Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-12 10:12:50

LOGOUT.hu

Raptoreum bányászat dióhéjban

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Frozen válasza GIORGIONE76 (#100) üzenetére


Frozen
őstag

olyan keveset ér az árfolyam ,hogy nem éri meg hozzányúlni én beáldozom azt a pár wattot villanyból és kész ha megy egy 10x meg van szépen pénzem :DDD

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#102) GIORGIONE76 válasza Frozen (#101) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Én meg úgy voltam vele, mire ez 5x lenne, addig a btc v bnb is 2-3x, és azok értékállóbbak, óvatos duhaj vagyok ;]

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#103) Danex válasza SzlobiG (#95) üzenetére


Danex
addikt

Ezen a gondolatmeneten indultam el én is, hogy kvázi ingyen CPU upgrade a 6800 mellé, de végig gondolva 1440p-n is az 5600X tökéletes párosban van a RX6800-al, gyakorlatilag semmit nem éreznék abból, hogy 5600 vagy 5900 van a gépben.

Szvsz jobban megérős az árkülönbözetből cryptot venni, majd félév múlva az apróról nézni CPU-kat ahol 120-ért majd meg lehet venni az 5900-akat.

(#104) Frozen válasza GIORGIONE76 (#102) üzenetére


Frozen
őstag

én meg holdra játszok ,nem sürgös itt rugozni 100-200 dolláron ha eluszik igazából sincs semmi maximum az energia felhasználást bukom el. Én nem is nézegetem amúgy hogy mennyi van :)) felesleges stress. Ha 1-2 év múlva megszalad akkor meg jó hogy van. Anno a haverom si eladta a 450 db eth érmét apróért most meg lásd mit ér.De ki ahogy gondolja úgy csinálja.
A stakelésről tud valaki valamit hol lehet lekötni,hogy kamatozzon?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#105) echterion válasza Frozen (#104) üzenetére


echterion
nagyúr

Én még azt se tudom, hogy hogy tudom eladni. :DD
Regisztráltam southxchange-re, de ennél többet még nem tudok.

**********

(#106) MPowerPH válasza Frozen (#101) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert a 10x -es sem lenne nagy durranas... Most van $54 -em, ha tizszerezodne, akkor is csak $540. Ezek igy cryptoban nagyon kis penzek.
De nagyobbat lehet nyerni, ha valaki inkabb kivar. Kockazat csak az aram.

Don't Tread On Me

(#107) Frozen válasza MPowerPH (#106) üzenetére


Frozen
őstag

pont ezt mondom én is ,hogy aki kivár az jár jól majd vele, egyébként az az 54 dollár sem rossz de ha azt nézed miből lehet 540 dollár akkár az már egyből másabból hangzik. Most szerintem neked sem hiányzik az a 30-40 euro :N hogy azzonal eladd és a kenyeret abból fizesd ki na meg ugye amit elhasznál áram is csak a töredéke.

105echterion
váltón tudod eladni a hivatalos honlapon ott az exchange alatt a sout mitudom én mi az a váltó regelni kell atrakod btc be azt abból amibe akarod :)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#108) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Megint van share count mismatch. :/ De tojok ra, jon az RTM.

Don't Tread On Me

(#109) echterion válasza MPowerPH (#108) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem azóta nincs, hogy kicsit emeltem a cpu fesz-en. - 0,12V-on még volt, mióta - 0,1-en van, azóta nem volt ilyenem.

**********

(#110) echterion


echterion
nagyúr

Ami inkább nem tetszik, hogy 22:00 óta nem volt kiutalásom, de a hash az oldalukon megvan. :F

**********

(#111) Pietrosz válasza echterion (#110) üzenetére


Pietrosz
addikt

Nem írtad melyik pool, de flockpoolon ez a helyzet:
"
We finished processing the data and added proper rewards for the 9 not accounted blocks found between 2021-10-11 18:00:00UTC and 2021-10-12 4:04 UTC. All affected users should see it in their unpaid balance.
Thank you very much for the understanding and patience regarding this issue!
From this point on, we are also going to switch to twice per day payout system.
"

(#112) echterion válasza Pietrosz (#111) üzenetére


echterion
nagyúr

Ja tényleg, bocs. Flockpool. Kb. 20 perce érkezett meg a kiutalás, 12 órás csend után.

**********

(#113) Frozen


Frozen
őstag

valaki kötött már le 5000 rtm-et? ha igen hol és mennyit hoz bánya nélkül?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#114) Danex válasza Frozen (#113) üzenetére


Danex
addikt

(#115) Frozen válasza Danex (#114) üzenetére


Frozen
őstag

és probáltad vagy valaki más kötött már le?
a statisztikai dátum sem ép mai mert november 3 at ír

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#116) Danex válasza Frozen (#115) üzenetére


Danex
addikt

Néhány %-ért nem szenvedek vele hogy idegennek elküldjem

(#117) Frozen


Frozen
őstag

Magát az alt tipusát ,hogy gr nem lehet kicserélni valahogy egy olyanra amiben jó magas a hashrate? ;]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#118) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Sziasztok! A Pool (r-pool) miatt akadozhat a hashrate? Van mikor 1200, van mikor 3800. Tune futtatva ofc. 1.2.2, 5600X :R

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#119) MPowerPH válasza CocooN-z (#118) üzenetére


MPowerPH
félisten

Algo fuggo. :N Atlagot nezzed.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#120) CocooN-z válasza MPowerPH (#119) üzenetére


CocooN-z
őstag

:R Lehet elsiklottam felette, de miért váltja?

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#121) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Megjött az 5900X már gyorsba neki is indítottam az auto tunet. Hát pbo nélkül már most 160W. :D

Akkor a legjobb megoldás az allcore tuning kb 1.2-es feszig?

(#122) Pietrosz válasza CocooN-z (#118) üzenetére


Pietrosz
addikt

Ez az 1.2.2 is egy rakás kaka ahogy nézem a grafikon alapján, de adok neki egy teljes napot.

(#123) MPowerPH válasza SzlobiG (#121) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az nem jo, annyit az 5950X zabbant. Egyebkent relativ, hogy megeri e ezert CPU -t cserelni.

Don't Tread On Me

(#124) Kami11 válasza SzlobiG (#121) üzenetére


Kami11
őstag

Majd mondj már egy átlagot kérlek, ha már futott 10-12 órát. :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#125) SzlobiG válasza MPowerPH (#123) üzenetére


SzlobiG
félisten

Alapbeállításon eszik ennyit, gyanús is volt hogy sok.

Fentebb már írtam, hogy nem csak ezért cseréltem. :)

Kami: Most hétvégén nem lesz időm rá sajna, kb holnap reggelre lesz valami érték, de csak gyári beállítással sajna.

(#126) Kami11 válasza SzlobiG (#125) üzenetére


Kami11
őstag

Hozzávetőleges érték is jó, csakhogy viszonyítani tudjak egy 3600X-hez.
Természetesen jó lesz akkor amikor időd engedi, tudok várni. :) :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#127) fahrii válasza SzlobiG (#121) üzenetére


fahrii
őstag

Az érdekes, nálam max 110W-ig megy el ez a proci átlag 3500h/s-al, a hőmérséklet is megáll 60 fokon.

[ Szerkesztve ]

(#128) MeKTibor válasza Kami11 (#126) üzenetére


MeKTibor
junior tag

3600X-el mennyi RTM jött ki az elmúlt napokban?

(#129) Kami11 válasza fahrii (#127) üzenetére


Kami11
őstag

Akkor ez a proci magában többet tud mint a két 3600X-em, kb. ugyanannyi vagy kicsit kevesebb fogyasztással. A két 3600X átlagosan 3310h/s tud a pool szerint.

MeKTibor: Az elmúltpár 2.5 napban 2-t használtam, összesen a kettő 1131RTM-et hozott.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#130) SzlobiG válasza fahrii (#127) üzenetére


SzlobiG
félisten

Gyári beállítás? Tehát Pbo nincs bekapcsolva? Én is sokallom amúgy, de direkt megnéztem pbo-t hogy disableden legyen.

(#131) Pietrosz válasza SzlobiG (#130) üzenetére


Pietrosz
addikt

Attól még a turbo aktív és emeli a feszt az egekbe ha jó a hőfok és nem túl nagy a terhelés. Mármedig ez közel se prime vagy CB szintű terhelés tehát repkednek az 1.3V feletti értékek is akár. PPT vagy EDC limittel meg tudod fogni biosban.

(#132) fahrii válasza SzlobiG (#130) üzenetére


fahrii
őstag

Teljesen gyári. Mióta beraktam a gépbe dolgozik nonstop. Csak a RAMokat állítottam az első boot után.

(#133) Narancs81


Narancs81
tag

Gondoltam letesztelem a 1.2.2-t és előtte dobtam neki egy full tune-t.
Rabid letesztelte az 1.2.1-t és állítása szerint nem rosszabb a teljesítménye mint az 1.1.9-nek volt. Ami érdekes, mert többen írták neki is, hogy valami nem OK az új bányásszal. Azt mondja majd leteszteli ő is Hive-on is. Na mindegy... már az érdekes, hogy neki miért jött ki kb ugyanaz a hash, másoknak meg nem.

A profitabilitás összevetésére még 24 óra is kevés lehet, annyira hektikus a kiutalás és a jutalék (az immature balance hol felduzzad, hol leesik...) amit ráadásul a poolok időszakos lefőlése is tarkít.. Most én is adok neki egy teljes napot és megnézem mennyi lesz a kifizetés a 1.2.2-n vs 1.1.9-en. (Már látom mi lesz az eredmény, csak nem akarom elhinni :) )

Beállításokat tekintve úgy olvastam, hogy angol tudósok 3900X, 5900X, 5950X esetén is ugyanúgy leszedik a frekit 3.6GHz-re a feszültséget pedig 1V-ra. Ryzen Masterrel ez könnyen megoldható és stabil. Tehát ez az a kiindulási alap amit lehet még piszkálni. Most én is ide lőttem be, aztán meglátom mit hoz a friss meg a régi bányász.

Így az én 5900X-em átlag 86W-ot fogyaszt HWiNFO szerint, 110W-ig ugrott fel max.
Hash meg reward számokat még majd írok 2 nap múlva ha lefutottak a tesztek.

Érdekelne még kinek milyen 5900X beállítási vannak, mert a hatékony működés engem is érdekel. :)
(CPU hőfok: nyitott ház, NH-D15S@600RPM mellett 62C)

(#134) Kami11 válasza SzlobiG (#130) üzenetére


Kami11
őstag

Próbáld ki ezt, van 3 opció, a hűtésnek megfelelően.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#135) SzlobiG válasza Kami11 (#134) üzenetére


SzlobiG
félisten

Majd kövi héten elszórakozok vele, a héten már nincs rá időm. Közbe még is be volt kapcsolva a PBO, ugye több helyen is lehet kapcsolni hát volt ahol enabled...200W-ot is evett. :DD

(#136) Kami11 válasza SzlobiG (#135) üzenetére


Kami11
őstag

Remélem sikerül ez alapján belőni, jól elmagyarázza a lényeget a pasas.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#137) #55525888 válasza szabeska (#61) üzenetére


#55525888
törölt tag

Mi, a "normális" emberek köszönjük a sok ingyenélőnek a bolygó felfűtését néhány fillérért.

Ugyanaz lesz, mint a csiával, meg a többi nyavalyással.

[ Szerkesztve ]

(#138) SzlobiG válasza Kami11 (#136) üzenetére


SzlobiG
félisten

Korábban már láttam ezt a vidit, meg az 5600X-et jól belőttem, de ugye az egy sokkal kisebb fogyasztású cpu.

Majd fix core/fesz-t fogok neki beállítani Ryzen Masterrel két profil egy bánya másik game, de persze kipróbálom a vidin látható opciókat is. :)

(#139) cyberdog válasza #55525888 (#137) üzenetére


cyberdog
tag

Ha trolkodsz tedd OFF-ba! Viszonylag ritkán szólok hozzá bármihez is, inkább csak passzív olvasója vagyok a fórumoknak, de ez már sok. Próbálom megérteni a lelkivilágodat de nem megy….. most komolyan keresel magadnak egy topikot ahol böföghetsz? ha nem érdekel a téma minek szólsz hozzá? ( ennyire frusztrált vagy, hogy ilyen helyeken engeded ki a gőzt?)
Csak egy tipp, ha beleolvasol egy témába és rájössz, hogy ez baromság, egyszerűen lépj tovább és hidd el mindenkinek jobb lesz, neked is.
(Zárójelben megjegyzem, hogy környezetfizikából diplomáztam és nem a kripto miatt fog felfőni a föld. Ha nem érted a blokklánc lényegét akkor olvas és nézz utána mi is ez valójában és mire jó.)

(#140) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Aki most akar plusz penzt kiadni bika Ryzenre, azert annak erdemes merlegelni, hogy az arfolyam az elozo napkban 25% korul zuhant, a diff. pedig eleg durvan megugrott. Szoval a kezdeti $8-8,5/nap mar nagyon messze van.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#141) SzlobiG válasza MPowerPH (#140) üzenetére


SzlobiG
félisten

Itt is a kivárás lehet a nyerő, nem most beváltani. Mivel elég új coinrol van szó, bármi lehet a jövőben.

(#142) llacee


llacee
őstag

rplant-ton 12 órája csak gyűlik a balance, de nincs kifizetésem. :U

(#143) Pietrosz válasza llacee (#142) üzenetére


Pietrosz
addikt

flockpool megy végre normálisan elszámol mindent de átálltak napi 2 kifizetésre. De legalább megy, erre elb@szom az 1.2.2-vel. Ryzenen nagyon gyenge én addig fel nem teszek új minert míg 10-en nem írják be hogy gyorsult legalább 5%-ot :DDD

(#144) llacee


llacee
őstag

Most jött át az egész, és ahogy nézem a pool leírásában az óránkénti utalást megtartották, de 1RTM->10RTM lett a minimum utalási limit.
Mondjuk 90állt, így nem értem, de a lényeg, h elindult.
Kiváncsi vagyok, hogy a BTC pumpa mennyire lesz kihatással az árfolyamra, ez esetleg adhat némi támpontot az életképességére az egésznek.

[ Szerkesztve ]

(#145) SzlobiG válasza SzlobiG (#141) üzenetére


SzlobiG
félisten

Reggelre olyan 3100 körül lett az átlagom, gyári értékekkel (pbo off). Hétvégére marad így, remélem nem lesz gondja, mert nem leszek otthon.

(#146) EQMontoya válasza llacee (#144) üzenetére


EQMontoya
veterán

Biztos, hogy volt valami kisebb gond, mert nekem egy 300-as utalas jött egyben, sok óra szünet utan.
De ez tényleg nem tragedia, ennyi bőven belefér

Same rules apply!

(#147) CocooN-z válasza SzlobiG (#145) üzenetére


CocooN-z
őstag

Bár tudom, hogy alap, de nekem a gyári sleep-power értékek véletlen úgy maradtak a windowsban, és az éjjel volt egy disconnect pár percrig az r-pool-ról, miner.exe nem ment, és pont volt ideje csicsikálóba mennie, csak fyi :D

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#148) Frozen


Frozen
őstag

van olyan cpu algoritmus amit közel 2mh vesz el el a gpu bányászatból
65mh val kapar a 3070 most meg csak 63,5 el ha megy mellette a cpu miner bizonyos algoknál.

:Y

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#149) SzlobiG válasza CocooN-z (#147) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem megy mellette a gpu mining is. Max ha elmegy a net, akkor fog megállni, na meg persze ha elmegy az áram, akkor hiába jön vissza...

(#150) HyP3b0y válasza Frozen (#148) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Örülj a 65mhnek inkább Mr. Etherium, az átlag 61-62 körül van.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.