Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) rush0205


rush0205
tag

Szinkronizálás után átállt az órán is az idő, nélküle nem fog átállni.

(#652) maszatosmack


maszatosmack
csendes tag

Sziasztok!

Óra vásárlás előtt állok, elsősorban futáshoz, bringázáshoz szeretném használni. Amazfit GTS/ GTR/ Stratos jönnének szóba. Olvastam a neten jópár infot, hogy a GTS, GTR-nek vannak GPS hibái, illetve januárban jött ki egy frissítés, ami ezeket próbálná megoldani.

Tudnátok segíteni, hogy végül megoldódtak a GPS gondok? Mennyire pontos?

Probáltam korábbi hozzászolásokban választ találni, de nem igazán sikerült.

Előre is köszönöm!

(#653) Silentfrog válasza maszatosmack (#652) üzenetére


Silentfrog
veterán

Futáshoz vettem és is elsősorba. Telefont nem szoktam vinni magammal és azt kell mondjam hogy halál pontos a gps. Kb 20 mp alatt talál jelet, egyszer sem veszíti el, és mivel a jól bejáratott úton szoktam menni amit már motorral is lemértem nálam méterre pontosan mutatja a megtett távot. Mi band 2 volt eddig a kezem és nemrég váltottam erre. Nem bántam meg. Ma például egy szakaszon a járdán futottam visszafelé meg az út szélén pár méter van a kettő között de a térképen elválik a két sárga vonal, tehát azt is rögzíti hogy nem teljesen ugyanazon az útvonalon voltam

[ Szerkesztve ]

(#654) maszatosmack


maszatosmack
csendes tag

Köszönöm szépen az infot!

Megvettem végül az órát. :)

Hogyan tudom frissíteni a firmwaret a legújabbra? Az applikáción mikor rámegyek a check for updates , nem talál semmit :( Most 8.68 van rajta.

(#655) batabe válasza maszatosmack (#654) üzenetére


batabe
senior tag

ez a legfrissebb verzió

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#656) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ez a bizonyos MI szívritmuszavar felismerés mikor fog működni? Vagy mikor engedélyezik, kik és mitől teszik függővé? Ha applewatchon működik, azon engedélyezve van? Vagy ez alkalmazásonként és készülékenként van kategorizálva? Tud erről valaki bármit is?
Nekem ez is fontos funkció lenne, anélkül nem érné meg.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#657) Silentfrog válasza BlacKSouL (#656) üzenetére


Silentfrog
veterán

Pont ma jutot eszembe nekem is és keresgéltem. Semmi infó nincs erről, vagyis én nem találtam semmi konkrétat.

(#658) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!
Ilyen órám van nekem is. Azt szeretném kérdezni, hogy az alkalmazásból valahogyan ki lehet szedni a pulzus adatokat vagy akár valamennyi adatot pdfbe/weblapra, vagy bármely módon exportálni?

(#659) nobiand


nobiand
aktív tag

Sziasztok!
Jelen pillanatban iPhonennal mennyire kompatibilis? MInden funkcióját ki lehet használni?
Értem ezalatt, értesítések, kapcsolattartás, ékezetek, emojik ( igen ez nagyon fontos a leendő tulajának :) )
Köszi!

(#660) BlacKSouL válasza Silentfrog (#657) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Holnap írok a xiaomi-hu-nak, bár erős a gyanúm, hogy lövésük se lesz. Azért hátha.
(Ha nem fog tudni a termék kifutásáig ilyen funkciót, akkor nem fogok megvenni egy okosórát, amire nincs szükségem a Citizen EcoDrive-ok mellé, akkor elég lenne egyelőre a Band4 negyedáron. Bár kockáztathatnám, hogy megveszem, hátha majd egyszer valamikor elérhető lesz a funkció, de megvárom a válaszukat.)
Juteszembe most úgy láttam a Band4 és a GTS is akciós náluk.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#661) OrLiX válasza nobiand (#659) üzenetére


OrLiX
tag

iPhone-nal használom, de még csak 2 napja.
Rendben van, működik minden, ahogy kell.

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#662) lallern


lallern
csendes tag

Sziasztok!
GTS esetén, GPX fájlt, útvonalat lehet feltölteni? A starosra találtam leírásokat, de ott usb kábelen keresztül csináltak, ennél pedig a wi-fi, bluetooth esetén kérdéses.
Köszi előre is!
(túrázásokhoz, kerékpározáshoz használnám, hogy telefon elővétele nélkül tudjam, hogy a track-en vagyok-e még)

(#663) GuruZone válasza lallern (#662) üzenetére


GuruZone
őstag

Stratos-okon kívül nincs rá lehetőség.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#664) Bence351


Bence351
újonc

Sziasztok !
Nálatok emelésre mennyire érzékeny az óra ? Egy hónapja használom , elején úgy tűnt tényleg csak csukló emelés és fordítás közbe kapcsol be kijelző viszont mintha monstaba túl érzékeny lenne. Kisebb csukló fordítás nélküli dolgokra is bekaocsol. Konkrétan este vettem észre hogy kerékpározás közbe szinte végig világít , bekaocsol úgy hogy kormányon van kezem egyenes csukló tartással , kicsit razkodik kormány és kapcsol is be.

(#665) bexinho23 válasza Bence351 (#664) üzenetére


bexinho23
őstag

Sajnos szamomra is feltunt, hogy tul erzekeny. Nalam az agyban fekveskor zavaro. A bip sokkal jobb volt ilyen szempontbol.

(#666) Upo válasza bexinho23 (#665) üzenetére


Upo
addikt

A bip-nél nagyon nem is kell a reflektív kijelző miatt, engem egyedül az amoled kijelző tart még vissza a gts-re cserétől.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#667) bexinho23 válasza Upo (#666) üzenetére


bexinho23
őstag

Bip-nél nekem sokkal jobbnak tűnt ez a funkció. Többségében akkor villant fel a kijelző, amikor én azt akartam is. Nagyon ritka volt, hogy ágyban fekve, sötét szobában, tv fénynél, popcornevés közben folyamatosan felvillant. Ez a GTS esetében rendszeres, ami zavaró, és feleslegesen is eszi az akkut. Amúgy érdemes GTS-re váltani, mert gyönyörű a kijelző. Szerintem sokkal stílusosabb és elegánsabb ha hétköznapokban hordja az ember. A Bip-nek a kijelzőmegjelenése miatt mindig volt egyfajta gagyi hatása számomra.
Ami a GTS és Bip között az utóbbi javára nyomja a mérleget, az csupán a GPS. Bip-nél amikor bekapcsoltam, azonnal működött. GTS esetében (ugyanazok a programok futnak háttérben - gyári+amazfit notify) viszont nem először fordult elő, hogy ugyanazon a helyen , ahol általában hamar megszokta találni a jelet, 10 perc alatt sem történt semmi. Pedig gyári appban mindig hagyom frissíteni az A-GPS adatokat.

(#668) Bence351 válasza bexinho23 (#667) üzenetére


Bence351
újonc

Nálam gpst hamar talál ,és szépen követi végig az utat , kisebb kiteroknel ,oda vissza úton se rajzol össze vissza . Csak tényleg túl érzékeny az ébredése , persze aku igy is jól bírja de attól még zavaró . Kerékpározás közbe viszont már aggasztó tud lenni hogy kormányon van a kéz is úgy is kapcsolgat be .

(#669) Upo válasza bexinho23 (#667) üzenetére


Upo
addikt

Bip-nél nekem soha nem volt bekapcsolva a funkció, mert a kijelző látszik, nem kell világítás. Kb. havi 1-2 alkalom amikor annyira sötétben vagyok hogy nem látszik, akkor megnyomom a gombot. Ha esetleg annyira sötétben futok, akkor meg világít rajtam a fejlámpa, azaz megint simán látom a kijelzőt.
A GTS-re váltás meg még mindig nem vonzó, nem igazán érzem a plusz tudást ami a dupla árat megérné. A kijelző felbontása nagyobb, azaz több infó kifér, de azon kívül semmi érdemleges. A gyönyörű kijelző az meg abszolút nem érdekel. Alapvetően funkcionális ember vagyok, a tárgyakkal menőzés távol áll tőlem, nem tudok mit kezdeni vele hogy "gyönyörű a kijelző", annál is inkább, mert nem látszik, be kell kapcsolni hozzá. Én tudom hogy mit várhatok el a bip-től, és azokat az elvárásokat maximálisan teljesíti. És az egyik fő elvárás az állandóan látszó kijelző. A GTS meg nem ilyen, hiába "szép". A bip-en is tökéletesen láthatók a szükséges információk, nincs semmi bajom a kijelzőjével, nekem a GTS kijelzője vacak, mert állandóan kapcsolgatni kell ha meg akarom nézni. A kerek kijelzőknél jobban bejön a szögletes, ezért volt eleinte ígéretes számomra a GTS, de ezzel az amoleddel szerintem elrontották az egészet. Kerekből persze vannak a stratos-ok, de azokat meg hetente 1-2x tölthetném minimum, de a kijelzőjük Always On.
Van még a Bip S, az ugyanazt tudja mint a bip, csak jobb a pulzusmérője, és állítólag a kijelző is jobb minőségű. Sőt ahogy néztem fórumban a számlap készítést, 16 helyett 64 színt tud. És mindig látható. Méretben picit nagyobb, de itt mm-ekről beszélünk. Úgyhogy ez teljesen jó lenne, de amíg a bip jó, addig nem fogom lecserélni bip s-re. Ha most kéne venni, akkor egyértelműen Bip S lenne a választásom.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#670) nobiand


nobiand
aktív tag

Honnan érdemes rendelni, normális garanciával?
Konzolvilág, Turbado itt egész jó áron vannak.
Köszi!

(#671) hzd válasza nobiand (#670) üzenetére


hzd
csendes tag

Én a Konzolvilágtól vettem a múlt héten egy gts órát. A számlán, amit adtak az óra mellé, két év gyártói garanciát írtak rá.
Turbadotól rendeltem még augusztusban egy Xiaomi telefont akkor nekem nem küldtek számlát, csak egy papírt, hogy itt vettem (Turbado) a készüléket.A papíron, amit küldtek, garanciáról szó sem volt.
Nekem ez a tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#672) nobiand válasza hzd (#671) üzenetére


nobiand
aktív tag

Akkor marad a konzolvilág. Köszi!

(#673) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Tisztelt Xiaomi.hu,
Szeretnék érdeklődni, hogy az Önök által is forgalmazott Amazfit GTS okosórák leírásában feltüntetett szöveg jelenleg hogyan értelmezendő: " Megjegyzés: Az MI automatikus szívritmuszavar felismerés (beleértve a pitvari fibrillációt is) fokozatosan lesz elérhető különböző országokban, a helyi szabályozásokat figyelembe véve."

Sajnos többszöri kereséssel sem találtam erre irányuló hivatalos, vagy nem hivatalos információt semmilyen weboldalon vagy fórumban.

Ez a funkció Magyarországon jelenleg elérhető-e? Az említett készülékeknél mint egyik beépített funkció, elérhető-e az Önök által hivatalosan értékesített global verziók esetében? Ha igen, milyen módon, vannak-e feltételei? Ha nem elérhető, úgy a fenti, országonkénti helyi szabályzások Magyarországon jelenleg hogy állnak? Lehet-e erről, ezekről a funkciókról, szabályzásokról bármilyen hivatalos forrást elérni, illetve kik az illetékesek ezen kérdésben?
Tudomásom szerint az Apple Watch készülékek egyes típusaiban működik ez a fajta, (esetleg más módszeren alapuló?) szívritmus-zavar figyelés. Azon termékek esetében vajon mennyiben lehet más az erre vonatkozó szabályzás?

Segítségüket előre is köszönöm,
Üdvözlettel, BS

--- 1 ---
Tisztelt BS!

Jelenleg egyik európai országban sem elérhető az említett funkció, így ez nem országos, hanem uniós szabályozás. Sajnos nincs információnk róla, hogy mikor lesz elérhető, illetve az Apple termékeire milyen szabályozások vonatkoznak.

_Üdvözlettel:_
A Lurdy Mi Store Csapata

--- 2 ---
Tisztelt BS!

Sajnos nem tudunk erről pontosabb információt adni. A termék adatlapján feltüntetett információk a gyártó által kiadott specifikációs információ alapján lettek kiírva. A gyártó erről részletesebb információt nem adott nekünk, így érdemben nem tudunk mi sem nyilatkozni ennek a funkciónak a magyarországi elérhetőségéről.

Üdvözlettel:

WayteQ Europe Kft.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#674) Silentfrog válasza BlacKSouL (#673) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ez szuper! :((( Legalább ne így hírdetnék még a mai napig is. Ha jól emlékszek lassan 8 hónpja jelent meg. Szvsz ha eddig nem tették elérhetővé ezt a funkciót akkor ezután se fogják már.

(#675) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Sziasztok!
A GTR fórumban olvastam, illetve kaptam választ arra, hogy abban az órában eléggé ótvar a gps pontossága. Ezen meglepődtem, nem gondoltam volna, hogy a Bip-től van rosszabb is, ráadásul egy fríssebb modellben.
Ezzel kapcsolatos a kérdésem, főleg olyanoktól kérdezném, akik Bip-ről váltottak. A GTS-ben is rosszabb a gps? Vagy ez csak a GTR-re jellemző?
Előre köszönöm!

(#676) batabe válasza SamiCsillag (#675) üzenetére


batabe
senior tag

Az elején se a gts se a gtr GPS-e nem volt jó, de aztán egy frissitessel javítottak, a gts szerintem most rendben van, bippel való összehasonlítási alapom nincs

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#677) Silentfrog válasza SamiCsillag (#675) üzenetére


Silentfrog
veterán

Viszonyítási alapom nekem sincs, de azt elmondhatom hogy kis túlzással halál pontos. A futópályán ha kilépek inni azt a 3 métert is tökéletesen monitorozza ami a pálya mellett van.

(#678) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#679) rush0205 válasza SamiCsillag (#675) üzenetére


rush0205
tag

Szia! Én Bipről váltottam Gtsre, szerintem jobb a GPS, gyorsabban talál jelet, és pontosabb is.

(#680) ascii


ascii
csendes tag

Hejj, olyan kérdésem lenne, hogy a finn szaunában (80-100 C, 10-20 % - os relatív páratartalom, 10-15 perc) lehet e használni a Amazfit GTS-t?

(#681) mgTerminator válasza ascii (#680) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én a bip-et használtam, semmi baja nem volt :D

(#682) ascii válasza mgTerminator (#681) üzenetére


ascii
csendes tag

Remek, köszi. Gondolom az úszás is akkor mehet? Bár olvastam fentebb, h volt probléma az úszásnemek felismerésében.

(#683) mgTerminator válasza ascii (#682) üzenetére


mgTerminator
veterán

Úszni nem úsztam csak áztattam a z@csit de azt is bírta lazán :D

(#684) siplace2


siplace2
csendes tag

Sziasztok.Tegnap vettem egy GTS-t. Sima Amazfit alkalmazást használok hozzá,az első beüzemelésnél megjelentek az értesitések.Látják egymást az órával,de most mégsem jelennek meg az értesitések,sőt már a bejövő hivás sem. Van valakinek valami tippje,hogy miért nem? Előre is köszönöm.

(#685) batabe válasza siplace2 (#684) üzenetére


batabe
senior tag

nem állítottál be DND (ne zavarj) módot ütemezetten vagy véletlenül?

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#686) siplace2 válasza batabe (#685) üzenetére


siplace2
csendes tag

Azt hiszem megoldottam,Amazfit alkalmazással müködik minden,de egy idő után az alkalmazás leáll,és akkor nem jelez semmi értesitést és bejövő hivást sem.

(#687) BlacKSouL válasza batabe (#685) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Dnd-rol mindig az AlPacinos resz ugrik be [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#688) bjames válasza siplace2 (#686) üzenetére


bjames
aktív tag

Engedélyezd az Aamazfit alkalmazásnak a háttérben való futást az android rendszerbeállításokban, ha androidod van.

(#689) Upo válasza rush0205 (#679) üzenetére


Upo
addikt

Érdekes, nekem a bip-el nem volt bajom. Szó szerint 3-5 másodperc volt odakint a gps pozíció a futás indításnál. A pontossága nekem megfelelt, direkt próbálgattam, keskeny max. 1 m széles bringaúton csináltam bizonyos helyeken kanyarokat, formákat, amik tökéletesen látszottak áttöltés után a térképen, műholdképen.
Sajnos beázott. megdöglött, most egy Bip S lett helyette, úgyhogy a GTS-ről nem tudok nyilatkozni, de ezek szerint a gomb megnyomása pillanatában van pozíció rajta?
A Bip S-el még nem próbáltam, egyszer voltam futni, most sérült vagyok. Ha megyek, akkor majd ezzel is próbálok jellegzetes helyeken hurkokat csinálni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#690) rush0205 válasza Upo (#689) üzenetére


rush0205
tag

Nem mondtam, hogy a Bippel bajom volt, csak szerintem hozzá képest gyorsabb, és kicsit pontosabb a GPS-e, teljesen jó a Bip is, szerettem, de nekem az aksija halt meg, nem bírt ki már 5napot sem.

(#691) sickb


sickb
tag

Sziasztok, Nagy megelégedéssel használom az órát, de 1-2 dolog nagyon zavar, lehet tudok rá megoldást, nekem nem sikerült rájönnöm. Este alvásnál gyakran felvillan a kijelző, ha megmozdulok, ki lehet-e kapcsolni ezt éjszakára?

(#692) ZoleeWolf válasza sickb (#691) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Telón a programban (Amazfit) állítsd be (Profil > Amazfit GTS > Információk megtekintése csukló felemelésével) hogy mettől meddig működjön a felemelésre a kijelző bekapcsolás.
Nekem 07:00 - 22:00-ig van beállítva, így éjszaka nem világít. :D

(#693) sickb válasza ZoleeWolf (#692) üzenetére


sickb
tag

Köszönöm. Így már tökéletes:)

(#694) paraszt2


paraszt2
csendes tag

Szervusztok!
Használtan vettem egy gts órát, és a pulzus méréssel vannak problémáim. Össze-vissza mér. Pl. amikor erős emelkedőn megyek bringával akkor simán ír 60-70-es pulzust ,amikor inkább közelebb van a 150-hez. Lejtőn lefelé gurulva meg kitalálja hogy 170-180 as a pulzusszámom. Néha rendesen is mér ,de többségében hülyeségeket. Amikor nyugalmi a pulzusom akkor többnyire valószínűleg a valós értéket mutatja. De ahogy elkezdek valami edzést, akkor szinte mér mindent csak a valósat ritkán. Az órán a legújabb szoftver van és factory reset is volt már többször. Örülnék ha valakinek volna valami ötlete.
Köszi

Hozzáteszem én csak simán paraszt akartam lenni csak valamelyik paraszt elfoglalta azt ,hogy paraszt

(#695) bjames válasza paraszt2 (#694) üzenetére


bjames
aktív tag

Ha beizzad a kezem az óra alatt, akkor nekem is meg szokott bolondulni. Én nem igazán találtam rá megoldást.

(#696) paraszt2 válasza bjames (#695) üzenetére


paraszt2
csendes tag

Gondoltam rá én is ,de a 10 perctől már ökörségeket mér. Illetve nem hinném hogy erre nem gondoltak ,mert akkor mi értelme lenne az edzés módoknak?
Az régi fit bit charge 2-nek ellenben semmi baja nem lesz az izzadságtól. Ma 70 km-t tekertem vele és végig jól mért.
Ha igazad van akkor ez az óra egy fillért nem ér, és ablakon kidobott pénz volt.

Hozzáteszem én csak simán paraszt akartam lenni csak valamelyik paraszt elfoglalta azt ,hogy paraszt

(#697) Silentfrog válasza paraszt2 (#696) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én futok az órával hosszú távon folyik rólam a víz soha nem okozott problémát az izzadság. Ez tuti nem lehet nálad a baj.

[ Szerkesztve ]

(#698) bjames válasza Silentfrog (#697) üzenetére


bjames
aktív tag

Mennyire szorosan van az óra a kezedben? Ill milyen szijat használsz, vmi gumisat esetleg ami szorosan tartja?

(#699) Silentfrog válasza bjames (#698) üzenetére


Silentfrog
veterán

A miband 2 nél anno észrevettem hogy ha nagyon szoros szíj akkor nem volt pontos a mérés. Itt semmit nem tapasztaltam. Egyidőben zavart ha szoros volt akkor is ugyan ezeket az értékeket mérte edzés közben Jelenleg a gyári szíj van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#700) Divinity


Divinity
őstag

Sziasztok!

Megfordult a fejemben, hogy lecseréljem a WearOS -es órámat egy GTS-re főleg az üzemidő miatt de felmerült bennem pár kérdés. Próbáltam utánuk keresni de nem jutottam sikerre

- Az amazfit app továbbra is üzemidő romboló a telefonom vagy ezzel sikerült valamit megoldani?
- Normálisan megérkezik minden értesítés, kb mekkora delay-el a telefonhoz képest?
- Az értesítések lehet interakcióba lépni?
- YouTube Music vagy egyéb lejátszó kontrollálható az óráról?
- Naptár szinkronizálás normálisan működik?

Kb ennyi lenne ami jelenleg izgatja a fantáziámat. :DDD

Előre is köszönöm! :R

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.