta ilyen már? Nekem rémlik, hogy korábban is így kapcsolt be.
Mondjuk a 4kmax tegnap jött, előtte sima 4k volt, 1st gen. Arról beszélek, hogy rémlik, hogy azon is ezt csinálta.
Szintén Premium user.

(#6842) gyűrű válasza Crvsh3R (#6840) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Értem, akkor a prémium csomag már biztos kadenciahelyes, és rendesen vált is frekvenciát a YouTubeon. Ezért kell az a 4k maxra.

[ Szerkesztve ]

(#6843) Crvsh3R válasza #48613632 (#6841) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Korábban már futtattam a Youtube-ot, de nem rémlik, hogy power off/on után ismét futott volna. Általában (szinte mindig) a Kodi fut rajta a Plex miatt.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6844) koncsik válasza Crvsh3R (#6838) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

6450027.1, Fire OS 7.6.3.3 - nálam nincs ilyen jelenség (4k Max, YT Premium) (Ha YT futattása közben kapcsolom ki, akkor bekapcsoláskor a YT-t folytatja, de egyébként nem)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6845) #48613632 válasza Crvsh3R (#6843) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem az tűnt fel, hogy akárhányszor bekapcsolom a TV-t, mindig a Youtube jött be. De én azt hittem, az asszony úgy kapcsolta ki, hogy futás közben simán nyomott egy powert, és ezért van ez.
De mondom, ez már egy ideje így van.

Amúgy kipróbáltam, nekem is van fenn Kodi, de akkor is a Youtube jön be, ha a Kodival zárok.

koncsik
A Power ON/OFF Nálad is a TV-t kapcsolja?

Neten próbáltam keresgélni, de sok értelmeset nem dobott. Vagy csak béna vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#6846) koncsik válasza #48613632 (#6845) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

igen, azt is.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6847) Crvsh3R válasza #48613632 (#6845) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Igen, de csak akkor ha korábban futott reboot után a YT app. Ha nem futtatod a YT appot reboot után, akkor egészen addig nem jelentkezik a probléma, amíg el nem indítod. A plusz poén, hogy nem is azzal a menüponttal indul az app, ahogy bezártad, hanem mintha akkor frissen indítottad volna. Eléggé bosszantó...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6848) #48613632 válasza Crvsh3R (#6847) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ahh látom, ez valóban így van. Hát, sok okosat nem tudok hozzáfűzni. Passzolom az okát, de nálam is csinálja.

(#6849) csibe1 válasza Crvsh3R (#6847) üzenetére


csibe1
addikt

Írj az Amazon ügyfélszolgálatának...

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#6850) Crvsh3R válasza csibe1 (#6849) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Chateltem velük, szerintük a YouTube app átmeneti hibája és többet nem fordul elő (szó szerint ezt írta a supportos...) Valahogy nehezemre esik ezt elhinni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.