Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-12 10:12:50

LOGOUT.hu

Raptoreum bányászat dióhéjban

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) koko52 válasza MPeter87 (#749) üzenetére


koko52
veterán

Igen.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#752) Narancs81 válasza koko52 (#748) üzenetére


Narancs81
tag

Indíts egy parancssort rendszergazdaként és onnan indítsd, akkor nem fog eltűnni.

(#753) 2018 válasza Frozen (#747) üzenetére


2018
aktív tag

Mit toltottel le es hogy allitottad be a batch filet? 3080m gpuval nem megy g733qs el a gpu banya ezzel a raptor banyaval.

(#754) koko52 válasza Narancs81 (#752) üzenetére


koko52
veterán

Na, az sem indul, egyből kilép. itt lesz valami bibi.
Akkor sem indul ha kilövöm a phoenixet, de az meg egyből ha indítom. :W
Közben lépnem kell, este folyt köv...

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#755) MPeter87 válasza koko52 (#754) üzenetére


MPeter87
őstag

Próbáld másik pool-ra:
stratum+tcps://stratum-asia.rplant.xyz:17056

(#756) Frozen válasza koko52 (#748) üzenetére


Frozen
őstag

szerintem dobj valakinek egy teamviewert ,hogy más is megtudja nézni mi a helyzet ott,(teljes mértékben felügyelet alatt van a géped ez idő alatt) szóval válasz olyat akit ugy gondolsz tudna segíteni ,több szem többet lát.

Én annyit tudok,hogy a vga bánya is parancsort használ ,viszont a cpu részleg egész más hiszen alapból rendszergazda modot kér,meg az msr is kell neki stb. SZóval valami mégsem ugyan az.


#755MPeter87
Attól még mennie kelllene max pirossal írná,hogy nincs kapcsolat

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#757) miki3d válasza norbert1998 (#750) üzenetére


miki3d
junior tag

... és ez mitől lehet? (bocs, nem értek hozzá)
Túl sokan cuppantak rá (mint én is), vagy az algoritmus ennyit bír, vagy a pool-nak van "baja"?

(#758) llacee válasza koko52 (#754) üzenetére


llacee
őstag

Mem orajelet probal meg visszavenni, lehet az nem stabil

(#759) MPeter87 válasza koko52 (#754) üzenetére


MPeter87
őstag

Nekem akkor csinált ilyet amúgy, amikor csak simán elindítottam a bat-ot, nem pedig jobb klikk futtatás rendszergazdaként.

(#760) madpapa válasza koko52 (#754) üzenetére


madpapa
senior tag

Azért egy DOS ablakot indíts már el és ott futtasd le a parancsfájlt! Ott látszódni fog, hogy milyen hiba van. Valamilyen szintaktikai vagy jogosultsági probléma lesz. Volt hogy benyaltam én is ilyet.

(#761) Đusty


Đusty
addikt

segítséget kérek:
1.
Ez így azt mutatja, hogy működik, vagy honnan látni mit kell nézni? 2.
Itt nem kellene valaminek megjelennie? Mixingre ezt írja:

(#762) Frozen válasza Đusty (#761) üzenetére


Frozen
őstag

egyenlőre tesztet csinál a cpu bánya most konfigolja be a cput- van hogy 2-3 órát is megy.És cska utána kezd el turni, a tárcába csak akkor látod amikor majd a pool is utalni fog ki. (ott írja kb 66 perc van még vissza)

A tárcába a start mixinget minek nyomkodod? Alaból megjön az rtm mennyiség a poolról ha meg tovabb akarod küldeni akkor send simán és kész.

5950x el aki kapar milyen hűtővel tolja? kb hány fokos mellette a proci?

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#763) Đusty válasza Frozen (#762) üzenetére


Đusty
addikt

Köszönöm szépen.
Még majd a küldéssel kapcsolatban is lesz kérdésem de akkor várok, hogy legalább gyűljön valami.

(#764) EQMontoya válasza Frozen (#762) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ugyan nem 5950x, de a dog nagy Epycet egy Dark Rock Pro TR4-gyel hutom, es 70 fokig megy fel max ugy, hogy a szobaban 30+ van (sok a rig :D).
Az atlag 65 korul mozog.

Ez ugye 280W TDP, szoval ehhez kepest az 5950x gyerekjatek.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#765) Đusty


Đusty
addikt

Ezt érdemes ssd-ről futtatni vagy inkább vincsi vagy teljesen mindegy?

(#766) miki3d válasza Đusty (#765) üzenetére


miki3d
junior tag

Az teljesen mindegy. Nem chia ez, ami a vinyót használja :) Ez csak a procit pörgeti 100%-on.

(#767) MeKTibor


MeKTibor
junior tag

Azt hiszem ma szoloban kellett volna tolni :O :O :O :O :O

(#768) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Nekem az R-pool -ra nem nagyon akar most kapcsolódni / shareket elfogadni
Melyiket használjátok Ti?

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#769) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Nyiss egy rendszergazda parancssort és ott írd be az elérési utat, meg az indítófájl nevét, akkor nem lép ki, és el tudod olvasni a hibaüzenetet. Vagy ezt már próbáltad?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#770) Avicularia válasza Pietrosz (#721) üzenetére


Avicularia
veterán

Próbáltam a dex-en váltani. Konvertáltam RTM-et XLM-re, és 1 xlm-et átküldtem próbából binance-ra és át is ment gond nélkül. Aztán kicsit többet próbáltam és órák óta áll a withdraw moderation státuszban. Nem tudom mit kéne csinálni, vagy csak várni?

(#771) Đusty válasza Avicularia (#770) üzenetére


Đusty
addikt

Ezt a folyamatot leírnád nekem kicsit részletesebben? Én is kipróbálnám. (mondjuk onnan, hogy mi az a dex? :) )

[ Szerkesztve ]

(#772) Avicularia válasza Đusty (#771) üzenetére


Avicularia
veterán

[link] váltó
Ide átküldtem az RTM-et a walletemből amibe bányászok. Eladtam USDT-ért amiből vettem XLM-et, mivel azt elég olcsón lehet küldeni. És most várok a második utalásra ,ami a fentebb leírt moderation státuszban van órák óta.
Szerencsére nem nagy összeg, csak 100 RTM-et küldtem ide. Trustpilot-on elég negatív vélemények vannak erről a váltóról.

(#773) EQMontoya válasza Avicularia (#772) üzenetére


EQMontoya
veterán

Na, meddig esik vissza? :)

Same rules apply!

(#774) MeKTibor válasza EQMontoya (#773) üzenetére


MeKTibor
junior tag

0.035?

(#775) Avicularia válasza EQMontoya (#773) üzenetére


Avicularia
veterán

Szarakodtam az eladással, mikor néztem ma először 0.075 usd volt, most 0.055

(#776) Pietrosz válasza Avicularia (#770) üzenetére


Pietrosz
addikt

Szerintem várnod kell, bár nekem még nem volt ilyen. dex-ről lehet usdt-t küldeni bep20-on is binancera az se drága amúgy.

(#777) EQMontoya válasza Avicularia (#775) üzenetére


EQMontoya
veterán

En inkabb tartok, most nyilvan jott nemi korrekcio, de szerintem lesz ez meg fentebb.

Same rules apply!

(#778) Avicularia válasza EQMontoya (#777) üzenetére


Avicularia
veterán

Legyen igazad, 2 usd nem lenne rossz :)

(#779) Frozen válasza Avicularia (#778) üzenetére


Frozen
őstag

mind1 mennyi lesz szerinetm ha egy 10x megy már azzal is nagyon sokan jól járunk. föleg aki még nyár előtt kezdett bele

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#780) badboy87


badboy87
csendes tag

Elon Twitter kellene :))

(#781) Đusty


Đusty
addikt

A walletben mennyi idő után jelenik meg az RTM és csak bizonyos mennyiség felett? Ez a wallet hogyhogy nem kér jelszót sem, míg máshol brutálisan védeni kell?

(#782) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

nem is tudtam rtmnek is van topicja.

most néztem rá, mert nem jött üzi x napja, hogy utalták az 50RTMet (annyi a limitem) ránéztem diffre és állam fogom.

egy 8700kval 3800mhz -0.1v re uderclockolva 1.5hónapja napi 1* fixen jött az 50RTM, most a napi jutalmam 14RTM...

nem tudom már mikor szeptember közepén volt a 12-13 volt a hash most pont 145... ilyen mértékű, gyors diff emelkedést még soha nem láttam, mondjuk ilyen kis coint se túrtam még.

mondjuk az árfolyam ugrott akkorát, hogy kompenzált. 2 hete az áramot se túrta ki a 8700K. :)

@Đusty legtöbb poolnak van kiutalási min limite és csak bizonyos időnként utal. RTMnél nem tudom mennyi a kutalási díj pool állja e. poolon látni lehet mennyi a hashed mennyi a kifizetetlen, mikor fognak fizetni....
A "saját" wallet gépedhez kötött. ha ssd/hdd meghal sztem ugrott az RTMed is. Ezért nincs is agyonbiztosítva. Én javaslom a zelcoret. mobilon is van app és nem fapad. De lehet jobb a saját nem tudom...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#783) koko52 válasza madpapa (#760) üzenetére


koko52
veterán

cmd parancs nem működik semmilyen formában, így nem tudom futtatni. (kilép azonnal)
Megpróbáltam minden javító szarságot (power shell, dism, rendszer környezeti változás stb... ), nem talál hibát semmi. win10 így szeretlek...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#784) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok, most találtam a topicot, nem vagyok nagy csákányos, de gondoltam ezt kipróbálom. Progi letöltve, tárca letöltve, most méricskélés van, és szépen indulunk visszafelé 150 perctől, egyelőre 10%-nál járok. Jelen pillanatban a flockpool van beállítva, de a weboldal internal server error, ez nem jelent túl jót... .

Ezek a számok jelentenek valami jót, vagy sem?

Mivel úgyis megy a gép napi 16 órát, elfér mellette, a monitoron is van hely, adok neki pár napot, mit tud...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#785) Frozen válasza koko52 (#783) üzenetére


Frozen
őstag

volt már gép újra inditás? Ha esetleg még nem tetted meg a bánya miatt akkor ideje lenne :DDe eddig turtál nem? most mitől lett ennyire rossz,vagy ez most másik vas?

Update 11 re probáld meg a filok alkalmazások stb megmarad, hátha megvan sérülva valami és akkor kijavítja

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#786) koko52 válasza Frozen (#785) üzenetére


koko52
veterán

Ma este kb 5x. Ez a gép túr most is, csak a parancssorra baxik rá.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#787) miki3d


miki3d
junior tag

Másnál is 500 Internal serve error a flockpool oldalon? Már bő 1 órája... attól még megy a bányászás? Vagy ilyenkor az is áll?

(#788) MeKTibor válasza miki3d (#787) üzenetére


MeKTibor
junior tag

Igen, nálam is off. A miner prörög. az h lesz-e belőle coin az jó kérdés :F

(#789) Rick4 válasza miki3d (#787) üzenetére


Rick4
félisten

Három hozzászólással előtted írtam le....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#790) llacee


llacee
őstag

Szét DDOS-olják az emberek a pool webszerverét a percenkénti frissítéssel.
Mindenki látni akarja, ahogy érkeznek a coinok.

(#791) llacee válasza Rick4 (#784) üzenetére


llacee
őstag

Ez egy benchmark, minden egyes algoritmusnál megnézi az adott cpun, melyik beállítás a legjobb, majd ír egy sebességet hozzá.
Az adott algo körben a legjobbat elmenti a konfig file-ba, ha jól emlékszem a teljes mérés 20 algo-teszt.
Ezt egytípusú cpu-ra egyszer kell futtatni, utána minden miner indításkor betölti.
Ha jön új verzió a konfig-ot ár kell abba másolni és kész.

(#792) Rick4 válasza llacee (#790) üzenetére


Rick4
félisten

Mostmár megy...

oké, kell ez nekem mindenképp? Most indult a móka, mikor kikapcsoltam a tune részt, nem akartam itt ülni 3 órát még. Így gondolom berakja alapra....
i7-10700-as, i7-8700-as gépeket be se kapcsoljam emiatt?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#793) Frozen válasza koko52 (#786) üzenetére


Frozen
őstag

probáld ki az update-11 re hátha megoldja a gondot.
(nekem minden file és telepítet alkalmazás megmaradt a windwons updaten keresztül csináltam) más ötletem nincs :( (de szerintem valami vagy blokolja,vagy valami nagyon nem jó,, még esetleg annyit tudsz tenni, újra letöltöd az egész minert, kibontod egy tiszta mappába ,a windows deffenderbe vagy virus irtoba alapból az egész mappát adod hozzá nem csak az egy file-t ,megszerkeszted a configot és elinditod a batot rendszergazdaként. Ha elindul a tunézas akkor jó vagy ha ugyan ugy kilép akkor az a windows ennyit ért,mert akkor ott valami megnyekkent :U )

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#794) Dare2Live válasza Rick4 (#792) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

egyszer kell lefuttatni onnan lesz egy tune_config fileod és jó.

nem kell várni utána elindul a bányászat. Nem azon a 3hn múlik és ha bejön onnan havi 720ht fog menni a gép.

intelek botrányosan rosszak zen3 hoz képest RTM bányászatban de árfolyam kérdés dolog. Egy 8700 2 hete az áramot se termelte ki a 8700em aztán mostani árfolyamon meg napi 1.5$t ér, hogy hagytam fűteni. Mondjuk most meg 14RTM a napi reward. Botrány.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#795) Rick4 válasza Dare2Live (#794) üzenetére


Rick4
félisten

Elkeztem nézni a lap tuning programjával, mi és hogy fér el, mert szerintem sok feszt adott a procinak, erre restart lett, úgyhogy most megy a tuning keresgélés a programban, még van 2 óra, hadd szórakozzon vele.
Akkor azt mondod, vegyem elő a gépeket, aztán ezt a 20m2-es szobát szépen befűtik? Asszony gépe is be van kapcsolva napi 16 órát, tehát ott már csak, a különbséget kell számolni, az egy i5-10600-as procis, csak eldolgozik valamennyit... BTC-ből anno fél pizzát lehetett venni, sose tudni, mi lesz ebből is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#796) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Flockpoolon 12 ora alatt (reggeli meg esti kiutalas kozott) tobb, mint 160 coin jott.
Mielott valtottam, rplanton ugyanezzel a configgal jott 230 korul az utolso napon.

Same rules apply!

(#797) Dare2Live válasza Rick4 (#795) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

5700gn mindenképp amúgy fogalmam sincs, te döntésed. :)

Nálam:
A szobámat így kb nem kell fűteni a 8700k+3080 ~300wattja kb megoldja. (A proci+lap RTM közbeni 70wattos fogyija mondjuk nem fűtene fel semmit.)
Az eth bányászattal jól jártam, amit beleöltem+áramot már rég kitermelte. Így why not alapján ezt is beizzítottam.
RTM úgy hogy rengeteg nap elfelejtettem elindítani tárca alapján 83$ hozott eddig kb +4$ áramfogyiból. Persze ebben benne van az, hogy amikor elkezdtem nagyon nem napi 14RTMet termeltem.
Ami előnye még van, hogy megismertem vmennyire a defi, crypto világot. Ez se hátrány engem nagyon nem lepne meg ha eth pár éven belűl defacto/preferált fizetési eszközzé vállna neten úgy amblokk.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#798) Narancs81 válasza EQMontoya (#796) üzenetére


Narancs81
tag

Azért írod, hogy a pool rosszabb? A csapból is RTM folyik (ezért is ment akkorát) szóval nem is csodálkozok rajta. A diff duplázódott 3 napon belül. Ha maradtál volna se lett volna jobb.
De nekem továbbra is az a megfigyelésem, hogy az rplanton nagyobb a hash olyan 5%-al a flockhoz képest (miner és pool is).
Már most várom előre Danex ultramotiváló reportját, hogy mennyit esett a héten a reward. Rekord lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#799) EQMontoya válasza Narancs81 (#798) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hadde forditva, ember. :)

rplant-on 5000 alatti hashem volt az Epycre, atmentem Flockra, ott meg is lett a varhato 10k.
A napi coinmennyiseg pedig felment 230-rol 300 fole. Ami igy 16KH/s mellett realis is.
Pedig a diff naprol napra no, szoval +50% coin naponta poolvaltassal azert nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#800) Narancs81 válasza EQMontoya (#799) üzenetére


Narancs81
tag

Aha, szóval a flock az 320/nap az rplant meg 230. Hm, azért ez durva különbség. Ezt kérdeztem, mert anno az rplantnak ez ismert hibája volt 1.2.x minerrel. De nekem most már úgy tűnt, hogy orvosolták... 'csába... Vagy ha nem akkor nem tudom mi van :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.