Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Imi1981 válasza Imi1981 (#6200) üzenetére


Imi1981
veterán

Wifi csatlakozás után frissítette magát majd most megint frissíti magát! Ez normális? kétszer frissíti magát egymás után?

(#6202) blakey válasza Imi1981 (#6201) üzenetére


blakey
titán

Vagy 5x is, ha úgy adódik, igen , normális.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6203) Imi1981 válasza blakey (#6202) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor jó. Most a fire tv logón áll a kép már vagy 2 -3 perce. Remélem nem befagyott.

Hát még azóta is fire tv logó van csak ! Már lassan 5 perce! Kezdjek aggódni?

[ Szerkesztve ]

(#6204) Fifi válasza FingR86 (#6195) üzenetére


Fifi
őstag

Az olcsóbb a német verzió, azt ingyen szállítják ki, de csak Németországba és Ausztriába. Ezt a mailboxde igénybevételevel lehet hozzánk kiszállítatni cirka 14€-ért.

A drágább a nemzetközi változat, ezt hozzánk is kiszállítja az amazon.

A két változatnál a távirányító gombjaiban van különbség csak.

(#6205) Imi1981


Imi1981
veterán

Hát jól rámijesztett a 4k Max ! 10 perc után is csak fire tv logónál állt ezért kihúztam az adaptert majd vissza és utána elindult (első fagyás elég gyorsan jött) . Most már rendben működik de azért rámijesztett azzal a fagyással. Most nemrég felraktam az Omega kodit de az nem kompatibilis a plexkodiconnect-el így töröltem és felrakom a play áruház nexus -t hátha az jó . Amúgy elég fürge a menü meg úgy a rendszer is .

Fent van ez a Kodi is de hibával indul mint az Omega! Remote kommunikációs szervert hibát dob. Ezzel lehet kezdeni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#6206) Xelo válasza Imi1981 (#6205) üzenetére


Xelo
addikt

biztos hogy fagyi volt? nagyobb updateknel volt mar nekem is olyan h eltotymogott vele akar 10-15 percig de nekem ez fel se tunik a macbookom meg pixel telefonom frissitesi idejei mellett :)) en update kozben nem is mernem kihuzni max ha mar total eselytelennek tartanam hogy befejezi a dolgot.

(#6207) Imi1981 válasza Xelo (#6206) üzenetére


Imi1981
veterán

Update már kész volt ! Bootolás közben fagyott le (szerintem) . Mindegy már jó. Szerencsére nem történt baj.
Kodi remote kommunikációs szerver hibára van ötleted? Már felraktam a 19.5 , nexus és omega-t is de mindegyiknél ezt dobja. Így nem tudom yatseval irányítani. .

(#6208) Mano66 válasza Csabi1984 (#6185) üzenetére


Mano66
senior tag

Csak az otg kábel kell hozzá. Az össze foglalóban van Gembird USB Hub Lan adapteres amit én is használok többet is. Igaz egy kicsit drágább de USB 3.0-ás.
[Gembird USB AM Gigabit Network Adapter]

De amit linkeltél az is ajánlott és USB 3.0-ás.

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#6209) FingR86 válasza Fifi (#6204) üzenetére


FingR86
őstag

ha erre gondolsz a drágább verzió alatt [link] , akkor ezt sem szállítja magyar címre az amazon. Legalábbis nálam hibát jelez. Én eddig ezeket vettem mailboxde-vel. Akkor van egy még drágább verzió ? :D :F

[ Szerkesztve ]

(#6210) Csabi1984 válasza Mano66 (#6208) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)

(#6211) blakey válasza Imi1981 (#6207) üzenetére


blakey
titán

A hálózatban vagy az eszközön fut egy Kodi ugyanazokkal a beállításokkal, meg kell változtatni a portot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6212) sysrq


sysrq
őstag

Üdvözlet!
Az Alzás y kábel is jó? Próbálta valaki?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6213) blakey válasza sysrq (#6212) üzenetére


blakey
titán

Jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6214) Imi1981 válasza blakey (#6211) üzenetére


Imi1981
veterán

A 8080 -as portot? Eddig is három Kodi volt különböző eszközökön ugyan ezzel a portal de eddig nem volt gond. Mindegy megváltoztatom.
Tegnap éjfélig állíthattam ma meg meló úgyhogy csak délután tudom. Amúgy kezdeti nehézségek ellenére tetszik! Jól optimalizált az Android .

(#6215) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Amazon Firesticknek milyen a Hdmi portja 2.1 vagy 2.0?

(#6216) gyűrű válasza Csabi1984 (#6215) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

2.1 4k maxnak.

[ Szerkesztve ]

(#6217) zseko válasza blakey (#6160) üzenetére


zseko
veterán

Valóban volt, én is olcsóbban vettem még.
Eközött a kettő között amúgy van valami különbség?
[link1] [link2]

HR24.hu

(#6218) blakey válasza Imi1981 (#6214) üzenetére


blakey
titán

Ha egy hálózatban egyszerre min. 2 Kodi fut ugyanazokkal a beállításokkal, akkor ütközés van, ezt úgy is kipróbálhatod, hogy felteszel egy Matrixot, beállítod és utána felteszel pl egy Nexust, de a Matrixból nem lépsz ki, azaz a háttérben fut, ugyanez lesz az üzenet. Az üzenet a távvezérlésre vonatkozik, csak, akkor van jelentősége, ha pl. yatse-val irányítanád.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6219) kzkz válasza zseko (#6217) üzenetére


kzkz
őstag

Az olcsóbb használt már:
Each pre-owned device goes through a full diagnostic test, thorough cleaning and inspection, secure data wipe,and replacement of any defective parts identified in testing (where applicable).

Elég sunyi az Amazon, mert ez eléggé el van dugva.

A másik ilyen a refurbished kategória. Vettem egy Fire tabletet, és csak az átvételkor derült ki a csomagolásról, hogy refurbished. Aztán felmentem az oldalukra, és egy külön menüpontból elérhetők ezek a termékek, de ha nem onnan közelíted meg, akkor az adott terméknél ezt már nem látod :(

(#6220) Imi1981 válasza blakey (#6218) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi! Akkor valószínűleg a shield-en futó kodival ütközik mert annál alvó módban is fut ha jól emlékszem. Akkor megváltoztatom a portot. Nem használom sűrűn a yatse - t de néha jól jön.

(#6221) zseko válasza Imi1981 (#6220) üzenetére


zseko
veterán

Ahham. Köszi! Hát ez tényleg elég sunyi mód. Az az 1500 forinttal kevesebb ár nem éri meg egy használtért.

Még egy kérdés, a mailboxde-nél a név/cím megadásnál lehet írni ékezetet? Tudom hülye kérdés, de a Your address or head office - write english, please kicsit elbizonytalanított.

Lenne ugyan mód németországi ismerősre (volt munkatársam fia német lánynak udvarol, Bécsben tanulnak), egyszer rákérdeztem, de nem akarom túl sűrűn ezzel zaklatni és sürgetni őket, hogy küldhetem-e hozzájuk, adjanak már címet.

HR24.hu

(#6222) Fifi válasza zseko (#6221) üzenetére


Fifi
őstag

Lehet mailboxde.com-on ékezet az ID-ben is és a magyar postacímedben is.
Bár én még mindig nem látom a hatalmas árelőnyt a honi vásárláshoz képest.

(#6223) zseko válasza Fifi (#6222) üzenetére


zseko
veterán

Hát ha a mailboxde-vel hozatom akkor valóban, alig több mint 2e forint, ha ismerős hozza akkor 7e. Csak hát az Amazont ismerem, a tobuy meg nekem egy noname magyar cég.

HR24.hu

(#6224) Csabi1984 válasza gyűrű (#6216) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm :)

(#6225) zseko


zseko
veterán

Fasza: nem fér ki az Amazonon a névhez a teljes szöveg, a nevem hossza miatt lemarad a Mailboxde-s ID azonosító fele...
Ejjj, most csináljak új fiókot, 'rövidített' névvel...

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#6226) Bubukain válasza kzkz (#6219) üzenetére


Bubukain
senior tag

semmi sunyiság nincs benne, ott van a nevében hogy felújított, csak le kell fordítani.

Fire TV Stick 4K Max, Zertifiziert und generalüberholt mit Wi-Fi 6 und Alexa-Sprachfernbedienung (mit TV-Steuerungstasten)

Fire TV Stick 4K Max, tanúsítvánnyal felújítva, Wi-Fi 6-tal és Alexa Voice Remote-val (TV vezérlőgombokkal)

(#6227) nfsu17 válasza zseko (#6223) üzenetére


nfsu17
veterán

Ipon? [link]
Pcx? [link]

(#6228) zseko válasza nfsu17 (#6227) üzenetére


zseko
veterán

Nyilván járható út ők is, azért először csak rákérdezek munkatársamra. Azért mégis csak ~ +43%-al drágább.

HR24.hu

(#6229) Imi1981


Imi1981
veterán

Refresh rate-nak ezt az adb panancsot hogyan kell csinálni (ami az összefoglalóban van)? Milyik programmal vagy ha lehet mobilról melyik alkalmazással? Sosem csináltam még ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#6230) Imi1981 válasza gyűrű (#6148) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Itt [kép] kell beállítani ha azt szeretnék hogy manuálisan váltson frekit például a netflix? Adb parancs ha minden igaz sikerült csak most ezzel vagyok elakadva. Amúgy ez ugyan az a refresh rate alkalmazás mint ami shield-re is van?

[ Szerkesztve ]

(#6231) Imi1981 válasza Imi1981 (#6230) üzenetére


Imi1981
veterán

Sikerült végre! Most már csak az a bajom hogy honnan tudjam melyik műsor hány hz-en megy? Mert oké észreveszem menet közben ha nem jó de jobb lenne ha kijelezné indításkor mint shield-en.

(#6232) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Ha omegából felrakom az újat akkor felülírja a régit vagy külön kezeli?

(#6233) gyűrű válasza Imi1981 (#6231) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ez nem shield. A developer tools menüben a videó overlayt bekapcsolod, az mutatja. Fentről a második.

[ Szerkesztve ]

(#6234) Imi1981 válasza gyűrű (#6233) üzenetére


Imi1981
veterán

Lehet béna vagyok de sehol nem találok developer tools menüt ! Hol keressem? Amúgy már ahogy így beállítottam nagyon jó kis cucc ez! Mi box S-em is van de szerintem annál sokkal jobb! Ár/érték arányban nagyon jó vétel volt.

(#6235) gyűrű válasza Imi1981 (#6234) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Picit olvasgasd az összefoglalót.

(#6236) trance89 válasza gyűrű (#6233) üzenetére


trance89
őstag

Csak segítségképpen: mindez Easy Fire Tools-al a legegyszerűbb (Task manager tab -> 4. gomb)

(#6237) kokokka válasza gyűrű (#6235) üzenetére


kokokka
őstag

Vagy nagyon....

(#6238) Imi1981 válasza Imi1981 (#6234) üzenetére


Imi1981
veterán

Külön alkalmazás most már látom. Majd később megnézem és köszönöm de most full ideg vagyok sajnos. Letitkosították minden fájlom a gépen az összes merevlemezen! Fizetni nem fogok ilyen férgeknek úgyhogy le kell formázzak mindent. Windows vírusirtót kikapcsolták és nem lehet visszakapcsolni ! Micsoda biztonság . És a legjobb hogy nem jártam semmi olyan oldalon és csak az összefoglalóban lévő adb app control programot telepítettem.

(#6239) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Bármiféle retro emulátor (NES, SNES, ne adj isten PSX) futtatható rajta?

(#6240) gyűrű válasza trance89 (#6236) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Köszi :) Ez jó.
Én vettem egy ilyet hozzá , itt az 1-es gombhoz van rendelve a dev menu nálam..

[ Szerkesztve ]

(#6241) Imi1981 válasza gyűrű (#6240) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez nagyon tetszik! Máshonnan is beszerezhető? Amazonról még sosem rendeltem mert nagyon sokba szokott kerülni a szállítás.

(#6242) maestro_ha


maestro_ha
csendes tag

Sziasztok!

Fullhd, Netflixen szabályos időközönként nem lesz olyan fluid a mozgás. Belassul a képfrissítés? Fps drop? Refersh rate állítás? Net nem elég? App mérése szerint megfelelő, de egy régebbi vodafone modem működik nálunk. Próbáljam inkább kábelen összekötni? Keresem a pontos fogalmakat, a problémát, meg a megoldást. :))

(#6243) gyűrű válasza Imi1981 (#6241) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Én az amazon de ről rendeltem. Nagyon tetszik auto háttérvilágítós gombokkal. A plusz pár gomb meg kodin is jól jön. De nem olcsó :)

(#6244) Imi1981 válasza gyűrű (#6243) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem látok árat a linkeden. Mennyiben került? Olcsón már csak nagyon gagyi távirányítók vannak sajnos.

(#6245) Balerik válasza Imi1981 (#6244) üzenetére


Balerik
aktív tag

39.99 euró, ott van

Elmúlik.

(#6246) Imi1981 válasza Balerik (#6245) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem láttam . Később szerintem veszek mert praktikus az automatikus gombvilágítás és a plusz gombok.

(#6247) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok, egy Amazon Fire TV Stick 4K-m van. Olyat nem tud véletlenül,hogy bedugok egy pendriveot a tv-be és azt betallózza és lejátsza? :) :R (a tv nem ismeri fel a formátumát)

[ Szerkesztve ]

(#6248) Fandango válasza Csápájev (#6247) üzenetére


Fandango
veterán

Azt nem tudja, de ha veszel egy micro-usb-otg y kábelt mint amit az összefoglalóban is látsz képen, akkor arról megy már a dolog, ha abba dugod a pendriveot.

(#6249) Csápájev válasza Fandango (#6248) üzenetére


Csápájev
őstag

De ezt hogy? :U Melyik kábelre gondolsz pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#6250) headhunter


headhunter
addikt

Ez telepíthető Fire TV Stick Max-ra és nézhető a tartalom? [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.