Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-12 10:12:50

LOGOUT.hu

Raptoreum bányászat dióhéjban

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) BOBO6 válasza HyP3b0y (#2000) üzenetére


BOBO6
aktív tag

Akkor valahogy jó irányba gondolkodtam.
Részemről ki tudok egyezni azzal, hogy egyszer fent, egyszer lent, ha egy hosszabb időtávot, mondjuk 4-6-8 hetet nézve az átlag jobb, mint pool esetén. Poolnál ugyebár van valamennyi százalék, amit a pool (tulajdonosa?) kap, ami nem kerül szétosztásra, vagy nincs ilyesmi, és gyakorlatilag minden blokkot hasharányosan szétdobnak a minerek közt?
Ha nincs ilyen visszatartott százalék és valójában ugyanaz a végösszeg soloban, mint poolban, akkor viszont maradok poolban a viszonylagos kiszámíthatóság, kalkulálhatóság miatt.

(#2002) Agyrák666 válasza SzlobiG (#1978) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Basszus pont ilyet akarok mar 2 honapja eladni, de csak most vettem ra magam. Jol leestek az arak azota. :(

(#2003) Gery176 válasza V!ck (#1998) üzenetére


Gery176
csendes tag

Köszi megpróbàlom így

(#2004) viharhozo válasza BOBO6 (#2001) üzenetére


viharhozo
addikt

A pool fee ugyanugy 0,5% solo miningnal is. Lehet, h a PPS-nek van vmi egyeb dija, ezt nem tudom.

Banyasztam ket napot soloban 800 KH/s-sel. Az elso nap nagyon adta, masnap gyakorlatilag semmi. Ma visszaalltam poolra, persze egybol beadott 5 blokkot.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2005) Pietrosz válasza BOBO6 (#2001) üzenetére


Pietrosz
addikt

Solo az olyan mint a lottó. Vagy bejon vagy nem. Olyan coint érdemes szoloban tolni ahol nagy a blokk reward. Pl ravencoin

(#2006) aradebil2 válasza itg (#1986) üzenetére


aradebil2
senior tag

Köszi a tippet, pörgeti a loopot, ugyanugy el sem akar indulni, viszont csinált egy ilyen errort...

kabos777: kevesebb szállal is ugyanezt csinálja

(#2007) kabos777 válasza aradebil2 (#2006) üzenetére


kabos777
tag

Itt valami mas gond is lesz...

(#2008) SzlobiG válasza aradebil2 (#2006) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nincs túl húzva a memória? Vagy esetleg hibázik az egyik modul.

(#2009) kabos777 válasza aradebil2 (#2006) üzenetére


kabos777
tag

Loopnal en tennek bele 10 20 masodperc varakozast az ujrainditasnal, nekem sokszor a manualis leallitas utan rovid idon beluli restart okozott hibat es kilepest. Lehet tul gyorsan indul ujra es ez tobbszor gyorsan egymas utan tortenik, akkor osszefossa magat teljesen.
Csinalnek teszt keppen meg egy szal minuszt. Volt egy gep amin 3at kellett levenni es utan stabilizalodott. Persze a loop biztos jo es segit csak nem vagyok benne biztos hogy a sok program hiba miatti restart nem ilyen es ehhez hasonlo exotikus hibakat hoz elo!

[ Szerkesztve ]

(#2010) llacee


llacee
őstag

Hacker Hijacks HP AMD EPYC Servers For Raptoreum Crypto Mining
[link]

(#2011) BOBO6


BOBO6
aktív tag

Úgy növekszik a payment treshold MATIC-on, hogy egy géppel nem érem utol magam, így soha nem érném el a kifizetési küszöböt, kénytelen vagyok az összes géppel ráállni, hogy azért belátható időn belül kiutalják amit kapartam. Vagy én nézek be valamit? :F

(#2012) BOBO6 válasza llacee (#2010) üzenetére


BOBO6
aktív tag

A vicces az, hogy épp ezen gondolkodtam, mi történhetett a közelmúltban, ami miatt visszaesett a globális raptoreum hashrate, hát akkor itt a magyarázat. Azért nem kis teljesítmény ekkora számítási kapacitást meghekkelni és átállítani bányászatra. Az még érdekesebb, hogy egy tárcára bányásztak.

(#2013) llacee válasza BOBO6 (#2012) üzenetére


llacee
őstag

Igen mi meg azt hittuk a halandok kaptak ra es ezert ugrott meg de ha megnezed a diff statot valojaban hack a diff.

[ Szerkesztve ]

(#2014) aradebil2 válasza kabos777 (#2009) üzenetére


aradebil2
senior tag

Köszönöm a tippeket, holnap folytatom a debugot. Memória simán xmp-vel fut, semmi huncutkodás (nem sikerült húznom anno)

(#2015) kabos777 válasza BOBO6 (#2012) üzenetére


kabos777
tag

Kérdés mi lesz azzal a kibanyaszott mennyiséggel? Az ugye most illagalisan szerzett es feltetelezem mar reg at ki be ide oda valtott.
Igy az arfolyamra is hatassal lehetett... most kérdés mit eredményez a megcsappant hash, talán egy újabb árfolyambukás...

(#2016) BOBO6 válasza kabos777 (#2015) üzenetére


BOBO6
aktív tag

Ha tippelnem kéne, simán kimozgatják a rendszerből, extra pofátlanság, hogy még egy árfolyamelkedést kivárnak a művelettel.
A hálózat szempontjából nem illegális, hisz bányászattal keletkezett, az már más(okra tartozó) kérdés, hogy az ehhez felhasznált kapacitást illegálisan vették igénybe.

(#2017) llacee válasza kabos777 (#2015) üzenetére


llacee
őstag

szerintem inkább pont ez okozott negatív árfolyamot, mert bődületes darabszám áramlott ki ami értéktelenített

(#2018) kabos777 válasza llacee (#2017) üzenetére


kabos777
tag

Az okes, de az mar senkit nem erdekel... jelen es a jovo kerdes! :)

(#2019) vfeco válasza BOBO6 (#2011) üzenetére


vfeco
aktív tag

Én addig nem állok át, amíg egy 5900x napi 1 MATIC-ot bevált. Eddig még ok, de valóban nem jó az irány.

(#2020) kabos777 válasza BOBO6 (#2011) üzenetére


kabos777
tag

Mivel BTC hez van igazitva es most ugral felfele az arfolyam. Ha Matic aranyosan nem koveti le vagy mint RTM eseten ami lefele megy így egyre magasabb az aranyszam.
160 170 volt par napja most meg 190. Ha felmegy meg BTC es RTM lemegy 2 cent ala marpedig utobbi biztos igy lesz...
MATIC szerintem jobban fogja tartani magat RTM hez kepest.

(#2021) vfeco válasza kabos777 (#2020) üzenetére


vfeco
aktív tag

Jah, hogy akkor nem Dynamo-ról vált Maticra?

(#2022) kabos777 válasza vfeco (#2021) üzenetére


kabos777
tag

De arrol, viszont a matic kifizetsi limitet szamolja BTChez.

(#2023) vfeco válasza kabos777 (#2022) üzenetére


vfeco
aktív tag

Amígy 1 matic kijön 1 nap alatt, addig nem pánikolok. MATIC is 22%-t ment a héten, az sem szar. A Diff. viszont most 144, ami az eddigi duplája. Az jobban aggaszt.

[ Szerkesztve ]

(#2024) kabos777 válasza vfeco (#2023) üzenetére


kabos777
tag

Igen a diff mindegyiknel bosszanto elem...

(#2025) vfeco válasza kabos777 (#2024) üzenetére


vfeco
aktív tag

Amit még észrevettem, hogy ha a HR esik, Diff csökken. Felmerül a kérdés, van-e értelme húzni a procit. 5900x 4,3GHz@1,125V 547kH/s, 3,8GHz@1V 470kH/s. Poolban nem biztos, hogy van értelme húzni, soloban meg nem érdemes.

(#2026) kabos777 válasza vfeco (#2025) üzenetére


kabos777
tag

Var diff van, viszont ez egy hosszabb tesztbanyaszat utan lehetne kideriteni. En gondolom a magasabb hash jobban teljesitene persze nem egyenes aranyban.

(#2027) vfeco válasza kabos777 (#2026) üzenetére


vfeco
aktív tag

Elköteleztem magam hosszabb távra. 4%-nál járok. Majd kiderül. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2028) robekri


robekri
addikt

Sziasztok!

Valaki megírná, hogy mennyit lehet ezzel keresni, volt-e már tényleges kifizetése?
3770k@4800-al érdemes-e bármit is kezdeni? :D

üdv.

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#2029) kabos777 válasza vfeco (#2027) üzenetére


kabos777
tag

Turelmes vagy! :D
Nalam most RTM re, DYNAMO és LTC re is fut parhuzamosan a projekt.
RTMre mar egy kifizetes volt. Holnap jon megint ha addig nem eri el a limitet. LTC is jon. DYNAMO meg webes walletjebe megy kivancsi vagyok mi lesz...

[ Szerkesztve ]

(#2030) mihione válasza kabos777 (#2029) üzenetére


mihione
őstag

Miert nem dashban keritek?kb 5$ a payout limit ra...

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#2031) kabos777 válasza mihione (#2030) üzenetére


kabos777
tag

RTM eseten is 5 dodora van belove ha megnezed az atszamolast most ~190. LTC eseten magasabb viszont vasarnap jon atszamolva 7,5 dodonal. Szoval elorebb nem vagyunk.

(#2032) mihione válasza kabos777 (#2031) üzenetére


mihione
őstag

En az rtmben annyira mar nem biznek,egyre csak lefele megy :(

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#2033) kabos777 válasza mihione (#2032) üzenetére


kabos777
tag

Igy van, ezert is allitottam ra csak ket gepet. :)
LTC amin tobbseg van.

(#2034) fahrii válasza robekri (#2028) üzenetére


fahrii
őstag

5900x és i7 9700F
2 nap alatt 2 kifizetés, összesen 108 RVN
A következő kifizetés holnap hajnalban lesz.

Mindkét processzor esetén hagytam szabadon 1 szálat.

(#2035) echterion válasza kabos777 (#2033) üzenetére


echterion
nagyúr

Én is ltc-n nyomom. Jövöget, bár eléggé lassan, a pool kalkulátora szerint kb. 8000ft a havi haszon mostani árfolyamon egy i5 10500-zal. És ez legalább coinbase-en is van. Két hónap és kihozza egy 11.genes váltás árát.

**********

(#2036) llacee


llacee
őstag

INodez-t próbálta valaki?
Addig "termelne" passzívba az eddig gyüjtött, amig zergen meg mást szed a gép.
1000db-ra 42db/hó :)

(#2037) Bpa válasza llacee (#2036) üzenetére


Bpa
újonc

3 napja toltam be INodez-ra rtmet.
Jelenleg a ROI 3.32% havonta, de ez ugyebár még csökkeni fog ahogyan egyre több nodet hoznak létre.

(#2038) viharhozo válasza llacee (#2036) üzenetére


viharhozo
addikt

En aktivaltam egyet ket hete, el is szamolt mar ket kifizetest, de sehol sincs az elvileg kifizetett RTM.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2039) Narancs81 válasza viharhozo (#2038) üzenetére


Narancs81
tag

Mi az h sehol sincs? Vagy a collateral számlán van és várja hogy összegyűljon a következő min collateral összeg (ez akkor van ha bekattintottad a compoundingot) vagy kiutalja a tárcádba is ha megadtad a címet.
Az összeg mennyiségét tekintve valóban sehol sincs :)

[ Szerkesztve ]

(#2040) kabos777


kabos777
tag

Nézte valaki, éjfélkor nálam volt megint evy hash beesés?! Valkinél hasonló?

(#2041) kabos777 válasza llacee (#2036) üzenetére


kabos777
tag

Ez az arfolyam esest sem fedezi amit egy honapban buksz azon az 1000db-on. :)
Vagy hosszu tavra tervezel?

(#2042) kabos777 válasza echterion (#2035) üzenetére


kabos777
tag

Lekoveted a hw fejlesztessel dif valtozast, bar az intel nem igen pumpalt tul sok energiat a negyedig generacio ota a larvanyos teljesitmeny fejlesztesbe. :D
Azt nem tudom ez az uj hibrid 12 sorozat mikepp muzsikal.

(#2043) viharhozo válasza Narancs81 (#2039) üzenetére


viharhozo
addikt

100% compoundot kertem, elszamolt osszesen 7,5 RTM kifizetest, de ez nincs a Personal Onboarding Addressen. Se mashol nem talalom.

A Dynamo megint esett, nalam 0,34 DYN / 100 KH/s / nap jelenleg a hozam.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2044) kabos777 válasza viharhozo (#2043) üzenetére


kabos777
tag

Dynamo explorer oldal alatt a diff valtozas elmult 1 órában 97% emelkedett ha jol ertelmeztem.
Lassan kell keresni uj shitcoint :DDD
Arfolyam is csokkent... Szoval a konverzio is szarabb...
Nem jok a kilatassok...

(#2045) SzlobiG válasza kabos777 (#2044) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ugyanaz van mint az RTM esetén ráugrott a nép és a Diff kinyírja. Viszont így hogy többen is átnyargaltatok az RTM diff folyamatosan csökken, na de az árfolyam is... :(

(#2046) kabos777 válasza SzlobiG (#2045) üzenetére


kabos777
tag

Itt azert tudni erdemes egy fenti hozzaszolasbol hogy a diff valtozas egy kisebb RTM banya hack felderitese utan felere csokkent egy hete. :DD szerintem az inkabb kozrejatszik mint az itteni embrrek dynamora valo atallasa!

(#2047) echterion válasza kabos777 (#2042) üzenetére


echterion
nagyúr

A mostanit se használom ki, csak kapar benne a kártya, azt se tudom, mire váltsak, egy 8 magosnak nem tudom, mi értelme lenne számomra.
Az intel mr csak ilyen, olyan gyenge volt az amd, hogy bele tudtak kényelmesedni a helyzetükbe. Evvan, majd lesz ez jobb is. Nekem a 11. gen bőven meg fog felelni a következő pár évben (meg túl drága volt az alaplap, senki se fizetné már ki a prémium felárat érte használtan, pedig ey b*szó lap).

**********

(#2048) varmi2


varmi2
nagyúr

Egyenlőre vissza tértem az rtm túrához. Picit jobban hoz, mint a monero.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2049) L4ller


L4ller
tag

En most ket hp xeon procis szervert tervezek beallitani kaparni. Csak elobb fel kell rajuk gorni egy ubuntut. Vagy hiveos mehet rajtuk vajon?

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#2050) vfeco válasza kabos777 (#2033) üzenetére


vfeco
aktív tag

Ha Maticról átállnék LTC-re, akkor a Matic ott marad "parlagon"?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.