Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-12 10:12:50

LOGOUT.hu

Raptoreum bányászat dióhéjban

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nem tudom, mi tortent az RTM -el, de az eddigi 516 dodobol lett 1050. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#552) Kami11 válasza MPowerPH (#551) üzenetére


Kami11
őstag

Lazán csak duplázott reggelre. :D
Hogy miért adtam el belőle 4000-et, máig sem értem, de most bánom, de nagyon. :W

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#553) SzlobiG válasza madpapa (#549) üzenetére


SzlobiG
félisten

[link]

Ez mi jól meg van csinálva a falra feldobálta az ürge a kis bánya gépeket. :DD

(#554) MPowerPH válasza Kami11 (#552) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mi irtuk anno, hogy 30 dollarert folosleges eladni, csak hogy az aram, es egy kis fagyipenzed legyen. :N Sokanb kibanyasztak 500 -at, 1000 -et, es eladtak fillerekert, oriasi fee -vel.

Innentol mondjuk a banyaszat az halott ugy, akkora lett a diff, hogy nyugodtan keresztet lehet ra vetni. Szal akio most akar beszallni, az szerintem lecso.
Ha ezt listazzak egy kereskedo oldalon, akkor lesz igazan ugras. Lambo mode on. ;]

Btw, mondtam en, hogy meglesz a Alder ara, de mar lassan az Apex lap is belefer. Mar csak a DDR5 hianyzik. ;] Adok neki 2 hetet, es kitermelte a 'hulladek' AMD kocka.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#555) GIORGIONE76


GIORGIONE76
őstag

Sajnos sztem rászabadult egy kis procierő a rapira :( eddig 2-3 óránként dobott 10-et,
mára már elérte a 4-6 órát is, hol van már az óránkénti :O

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#556) SzlobiG válasza GIORGIONE76 (#555) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem kicsit nőtt a diff érdekes mód mióta megjelentek a hírek. :D

De lényegébe ameddig nő vele együtt az árfolyam tökmind1. ETH is hasonlóan viselkedik.

Mpower: Az 5600X->5900X felára már nekem is megvan, sőt ha nem váltok be próbaképp egy ezrest pár napja, akkor meg már bőven. :C

[ Szerkesztve ]

(#557) varmi2 válasza SzlobiG (#556) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én meg is vettem az 5900x -et, új olcsositott lappal. Jövő héten jön. 5800xet fog váltani. De egyenlőre az sem lesz eladva. Csak ram kell bele, és tovább turhat még pár hétig.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#558) Pietrosz válasza SzlobiG (#556) üzenetére


Pietrosz
addikt

Lehet az amd is tolja bele a pénzt hogy még inkább vegyék majd a ryzeneket :D
Legszívesebben átraknám az összes eth-emet rtm-be akár csak egy napra, de pár infarktust tuti kihordanék közben. :O

(#559) MeKTibor


MeKTibor
junior tag

A hype vonat már adott. Mostmár csak listázzák a nagy váltók...

(#560) Kami11 válasza MPowerPH (#554) üzenetére


Kami11
őstag

Azért az vigasztal, hogy a 3600X-->5900X upgrade már 0-ra kijött, minden azóta kitermelt coin meg már haszon. :D Különben meg, "aki a kicsit nem becsüli..." :D

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#561) llacee


llacee
őstag

Én még csak most váltok, ha lesz kiskerben egyáltalán, eddig intellel ment egy másfél hónapig, ha 2-3 hónap alatt kiadja a váltást nekem már megfelel.
Torpanás 0,08 felett lesz, mert akkor már vgaval többet hozna, mint az eth
A nullára hoztával meg az a baj, hogy ahoz ki is kellene venni, de azt senki nem fogja :D

[ Szerkesztve ]

(#562) 2018


2018
aktív tag

431 dollár körül nekem is adja most a rapi. :C 8+k rtm-el. Lassan visszajön az 5800x ára. 200k volt.

[ Szerkesztve ]

(#563) gyurma888


gyurma888
aktív tag

Én pár napja stakeltem 15ezret, ma reggel nézem, majdnem 1000 dollárt ért :D

(#564) Đusty


Đusty
addikt

Valaki leírná szájbarágósan, hogy mit kell csinálni annak aki még nem kryptozott? Összefoglaló alapján addig jutottam, hogy lent van a 2 progi, (wallet, miner) de, hogy mit honnan hova kell írni arról egy szó sincs.

(#565) 2018 válasza Đusty (#564) üzenetére


2018
aktív tag

youtube ba beirod how to mine raptoreum és lesz csillió.

(#566) Đusty válasza 2018 (#565) üzenetére


Đusty
addikt

ok, köszi akkor csak egy kérdés amit sehol sem találtam a wallet adressemet honnan tudom kimásolni, azt hol találom? Ja és a wallet progi még jelszót se kér. Na mindegy nézelődöm tovább.

[ Szerkesztve ]

(#567) Frozen válasza MPowerPH (#554) üzenetére


Frozen
őstag

igen én is eladtam 2000 ret ,de csak azért,hogy lehet kivenni belőle ,hogy lássam ,most pedig 1000 alig tudtam összekapni ,de ezt nem adom el 2 euros árfolyam alatt :D

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#568) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Rplanton másnak is csökken a hashrate?
Hogy kevesebb coin jön a magasabb diff miatt, az oké, de az 5900x-re 2500-as hashrate-et ir, tegnap este óta folyamatosan megy lejjebb. 3000 korul illene lennie.

Same rules apply!

(#569) MPowerPH válasza EQMontoya (#568) üzenetére


MPowerPH
félisten

En sem vagom..Mar atmentem Suprnova -ra, de ott se jo. Azt hittem, nalam van a baj.

Don't Tread On Me

(#570) Đusty


Đusty
addikt

Akkor itt most csak várjak?

[ Szerkesztve ]

(#571) blue eyes válasza Đusty (#570) üzenetére


blue eyes
tag

Igen nekem 6-7 óra is volt mire szinkronizálta.

(#572) Đusty válasza blue eyes (#571) üzenetére


Đusty
addikt

:R

(#573) llacee válasza EQMontoya (#568) üzenetére


llacee
őstag

reggel jó darabig piros volt az eu szerver és nem váltott backupra a cucc, szerintem ez lehetett a baj

(#574) EQMontoya válasza llacee (#573) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hat ha a kollégának Supernovan is ez van, akkor szerintem nem ez lesz a magyarázat.

Beallitasok terén amugy van bármi trükk zen2, zen3-hoz?
Van-e bármi, ami számít, pl memória (tudtommal nem)?

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#575) Kami11 válasza EQMontoya (#574) üzenetére


Kami11
őstag

Ajánlom a Flockpool-t, az rplant elég sokat szaraxik, ráadásul itt kevesebb a fee, ha az 1.2.x verziót használod a bányászprogramból. Napi 2x fizet.
A nehézség nőtt meg, valamint a rászabadult felhasználók drasztikus megugrása miatt kevesebb a bevétel, hiszen több felé van osztva a nyereség.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#576) MPowerPH válasza Kami11 (#575) üzenetére


MPowerPH
félisten

Attol meg a Hash -nek nem szabadna csokkennie.

Don't Tread On Me

(#577) SzlobiG válasza Kami11 (#575) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szintén Flockpool nekem nagyon bevált és itt nem csökkent a hash.

[ Szerkesztve ]

(#578) blue eyes válasza MPowerPH (#576) üzenetére


blue eyes
tag

nálam is kevesebb Hash nem értem

(#579) xzeebyt


xzeebyt
tag

Sziasztok,

Dióhéjban valaki el tudja mondani mi is ez a Raptoreum ? Mi célt akar szolgálni ? Nem egészen jön át nekem, gondoltam hátha itt valaki érthetőbben el tudja mondani. :U

Kriptot is elfogadok!

(#580) MPowerPH válasza SzlobiG (#577) üzenetére


MPowerPH
félisten

De flockpool -hoz kell a legujabb CPU miner, nem?

Letoltottem ezt az uj minert, de rohadtul nem vagom, tel;jesen mas, mint a regi verzio.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#581) Kami11 válasza MPowerPH (#576) üzenetére


Kami11
őstag

Annak valóban nem, bár nálam nem esett, még mindig 3KH/s felett van.

MPowerPH: Ajánlott. :K

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#582) SzlobiG válasza MPowerPH (#580) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mi a baj a legújabbal? Nálam nem lassult semmit az előző verziókhoz képest. Csináltam új tune profilt azt kész.

(#583) MPeter87


MPeter87
őstag

Nekem flockpool-on a 24h kiutalás átlaga nagyságrendekkel kevesebb volt, mint rplant-ről, szóval 2-3 próba után én mindig visszamentem rplant-ra, ahogy ma is.
Az új miner-ben hashrate is kevesebb volt nekem, szóval maradok 1.1.9-en rplant-en.

(#584) MPowerPH válasza MPeter87 (#583) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ugyan ezeket olvastam en is. Flockpool -on nagysagrendekkel kevesebb RTM er be a walletre atlagolva. :U

Don't Tread On Me

(#585) Kami11 válasza MPeter87 (#583) üzenetére


Kami11
őstag

Lehet az elosztás miatt? Több worker kevesebb nyereség? :F

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#586) gyurma888


gyurma888
aktív tag

Ezt a hasonlítást hogy csináltátok? Ugyanazon a napon ment két ugyanolyan gép 2 külön poolon? Csak mert a difficulty növekedés miatt alapból napról napra drasztikusan csökken a hozam...

(#587) Grizzly34


Grizzly34
kezdő

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne ( Ha már volt kérdés akkor elnézést) ,hogy még mindig az 5950X a leginkább ajánlott proci erre? Vagy a 12900K is szóba jöhet? Olyant vennék amelyik leginkább optimálisabb erre a feladatra.

Illetve a másik kérdés, hogy ti milyen váltóra küldtétek tovább az RTM-et?
Jelenleg southxchange-en gyűlik. De ha van egy bevált hely átcsoportosítanám oda.

Köszi szépen a segítséget előre is.

(#588) travix


travix
aktív tag

Én tegnap hallottam erről a kriptoról először és jelenleg tényleg nagyon megéri, de kicsit gyanús, hogy ez is megy a chia után. Maga a projekt ugyanúgy dapp-ok hálózatának fenntartására szolgál, mint az ethereum, cardana stb. (ha jól értem) viszont sokkal kisebb a támogatás ami mögötte van. Gondolkozok rajta, hogy elkezdem egy géppel én is a bányászatot, de sok bányász van és kevés befektető akkor nem fog lefele menni az árfolyam egy növekedés után?

(#589) Kami11 válasza Grizzly34 (#587) üzenetére


Kami11
őstag

Az 5950X valóban a legjobb proci erre a feladatra, az új Intel-t is veri e téren.
A saját wallet-je az ajánlott, én váltón nem tartanám a criptot, de ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#590) Pietrosz válasza blue eyes (#578) üzenetére


Pietrosz
addikt

Jó lenne tudni, hogy mennyire random hogy épp melyik algo fut. Valamint a poolnak van e bármi befolyása erre. Bár nem értem miért nyúlnának hozzá, lehet ott is volt valami update.

(#591) Grizzly34 válasza Kami11 (#589) üzenetére


Grizzly34
kezdő

Köszönöm szépen a segítséget!
Beszerzek akkor egy 5950X-et

A 10850K sok mindenre nem jó-e téren sajnos.

(#592) Frozen


Frozen
őstag

most hol érdemes váltani melyik a legjobb váltó?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#593) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Mar rendben van a hash, 3 ora atlaga 5340. Es en is a 1.1.9 vert hasznalom.
Maradok ezen a poolon, mert minden teren jobban hoz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#594) MPeter87 válasza gyurma888 (#586) üzenetére


MPeter87
őstag

Néhány nap/hét után látod nagyjából, hogy milyen ütemben jön, majd utána elindítod a gépet egy másik pool-ra és megnézed 24h után mennyi a kiutalt mennyiség. Attól függetlenül, hogy naponta csökken, azért elég feltűnő, hogy mondjuk az egyik kb 180at küld, majd rá egy napra a másik csak 140et. Semmi extra.

#585Kami11

Nem vagyok egy nagy bányász, de szerintem több worker előbb talál blokkot, tehát egységnyi hashrate-re jutó jutalom nagyon hasonló kellene legyen átlagosan.

[ Szerkesztve ]

(#595) Kami11


Kami11
őstag

Megnézem akkor én is újra az rpant-ot, :D kíváncsi vagyok, lesz--e különbség?
Nekem is jobban bejött anno, de voltak vele gondok és akkor átálltam a flock-ra, kíváncsi vagyok változott-e a helyzet azóta?

MPeter87: hidd el, én sem vagyok egy profi, sőt, de ezt most sikerült elkapni még az elején és szeretném kihozni belőle amit lehet. ;)

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#596) llacee válasza MPeter87 (#583) üzenetére


llacee
őstag

ugyan ez a tapasztalatom, átlagra többet ír a pool de a zelcore oldalról nem volt annyi a kasszában, mint az rplan-on ezért mikor kijött a rplant javítás a minerben visszatértem.

(#597) MeKTibor


MeKTibor
junior tag

A GPU mining részével foglalkozott valaki? Jelenlegi árfolyamon nem éri meg jobban mint amikor 1 cent volt?

(#598) EQMontoya válasza MPowerPH (#593) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hogy jön ki annyi az 5950x-bol?
Milyen oprendszer, milyen beállítások?

Nekem jo napon is csak 3000 korul tud az 5900x

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#599) MPowerPH válasza EQMontoya (#598) üzenetére


MPowerPH
félisten

Majd beall az atlag 1 nap utan, 4500-4700 kozott van az atlag 24 orara vetitve.
4500MHz -hajtom, es a ramokat is vissza vettem 3800 -rol 3600 -ra. 4700MHz -vel alig tud jobbat, gyorsabb memoriabol meg semmit nem profital.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#600) Kami11 válasza MeKTibor (#597) üzenetére


Kami11
őstag

Ennyit tud egy RTX3070:

Pool meg ennyinek számolja:

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.