Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-12 10:12:50

LOGOUT.hu

Raptoreum bányászat dióhéjban

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Imilenni


Imilenni
addikt

Mielőtt belekezdek, hol lehet majd eladni?
Láttam hogy coinbasen már megtalálható, de kereskedni nem lehet vele :F

Press "F" to pay respects.

(#852) EQMontoya válasza Narancs81 (#849) üzenetére


EQMontoya
veterán

Yep, viszont a hold jo strategia annak, aki az elmult honapokban kibanyaszott egy jelentosebb mennyiseget. Ha egyre tobben banyasszak es egyre nepszerubb lesz, az jot fog tenni az araknak.

Same rules apply!

(#853) varmi2 válasza Imilenni (#851) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én tradeogren adom el. Ott van rtm-btc és rtm-ltc pár is. Az ltc-t meg aránylag olcsó utalni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#854) Đusty


Đusty
addikt

Ebből ti láttok valamit, hogy mi jó vagy mi nem, leírná valaki mi mit jelent, mondjuk a zöld és kék sorok?

(#855) 2018


2018
aktív tag

Raptoreum listázva van coinbasen. Még nem lehet vele tradelni de ez már csak idő kérdése. :C

(#856) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Én is beszálltam ebbe a Raptoreumba, így hobbi szinten. Felmerült pár kérdésem, pl. az, hogy amikor rendszergazda jog nélkül indítom, akkor pirossal kiírja, hogy az MSR-t nem tudta beállítani, admin jog kell hozzá. Mi az az MSR? Ez kell? Fontos, hogy adminjoggal futtassam?

(#857) Dare2Live válasza Đusty (#854) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jónak tűnik.

azért flockpoolon is nézd meg és ha jó a wallet cím is jönni fog az RTM

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#858) koko52


koko52
veterán

A VGA bányám kliensében 6.9% lett az incorrect share, mióta fut a cpu mining, előtte 1% alatt volt. Van rá megoldás?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#859) Đusty válasza Dare2Live (#857) üzenetére


Đusty
addikt

köszi
Az accepted 5-6 stb jelent valamit? Ebből kell valamennyi, hogy legyen valamennyi rtm? ha kilépek és vissza megjegyzi és megy tovább?
flockpoolon nem látok semmit, a keresőbe beírom a címet és semmi, valami mást is kellene csinálnom? Flockpoolt is futtatni kell közben? Tényleg nem tudom az mire jó.
ilyen:

ez is jó így?:

[ Szerkesztve ]

(#860) MeKTibor válasza 2018 (#855) üzenetére


MeKTibor
junior tag

Egy hete cca.

(#861) Danex válasza Đusty (#859) üzenetére


Danex
addikt

Ha már van share az jó, de a workernek is ott kéne lennie, dobd be ide a konfig fájlodat.

(#862) Danex válasza koko52 (#858) üzenetére


Danex
addikt

Rakd a cpu bányá affinitását alacsonyra, vagy a gpu bányáét magasra, szerintem az megoldja majd.

(#863) Dare2Live válasza Đusty (#859) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Az accepted 5-6 stb jelent valamit? Ebből kell valamennyi, hogy legyen valamennyi rtm?"

Accepted = pool visszaigazolta. Ez jót jelent. Igen ebből kell vmennyi 50-100 fogalmam sincs mennyi, hogy kapj 1 RTMet.

viszont a képen nem látszik semmi. Ellenőrizd a wallet adresst.

másold be a jsont vagy a commandot amivel indítod aztán megnézem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#864) EQMontoya válasza koko52 (#858) üzenetére


EQMontoya
veterán

Threadcountot vedd lejjebb kicsit a configban. Ha mondjuk X szalat tud a Ryzened, akkor X-2-vel futtasd.

Legalabbis en ezt csinaltam.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#865) Đusty válasza Dare2Live (#863) üzenetére


Đusty
addikt


előre is köszönöm mindkettőtöknek:

azt hiszem a wallet cím nem stimmelt de ez csak mai hiba lehetett, nem tudom mitől, ennek most jónak kell lennie. illetve a .dusty-t is csak most írtam oda mert mindenkinél volt valami de ha nem kell kitörlöm.

[ Szerkesztve ]

(#866) MaddeNNNN válasza EQMontoya (#864) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

azt hol tudom átírni? config.json file-ba kell beilleszteni?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#867) Đusty válasza Đusty (#865) üzenetére


Đusty
addikt

na valami elindult

(#868) SzlobiG válasza Đusty (#867) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ebből jó lassan lesz coin. :D

(#869) Imilenni válasza SzlobiG (#868) üzenetére


Imilenni
addikt

Nálam a 2600 is valami 400 körül mozog :C
Fentebb linkelte valaki 960-at is bír.. :(

Press "F" to pay respects.

(#870) Đusty válasza SzlobiG (#868) üzenetére


Đusty
addikt

ja :DD
cserébe remélem a fogyasztás is csak ilyen kicsi

[ Szerkesztve ]

(#871) rumkola válasza Đusty (#870) üzenetére


rumkola
veterán

többet fogyaszt mint amennyit hoz

(#872) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Üdv mindenki.

A config.json -ba a "tune-full": true csak akkor kell mikor generálja a tune_config -ot?

(#873) SzlobiG válasza rumkola (#871) üzenetére


SzlobiG
félisten

Attól függ, ha kivárás a cél és egekbe lesz az árfolyam még hasznot is hozhat. ;]

(#874) miki3d


miki3d
junior tag

Szépen kúszik fel a nehézség, de az ár annyira nem követi, ahogy nézem... :(
Idáig a flock-on voltam, ott átlag 3.6-3.8 KH/s volt az átlagom 2 napon keresztül, amikor lejjebb volt a nehézség, de most átmentem az rplant-re és ott az átlagom 4.4-5.6 KH/s között van (kb 6 óra bányászás után)

(#875) szabeska válasza Airedhyal (#872) üzenetére


szabeska
addikt

Igen, de ugy maradhat, ha van mar generalt file, automatikusan betallozza maganak.

F1

(#876) Airedhyal válasza szabeska (#875) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Értem.

175 perc és végez is.

[ Szerkesztve ]

(#877) kabos777 válasza miki3d (#874) üzenetére


kabos777
tag

Különbözetből már kijön egy lambos tanksapka kupak matrica.
Király! :C

[ Szerkesztve ]

(#878) Frozen


Frozen
őstag

Korábban most volt arról szó,hogy a memoria sebesség is befolyásolja az eredményeket.
Most ezt tesztelte már valaki?
Kisebb cl vagy nagyobb sebességgen ,hogy többet hozz e hashban a proci?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#879) Coccer válasza Frozen (#878) üzenetére


Coccer
tag

En holnap ranezek szerintem. Fut egy r5 2600@3800Mhz@UV 8GB 2400Mhz cl15 (ez egy GPU rig alapja) es egy r5 3600@4100Mhz@UV 16GB 3200Mhz cl16 konfig jelenleg.

Fura volt, hogy a Zen+ atlag 700-750 H/s, mig a Zen2 tol nalam 1,4 KH/s-t szinten atlagban. Raneztem HWinfoval, Zen2 all core 4100, mint a cövek, 99% atlag cpu usage, kb konstans pillanatnyi 100%. Ezzel szemben a Zen+ eldobal neha 3 szalat nalam - mindig ugyanazokat - es visszaveszi az orajelet, igy beesik 75%-ig is olykor a CPU usage. barmilyen ertelmes VID, UV vagy alap beallitasnal. Most kilottem a GPU banyat, fut egy uj 155min test az RTM-re ETH turas nelkul es meglatjuk ez javit-e valamit. Ugy vettem eszre a teszt ujrainditasa ota jobban tartja az orajeleket - GPU banya nelkul. Elozo tuning file-t mentettem.

Aztan a memory timinget probalom ki erdekesseg keppen, de szerintem az ma mar nem fer bele... de irok, ha a vegere ertem. Neten azt irjak mindegy kb milyen a RAM, inkabb procira kolts tobbet helyette xD

Ketszer jobb lenne egy kategoriaban azonos, de ujabb Zen? Mondjuk elvileg az RTM mining-nek jo az L3 sokasaga, abban meg a Zen2 duplazott a Zen+ -hoz kepest. Igy meg adja a netes info helyesseget, hogy nem szamit a RAM. Meg orajel tobbletem is van 300Mhz, RAM is 2400Mhz cl15 vs 3200Mhz cl16, dupla az L3 es igy dupla a hash.

Gondolom a szalak is jol esnek neki, de SMT-t es Core-okat mar nem fogom letiltogatni. Gyakorlatilag kesz is lenne egy komplett RTM Mining Guide for Ryzen. Annyi szabad idom barcsak lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#880) Danex válasza Frozen (#878) üzenetére


Danex
addikt

Memoria számít, de hogy pontosan melyik része azt nem tudom, de xmp nélkül lényegesen gyérebb számokat kaptam

(#881) miki3d


miki3d
junior tag

Az a baj, hogy konkrétan mérni sem lehet, mert olyan szintű ingadozások vannak a hash értékben, hogy mérhetetlen... nekem a 800 hash-tól a 35000 hash-ig minden volt már (r9 3950x) :/
Sztem az, hogy a memória most cl16 vagy cl14, esetleg 3200 vagy 3600mhz, sztem baromira nem oszt, nem szoroz ilyen körülmények között :/
Ha nagyjából fixen menne minden gépen és lenne benne +/- 3-5%, akkor oké, de így nem lehet mérni.

Az a fura, hogy a tesztnél általában 8K és 12K között mozog, ami kb hozná a proci valós hash-jét, de amikor elkezd számolni, akkor az átlag (24 órás) bizony jóval alatta van, 4K körül

Azért is ugrottam bele a múlt héten én is, mert ahogy olvastam (csak nagyon felületesen), úgy láttam, hogy a 3950x-nek és az 5900x-nek kb azonos (nincsenek húzva, full gyári), 12000 a hash-je... mondom, akkor ha van 6 gépem, az barátok között is bőven 70000 hash, ami az akkori kalkulátorok szerint naponta bőven 60 dollár fölött hozott volna, csak akkor még fele volt az árfolyam, a nehézség meg 1/3, vagy még kevesebb... ettől viszont jóval elmaradt és a 6 gép átlagban 18K hash-t hoz össze (flock-on is, és ahogy most nézem az rplant-en is)

(#882) Frozen válasza miki3d (#881) üzenetére


Frozen
őstag

En egy tobb napos avg erteket szoktam nezni hashben. Ezt egy ora alatt nem lehet ogy lemerni az ugralo algo miatt ahogy irod. De egy 48 lras tampont mar jo lehet.

Olvastam rediten a 2 oldalas memo az jobb mást nem találtam.

Igazabol tenyleg jo lenne tudni h hoz e valamit vagy nem pl a kisebb idozites mert ha igen akkor mar azzal is beljebb vagyunk.

Nekem most megy a banya de holnap feltolom a laptopon a 3200 rol 3800 ra csak az a baj az idozites is romlik mar ezen a szinten eleg sokat szoval majd kb 3 nap mulva tudok mondani valamit.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#883) miki3d válasza Frozen (#882) üzenetére


miki3d
junior tag

Alapból jobb, ha a memória párban van... Nem csak itt, szinte minden területen
Anno néztem videókat, teszteket, hogy 1 db 32-es modullal mit csinál a gép (mentek tesztek csak procira, cinebenc, vray, octane, aztán handbrake, tömörítés, photoshop action, premiere kódolás és mentek a vga-ra is, játékok alatt, full hd és 4K felbontásokban is)..., aztán lecserélték 2db 16-osra, majd 4db 8-asra...
a 4db 8-as minden tekintetben, mindenhol határozottan rosszabban teljesített, az 1 vs 2 modulnál már szorosabb volt a helyzet, de ott is a párba rakott memória jött ki jobban...

Igazából én nem nagyon látom, hogy nagyon enné a memóriát, de persze biztos lehet valahogy mérni, ha 3200 vagy 3600-3800-as ramok vannak benne...

(#884) Dare2Live válasza miki3d (#883) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

dual chanell miatt kettő az ideális.

algo elég memó intenzív ezért is tarol a zen3, szóvl vszeg számít vmennyit hasban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#885) mihione válasza Coccer (#879) üzenetére


mihione
őstag

En egy gpuval turok+ megy mellette 1 honapja szinten egy r5 2600@4065mhz allcore ocval,16gb 3000mhz idozites nincs meg fejbol.Nalam igy eth+rtm is fut 0-24, 1000-1100 h/s az atlag hashrate tobb napos futast nezve.De oriasit ugrott a diff, elmult 24 orara mar csak 17 rtm jott,amikor elkezdtem kb 120 rtm jott 24 orara...az arfolyam azota ment egy 10x-et.En amugy siman eltudom kepzelni hogy ha kitart a hype es nem csak beta lesz a gpuval turas,esetleg kozben jon az eth pos,akar meg at is veheti a helyet.Az arfolyam meg boven mehet fel a market cappel.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#886) Frozen válasza miki3d (#883) üzenetére


Frozen
őstag

2 oldalas memoriarol irtam nem a dual chenelről. 1r vs 2r

Felhuztam 3800 ra a ramokat reggel mar tobbet fogok latni.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#887) Danex


Danex
addikt

amúgy van valami flag amivel lehet benchelni (nem tune!) és ott a legintenzívebb algoval nézi mit tud a gép.

Talán a
--stress-test Simple stress test using fast rotation of Ghost Rider.

de van
-B, --background run the miner in the background
parancs is.

(#888) kelna91


kelna91
senior tag

Tudja valaki, mi az az MSR?

(#889) miki3d válasza Frozen (#886) üzenetére


miki3d
junior tag

Jah, igaz, bocsánat, félre értettem/olvastam...
Remélem lesz látszatja és kitermelsz reggelre pár 100 darabot :)

(#890) schwartz


schwartz
addikt

DEx-trade-re senki ne uraljon be, nem irjak jova, kivenni sem lehet. Sajnos tanulopenz megvolt...
Szirszar osszegek atmennek de a nagyobbat lenyuljak. (1000 USDT- FOMO-ztam be arra a scam valtora)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#891) EQMontoya válasza miki3d (#883) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak az a baj, hogy a gpu ide nem hatekony.
Egy kozepes aru threadripper (mondjuk 3960x) szetgyalaz barmilyen vga-t RTM teljesitmenyben, pedig egy 3080 vagy 6800 (xt) araban van kb.

Es ahogy no a diff, ugy egyre kevesse eri meg nem hatekony eszkozokkel csakanyozni.

schwartz: reszvetem, es koszi, hogy leirtad, hogy legalabb mi ne cumizzuk be. :( :R

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#892) Frozen


Frozen
őstag

8 órás átlag
11800h
cl 22 3200 -> oc cl21 3800mhz 8 órás átlag alatt az avg ugyan annyi mint előtte...
Szerintem ezt itt elengedem megprobálom majd később még a jobb időzítést és egy köztes sebességet. :U

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#893) Dare2Live válasza EQMontoya (#891) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Csak az a baj, hogy a gpu ide nem hatekony."

cél volt, hogy gpu ne legyen hatékony asicra meg kb rezisztens legyen. külön izgi az 51%ra rezisztens az rtm. El kéne olvasni hogy. :)

btc egyik nagy fejvakarása, hogy a hash 60+% 15 farm kezében van.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#894) cspguy


cspguy
csendes tag

Arra tudtok megoldást, miért mondja mindegyik kliens a cpuminert vírusosnak? Ubuntu és Windows alatt is. :(

Ki akarom próbálni epyc 7551-el.

[ Szerkesztve ]

Live hard, die hard, and keep smiling!

(#895) EQMontoya válasza Dare2Live (#893) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, ennek a reszenek szerintem mindenki orul is.
Csak arra probaltam utalni, hogy vga-val nem fognak tomegesen atnyergelni eth-rol.

Same rules apply!

(#896) koko52 válasza Danex (#862) üzenetére


koko52
veterán

Nem tudom lejjebb venni az affinitást, mert a cpu és vga is a cmd.exe-t használja.

EQMontoya: threadcountot hol találom?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#897) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Hashrate igazán követhetné már az árfolyam esését. Kár hogy a péntek óta minden tech médium lehozta clickbait anyagként, hogy bedől a CPU piac is az RTM miatt. Az is beszállt aki azt se tudta mi ez...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#898) Frozen


Frozen
őstag

úgy vettem észre hogy az időzítések kicsit javítják a hashratét,
pontosan még nem tudom mert még csak 4 és fél órája megy a jelenlegi kliens ,de ugy néz ki kb +70-80 hasrate

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#899) EQMontoya válasza koko52 (#896) üzenetére


EQMontoya
veterán

cpuminer.conf file.

Nalam igy van benne:
  "threads": 23,

Ez hagy egy szabad szalat igy 5900x eseten, szoval hasznalhato marad a rendszer.
5950x-nel 31-re vennem, ertelemszeruen.
Ha ez sem segit eleget, akkor vedd le N-2-re.

Same rules apply!

(#900) miki3d válasza HyP3b0y (#897) üzenetére


miki3d
junior tag

Többek között én is így szálltam bele, fomo-ként, de sajnos későn...
Amúgy még sosem bányásztam és csak mindig látom, hogy 1-1 kripto naponta 500-5000%-ot megy, hogy ezekről miért nem tudok előbb 1-2 nappal... :O :D :D
...ha már van amd zen2 és zen3-as, aminek több az L3 cache-ja, akkor ráuszítottam..., viszont péntekhez képest dupla az árfolyam, viszont kb harmada annyit tudok én is kiszedni...
Ahogy olvasgattam, pár hete még vígan kijött több ezer 1 nap alatt, amikor még nem volt felhypeolva...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.