Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-12 10:12:50

LOGOUT.hu

Raptoreum bányászat dióhéjban

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Kami11 válasza Đusty (#1196) üzenetére


Kami11
őstag

Én csak a SouthXchange-ről tudok nyilatkozni, mert ezt használtam az RTM-hez. Közvetlenül itt nem tudsz úgy vásárolni, ahogy leírtad, itt csak úgy megy a dolog, hogy BTC-ért, vagy DASH-ért tudsz RTM-et venni. Én a Binance-en vettem DASH-t, átküldtem a SouthXchange-re, ott pedig beváltottam RTM-re.
A többi váltóról nem tudok nyilatkozni, de vannak itt többen akik más váltót használnak, hátha ők is leírják neked a menetét.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1202) Đusty válasza MeKTibor (#1200) üzenetére


Đusty
addikt

:N

(#1203) Đusty válasza Kami11 (#1201) üzenetére


Đusty
addikt

Bonyolult ez nekem :)
Szóval a binance vált a pénz és crypto között, onnan meg kell még egy valamilyen vallet? De a binance is tőzsde mint amiket írtál nem?
Vagy inkább irányítsatok át abba a fórumba ahol ez le van írva valahol.

[ Szerkesztve ]

(#1204) Kami11 válasza Danex (#1198) üzenetére


Kami11
őstag

Ez mind a Fokcpoolon, mind az rplant-on le van írva, sőt a SouthXchange is kiírja belépéskor.
Sőt itt is volt már róla szó.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1205) Kami11 válasza Đusty (#1203) üzenetére


Kami11
őstag

Pedig nem az. :) Fenn vagy valamelyik nagyobb váltón? Binance, Coinbase pl.?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1206) viharhozo válasza 2018 (#1194) üzenetére


viharhozo
addikt

A jelenlegi diff. mellett (1000 h/s egy nap alatt 13 RTM-et hoz) Ryzen 3 1200-zal 2,3 centes arfolyamig eri meg banyaszni, szoval eros tulzasnak erzem, h semmivel se eri meg.

#1197: egyelore ez sokkal jobb a Moneronal.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1207) Danex válasza Kami11 (#1204) üzenetére


Danex
addikt

Flockon nem látok semmi infót erre, southxchange-en is biztos nem 1-2 héttel előre volt kiírva, hogy mi a helyzet.

Az valóban ki van írva hogy exchange-re ne menjen mert bannolhatják az accot, bár nekem minden bánya xchange-re megy, emiatt nem akarok "20" node-ot futtatni.

(#1208) #25954560 válasza viharhozo (#1206) üzenetére


#25954560
törölt tag

csupan kivancsisag kedveert megneztem, a xeon 8160T-m max 6400H/s-t irt ki eddig egyelore a meg futo teszt alapjan.
erdekes lenne optimalizalas szempontjabol kicsit jatszani vele... ujabb gcc esetleg icc tud-e kihozni belole tobbet. vagy az amd az igaz ut.
illetve szamit-e osszessegeben a halozati kesleltetes, lehet-e nyerni rajta, ha a halozatom csak itt lakason belul hatekonyabb lenne (alacsonyabb kesleltetes, esetleg prioritas)

[ Szerkesztve ]

(#1209) #25954560 válasza #25954560 (#1208) üzenetére


#25954560
törölt tag

a valos lenyegesen kevesebb, ahogy varhato is volt a netes tesztek alapjan, bar biztam a 33M cache-ben :)

(#1210) Đusty válasza Kami11 (#1205) üzenetére


Đusty
addikt

A binance-n elkezdtem regisztrálni csak a megerősítés hiányzik, de hagytam a fenébe mert úgy sem tudom, hogy működik.
Szóval csak annyit szeretnék, hogy bankkártyáról venni néhány ezer forintért valamilyen kriptot azt eltárolni biztonságosan ahova bányászni is lehet majd visszautalni a bankszámlára, azt szeretném tudni és látni, hogy ez az egész hogy működik. De ha van erre más topik írjátok meg légyszi.

[ Szerkesztve ]

(#1211) tisn válasza viharhozo (#1206) üzenetére


tisn
addikt

thx

(#1212) MeKTibor


MeKTibor
junior tag

Elég kockazatos ezt RTM-el megcsinálni. Már alig 40 millió usd a kapitalizáció és folyamatosan esik. Nagyon kevés pénz van benne, és azt is veszik ki. Btc emelkedik 5% ez leköveti 2%-al, visszaesik 5%-ot RTM rádupláz. Ezt látni a napokban. Persze lehet 2 év múlva 5 dolláros árfolyama, ugyanúgy mint akármelyik kis coinnak a sok ezerből.

(#1213) miki3d válasza #25954560 (#1208) üzenetére


miki3d
junior tag

Intelnek nem áll jól ez a fajta számolás...
Amúgy kb az 1/4-vel lehet számolni, jó esetben 1/3-val...
Nekem a tesztek alatt felement 12-13 KH/s-re is, de bő 1 hét után az átlag 3.7-3.9 KH/s... Szóval ha el fogja érni a 2 - 2.5 KH/s-t, akkor az egy nagyon jó érték lesz...

(#1214) Kami11 válasza Danex (#1207) üzenetére


Kami11
őstag

Tessék, itt a Flock közleménye, ki is emeltem neked: :P

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1215) koko52 válasza Kami11 (#1214) üzenetére


koko52
veterán

Wow, rakom is vissza a tárcát. :R

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1216) Frozen válasza MeKTibor (#1212) üzenetére


Frozen
őstag

érdekes,hogy a diff nem csökken és a bányászok tovább tolják... ennek ellenére is.

Szerintem ha jön az amd frissitett procija az majd felhúzza kicsit az árakat,vagy a jövő év végén érkező zen4. Föleg,ha majd még rászabadul az eth-ról is a sok hashrate a többi altra és sorra döl majd be minden.A btc nek lassan vége lesz nem fogja évekig tartani ezt a szinten és lassan elfog jönni a kriptó tél is.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1217) Danex válasza Kami11 (#1214) üzenetére


Danex
addikt

De ez nem írja, hogy 100-as limit alatt benyelik, az tiszta, hogy alapból nem támogatott exchange-re túrni. (Bár a miértet nem teljesen értem, rakjon limitet és nem spamel)

A limit rakással is inkább az volt a gondom, hogy talán előző hétvégén néztem rá akkor nem láttam semmi ilyet, aztán most hétvégén meg azt látom hogy az előző hét közepétől él a limit

(#1218) madpapa válasza Kami11 (#1214) üzenetére


madpapa
senior tag

Blablabla. Arra hívják fel a figyelmet, hogy ütközhet az adott váltó ÁSZFjével a közvetlen váltóra való túrás. Hat, het. Én közvetlenül tolom váltóra. Köszönöm szépen befutott eddig mind.

[ Szerkesztve ]

(#1219) madpapa válasza Frozen (#1216) üzenetére


madpapa
senior tag

Még mindig nem értem, hogy ha kijön a zen4 az miért befolyásolná az RTM árfolyamát pozitív irányba. De biztosan csak én vagyok az értetlen.

(#1220) Kami11 válasza madpapa (#1218) üzenetére


Kami11
őstag

Én feladom, legyen neked igazad. Nincs kedvem vitázni a nagy semmiről. :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1221) madpapa válasza Kami11 (#1220) üzenetére


madpapa
senior tag

Úgy igaz. Nincs miről vitázni, mert ez a finghámozás kategóriája.

(#1222) MeKTibor válasza Frozen (#1216) üzenetére


MeKTibor
junior tag

De ez mind kínálati oldal. Ha minden hash ide jön a világon csak annyi történik h még jobban elszáll a diff. Az árfolyamot a kereslete mozgatja. Ha nem veszi senki, lehet a mostani milliószorosa is a teljes kapacitás az árfolyam ugyanennyi vagy valószínűbb hogy a jelenlegi töredéke lesz.

Szerk: annyiban jogos H van kapcsolat a diff és az árfolyam között. Csak pont fordított. Ha leszáll az árfolyam megy vele a diff is. De ugye a diff nem olyan rugalmas mint az árfolyam. Szvsz kb ez van most, ill. Az H mindenki csodát vár.

[ Szerkesztve ]

(#1223) madpapa válasza MeKTibor (#1222) üzenetére


madpapa
senior tag

Feleslegesen magyarázod. Hősünk ezt nem érti. :W

(#1224) miki3d


miki3d
junior tag

...és ha leesik az árfolyam a mostani felére, vagy tizedére? Akkor lehetséges, hogy elkezdik venni? Ki tudja?!

(#1225) Frozen válasza MeKTibor (#1222) üzenetére


Frozen
őstag

én ezt értem ,viszont azt sem felejtsük el még 1 éves sincs a token.Itt egyenlőre az a lényeg,hogy fenmaradjon a kryptó tél idején és a következő nagy runnál ő is kirúgjon valamennyire.
Nyilván nincs a váltokon sem listázva sokan azt sem tudják ,hogy létezik. Időt kell adni neki elég gyorsan fejlesztik ,igaz a jövő évi fejlesztésekről még nincs hír.


[link]

egyébként itt van egy előrejelzés annak aki esetleg hirtelen lambora gondol.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1226) kabos777 válasza Frozen (#1225) üzenetére


kabos777
tag

Forecast COIN-nál alapvetően semmirevaló a véleményem szerint!
Korábbi időszak alatt mért változásokat prognosztizál egy "egészséges" bővülésre számítva jelen esetben! Nem valóság, hanem Sci-Fi kategória.
Ezek szerint nem is kell ránézni áprilisnál előbb...

[ Szerkesztve ]

(#1227) Dare2Live válasza MeKTibor (#1222) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

eth vonalon is uezt képzeli.
Szerinte ha jön új vga akkor felmegy az eth ára.

Ehez képest sztem ugye a defi/nft őrület kombózva az L2vel ami keresetté tette etht.

szerk: raptoreum jelenleg mint a legtöbb shitcoin leginkább semmire se jó. Semmire. A kiugrást az NFT patch hozhatja el aszem 2022 Q1ben. Ez kombinálva azzal, hogy 51%ra rezisztens meg, hogy a cpu minig miatt tényleg baromira eloszlott a hash.

Az elmúlt 1év egyik über sikerstoryja a solana ahogy látom raptoreum pont ezt a modellt kívánja kis extrakkal követni. Ha sikerül vmi olyan lesz mint solnanaval. 100-200* az árfolyam. Ha nem jön össze és nem találnak rá uset akkor meg megy a kukába. 1év kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1228) llacee


llacee
őstag

A coin értékét a tudása adja nem az, hogy bányásszák vagy kereskednek vele.
Ha lesz értelmes felhasználása emelkedik az értéke és akkor már érdemes venni belőle befektetésnek-> emelkedik az árfolyam.
Most itt erről még nincsen szó a bányászatnak a diff növelésén kívül semmi hozzáadott értéke nincs.
Én még pár ezret kikaparok és félreteszem.

(#1229) tisn


tisn
addikt

olyan lassan gyulik, hogy a celarat 400$-rol 1000$-ra novelem :)

(#1230) rumkola válasza tisn (#1229) üzenetére


rumkola
veterán

:F :DDD :DDD :DD

(#1231) tisn válasza rumkola (#1230) üzenetére


tisn
addikt

ez most nemileg komoly, eddig amit banyasztam barmit is (volt shitcoin is koztuk) mindbol eth/btc -> eur/huf lett a vegen. ezt most megtartom, nem adom el, kivancsi leszek lesz e belole kasza. ugyis kicsiben megy (1 proci, 1 vidkari) rigeket reg eladtam, jatek a tulipanhagymakkal. ( https://hvg.hu/gazdasag/20090608_tulipanmania_penzugyi_valsag_krach )

(#1232) Frozen válasza llacee (#1228) üzenetére


Frozen
őstag

shiba inunak is nagy volt a tudása meg még jópár coinnak....
Ott az ada egy csomó minden van mögötte azt semmire nem megy vele.
:C

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1233) MeKTibor válasza Dare2Live (#1227) üzenetére


MeKTibor
junior tag

1 cent körüli árfolyamnál is meredeken nőtt a diff. Ahogy egyre többen találtak rá. Aztán kezdtek bele milliókat pakolni usd-ben. Az 5-9 mill közötti kap felment 70+rá. Árfolyam meg vele. Most elég gyorsan esik. A top felé alatt van, nem tudom mi fogná meg :((

(#1234) Danex


Danex
addikt

következő push tényleg majd amd 3dcache de inkább eth vége, ha addigra lesz értelmesebb miner akkor a jelenlegi profitja még egész jó is lehet

(#1235) Kami11 válasza Danex (#1234) üzenetére


Kami11
őstag

Ezt a WildRig-et közben igen jól megtuningolták, egy RTX3070 már annyit, sőt valamivel többet hoz mint egy 3600X-es proci. Tegnap teszteltem, idővel ki tudja mi lesz belőle.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1236) miki3d


miki3d
junior tag

Elég csúnya az árfolyam most... :( (0.034)

(#1237) Kami11 válasza miki3d (#1236) üzenetére


Kami11
őstag

Lesz ez még csúnyább is. Sajnos! :O

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1238) kabos777 válasza miki3d (#1236) üzenetére


kabos777
tag

Minden fontosabb coin zuhan, szóval húzza magával...
BTC is már 57re ment le... ETH a körülményekhez képest arányaiban jobban viseli.

(#1239) kabos777 válasza Kami11 (#1237) üzenetére


kabos777
tag

Már ez is az! :D

(#1240) miki3d válasza kabos777 (#1238) üzenetére


miki3d
junior tag

Az is igaz... utóbbi napokban minden megy lefelé...

Kami11: Igen, én is attól tartok :(

(#1241) pckownz


pckownz
senior tag

Hali!
Flockpool-ra turok (tudom, rohadjak meg pfejj), raptoreum core wallettal. A kifizetes ugye reggel es este 9kor van nalunk, azon filozok, hogy ha leallitom a minert, akkor mitortenik a stale/unpaid balance-szal? Kovi kifizetesnel kell fusson a wallet, hogy kiutalja, vagy ha csak par nap mulva tudom bekapcsolni a gepet akkor is jovairodik?

(#1242) MeKTibor válasza pckownz (#1241) üzenetére


MeKTibor
junior tag

Ha leallítod és még 1 rtm utalási limit felett van a nem kizárt coin akkor köv kiutaláskor megkapod szvsz.

(#1243) x_pnK válasza pckownz (#1241) üzenetére


x_pnK
tag

Nem kell futnia sem a minernek, sem a wallet kliensnek ahhoz, hogy megkapd a maradék unpaid, pending coinokat. A pendingnek át kell kerülnie az unpaidbe, ez kb 3-4 óra alatt automatikusan megtörténik.
Annyi a lényeg ahogy kolléga is írta, hogy 1 RTM felett kell lennie az unpaidnek, és a következő kifizetésnél ki fogják utalni a walletedbe.

(#1244) Danex válasza pckownz (#1241) üzenetére


Danex
addikt

A blockchain alapja, hogy minden info a láncon tárolódik, neked csak azért kell futtatni a wallet-et, hogy ezt a láncot teljesen letöltve lásd mennyi az egyenleged és tudj utalni uptodate rendszerrel.

De a blockchain exlorelekkel meg tudod nézni általában az egyenlegedet bárhonnan csak a címedet kell tudnod.

(#1245) llacee


llacee
őstag

RPlant módosította a kifizetést:
Minimum payment:30 RTM

(#1246) viharhozo válasza llacee (#1245) üzenetére


viharhozo
addikt

Es meg lehet nezni, egy orszagbol hanyan banyasznak. Jelenleg 17 magyar IP-s worker kapar Rplantra, elegge exkluziv a kor. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1247) pckownz válasza Danex (#1244) üzenetére


pckownz
senior tag

#1242MeKTibor
#1243x_pnK

Koszi sracok, akkor nem kell paraznom, nyugodtan kikapcsolom, ha nem leszek itthon :R

Mas:
Ti mit banyasztok (ha egyaltalan) gpu-rol rtm mellett?

(#1248) Kami11 válasza llacee (#1245) üzenetére


Kami11
őstag

Már visszaállt 10-re.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1249) Danex válasza pckownz (#1247) üzenetére


Danex
addikt

GPU-val ETH

(#1250) Dare2Live válasza pckownz (#1247) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

gpuval etht kell túrni...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.