Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-12 10:12:50

LOGOUT.hu

Raptoreum bányászat dióhéjban

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Narancs81 válasza Kami11 (#1648) üzenetére


Narancs81
tag

Most nem vagyok otthon de [itt] le van írva. Így csináltam legalabbis

(#1652) Kami11 válasza Kami11 (#1648) üzenetére


Kami11
őstag

Közben sikerült megoldanom, úgy néz ki megy, hát kíváncsi leszek rá. :))

Narancs81: Én az 51poolra szeretnék bányászni, mert ha oda termelek, ott nem kell pénztárcát létrehozni, a poolon tárolódik a kibányászott mennyiség. Később meg ráérek majd kitalálni, hogy hová utaljam a coint.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1653) varmi2 válasza Kami11 (#1652) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amíg a pool le nem lép a pénzeddel. .....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1654) Narancs81 válasza Kami11 (#1652) üzenetére


Narancs81
tag

Másikon is így van. A kiutalás tárcába egy külön móka… végre hasznát veszem a diplomámnak :DDD

(#1655) Kami11 válasza Narancs81 (#1654) üzenetére


Kami11
őstag

Na ez az ami engem is eltántorít, de majd kitalálom hogy hová is küldjem azt a pár coint. Keresek valami váltót és majd oda küldöm ki, nem tárolom a pool-on. :)

varmi2: Nem hiszem hogy így lesz, de ha mégis, az lesz a tanulópénz. :B

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1656) johnny6.d


johnny6.d
tag

Epic-nél árfolyamot melyik váltón (ami tényleg kereskedik vele) nézitek.
Én csak 2-t találtam rövid kereséssel (citex, vitex). De az árfolyamban nagy a különbség (65szörös).
Vitex 5,2 USD körül
Citex 0,08 USD körül
Vagy benéztem valamit?

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#1657) Pietrosz válasza johnny6.d (#1656) üzenetére


Pietrosz
addikt

Ha ez tényleg így van akkor rögtön kell ott venni majd atkuldeni vitexre és instant lambo :Y
Ezt eljátszottam rtmel is mikor nagyobb különbség volt váltók között és működött is de itt elég lassú a confirm lehet mire átér és eladhato már más árfolyam lesz.

(#1658) llacee


llacee
őstag

valahogy nem jön össze egyenlőre a dolog

epic walletet cli-ben létrehoztam futtatom epic-wallet.exe -e listen
epic miner 2.31 ben szerkesztettem a toml file-t a user name password-el és a stratum stratum_server_addr = "epic.icemining.ca:4000"
elindítom a minert, látszólag dolgozik is.
Aztán megnézném a poolon, hogy miújság és semmi: https://icemining.ca/?address=usernevem
mit csinálok rosszul?

(#1659) Pietrosz válasza llacee (#1658) üzenetére


Pietrosz
addikt

Nincs # egyik előtt se ugye?

(#1660) johnny6.d válasza Pietrosz (#1657) üzenetére


johnny6.d
tag

Erre gondoltam én is :D

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#1661) Pietrosz válasza johnny6.d (#1660) üzenetére


Pietrosz
addikt

Citexen nincs se deposit se withdraw, csak trade, szóval felejtős :N

(#1662) Danex válasza Pietrosz (#1657) üzenetére


Danex
addikt

Elég ha mindkettőn van pénz és egy olyanra váltod ami stabil

(#1663) llacee válasza Pietrosz (#1659) üzenetére


llacee
őstag

há b@asszus, tényleg otthagytam a user passnál :) köszi

Viszont van a wallet jelszavamban " és ha a configban kiveszem a # a jelszó elöl nem indul el a miner.Ha benthagyom akkor gyakorlatilag nincs jelszó, a pool stat megjelent, de így akkor nem találkozik össze a wallet-emmel a folyamat igaz?

Elég bonyolult ez így elsőre.

(#1664) johnny6.d válasza Pietrosz (#1661) üzenetére


johnny6.d
tag

Annyira még nem néztem rá. Ha nem lehet küldeni róla EPIC-et, akkor felejtős.
Köszi

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#1665) llacee


llacee
őstag

Na sikerült összeszenvedni az srbminerrel, hogy dualban epic és rtm fusson.
51pool.online a pool, már jó fél órája fut két gépen a munka, de még a pool nem enged be a login felületen.
Ennél a megoldásnál a wallet exe akkor nem kell hogy fusson a gépeken, direkben megy a poolra ahonnan tovább tudom küldeni exchange-re vagy lokál walletre?

[ Szerkesztve ]

(#1666) Narancs81 válasza llacee (#1665) üzenetére


Narancs81
tag

Szerintem igen.
De szerintem a dual mining srbvel nem működik (hacsak nem lehet valahogy finomhangolni) Jobban járok, ha fut mellette az xmrig úgy hogy annak leveszem a prioritásat manuálisan a feladatkezelobol.

[ Szerkesztve ]

(#1667) Kami11 válasza llacee (#1665) üzenetére


Kami11
őstag

Ha jól van beállítva a user-pass páros, pár perc után beenged. Ha nem, akkor valami nem jó.
Nálam is ez volt, amint sikerült jól belőni az srb-t, már be is tudtam jelentkezni.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1668) Pietrosz válasza Narancs81 (#1666) üzenetére


Pietrosz
addikt

És így mennyit hoz kb? Attól mert a priot leveszed attól még a cachet lefoglalja az xmrig nem? Mennyi marad így epicnek. Én megszivtam este atalltam solora 51poolon mert órák óta nem volt blokk poolban kicsi a pool úgy látszik. Erre most nézem pár óra alatt volt több is. Viszont iceminingon megvan a kiutalasi limit megpróbálom kikuldeni valahogy.

(#1669) Narancs81 válasza Pietrosz (#1668) üzenetére


Narancs81
tag

Azt hogy mennyit hoz azt nehéz megmondani, nyomogatom még mint süket a csengőt. Egy 5900x átlag (!) ~7kh/s, a miner szerint. Az úgy jön ki, hogy amikor fut akkor akkor 12-16kh/s amikor meg nem akkor 0. Ilyekor szépen felugrik az RTM hash. Cache foglaltságot nem lehet nézni, de mint minden memóriát, gondolom ezt is ki tudja lapozni a proci ha kell neki. Ha dualba raktam akkor az RTM is meg ez is fele-fele hash-el ment. (De így azért nem futtattam órákig...) Ha a processz prióját állítom, akkor annyi a hash amennyit várok itt is ott is. Az RTM 3.7khsről lement 1.7khs-re ha a priót állítom. Dualban meg csak olyan 600 volt.
Meg a másik, hogy kiutaláshoz kell a bányász jelszava. Dualban (meg triple-ben...) meg a bányász konfigfájlja úgy néz ki mint a karácsonyfa (végül is kaárcsony van...) és jobb a békesség szerintem. A végén nem akarok szívni a kiutalással. Eleve ez a listeneres, tranzakciófájlos kiutalás elég unorthodox. :)

Amúgy a diff az elszáll(t) itt is mint a győzelmi... és ez még csak a kezdet.

[ Szerkesztve ]

(#1670) Pietrosz válasza Narancs81 (#1669) üzenetére


Pietrosz
addikt

Természetesen nem fogadja el a jelszót az icemining a kiutalásnál :D
Csináltam egy másik accot ugyanazzal a jelszóval és ott már ha beírom akkor azt írja hogy nincs meg a limit(nyilván 0 a balance, csak próba volt), ha elrontom a passt akkor meg rossz jelszót ír. Szóval elsőre kitudja mivel kezdtem el oda bányászni, mindent végigpróbáltam de semmi, de legalább nem bannolnak, lehet próbálkozni. Szóval nagyon oda kell figyelni mert az első jelszót veszi figyelembe amivel először beléptél... Tanulópénz megvolt, még az 51poolban bízok hogy azt nem szívom meg :D

(#1671) Narancs81 válasza Pietrosz (#1670) üzenetére


Narancs81
tag

Ezt kicsit olvastam én is, de valahogy az agyam nem tudta dekódolni. Ez remek hír :D
Hova utalnád? ViteXre?

[ Szerkesztve ]

(#1672) llacee


llacee
őstag

néztem a két váltót, de egyiken sem találtam lehetőséget, hogy mondjuk epic->btc-re váltás után hogyan lehetne pl CB-re átküldeni az eredményt.
Éjfél óta megy soloban 3 gép 0 eredménnyel :D, de ha nem lehet normálisan kiutalni lehet hagyom az egészet.

(#1673) Pietrosz válasza Narancs81 (#1671) üzenetére


Pietrosz
addikt

Először saját wallet utána vitex. Csak működik... Onnan meg atvaltani btc xlm vagy akármi és tovább küldés bárhova

(#1674) koko52


koko52
veterán

Mai újabb -8% után én lelövöm az 5900X-et.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1675) EQMontoya válasza koko52 (#1674) üzenetére


EQMontoya
veterán

Most azon gondolkodom, hogy eladjam ezt a kb. 25k coint, ameddig er valamit, vagy erdemes vele vajon varni, hogy egyszer meg hatha lesz erteke?

Same rules apply!

(#1676) Narancs81 válasza Pietrosz (#1673) üzenetére


Narancs81
tag

Minek bonyolítani a saját wallettel? Szerintem meg egyből is ViteXre. Vagy nem... :)
Ha meglesz a limit majd kipróbálom.
Meg ha poolra bányászok minek futtatom a node-ot (server) lokálba? Nem csinál semmit. Vagy igen?

(#1677) Narancs81 válasza EQMontoya (#1675) üzenetére


Narancs81
tag

Csak ötlet, hogy ha stake-eled pl iNodez-on akkor az a mennyiség ami neked van havi 800RTM-et hoz. 1000 a minimum collateral, ami 1,2 havonta gyűlik össze, az után az is megy a "tőkéhez", de ki is utaltathatod walletbe.
Szóval a 25K RTM - jelenlegi viszonyok mellett - annyit hoz mint egy 5900x ami 7/24ben bányászik (csak nincs villanyszámla). (Not a financial advice :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#1678) EQMontoya válasza Narancs81 (#1677) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez oke, csak ha tovabb esik az arfolyam, akkor a berakott tokem is elvesziti az erteket, hiaba termelek vele tobbet.
Szoval ha foldbe all az arfolyam, akkor meg tudok menteni valamit.

Same rules apply!

(#1679) fahrii válasza EQMontoya (#1678) üzenetére


fahrii
őstag

Ha már eddig tartogattad, szerintem már ne most add el...

(#1680) miki3d válasza EQMontoya (#1675) üzenetére


miki3d
junior tag

Nekem is elmúlt héten még kb 170 dollárt ért a coinok értéke, azóta eltelt 1 hét, folyamatosan mennek a gépek és most meg 130 dollárt érne... király! :(((

(#1681) koko52


koko52
veterán

Az r5 2600 már deficites.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1682) EQMontoya válasza koko52 (#1681) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kivancsi vagyok, meddig fogjak tolni a nepek, most mar tenyleg csak a Ryzen 3-5 illetve az erre epulo threadripper/epyc eri meg.

Same rules apply!

(#1683) koko52 válasza EQMontoya (#1682) üzenetére


koko52
veterán

A diffet nem is értem. Irodai gépek lehetnek, amiket nappal járatnak rtm-re. Ott nincs deficit ugye (csak a cégnek).

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1684) Dare2Live válasza koko52 (#1683) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

irodai gépekből nehéz, meg irodisták 99% nem tudja mi az rtm de ha igen akkor se kockáztatja evvel az állását ráadásul iroda gépekbe max i5 szokott lenni. De rendszergazda sem fog ezért kockáztatni.. Én se raknám fel céges T480ra pedig pedig az irodai gépnek még kifejezetten combos.

Elég x az egész. Főleg, hogy a napi RTM reward tovább csökken. 1000MH már 7.4RTM fele ad. Szeptemberben még 500RTM is beesett 1000mhból.

más: zelcoreról próbáltam inodezre utalni csak úgy próba képp de nem sikerül. Azt írja, hogy "Transaction Refused by Raptoreum network". Elvileg ez a címem RVLVv7z7aqjWBkkBxMv2WNgPEny1QGeJ5g , ha vkinek van fölös 1RTMje :DDD Zelcoren rápróbálhatna. THX

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1685) Avicularia válasza Dare2Live (#1684) üzenetére


Avicularia
veterán

11.3 a nehézség. Minél kevesebb jön össze annál többen nyomják. X-akta

(#1686) Pietrosz válasza Narancs81 (#1676) üzenetére


Pietrosz
addikt

Párhuzamosan beszélek mindkét poolról :D
icemining-ről csak saját walletbe lehet, de van részletes leírás hogy onnan hogy meg onnan hova szóval azzal nem lehet gond. max ha nem jó a jelszó mint nálam ;]
51poolról elvileg lehet majd rögtön vitexre igen. saját server meg wallet se kell állandóan, csak ha kiutalsz rá sztem.

(#1687) Pietrosz válasza miki3d (#1680) üzenetére


Pietrosz
addikt

Ne is mondd én még vettem is. Plusz az elején nem tartottam pedig a proci ára vissza jött volna :W most akkora mínuszban vagyok hogy már nem is nézem inkább. Eladni nem fogom csakazertse, ahhoz már késő. Ha bedol így jártam...

(#1688) SzlobiG válasza Pietrosz (#1687) üzenetére


SzlobiG
félisten

Semmiképp sem szabad eladni ilyen alacsony árfolyamon, ha dől, akkor így jártunk, hátha jövőre lesz egy jó kis felfutás.

A kettő 5900x kb nekem is már csak azért megy, hogy a két 3080 ne menjen egymaga.

(#1689) llacee


llacee
őstag

ezzel az epic-el szerencsét próbálok az rtm-et egyenlőre leállítom..
két r9-el nagyjából 1db jön ki/nap

(#1690) koko52


koko52
veterán

Hopp -23%

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1691) torma1981 válasza koko52 (#1690) üzenetére


torma1981
veterán

Mivel minden is zuhan nem meglepő. Nem tudom meddig esik minden.

(#1692) Pietrosz válasza llacee (#1689) üzenetére


Pietrosz
addikt

Na megjött az első kiutalás, kicsit izzadtam de megvan :DD
51poolról simán ment az utalás vitex-re, ott először BTC-re váltottam, majd XRP és kucoin.
Annyi van csak hogy vitexen nincs market sell és ezért ha közép árfolyamon rakod orderbe akkor kitudja mikor teljesül, ezért én inkább buktam kicsit rajta de a legmagasabb limit áron adtam vettem. Lényeg megvan, és viszonylag simán ment minden.

(#1693) Narancs81 válasza Pietrosz (#1692) üzenetére


Narancs81
tag

Rájöttél mi a jelszó vagy ez már másik eresztés?

(#1694) Pietrosz válasza Narancs81 (#1693) üzenetére


Pietrosz
addikt

Ez másik, 51poolon nincs jelszó para(persze itt is kell a kiutaláshoz, de itt nem volt gond vele), az csak az icemining-re vonatkozik. Ott lehet az volt a gond hogy vagy x maradt a jelszó valahogy vagy nem is volt, de egyiket sem engedi használni kiutaláskor és megváltoztatni meg nem lehet utólag.

(#1695) Narancs81 válasza Pietrosz (#1694) üzenetére


Narancs81
tag

Amúgy ennek is hamar vége lesz... a diff...

(#1696) Pietrosz válasza Narancs81 (#1695) üzenetére


Pietrosz
addikt

Addig kell ütni míg meleg :D Kemény idők vannak, ha épp ez hoz jól akkor ezt kell nyomni. Teljesen átálltam erre , vgaval zano+epic proci epic+rtm így egy nap alatt megvolt az 5 epic ehhez jön még kb 5dollárnyi zano meg egy kis rtm apró szóval nem rossz ez, van hova vissza esnie.

(#1697) Kami11 válasza Pietrosz (#1692) üzenetére


Kami11
őstag

Útmutatás gyanánt leírnád a folyamatot? :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1698) johnny6.d válasza Narancs81 (#1669) üzenetére


johnny6.d
tag

Egyelőre még csak olvasás szintjén tartok.
SRBMiner-ben elvileg beállítható a job priority-t, akkor elvileg ugyanezt csinálja. Ez működőképes lehet, nem?

"I Was Born Intelligent, But Education Ruined Me."

(#1699) Pietrosz válasza Kami11 (#1697) üzenetére


Pietrosz
addikt

Ettől féltem ;]
Semmi extra tényleg. Ha megvan a kiutalási limit akkor a wallet fülön lehet indítani az utalást.
Telóra kell a vitex app, amolyan 2fa helyettesítésnek, nincs google hitlesítő meg emailezgetés. Vitex-en kikeresed az epic-et, majd deposit és ott lesz a címed. Ezt kell az 51poolon a kiutalásnál megadni és kész is. kb 20 perc múlva ott van vitex-en az epic, ott már csak át kell transferelni a trade walletba(ingyenes) majd mehet a btc-re váltás. Onnan meg azt csinálsz vele amit akarsz, usdt bep20 küldés is van ami elég olcsó de pont nem volt meg a 30usd min limit ezért xrp-ben küldtem ki.
Nem kell a cli meg gui wallettel szórakozni egyáltalán, az csak az icemining pool-hoz kell. Az mondjuk annyival jobb, hogy sokkal nagyobb ezért stabilabb a hozam, de cserébe a kiutalás macerásabb.

[ Szerkesztve ]

(#1700) rumkola válasza Pietrosz (#1694) üzenetére


rumkola
veterán

Szia! Ez ok, de hol látom a minert a poolon ha nincs jelszó se wallettadress? Mire keresek rá? --wallet után mit adok meg? egy akármit? oké, de a poolon ahhoz hogyan lesz jelszó a loginhez? nemértem :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.