Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Huami (Xiaomi) Amazfit GTS
1,65" Színes AMOLED kijelző 341 ppi, 348 x 442 pixel
Szerkeszthető widgetek
Vékony fémház
Kb. 14 napos üzemidő
5 ATM vízállóság
12 sport mód és beépített GPS/Glonass
Bluetooth 5.0 BLE
220 mAh lítium-polimer akkumulátor
töltési idő: kb. 2 óra
Méret:
43,25 x 36,25 x 9,4 mm
Tömeg:
24,8 g (szíj nélkül)

Az Amazfit GTS egy felső kategóriás, nagy felbontású AMOLED kijelzőt használ, amelynek pixelsűrűsége nem kevesebb, mint 341 ppi, és 348 x 442 pixel felbontással rendelkezik, példátlanul tiszta képminőséget és részletességet mutatva. Mindezek mellett a teljesen egyedi, 1.65”-os AMOLED a színes kijelzőt egy teljesen új szintre emeli. A 100% NTSC színskála és az ultra nagy szaturáció a kijelzőt nagyon élethűvé teszi, a világos és átlátszó 2.5D csiszolású üveg pedig minden kijelző-bekapcsolást olyanná tesz, mintha az első alkalommal látnád.
Az órába integrálták a Huami által birtokolt BioTracker PPG biológiai követő optikai szenzort, amely képes az egész napos folyamatos, nagy pontosságú pulzusmérésre és a szívritmus intervallum monitorozására edzés közben, és figyelmeztet, ha túl nagy értéket észlel. Támogatja a RealBeats mesterséges intelligencia-alapú adatfeldolgozó motort, amely egy továbbfejlesztett, MI-t használó automatikus szívritmuszavar felismerő funkció (beleértve a pitvari fibrillációt is). Ez lehetővé teszi, hogy még jobban megismerd a szíved működését és egészségi állapotát, és figyelmeztet a lehetséges kockázatokra. Mindemellett a többdimenziós egészség-felügyeleti funkciók, pl. a hosszú ideig való ülésre figyelmeztetés, a kalória-felhasználás és az alvás-analízis segíthetnek neked a jobb szokások kialakításában, így javítva a tested egészségét.

14 NAP:
Napi használati mód
Pulzusmérés bekapcsolva, alvásfigyelés, 150 értesítés, amely felébreszti a kijelzőt, 30 csuklóemelési gesztus, 5 perc edzés minden nap, 30 perces edzés 3x hetente.

46 NAP:
Egyszerű óra mód
Bluetooth, pulzusmérés és más funkciók kikapcsolva, 100 csuklóemelési gesztus naponta.

https://xiaomi.hu/termek/xiaomi-amazfit-gts-okosora/

Elfogadom a sütiket.

(#2) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Első :) Tegnap vettem át, még tesztelgetem, BIP után tetszik :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#3) gyuri2008 válasza AiRLAC (#2) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ha már tesztelted,légyszives oszd meg velünk a tapasztalatokat.
Pl.kezeli-e az ékezetes üzeneteket.....

(#4) batabe válasza gyuri2008 (#3) üzenetére


batabe
senior tag

nekem is ma jött meg, egyelőre nagyon baró...
kezeli az ékezeteket, legalábbis a CE verzió

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#5) adamfriday


adamfriday
senior tag

Mennyire használható a GPS? A GTR esetén elég problémás az eddig olvasottak alapján.

(#6) batabe válasza batabe (#4) üzenetére


batabe
senior tag

javítom magam, ő-t, ű-t nem szereti, kérdőjelesen jeleníti meg. amúgy a többi karakter eddig ok.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#7) gyuri2008 válasza batabe (#6) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ettől féltem, egyenlőre akkor nem veszek.
Talán fogják javítani.

(#8) lfarkas


lfarkas
aktív tag

Sziasztok, én is a héten vettem át.
Párosítás AW -ok
Mi-bandage-ok
Notify fitness telepítése után lefagyott a csukló felemelésre ébresztés, 3x telepítettem, de
mindannyiszor FR kellet
Most csak az Amazfit W megy a mobilomon (LG G5 (8.0)
Bejövő Kijelzések Név, szövegek,-ok
ő,ű, -nem ok
GPS: kb 30-40 mp, eddig pontos (Nagyon keveset ment még)
Üzemidő: meglátjuk, mert sokat nézegetem, tapizom. 5mp ébrenlétre állítottam, folyamatos pulzusmérés, alvásfigyelés, BT, automatikus fényerő, rezgések (nem állítható ?) ébresztés.
3 nap után most 74%-os az akku állapota.
Bizakodó vagyok Pace és Bip után is! Féltem, hogy hiányozni fog kijelzőjük, de GTS kijelző nagyon klasszúl teszi a dolgát és még szép is !

[ Szerkesztve ]

(#9) kicsiii


kicsiii
tag

Sziasztok! Lassan egy hete használom! Nagyon elégedett vagyok! Megbízhatónak érzem a visszaigazolásokat. Futás lépések HR stb. Notify & Fitness for Amazfit appot használom és nagyon frankón testreszabható. Valaki készített már magának watch facet? Ismerem https://amazfitwatchfaces.com/ oldalt, de van olyan lehetőség, hogy szép igényes watchfacet készíthetnék magamnak valamivel?

(#10) lfarkas válasza kicsiii (#9) üzenetére


lfarkas
aktív tag

Gratula. Nálam a NFA kiasztja a csuklós ebresztest. :Y Milyen beallitasokat aktivaltal? Köszi es üdv.

(#11) kicsiii válasza lfarkas (#10) üzenetére


kicsiii
tag

Sajnos az elvesztésről nincs tapasztalatom, mert van egy 11 hónapos kisfiam és Ő ébreszt engem megbízhatóan minden áldott kora reggel😅

(#12) lfarkas válasza kicsiii (#11) üzenetére


lfarkas
aktív tag

Rosszul fogalmaztam. Ha karomat felemelem aktivalodik a képernyő. Tehát nem alarmrol van szó. Na ez nalam nem működik a Notify-jal. Toroltem a Notify-t és FReset. Most gyári minden és működik is.

[ Szerkesztve ]

(#13) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Jövök én is egy feketével. :)

https://utdetailing.hu/

(#14) batabe válasza tibcsi0407 (#13) üzenetére


batabe
senior tag

úgy látszik most érkezik meg mindenkinek :) csak nem 11.11 akció spanyol raktárból?

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#15) tibcsi0407 válasza batabe (#14) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Itthon vettem, de az eladó is Spanyolországból kapta.

https://utdetailing.hu/

(#16) lfarkas válasza tibcsi0407 (#15) üzenetére


lfarkas
aktív tag

"Dagad" a klub! Remek.

(#17) rosszkutya


rosszkutya
tag

Sziasztok!
Én is nagyon szemezek a GTS-sel, amit egy Bip és egy Verge (ezt csak egy hete tesztelem) utódjának szánnék, de nagyon megoszlanak a vélemények a GPS pontosságával kapcsolatban, így nagyon érdekelne az ezzel kapcsolatos tapasztalatok, ugyanis elsősorban futáshoz szeretném használni, ezért ez egy igen fontos szempont számomra.

(#18) kicsiii válasza lfarkas (#12) üzenetére


kicsiii
tag

Jaaaa ☺️ Így már értem. Nekem nincs ilyen gondom. Minden működik rendesen. Küld egy mail címet és átküldöm a screenshotokat, hogy nekem mi van beállítva, de kerestem erre utaló beállítást és nem találtam semmit.

(#19) kékcsiga


kékcsiga
újonc

Sziasztok
3 napja tesztelem a gts-t. Amitől féltem a gps! Tök jól működik!!! Pontos!Ellenoriztem, jó. Minden nagyon jól működik kivéve az edzéseken kívüli kcal.számtítást. Nonszensz! Polar órám volt,tudom hogy mennyi lenne a napi kcal.égetésem. Edzésen kívül 5-10kcal.-t mér egy napra???? Hogy???? Beállitottam a folyamatos pulzusmérést,1p-enként mér. De ez kuka. Valaki???
Amúgy minden szuper rajta,tényleg!

(#20) lfarkas válasza kékcsiga (#19) üzenetére


lfarkas
aktív tag

Szia. Azt, hogy érted? 1 percenként mérés KUKA :Y

(#21) kékcsiga válasza Dr.NX (#1) üzenetére


kékcsiga
újonc

3napja tesztelgetem. Gps minden szuper. Csak 1 baj van. Edzésen kívüli tevekenységek kcal.ját nevetségesen nem méri. Napi kcal.égetés 5-10kcal.??? Folyamatos pulzusméres beállitva. Ötlet?

(#22) kicsiii válasza kékcsiga (#21) üzenetére


kicsiii
tag

Notify & Fitness for Amazfit
Ezt az appot használd.

(#23) kicsiii válasza kicsiii (#22) üzenetére


kicsiii
tag

(#24) lfarkas válasza kicsiii (#23) üzenetére


lfarkas
aktív tag

Szia.
Notify beállítva: minden megy, működik.
Gps: tegnap este panel toronyhazak között 1p 20 mp alatt talált műholdat. Nem siette el, de még elmegy. :((

(#25) kékcsiga válasza AiRLAC (#2) üzenetére


kékcsiga
újonc

3napja van. Minden szupi kivéve a napi kcal.számitást. Edzésnél ok. Edzésen kívül egy fel nap alatt 5-10kcal.t mér. Polar órám volt tudom hogy ez nem jó. Folyamatos pulzusmérő be van állitva. Ötlet? Neked működik?

(#26) adamfriday válasza kékcsiga (#25) üzenetére


adamfriday
senior tag

Egy kis segítség, mert látom még új vagy: látjuk ám amit egyszer már leírtál, nem kell mindenkinek egyesével megírni.

(#27) zodo válasza adamfriday (#5) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem 42mm GTR van és az elég pontos mármint a 47mm képest szuper de nem tű pontos.
Szomszédban van egy GTS kb. ugyanazt tudja mint az enyém de ott is vannak bajok mert tegnap kiment a szigetre futni, 5km+ távból 1, valamennyit mért és egy egyenes vonal volt az útvonal helyén.

(#28) Luigi962


Luigi962
őstag

A GTS-ben van NFC és használható itthon?

(#29) kicsiii válasza lfarkas (#24) üzenetére


kicsiii
tag

Szia. Nehogy azt hidd, hogy ez a probléma csak Nálad van. Több helyen olvastam, hogy ez a gyengesége sajnos. Én üdülő övezetben lakom, ahol csak kertes házak vannak és ott is van amikor 3 percet várok futás előtt, hogy megtalálja a jelet. De utána tartja stabilan legalább.

(#30) lfarkas válasza kicsiii (#29) üzenetére


lfarkas
aktív tag

Türelmes leszek vele! Ezért az árért kénytelen vagyok! :K

(#31) balu1977


balu1977
senior tag

Gpx fájlokat kezeli az óra?

(#32) batabe válasza Luigi962 (#28) üzenetére


batabe
senior tag

Nincs benne nfc

[ Szerkesztve ]

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#33) kékcsiga válasza adamfriday (#26) üzenetére


kékcsiga
újonc

Bocsi. Ok. Vettem.

(#34) Dr.NX válasza kicsiii (#29) üzenetére


Dr.NX
addikt

A-GPS-t frissítetted előtte a Mi Fitben? Az sokat tud ám segíteni.

Elfogadom a sütiket.

(#35) kékcsiga válasza lfarkas (#20) üzenetére


kékcsiga
újonc

Az van beállítva de nem ad valós kcal.adatokat az edzésen kívül,ami ok. A tiétek jó ezen a téren?

(#36) tibcsi0407 válasza kékcsiga (#35) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én Life Fitness gépen szoktam kardiózni pulzusmérős mellkaspánttal. Valóban a gép több kcal-t ír ki, mint az óra, de őszintén szólva kit érdekel az kcal különbség, ha sportolói szemmel nézzük?
Amit edzésen kívül sétával égetsz el, az beletartozik a napi alap tartományodba, tök értéktelen kalóriákról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#37) kicsiii válasza Dr.NX (#34) üzenetére


kicsiii
tag

Szia, persze. Teljesen frissítve. Akkor is lassan talál hálózatot , de engem annyira nem bánt az a pár perc várakozás, mert utána tökéletesen működik.

(#38) kékcsiga válasza kicsiii (#22) üzenetére


kékcsiga
újonc

Nem jó. Teljesen osszezavarja. A problema meg uhyan az. Az appon uhyan látom a valós kcal.felhasználást de az órán ugyan az a képtelenség van. Visszavittem. Újat kapok.

(#39) bazsimano


bazsimano
őstag

gts vagy sima bip? mi a difi a ketto kozott az arukon kivul?

(#40) bexinho23 válasza bazsimano (#39) üzenetére


bexinho23
őstag

GTS 2x drágább, minőségi amoled kijelző, jóval kisebb üzemidő. Nagyjából ennyi.

(#41) bazsimano válasza bexinho23 (#40) üzenetére


bazsimano
őstag

tehat, ha csak arra lenne szukseg, hogy jelezze a maileket. vibert, orat...akkor siman eleg a bip...?
ar ertek aranyba jobb a bip? felesegemnek lenne...

(#42) bexinho23 válasza bazsimano (#41) üzenetére


bexinho23
őstag

Az amoled kijelző nálam jobban bejön. Sokkal elegánsabb hétköznapi viseletre, akár munkahelyi elegáns ruhával, akár kerékpáros szettel. Napfényben nagy az előnye a transflex kijelzőnek, viszont épületben, amikor megemelem és felvilágít a kék háttérvilágítás (mégha a minimálisra is van beállítve a fényerő), akkor elég gatyi az összhatás. Ennek ellenére én azt mondom, hogy a bip bőven megéri a 15-20 ezret.

(#43) bazsimano válasza bexinho23 (#42) üzenetére


bazsimano
őstag

akkor lehet hogy flesegemnek boven eleg lesz a bip...semmi sport, semmi extra...csak annyi, hogy ha jon valami hivas jelezze vagy ueznet viber es egyebek :)
koszonom a valaszt!

(#44) rosszkutya válasza bazsimano (#41) üzenetére


rosszkutya
tag

További különbségek még: a GTS-ben nagyobb méretű, és felbontású AMOLED kijelzője van, míg a Bip-nek transzfelktív a megjelenítője (mindkettőnek megvan a maga előnye), a Bip-nek műanyag tokozása van, míg a GTS-nek fém, illetve a GTS 5atm nyomásig (kb. 50 m mélységig) vízálló, a BIP-nek meg mondhatni, víziszonya van, és a sznzorokból is valamivel több jutott a drágább modellbe.

De igen, amiket írtál, arra bőven elég a Bip is, ami a helyén kezelve egy nagyon szerethető kis társ tud lenni a mindennapokban. ;)

(#45) SharpSA válasza tibcsi0407 (#15) üzenetére


SharpSA
veterán

Hol vetted?

(#46) tibcsi0407 válasza SharpSA (#45) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Egy ismerős szerezte be. Bár mire meglett, addigra bárhonnan meglett volna. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#47) bazsimano válasza rosszkutya (#44) üzenetére


bazsimano
őstag

nagyon koszonom mind a kettotoknek a hozzaszolasokat. annyit olvastam meg a tesztekbol, hogy tovabb birja a bipnek az akksija, ez igaz?
most ha jol lattam bip 18ezer korul van gts meg 42-48 ezer kozott...
na fel van adva a lecke :)))

(#48) rosszkutya válasza bazsimano (#47) üzenetére


rosszkutya
tag

Nálam a Bip-nek az üzemideje volt az egyik legfőbb erénye, kb. a legaktívabb használat mellett is elvolt két hetet egy töltéssel, normál használattal meg minimum 20 napot. Lehet, hogy vissza is váltok rá, mert a Verge 2-3 napos üzemidejét, és bumszli méretét nem igazán tudom megszokni, a GTS-re meg egyelőre nem szívesen költenék ennyit. A GTS valós üzemidejéről sajnos nem tudok nyilatkozni. ;)

(#49) balu1977


balu1977
senior tag

Én már bipet nem vennék. Akkor már inkább band 4-et. Az is tudja ugyanazt, de szebb az amoled kijelző.

(#50) kicsiii válasza rosszkutya (#48) üzenetére


kicsiii
tag

Kb 2 naponta járok futni amúgy normál használat mellett én 3-5 naponta töltöm a GTSt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.