Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-12 10:12:50

LOGOUT.hu

Raptoreum bányászat dióhéjban

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) koxx


koxx
MODERÁTOR

Elkülönítve a többi kriptovalutától kap egy új topikot a Raptoreum bányászat mivel nagyon sok kérdés merül fel ezzel kapcsolatban. Ezek után itt folytassátok a diskurzust, egy jó összefoglaló megírása is sokat segíthetne a kezdőknek.

(#2) MPowerPH válasza koxx (#1) üzenetére


MPowerPH
félisten

Emperor forumtars szepen osszeszedte az alapokat, szerintem mehetne az osszefoglaloba.

Don't Tread On Me

(#3) Danex válasza MPowerPH (#2) üzenetére


Danex
addikt

Szerintem ne kimondottan Raptoreum legyen a cél, hanem általánosságban a CPU bánya, ha már külön topik

(#4) koxx válasza Danex (#3) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amennyire tudom a többi kripto cpu bányászata nem túl jövedelmező (pár usd/hó)

(#5) Frozen


Frozen
őstag

Ez így van ,de most a cpu fog felfutni és ez az igazi jövedelmező terület. Jobban megéri mint kártyát venni. :C

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#6) MPowerPH válasza Frozen (#5) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most meg... Lehet par honap mulva hiany lesz, es egy 5950X -ert elkernek majd 5-600k -t. ;]

Masnak is lassult a hash rate? Nekem most az ejszaka csak 4300 volt. :U Es volt par ora, amikor csak 10RTM (+-3) kerult kiutalasra. A tobbi okes volt 26-38 kozott jon orankent, volt egy nagyobb spike, ami 78, most 9 orakor, aztan 10 -kor csak 9 jott.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7) x_pnK válasza Frozen (#5) üzenetére


x_pnK
tag

Azért ez a mai difficulty spike elég félelmetes. :Y
Ha ez így menetel tovább, akkor nem sokáig..

(#8) MeKTibor válasza MPowerPH (#6) üzenetére


MeKTibor
junior tag

Nálam kb semmit nem csinált az éjjel. Még a win alatt nem túl tökletes 1.2-es minert használtam, uh csak donalátam , mert ujraindult :W .

Most 1.19-el suprnován oké a működés eddig. A benchelt hashem soha nem volt meg kb.

(#9) Frozen válasza x_pnK (#7) üzenetére


Frozen
őstag

bővíteni kell ahogy mindenki teszi ,a diff nővekedés mindenhol jelen van ez a vele jároja mimnél nagyobb a rate

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#10) Kami11 válasza MeKTibor (#8) üzenetére


Kami11
őstag

Itt az újabb, javított verzió, pont erre a hibára. ;)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#11) EQMontoya


EQMontoya
veterán

1.2-t használók: másnál is eltérő a pool által irt adat és a miner által irt?
Mondjuk 24h futás utan az adott gépre a pool és a miner által írt hashrate között van 20% difi.
Ez 1.1.9-ben nem volt. Szoval szerintem elkezdek visszaallni :(

Same rules apply!

(#12) MeKTibor válasza Kami11 (#10) üzenetére


MeKTibor
junior tag

Igen, már gyurma888 is jelezte h azzal ok, de köszi :R Az éjszaki kiesés így tiszta. Amit nem teljesen értek, h tegnap napközben még 1.19 suprnován. Borzalmas hozammal. Ma szintén ugyanez a felállás, hozza a bechelt eredményt. Lehet a luck volt nagyon fos?

(#13) Frozen


Frozen
őstag

a stakelésről van valakinek infoja // tapasztalata? :R

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#14) Kami11 válasza MeKTibor (#12) üzenetére


Kami11
őstag

Valami változott, nem tudom mi, ennyire nem mélyedtem bele, én az Rplant pool-on vagyok, de a kifizetés elég változó. Korábban stabilan jött 1 3600X-el óránként 10-15 RTM, most meg vagy 4-5, vagy 10-15. Az átlag majdnem ugyanannyi, de inkább kevesebb. Valószínű a nehézség nőtt meg, ill. sokan rákaptak a bányászatára, nem tudom. Viszont a pool jó, már az eu szerver is rendbejött, 40-50ms pingekkel operál. Én maradok ezen, már egy másik 3600X-et is befogtam rá, a két proci 1 nap alatt hozott 5.5 dollárnyi criptot. Átlagban 60W-os teljesítménnyel.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#15) HyP3b0y válasza Kami11 (#14) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Difficulty görbét meg se nézd, picit elkéstünk ezzel, simán lehet hogy pár nap és annyian csatlakoznak hogy nem fogja megérni hacsak nem arra spekulál az egyszeri bányász hogy az RTM árfolyama később kitör.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#16) 2018 válasza Kami11 (#14) üzenetére


2018
aktív tag

És azt hogy számolod ki? 0,01026384 szorozva 263 coinnal. Az nekem csak 2,7 dollár per nap. Ennyit hozott tegnap, és nem 2 hanem 4 cpuval. :D Már most nem nagyon éri meg. De én gyüjtöm és spekulálok hogy majd 6-8 év múlva sokat fog érni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) Kami11 válasza HyP3b0y (#15) üzenetére


Kami11
őstag

Ha az árfolyam marad így, akkor ebből nem lesz új autó, :D majd kiderül idővel, hogy merre tart. Pár db.-ot megtartok későbbre, a többit meg eladom, hátha egyszer az a pár db. sokat ér majd. ;)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#18) llacee


llacee
őstag

most minden árfolyam be van szakadva...

(#19) EQMontoya válasza EQMontoya (#11) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valami nagyon nem oke szerintem ezzel az 1.2 verzioval :(
Kozel 1 KH/s elteres a miner alta irt ertek meg a pool altal irt kozott.
1.19-nel ilyen nem volt.

Same rules apply!

(#20) Kami11 válasza 2018 (#16) üzenetére


Kami11
őstag

Úgy, hogy volt a pénztárcámban 16 RTM tegnap reggel 7-kor, ma 7-kor meg 550. :D És amivel "tartozott a pool" azt még hozzá sem adtam. ;)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#21) MeKTibor válasza Kami11 (#14) üzenetére


MeKTibor
junior tag

Igen, ezt én is érzékeltem, de voltak ennél nagyobb hullámvölgyek is. Most így fél nap után a suprnova okés. Én is 3600-al vagyok. CPU h van belőve? BPO vagy fix Ghz? Nekem jóval többet esik. Olyan 90W körül, falból mérve, minden sallaggal de monitor nélkül. 4 GHz-en 1,03 körüli Vcore-al.

(#22) HyP3b0y válasza EQMontoya (#19) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Amúgy én is ezt tapasztalom, eddig 1.5-1.6 kh/s R5 3600-zal, 1.19 és 1.2 is ennyit ír átlagra, de poolon 1.2vel 1.3-1.4 kh/s.

Nem tudom mennyire van értelme visszaállni 1.19-re, annyi minden változik naponta, ennyi idő alatt ki se derül a hosszabbtávú átlag és közben poolok offlineok, difficulty nő (mondjuk hashratere ennek nem kéne hatása legyen).

MeKTibor: Annak örülj, 1.2V-on 3.9Ghz. Kisebb fesszel vagy akár 50Mhz-zel magasabb órajelen BSOD nálam.

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#23) MeKTibor válasza HyP3b0y (#15) üzenetére


MeKTibor
junior tag

Igen, diff szépen megy fel. Egy hete a 200 coin/ nap most 138 kalkulátor szerint (1513 H/s) [link]

(#24) Kami11 válasza MeKTibor (#21) üzenetére


Kami11
őstag

PBO-van beállítva, a fogyasztást a HWiNFO-ból szedtem, nincs fogyasztásmérőm, úgyhogy csak erre tudok hagyatkozni. Hogy ez mennyire pontos nem tudom, ha a program hazudik, akkor én is. :B

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#25) MeKTibor válasza HyP3b0y (#22) üzenetére


MeKTibor
junior tag

Ugyenez van. Jellemzően 1100-1200 poolon. CTR alapján golden simple a CPU. 4,2 megy ha jól rémlik 1,15 alatti vcore-al. Csak azért kérdeztem a beállítást, mert a 60W az jóval kevesebb mint amit én mértem. Nekem az kb idle szokott lenni (mondjuk sok a venti, de akkor is)

(#26) echterion


echterion
nagyúr

Nem sokáig lesz megérős ez a cpu-s bányászat, ha ez így halad tovább. Én egyenlőre nem adok el semmit, ami kijön, hátha megy az árfolyam is a diff után.

**********

(#27) MeKTibor válasza Kami11 (#24) üzenetére


MeKTibor
junior tag

Ja ez csak a cpu. Okés tiszta köszi.

Szépen beesett az árfolyam.. Remélem a diff is követi.

(#28) MPowerPH válasza echterion (#26) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nehezseg, a coin arfolyama sem jo most. Egybol lathatoan kevesebb lett ebbol a tarcamban.

Don't Tread On Me

(#29) EQMontoya válasza HyP3b0y (#22) üzenetére


EQMontoya
veterán

En most visszaállok legalabb egy nodeon 1.19-re, és megnézem

Same rules apply!

(#30) HyP3b0y válasza EQMontoya (#29) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Egy konklúziót akkor ha kérhetek majd a tapasztalatokról :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#31) Danex válasza echterion (#26) üzenetére


Danex
addikt

ezt a 20-30$-nyi RTM-et ami max összejött szerintem sincs sok értelme átváltani, annyira shitcoin, hogy egy pumpa simán ráduplázhat

(#32) MPowerPH válasza Danex (#31) üzenetére


MPowerPH
félisten

Shitcoin, de en most is tobbre tartom ezt, mint a Shibat pl, az meg most is milyet megy, hogy szakad befele az egesz piac. :U

Don't Tread On Me

(#33) Frozen válasza HyP3b0y (#15) üzenetére


Frozen
őstag

Nem mondanám,hogy elkéstünk .

Ez annak éri meg akinek sok rige van és a rigekben nem az olcsó 2-4 magos cpu van.
Ha ugy beállitja,hogy kb az alap áramtól többet ne vegyen fel akkor igazából minden egyes rtm neki tök ingyen van és plusz profit. Ami szerintem nem egy olyan rossz dolog.
persze megy a diff ,de most nézd meg hányan vettek gépet vagy cput a bővítéshez? Talán 1 emberről tudok a fórumon aki vett egy 3900x et az összes többi csak a meglévő kis teljesítményű procijától vár most csodát.

ide azért ha keresni akarsz nem árt pár komolyabb cpu ami dolgozik és hiába kaparsz 10 cpu val ha azok időt múlt gyenge teljesítményű gépek.
Nekem is van i7 3 gen annyira gyenge ide ,hogy nem éri meg pluszba ezért bekapcsolni a lapost. a rigben van egy még gyengébb proci az meg szépen dolgozik. :DDD

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#34) HyP3b0y válasza Frozen (#33) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Én már csak a fűtés miatt hagyom bent. Nyár lenne tuti kilőném, így legalább minden radiátor el van zárva és jó idő is :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#35) SzlobiG válasza HyP3b0y (#34) üzenetére


SzlobiG
félisten

CPU-val azért túl sokat nem fogsz fűteni...

(#36) Pietrosz


Pietrosz
addikt

chialeaf-re van valami trükk, hogy engedjen csatlakozni? Egyik porttal se authorizál.

(#37) HyP3b0y válasza SzlobiG (#35) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

2 CPU + 3 VGA, ezek mellett nem számít sokat, de azért ez is hő. Pláne egy olyan lakásban ahol télen hazaérek és már a jelenlétem +2 fokot dob a pillanatnyin. A lényeg, hogy nyáron csak jobban izzadtam volna, télen viszont elfér, sőt.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#38) llacee válasza Pietrosz (#36) üzenetére


llacee
őstag

nekem a miner name-ben volt olyan karakter, amivel nem szimpatizált

(#39) Pietrosz válasza llacee (#38) üzenetére


Pietrosz
addikt

:R Ryzen_3900X ez nem tetszett neki, _ nélkül megy rögtön.

(#40) echterion


echterion
nagyúr

Hm, az 1.2.1-es minerrel egy bő százassal kisebb a hash-em, mint az 1.2-essel egy órányi futás után. Ebből 1.1.9-es visszatérés lesz előbb-utóbb. :(

**********

(#41) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ahogy nézem a kalkulátort eléggé gyér a profit így 1db cpu-val magába ez nem fog lambot hozni, úgy lenne ez is jó mint a GPU-val rigbe többet berakni. :)

Jelenleg egy 5900X kb 20k-t hoz havonta áramot levonva.

Itt is abban lehet bízni, hogy majd egyszer felfut az árfolyam. :))

(#42) gyurma888 válasza echterion (#40) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Egy óra az semmit nem ér. Minimum 1 napi átlagot kell nézni.

(#43) Danex válasza SzlobiG (#41) üzenetére


Danex
addikt

A rig áram költségét visszahozza :U

(#44) SzlobiG válasza Danex (#43) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát nem számoltam ki, de egy 2 magos pentium (G4400) vissza hozza egyáltalán? Nekem jelenleg 12db vga fut a rigbe a cpu-t biztos nem állítom rá, örülök hogy megy a 12db vga. :)

(#45) echterion válasza gyurma888 (#42) üzenetére


echterion
nagyúr

Jah, tudom, csak ez eddig nem túl biztató. De majd reggel kiderül a tuti. :))

**********

(#46) MPowerPH válasza SzlobiG (#44) üzenetére


MPowerPH
félisten

Milyen kartyak futnak Nalad?

Don't Tread On Me

(#47) SzlobiG válasza MPowerPH (#46) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vegyes rig 3080-tól elkezdve RX 470-ig több féle típus van benne.

5900X-el túr itt valaki? Mondana értékeket meg beállítást?

(#48) MPowerPH válasza SzlobiG (#47) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem akadnak ossze a kartyak?

Don't Tread On Me

(#49) SzlobiG válasza MPowerPH (#48) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem, volt már régebben is vegyes rigem, nem volt gond velük, akkor olyan progit használtam ami NV-t és AMD-t is kezelt, most kettő külön progival megy és így is tökéletes, sőt még jobb is...

(#50) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Az 1.1.9. nálam is jobban hasított 90% proci használat mellett, mint az újabb 1.2.0.-ás 100% mellett. Viszont a legújabb 1.2.1.-esben van egy 32 szál feletti verzió. Ezt kipróbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.