Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-12 10:12:50

LOGOUT.hu

Raptoreum bányászat dióhéjban

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) MPowerPH válasza koko52 (#500) üzenetére


MPowerPH
félisten

Be am, nem befolyasolja egymast a ketto. Akkor sorted, cserelj csak CPU -t. :)

220k 5950X -ert egyebkent is brutal jo ar.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#502) varmi2 válasza koko52 (#500) üzenetére


varmi2
nagyúr

Be teheted persze, csak vegyél ki egy szálat a cpu bányából, az elég, hogy ellássa a vga-kat.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#503) llacee válasza koko52 (#500) üzenetére


llacee
őstag

5900X-et nem tudsz ilyen jó áron? :D

(#504) MeKTibor válasza llacee (#503) üzenetére


MeKTibor
junior tag

+1 :DDD

(#505) varmi2 válasza MPowerPH (#501) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ennyiért engem is érdekelne. Ha tudsz még.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#506) koni016


koni016
tag

Sziasztok! Most találtam rá erre a bányászati lehetőségre. Kérdésem lenne hogy akik jártasak a témában, szerintük megéri egy ryzen 1600x-el bányászni? Neten csak a sima 1600-ról találtam kalkulátort hogy 0,5-0,6 dollárt hozna naponta tisztán, ami nekem már jó lenne. Bányászprogit elindítottam natúrba és ott 350h/s írt ami elmarad a másik teljesítményéhez képest. Gondolom még finomhangolni kéne :D
Illetve van még egy amd FX-8320-am is, arról abszolút nem találtam semmi infót.

(#507) koko52 válasza varmi2 (#505) üzenetére


koko52
veterán

Nagyker nettó áron kapok, de nem használhatom ki mások kielégítésére.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#508) MeKTibor válasza koko52 (#507) üzenetére


MeKTibor
junior tag

:O 5900X egyébként mennyi így?

(#509) rumkola válasza koni016 (#506) üzenetére


rumkola
veterán

Napi 150 forint neked jó azért, hogy folyamatosan menjen maxon terhelve a cpu? :DDD Igen, akkor megéri. FX-el nem éri meg, az ráfizetés.

[ Szerkesztve ]

(#510) koko52 válasza MeKTibor (#508) üzenetére


koko52
veterán

~155k

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#511) koni016 válasza rumkola (#509) üzenetére


koni016
tag

igen, és ha 1 évig futtatom akkor az 54ezer ft. Anno az FX-et is fél évig járattam maxon, semmi baja nem lett, és az is tisztán összehozott egy kisebb összeget, amivel azért lehet már kezdeni eztazt

(#512) Danex


Danex
addikt

Itt szerintem mielőtt felülnétek sokan a hype vonatra számolgassatok. Az látható, hogy a diff elég meredeken emelkedik és pl 2 héttel ezelőtt egy most 250e-res cpu alig hozott 2$-t / nap

Az, hogy egy ilyen CPU kitermelje magát gyakorlatilag a coin értékének kell meredeken emelkednie. Akkor viszont elgondolkoztató, hogy inkább most kell venni a coinból és eladni majd ha elégedett az ember.

Szerintem most annak érheti meg befektetni CPUba, aki amúgy is haszálná a jövőben, pl nekem lehet megérné az 5600X-et eladni, rádobni egy kis pénzt és gyakorlatilag kidolgozná a CPU az árkülönbséget ezzel mondhatni egy free upgrade-ként működve.

De csak erre felépíteni egy gépet ahol az alaplap+ram+táp stb mind mind extra nem termelő költség szerintem nem adja ki a matek azzal szemben, hogy most vennél a harmadából RTM-et.

Ez főleg azzal számolva, hogy most újra emelkedett áron mennek a ryzenek és fél éven belül jön amúgy egy frissítés is (ami vélhetően jobb lesz RTM bányára a nagyobb cache miatt) így ezt a veszteséget is ki kell bányászni.

(#513) llacee válasza Danex (#512) üzenetére


llacee
őstag

Már számolgattam, nagyjából 4-5hónap alatt fizeti ki az upgrade magát, ez nekem már megfelelő egy gen8 i7-ről

(#514) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Azt lehet tudni mitől indult meg az ár ennyire? Lassan jobb mint a shiba ;]

(#515) MeKTibor válasza Pietrosz (#514) üzenetére


MeKTibor
junior tag

Annál nem nehéz jelenleg :) , de nézd meg a flux-ot (jelenleg jobb kaparni mint az ETH-et, bár a diff majd úgyis teszi a dolgát, ill. az őrületes árfolyam emelkedés miatt van). A 0,033 meg is lett. Mi volt a kövi tüske? 0,088? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#516) Frozen válasza koko52 (#484) üzenetére


Frozen
őstag

:C

[link]

itt már nagyba tolják ;]

Jól látszik ,hogy egyre kevesebb jön akkora a beszálló és nyomjáka diffet felfele.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#517) varmi2 válasza Frozen (#516) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem tolják. Áll mind. :W :W

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#518) llacee


llacee
őstag

Most akkor igp nélkülis fut az amd? Azt hittem kell neki valami vga

(#519) Frozen válasza varmi2 (#517) üzenetére


Frozen
őstag

2 nap alatt már tuti összerakta és termeli a pénzt :D

llacee
attól függ milyen proci, egyébként az amdnek igen nagy hátrány ez,hogy csak bizonyos tipusok kapják meg. Nem is értem miért nem kerül a lapra egy alap egyésges integrált meghajtás ami minden proci gyártóval menne függetlenül,hogy most ép milyen van benne.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#520) varmi2 válasza Frozen (#519) üzenetére


varmi2
nagyúr

És pontosan hova? Nincs hely.
A hely felét elfoglaljaaz i/d die, a másik felére van téve az egy vagy kettő ccd lapka. Több hely nincs.....

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#521) Danex válasza Frozen (#519) üzenetére


Danex
addikt

Mert a cache olyan gyors, hogy egyszerűen az ilyen cm távolságok is jelentősen csökkenthetik a jel stabilitását. Ezért van közvetlen a magok mellé integrálva.

Lásd ethernet kábelek, a legújabb szabványok kábelei mennyivel vastagabbak, mert muszáj jól szigetelni az érpárokat ,hogy ne keletkezzen zaj.

Vagy Linus tesztelte a HDMI kábeleket, gyakorlatilag a 2.1-es kábelekből a hosszabbak (2m felett szinte mind kiesett mert nem volt tiszta tökéletes jel, közben a régi hdmi kábelek ennél sokkal hosszabb kábelekkel és elmentek még.

De PCIe riser kábelekből se jó a sima gen3-as a gen4-hez, mert a gen4 dupla sávszélhez a stabil kapcsolathoz sokkal magasabb kritériumokra van szükség.

(#522) Shkiz0 válasza llacee (#518) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem kell neki.
Nálam se kellett HiveOS alatt.
Addig kell max amíg belövöd a beállításokat, aztán vga ki és megy.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#523) koko52 válasza Shkiz0 (#522) üzenetére


koko52
veterán

Nekem van valami HD 4xxx az őskorból képalkotásra. Még 1080p-t sem tud :D , ingyen volt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#524) EQMontoya válasza koko52 (#523) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valahogy az osszes banyasztopikban ugyanazok az arcok kotnek ki egy ido utan :D

Same rules apply!

(#525) koko52 válasza EQMontoya (#524) üzenetére


koko52
veterán

Kell valami izgalom az ETH télre. :D Mondjuk így, hogy értelmes procihoz (amd) nincs alaplap legalább 4 cpu foglalattal, nem túl vonzó.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#526) Danex válasza EQMontoya (#524) üzenetére


Danex
addikt

Addig kell ütni a vasat amíg meleg, cpu banyat önmagában nem futtatnam 0/24, de mivel megy az eth bánya miatt így az idle 20w helyett menjen 60w és kitermeli az egész rig fogyasztását itthon.

(#527) varmi2 válasza EQMontoya (#524) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én 2017 óta bányászom folyamatosan, szünet nélkül. Jó ideje, már csak az asztali géppel. A vga-val mindig is eth-t, a cpu-val, meg sokáig monerot, most meg rtm-et.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#528) varmi2 válasza varmi2 (#527) üzenetére


varmi2
nagyúr

Kinek mikor volt az első hozzászólása a gpu bányász toplhoz?

Nekem 2014-be, de sajnos akkor, csak eddig jutottam, és nem kezdtem el. De 17-ben már igen 13db vga-val.
De azóta sok víz lefolyt a dunán. A bánya már csak zseppénznek jó. Az igazi pénz, már nem ebből jön, legalább is nekem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#529) llacee válasza Shkiz0 (#522) üzenetére


llacee
őstag

Köszi, akkor így már világos.

Arról van esetleg tapasztalat, hogy mennyire befolyásolja a teljesítményt 1 vs 2 ram modul?

(#530) Shkiz0 válasza llacee (#529) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

RTM esetén nem volt vészes.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#531) koko52 válasza varmi2 (#528) üzenetére


koko52
veterán

18' február. Ekkor csak vettem BTC-t.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#532) madpapa válasza koko52 (#531) üzenetére


madpapa
senior tag

Hány giga memóriát használtok RTM bányászat alá? Én 16GB-t.

(#533) varmi2 válasza madpapa (#532) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én is.
3600Mhz cl16

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#534) SzlobiG válasza Danex (#512) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én pont ezért upgradeltem az 5600X-et 5900-re. :K

(#535) MeKTibor


MeKTibor
junior tag

Ha már adott a RAM-os téma. CPU-t ki h lőtte be? 4 Ghz 1V all core?

(#536) SzlobiG válasza MeKTibor (#535) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem 4.4GHz 1.1-1.15 közötti fesz. 120W fogyi. (5900X)

Apropó 1.2.4.1 Hotfix

Este átállok rá.

(#537) Kami11 válasza MeKTibor (#535) üzenetére


Kami11
őstag

4.3 Ghz, 1.1V (5900X)

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#538) lacy86


lacy86
addikt

Intel Xeon procival valaki probalkozott már?
Tudna annyit mint egy AMD Ryzen?

(#539) Narancs81 válasza MeKTibor (#535) üzenetére


Narancs81
tag

Az első CCX jobban bírja, az 4.45GHz, a második 4.2 @ 1.16V.

(#540) Frozen válasza koko52 (#525) üzenetére


Frozen
őstag

én is ezt kerestem az elején ,mert tudom,hogy régen voltak dupla foglalatos lapok ,de mára már nincs max szerver fronton


én 55w adtam neki laptopon ebből amilyen órajelet csavar ki maga dönti el

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#541) llacee válasza lacy86 (#538) üzenetére


llacee
őstag

[link] ezen a linken, meg a második sheet-en tudsz nézni hasonló cpu-t.

(#542) MeKTibor


MeKTibor
junior tag

Uh ez mi volt? 0.04? :F :C

(#543) llacee


llacee
őstag

hűbasszus, megint jött egy kis zöld a grafikonba :D

(#544) warcat


warcat
veterán

Kezdenek jönni a megbánások, miért nem kezdtem bele egy héttel, hónappal hamarabb :))

EA: It's in the crate!

(#545) Narancs81 válasza warcat (#544) üzenetére


Narancs81
tag

Meg hogy minek váltottam át több ezer darabot...? :)

(#546) Frozen válasza warcat (#544) üzenetére


Frozen
őstag

befémeztem a másik i7 es laptopom is már az is turja :D :K

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#547) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Ha így megy tovább lassan megint elofizetek a holland vps szerverre amit végül egy hónappal mínuszban zártam de ha hodl lett volna már plusszos lenne ;]

(#548) SzlobiG válasza Pietrosz (#547) üzenetére


SzlobiG
félisten

Brutál mi növekedés megy a héten már 0.06. :C

Szvsz tuti a napokba megjelent hírek verik fel az árfolyamot.

(#549) madpapa válasza SzlobiG (#548) üzenetére


madpapa
senior tag

Az mi volt?

(#550) Narancs81 válasza madpapa (#549) üzenetére


Narancs81
tag

Az hogy mi itt beszélünk róla ;)

Az utóbbi pár napban több nagyobb site is írt róla, meg YT-erek és nagy figyelmet kapott. Szoval felfigyelt rá az átlag minerek nagy része. De az az érzésem, hogy ami meredeken csinál bármit, az tudja ugyanolyan meredeken az ellenkezőjét is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.