Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) tomigonzo válasza gyűrű (#6240) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

gyors billhez hozza lehet rendelni 3rd party appot is? pl smarttube, (ami nem store-os telepitesu)

(#6952) gyűrű válasza tomigonzo (#6951) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Majd megnézem...
Ha másként nem akkor ezzel biztosan.. :)

(#6953) Crvsh3R válasza gyűrű (#6952) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Én mintha az általad linkelt appot próbáltam volna Kodi esetében, de az első indulás kivételével nem indította nálam az appot (Kodi), csak fekete képernyővel kiakadt.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#6954) tomigonzo válasza gyűrű (#6952) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

koszi a tippet,
korulnezek majd en is csak gyorsan megkerdeztem hatha van konkretum mar hozza ;)

(#6955) skippper


skippper
senior tag

Másnál is előfordul, hogy a Fire Cube az erősítő hangerejét furán állítja? Megnyomom a gombot kétszer, ad rá fél fél decibelt, aztán megnyomom harmadszor és mintha "beragadna", rátol 15 dB-t, üvölt az egész, aztán halkítanék, megint csökkent egy felet, aztán mégegyszer megnyomom, letekeri nullára. Gondolom az IR blasterrel próbálkozik a kocka, inkább kevesebb mint több sikerrel. Rá lehet venni valahogy, hogy inkább a HDMI-CEC-en keresztül próbálkozzon?

(#6956) gyűrű válasza tomigonzo (#6954) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Azzal az app openerrel szépen működik a gomb a smarttubevel is.

(#6957) Onderon válasza Strauss (#6946) üzenetére


Onderon
senior tag

Ugyanez a helyzet nálam, amerikai az amazon accom.

Menj el az amazon.com-ra (nem, .de, nem .co.uk stb), ott belépés utána az Account & Lists menüben Content & Devices, majd felső menüsor-> Preferences és itt Country/Region settings menjen Hungary-ra.

[kép]

Ha ez sem segít, akkor szintén az amazon.com-on keresztül beszélni kell a supporttal, én chatelni szoktam, és mondd hogy Magyarországon tartózkodsz és szeretnél Magyarországon előfizetni a PrimeVideo-ra. Valószínüleg át kell állítsák a marketplace-d magyarra és az lesz a gond.

(#6958) Onderon válasza Ra3 (#6939) üzenetére


Onderon
senior tag

A mikrolag néha nálam is előjön, de nagyon ritka. Ha nálad 20 percenként van, akkor ott szerintem valami más is lehet a gond. Már ha te is a mikrolagról beszélsz, mert azt említed elmegy a hang pár tizedmásodperce, de ha visszajön és minden jó akkor nem ugyanaz. A mikrolag, hogy egy idő után elcsúszik a hang a képtől. Olyan nálam sosem fordul elő, hogy elmegy a hang akár tizedmásodpercre is. Mikrolag az van, nagyon ritkán. Nem is tudnám most megmondani mikor volt utoljára és elég sokat használjuk a stick-et, mindenféle streaming appokban.

(#6959) Onderon válasza kokokka (#6903) üzenetére


Onderon
senior tag

Megoldható persze, de öreg vagyok én már a mókoláshoz :) Én már arra vágyom, hogy bekapcsolom, letöltöm, megy, nem akarok keresgélni, kutatni, próbálkozni, installálgatni.

Skyshowtime-ból ne az 1.8.73-at rakd fel, van belőle újabb. Nekem 1.9.48 van fent, azon már nincsen zoom. Most látom van már 1.9.66 is az APK tükrön :DDD Meg ugye az (Android TV) verziót kell mindig tölteni, abból is a nodpi-t tán. Amúgy a zoom is eltűnik, ha átállítod 720p-re a stick felbontását. Nekem az volt az átmeneti megoldás, ameddig nem találtam meg az újabb verziót.

Na én ezekről a mókolásokról beszélek, Android TV, dpi vagy nodpi, bezoomol ha nem 720p meg minden ilyen hülyeség. AppleTV az bekapcsolod és megy. Egy nagy baja van, azon sincsen USB a sticknek hogy külső drive-ról játsz le bármit.

Bocsánat a 3 hozzászólásért, írhattam volna egybe is a három választ, de mostmár mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#6960) gyűrű válasza Onderon (#6959) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ugyanúgy van zoom azon is, meg a 1.9.66-on is, 4K tv-n. Kb. használhatatlanok. Stick felbontását nem állítgatom ez miatt, a kodi addon amúgy is sokkal jobb..

(#6961) Strauss válasza Onderon (#6957) üzenetére


Strauss
senior tag

Ezt beállítottam már , de így sem működött. Mindegy is már , csináltam másik accot... :R

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#6962) tomigonzo válasza gyűrű (#6956) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

erdekes, nalam az app sem mukodott :DDD
beallitottam mit szeretnek nyitni aztan csak onmagat nyitotta :S
gondolom a hiba bennem van teremeszetesen :D
azert koszi, majd futok vele meg egy kort

(#6963) gyűrű válasza tomigonzo (#6962) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Az app openerben rányomsz a smartube re, aztán kilépés. Ha más van beállítva, akkor az app opener clear data az appok közt alapra állítja.
Tehát ha megvan a beállítás akkor utána a 2 és gombra betallozni az appokból az app openert.

(#6964) Mano66


Mano66
senior tag

Az [Omega 21 Alpha 2] -ba lépett.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#6965) gyűrű válasza Mano66 (#6964) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Mielőtt valaki felteszi, mentse el a kodit mert erre nem lehet visszatenni a márciusit.
Teszteltem tegnap de néhány fájlt nem játszott le, az inputstream addon meg a disneyvel pár másodperc után összeomlott.
Ment vissza a régi.

[ Szerkesztve ]

(#6966) Csabi1984 válasza Mano66 (#6964) üzenetére


Csabi1984
addikt

:R

(#6967) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Nektek bluetooth fülessel jó a hang? Nekem ilyen zörejek vannak és nem tiszta a hang. Kettő fülessel is próbáltam és mindkettővel csinálja. Viszont néha meg jó de sokkal kevesebbszer jó mint nem jó! Apple-TV- vel tökéletes mindkét füles.

(#6968) Mano66 válasza gyűrű (#6965) üzenetére


Mano66
senior tag

Nálam ami filmek, sorozatok, képek vannak a NAS-on mindent lejátszott amibe belenéztem. Addont csak az Emby-t használom. Most az időjárás is jó.
Te sokkal jobban le teszteled. :D Én csak használom.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#6969) spiky03 válasza Imi1981 (#6967) üzenetére


spiky03
veterán

Én amikor használtam, amig nem volt jó az erősítőm, akkor nem tapasztal ilyen jelenségeket.
Én egy OneOdio A70-es fülessel használtam.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#6970) Imi1981 válasza spiky03 (#6969) üzenetére


Imi1981
veterán

Én egy xiaomi fülessel (típus most nem jut eszembe de 8000 Ft volt) meg egy olcsó lenovo fülessel próbáltam de mindkettővel csinálja ezt a zörejt (nem is zörej hanem inkább ahhoz tudnám hasonlítani mikor régen a kazettában gyűrött volt a szalag és hülye hangja volt ott lejátszáskor). Apple tv - n és nvidia shield tv - n is jó mindkét füles. Mindegy akkor ez ilyen. Amúgy más problémám nincs vele.

(#6971) tamás86


tamás86
tag

Sziasztok nektek az uj kodi buildekkel az hbo max dolby vision tartalmak nem kockásodnak elszineződnek?Virágbolti filmekkel nincs gond csak hbo max disney+ dovi tartalmakkal.19.4 mavens builden mennek normalisan.

(#6972) mikrofon


mikrofon
addikt

Mi az aktuális helyzet a fire cube gen3-mal?
Megoldódott már a dts-hd hangok lejátszása?
Működik az AFR rendesen a streaming alkalmazásokban és a Kodi-ban?

(#6973) Onderon válasza gyűrű (#6960) üzenetére


Onderon
senior tag

Érdekes, nálam mintha megoldódott volna, az új verzió óta nem futottam bele, 720p meg mindig megoldotta egy restarttal egybekötve. Nekem is 4k tv-m van. Sorry akkor, nem tudom mi lehet. :F

(#6974) gyűrű válasza Onderon (#6973) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ha átállitom HD re akkor nekem is jó addig. De akkor a többi is csak olyan lesz Állítgatni meg nem fogom ez miatt...

(#6975) tamás86


tamás86
tag

Sziasztok probálgatom a buildeket több fajtát is de nexus és omega buildekkel is az a probléma hogy a kodi disney+ és Hbo max dolby vision lejátszással baj van.Pixelesedik széthullik ugymond tudtok erről valamit?Ugyan az a 4k max sticken a mavens féle 19.4 en müködnek hibátlanul.De az uj buildokben az mkv mp4 dolby vision filmekekkel nincs a széthullás minden oké.Csak a kiegészitőkben van gond.i

(#6976) gyűrű válasza tamás86 (#6975) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Az ajánlott 03.15-i queitvoid omegát próbáld a mavenek helyett..

[ Szerkesztve ]

(#6977) tamás86 válasza gyűrű (#6976) üzenetére


tamás86
tag

Szia kiprobáltam ugyan az a jelenség.

(#6978) tamás86 válasza tamás86 (#6977) üzenetére


tamás86
tag

Még annyi hogy ha hdr re állitom pld az hbo maxot akkor jó a kép.És a Disney+ on jó a dolby vision is.Ezzel a verzioval amit ajànlottál.

[ Szerkesztve ]

(#6979) headhunter


headhunter
addikt

SmartTubeNext az utóbbi napokban egyes youtube videóknál megáll. (4K Max)

Hiba: kb.: Nem megfelelő idő, nem elérhető a videó

SmartTubeNext bug vagy valami más lehet a hibaforrás?

(#6980) tomigonzo válasza headhunter (#6979) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

en a smartTube-t hasznalom, mar elofordult nehanyszor az elmult hetekben, azota volt mar update is, nem 100% hogy app hiba, szerintem (nem tudom mi a ket app kozott az elteres)

[ Szerkesztve ]

(#6981) Luissimo válasza tomigonzo (#6980) üzenetére


Luissimo
veterán

Probáltátok már a NewPipe appot?

Github-on van oldala, állandóan frissül. :K

[ Szerkesztve ]

(#6982) Ra3 válasza Luissimo (#6981) üzenetére


Ra3
őstag

Én tableten próbáltam mikor végleg lehalt a vanced, hát voltak vele azért bajok, ugye ez csak egy yt lejátszó, microG/google bejelentkezés nem megy, fagyogatásokkal kilépegetésekkel lejátszás közben gyakran lehet találkozni, a képarány váltással is voltak bajaim.
Tévén sokkal jobb a smarttube, tabletre/telóra meg a revanced.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#6983) Luissimo válasza Ra3 (#6982) üzenetére


Luissimo
veterán

Nemtudom, nekem egy Bp.-Nagykanizsa-Zeg utat simán letol a kedvenc válogatásaimmal, kocsiban.
Nem egy fajsuly a Vanceddal, de reklámmentes és ez a lényeg.

Ez a revanced hol található?
Ezzel is belehet lépni a youtube fiokba ?

(#6984) kzkz válasza Luissimo (#6983) üzenetére


kzkz
őstag

Githubon van a revanced is. Illtve ha a newpipe telepítve van mellette akkor le is tudja tölteni a videót .

Fiókba be lehet jelentkezni ,igen.

(#6985) files32


files32
tag

Üdv!
Mostanában bekapcs után, akár kétszer is újra kell indítani a sticket ,hogy a lan adapter feléledjen (4k max)
van valami ötletetek?

(#6986) gyűrű válasza files32 (#6985) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Hogy érted hogy bekapcsolás után ? Ha alvó állapotba megy a stick attól még a lan adapter aktív marad nem?

(#6987) files32 válasza gyűrű (#6986) üzenetére


files32
tag

Bekapcsolom a tévét, átváltok a stickre, eddig rendesen a home képernyő fogadott, mivel hálózaton volt.
Most átváltok és nincs hálózat, a home felület sem elérhető ezt írja is. Olyan mintha az adapter is aludna csak a stick bekapcsolásakor nem ébredne.

[ Szerkesztve ]

(#6988) gyűrű válasza files32 (#6987) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Én nem tapasztaltam ilyet, semelyik adapterrel.

(#6989) tsilver


tsilver
aktív tag

utóbbi időbe a Netflix tekerésnél csak szürke téglalapokat látok nem a fimkockákat. Tapasztaltok ilyet? Kábelen van összekötve

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#6990) Mano66 válasza tsilver (#6989) üzenetére


Mano66
senior tag

Ma pont áttekergettem a megnézett filmek stáblistáit , hogy ne maradjanak a nézett filmek között. Az összesnél látszottak a filmkockák.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#6991) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Tegnap este óta a Stick azt csinálja bekapcsolaskor, hogy a fénylő firetv felirat megvan, mozog mögötte a fény, de nem lép tovább. Mintha megakadt volna bootolaskor.
Mar aramtalanitottam. Kábelt cseréltem. Tápot cseréltem. Széthúzva hagytam fel órát. A jelenség ugyanaz. Taviranyitora sem reagál. 2 órája megy a firetv felirat az elején, de nem lép tovább.
Van ötletetek vagy kuka? :R

[ Szerkesztve ]

(#6992) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Erre a Kodi-s problémára van valakinek megoldási javaslata, tippje?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6993) CirrMee


CirrMee
addikt

Kérdés: most, hogy ott a plusz tároló (USB hub+pendrive+LAN), miért van az, hogy a Kodi csak a 151MB -ps appot pakolja át áthelyezésnél? Meg lehet oldani, hogy az általa generált (lassan 2.5GB) adatkupac is átkerüljön a futtatott program tárolójára...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#6994) Xirill


Xirill
csendes tag

Sziasztok!

firestick 4k max vagy mi box 2nd gen?
-Melyiknek stabilabb, gyorsabb a rendszere?
-Más pro/contra esetleg akinek volt vagy van mindkét eszköz.
Amire kellene: kodi, netflix, direct one.

(#6995) mikrofon válasza Xirill (#6994) üzenetére


mikrofon
addikt

Szia

Csak is firestick 4k max .

(#6996) gyűrű válasza zolikaDB (#6992) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Már ott válaszoltam. Próbáltad ?

(#6997) gyűrű válasza CirrMee (#6993) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

(#6998) zolikaDB válasza gyűrű (#6996) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem nagyon értem, miről is van szó? :DDD [link] ?
Megtennéd, hogy lefotozod a médiatár és filekezelo menüben hogy kellene kinézni a Kodinak?
Nagyon jó program lenne az, de néha (mindig) elveszek a beállítások tengerében meg a mókolásban...

(#6999) zolikaDB válasza gyűrű (#6997) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tehát eleve nem ilyen a felület, amit látok, amikor elindul a program, nincsenek képek, bal szélen van egy Videók, meg Beállítások asszem:
(Windows store-ból leszedett kép)

*most leszedtem PC-re a legújabb Kodit, másképp viselkedik, mint az Amazonos.
Hogy lehetne letakarítani a Firestick-ről, úgy, hogy clean install-t csinálhassak???

[ Szerkesztve ]

(#7000) gyűrű válasza zolikaDB (#6999) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ezekre inkább valamelyik kodi topikban kapsz választ.
Az alapoktól kéne elindulnod, a kodi működését megérteni picit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.