Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Recon666 válasza Bunken (#799) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Arra várhatsz annak nem igen fog lemenni az ára, már jó ideje ennyi, de én is be akarok szerezni 1db-ot majd hátra.

(#802) Georg17 válasza AirBooms (#800) üzenetére


Georg17
tag

:)
Az íróasztalom pont az ablak alatt van és amíg újratelepítettem a GTA IV-et, addig nyitva volt, szobaszellőztetés céljából. Így jött ki ez az eredmény. Úgyhogy még csak nem is IDLE-ban értem el. Tél ide vagy oda 10 perc alatt azért nem nőnek jégcsapok a szobában. Én legalábbis meglepődtem, hogy ilyen hőmérsékleteket is lehet látni. ;)

(#803) lsc


lsc
nagyúr

Egy ideje szemezek ezzel a hűtővel [link], ezt amd-re fel lehet rakni "rendesen", tehát nem 90 fokkal elfordítva ? A kép alapján nekem úgy tűnik csak elfordítva lehet.

Az élet kegyetlen .

(#804) Georg17 válasza Bunken (#799) üzenetére


Georg17
tag

Az én konfigom is 2 hónapos. És igen, lecseréltem a gyári ventiket, mert nekem azok hangosak voltak még újonnan is. Noctua után ez könnyen előfordul. A másik házamban maradtak a Noctua-k. Ide meg sok venti kellett és 6x4=24 ennyi pénzt nem akartam költeni. Mivel az AC-kat 1200 Ft körül meg tudtam venni, így egyértelmű volt a választás. És azt kell, hogy mondjam, tökéletesek. Szinte egy szinten van a Noctua-kal, harmad annyi áron. Ugyanez a helyzet a WingBoost-tal is. Mire teli pakolnám vele a házat, "a gatyám rámenne". Végülis így négy szín dominál a házban, ami még éppen elmegy, nem túl sok. (Fekete, kék, fehér, piros) Én abszolút elégedett vagyok a konfigommal minden téren. Szerintem érdemes átgondolnod a venti kérdést. Házventinél 95m3/h vagy 110m3/h már oly mindegy. Az AC is folyadékcsapágyas, úgyhogy 5 de lehet még 10 év múlva se lesz semmi hangja. A megspórolt pénzt meg elköltheted valami másra. ;)

(#805) Georg17 válasza lsc (#803) üzenetére


Georg17
tag

Én úgy látom, hogy a hagyományos AMD rögzítés van a hűtőn. S ha jól tudom, akkor ezzel a rögzítéssel csak két féle irányban (180°-kal elforgatva) lehet rögzíteni a hűtőt. 90°-kal elfordítva szerintem nem megy fel.

(#806) lsc válasza Georg17 (#805) üzenetére


lsc
nagyúr

Belezavarodtam az alaplapba, elméletileg jó lesz.

Az élet kegyetlen .

(#807) Bunken válasza Georg17 (#804) üzenetére


Bunken
tag

Lehet, hogy igazad van ebben a ventis dologban, ennek majd még utánnajárok. De én nem akarok ennyi színt a házamba, nálam most a fekete és a kék dominál. Az alaplap nagy része kék, a procihűtő kék lapátos elől kék ledes venti, a videókártya nyákna is kék a többi meg fekete. Szeretném ezt az egyensúlyt fenntartani. Ha találok a WingBoost teljesítményéhez hasonló ventit színben ezzel egyezőt akkor azt fogom választani. de ezt majd még meglátom.

Még egy kis optikai modding szóba jönni nálam ami annyit takar, hogy ledekkel lesz kivilágítva a ház belseje (hogy lanon legyen mivel villogni :)) ).

(#808) AirBooms válasza Bunken (#807) üzenetére


AirBooms
addikt

Én azért azt vettem észre (az elmúlt két hétben unokaöcsém gépéhez kerestem ventiket, s ha 200 félét nem néztem végig, akkor egyet sem), hogy az igazán minőségi ventik jóval a WingBoost ára felett vannak. Őszintén, én meg sem lepődtem a WB árán, már annyira hozzászokott a szemem a 8-9 ezres 120-as, 140-es ventikhez - pedig az én pénztárcám is meglehetősen szűk.

(#809) Bunken válasza AirBooms (#808) üzenetére


Bunken
tag

Esetleg mondhatnál pár ilyen gyártót, hogy képben legyek én is és körbe tudjak nézni, hogy mégis mi újság van manapság a ventik terén.

(#810) AirBooms válasza Bunken (#809) üzenetére


AirBooms
addikt

Scythe, Enermax, stb. Ezek sem az olcsó ventikről híresek. Az Enermax ventik simán 8k-nál kezdődnek...

(#811) Recon666 válasza AirBooms (#810) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Vannak 8k-ért, de nem 8k-ál kezdődnek, a 12cm Enermax Magma 4300ft, egy fajtát láttam 7k közelében 14cm-es. [link]

[ Szerkesztve ]

(#812) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az Alpenföhn hűtők (köztük a GrosClockner) fölszerelhetőek-e 90 fokkal (oldalra elforgatva is) AM3-as alaplapokra, valamint mennyire jó megoldás ezzel a kis hozzáadott potméterrel szabályozgatni, mondjuk egy PWM-es megoldáshoz viszonyítva?

[ Szerkesztve ]

(#813) Georg17 válasza mclaren777 (#812) üzenetére


Georg17
tag

Én személy szerint jobban szeretem a nem PWM-es ventiket. De ha már az van a procihűtőmön, akkor úgy használom. Akármilyen halk is, ha változik a fordulatszáma, akkor változik a hangja és ezt hallani lehet. Ez tény. Van akit ez zavar, van akit nem. Mondjuk az Alpenföhn ventije olyan halk, hogy engem nem igazán zavar.

A többi ventit mind én szabályozom szoftveresen, ill. venti szabályzóval.
Van egy "setup-om" netezésre, filmnézésre ill. egy másik játékokra ill. videókonvertálásra.
Így mindig van egy állandó, alig hallható ill. kissé már hangosabb "zaj". De az állandó "zaj" azért jobb szerintem, mert ha megszokja az ember, akkor kevésbé észlelhető (zavaró). Ráadásul játszani fülessel szoktam.
Így van egy csendes beállításom kielégítő hűtési teljesítménnyel, ill. egy hangosabb az átlagnál jobb hűtési teljesítménnyel. Szeretem hűvösen tartani a cuccaimat. Hátha azzal hálálja majd meg, hogy sokáig bírja. Eddig minden konfigom bírta legalább 7 évig.

Mindkét megoldásnak van előnye ill. hátránya. Neked kell eldöntened, hogy melyik tulajdonság fontosabb a számodra. Remélem tudtam segíteni. ;)

(#814) Kris87 válasza mclaren777 (#812) üzenetére


Kris87
aktív tag

Énis egy ilyennel szemezgetek, pontosabban az első kiadásúval. Alapesetben a ház hátulja felé tolja a levegőt, és csak így lehet felszerelni. Magyarán AM3 foglalathoz felfelé fújva nem felszerelhető.

(#815) Dr_Syrex válasza Kris87 (#814) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Egy ilyennel viszont bárhogy felteheted. Hasznos kis kiegészítő :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#816) veréb


veréb
tag

sziasztok! szerintetek ez mennyire jó?Alpenföhn Brocken Purple Edition ÚJ
egy i5 750-re lenne :B a cooler master v8 hoz viszonyitva milyennek mondanátok? :F

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#817) Dr_Syrex válasza veréb (#816) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Szerintem teljesítményben közel azonos, bár lehet, hogy minimálisan jobb a V8 (viszont sokkal drágább).

Kicsivel többért már ott a Alpenföhn Nordwand RevB. Az is jó választás lehet. :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#818) mclaren777 válasza Kris87 (#814) üzenetére


mclaren777
senior tag

Ha hátrafelé tol, egy oda telepített, gépházból kifelé fújó rendszerventi irányába, az szerintem a legtöbb esetben nem is hátrány, sőt!

Georg17
Igen, valóban mindkét megoldásnak van pozitív és negatív oldala is.
Egy jól működő PWM szabályozás hasznos tud lenni: pl. személy szerint én hamar megunnám hogy terhelés/játék előtt/után mindig váltogassak a különböző hűtési-profilok között, még akkor is, ha valakinek valóban elég zavaró egy automatán felpörgő-lassuló ventilátor hangja.

[ Szerkesztve ]

(#819) Kris87 válasza mclaren777 (#818) üzenetére


Kris87
aktív tag

Ezt én is pont így gondolom. :)

(#820) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

Gondban vagyok, mert szerettem volna venni egy erős Alpenföhn proci hűtőt, de kiderült, hogy a procitól, a ház oldaláig maximum 15 cm hely van, s ott még el kell férnie a ház oldalsó ventijeinek. Kéne az erős hűtő, mert egy 2600K procit rángatnék meg, már most 4,4 GHz-en járok vele, s bírná még. Jelenleg egy Arctic Freezer 7 Pro R2.0 van rajta. Tudtok olyan ventit innen ajánlani, ami befér az említett helyre, ugyanakkor hatékonyabb a Freezernél (jóval)?

Köszi!

(#821) sklopp válasza AirBooms (#820) üzenetére


sklopp
őstag

A Brocken elfér, sokkal hatékonyabban hűt, sokkal csendesebb is. Én is Freezer 7 Pro-ról váltottam.

(#822) AirBooms válasza sklopp (#821) üzenetére


AirBooms
addikt

A Brocken milyen magas? Mert nálam a 15 centiből lejön kb 2 centi még az oldalsó venti miatt? Milyen házad van? :R

(#823) sklopp válasza AirBooms (#822) üzenetére


sklopp
őstag

[link]. A ház Coolermaster Centurion5, de nálam nincs elég hely oldalsó venti számára, most gondoltam végig, lehet, neked sem lesz, mivel 157 mm. a magassága. A linkelt oldalon megnézhetsz más modelleket is. Tulajdonképp mind kiváló hűtéssel és csendes ventikkel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#824) AirBooms válasza sklopp (#823) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, a venti miatt 141 milliméter helyem van. Ha kiveszem a felső oldalsó ventit (amit végül is megtehetek), akkor már több mint 160 mm jut a procihűtőnek. Ha tényleg annyira jó a Brocken, akkor megfontolandó. Jó lenne kipróbálni... A Freezer jó, de nem elég már 4,5 GHz-nél a Sandynek, pedig ez a proci még menne jobban is... Elcsesztem a házvásárlást (igaz, nem is azt kaptam, amit rendeltem, de már csak itthon vettem észre). :U :R

(#825) sklopp válasza AirBooms (#824) üzenetére


sklopp
őstag

Ha nélkülözhető az az egy venti, akkor nincs gond, megéri a hűtő csere. Egyébként ha google-ba beírod alpenföhn brocken, talál egy rakás tesztet, eldöntheted hogy megfelel-e neked.

[ Szerkesztve ]

(#826) AirBooms válasza sklopp (#825) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, ezen gondolkozom, mert így a felső oldalsó 12-es amúgy sem fújja éppen jó helyre a levegőt. Ha Péter tudna majd valami jó árat mondani a Brockenre, akkor megvenném, bár akkor már egy Nordwand is beférne. Melyik jobb és halkabb? :R

(#827) sklopp válasza AirBooms (#826) üzenetére


sklopp
őstag

[link] Hogy melyik jobb és halkabb, tapasztalatból nem tudom, nézz meg pár tesztet, (google).

(#828) Recon666 válasza AirBooms (#826) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Pedig neked a Matterhorn dukálna a szandihoz, avval lehetne neki tolni. :)

(#829) Georg17 válasza AirBooms (#826) üzenetére


Georg17
tag

Remélem nem szentségtörés ebben a topicban Noctua hűtőt ajánlani, de a Noctua NH-C12P SE14 sem egy rossz hűtő. S kifejezetten kis méretű házakhoz, ideális választás lehet. Nekem a Cooler Master Elite házamban van egy. Core 2 Duo E8500-as procit 4.33GHz-ig húztam vele max. 65°C de átlagosan 60°C-os hőmérséklettel. És úgy tudom, hogy a Sandy nem egy forrófejű proci, sőt.

(#830) AirBooms válasza Recon666 (#828) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, azt venném én, de nem fér be... A Matternhorn gondolkoztatott el azon, hogy a saját gépemnél térjek vissza a léghűtésre a vízről...

Georg17 : nem forrófejű, de 4,6 GHz fölött már kezd azzá válni egy gyenge hűtővel. Pedig ilyenkor is még csak 1,25 V-ot kap, holott akár 1,4-et is kaphatna 24/7-re. Szóval van még benne tartalék, csak tudnám hűteni...

[ Szerkesztve ]

(#831) Recon666 válasza AirBooms (#830) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Értem, pedig nagyon jó kis hűtő.
Nekem az i5-öt 4,3Ghz-en, 1,43 voltnál Lynx tesztben megfogja 70C fok körül 1500rpm-él.

[ Szerkesztve ]

(#832) AirBooms válasza Recon666 (#831) üzenetére


AirBooms
addikt

Valahogy bepaszírozok ebbe a házba egy Nordwandot, vagy Matterhornt. A Brocken egy kicsit kiesett a praxisból, bár nem tudom. A GrossGlockner meg nem lesz elég...

(#833) Recon666 válasza AirBooms (#832) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Példának, a matternhorn olyan magas mint a Hyper 212, csak kicsit szélesebb és a hossza is kicsit nagyobb, hátha így mondtam valamit.

(#834) AirBooms válasza Recon666 (#833) üzenetére


AirBooms
addikt

Megoldom ezt a Matterhornt valahogy. Ez a ceg legerösebb es leghalkabb hütöje? :R

(#835) Recon666 válasza AirBooms (#834) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen ez az etalon a cégnél, de nem hiába, a mérte ellenére több, mint 1 kiló (1062gr), van anyag benne rendesen.

Csak egy péda a teljesítményére, az egyik kolléga az előző oldalon írta: A hőfokokkal nem volt gond 30-32 celsius (22 fokos szobahőmérsékleten) de ami hirtelen feltűnt és nagyon furcsáltam, hogy a venti sebességét nem írja, benéztem a gépházba és tényleg nem is forgott. Először azt hittem, hogy hibás valami de aztán úgy gondoltam, hogy meg kéne terhelni a procit és figyelni a ventit meg a hőfokokat.
Ezt is tettem és elindítottam egy prime95 Large tesztet, figyeltem a hőfokot és szépen elindult felfele és amikor elérte az 50-51 fokot kapcsolt be a venti a hűtőn de akkor is csak maximum 200 RPM-et ment a proci 60 fokon tartva (a gyári hűtő is ennyin tartotta mindig feljebb nem engedte), 50 fok alatt megáll venti és passzívban elbírja bőven a procimat ami egy AMD Phenom II X2 555 BE ami most már X4 B55 mert unlokoltam.

[ Szerkesztve ]

(#836) Giot


Giot
addikt

Régen meg akartam már kérdezni, de most erre jártam és eszembe jutott. :)
Jelenleg egy GrosClockner hűtőm van gondolkodtam cserén. Maradnék márkán belül de van egy kis gond. A Gros-t el lehet forgatni. Most a hátlap felé fújja a levegőt. Viszont nézegettem egy két tesztet más Alpenföhn CPU hűtőkröl és azokat csak fixen lehetett szerelni, ami azt jelenti hogy a ház teteje felé nyomja a levegőt.
Melyik Alpenföhn hűtő az elforgatható? Erről van valami információtok?

(#837) AirBooms válasza Recon666 (#835) üzenetére


AirBooms
addikt

Neked milyen házad van? Mert a tiéd is elég keskenynek tűnik? Milyen széles?
:R

(#838) Recon666 válasza AirBooms (#837) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Pedig az enyém szélesebb az átlagnál, a ház egy Sigma zen, a szélessége gyártó szerint 23cm, valójában 21cm körül van, de vígan rámegy az oldala, ha nincs rajta a 8 cm venti, de nálam amúgy sincs fent a gép oldala. :)

Most akkor neked HAF932 van?

[ Szerkesztve ]

(#839) AirBooms válasza Recon666 (#838) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, de abban viz van. Amiröl szo van, egy kis Enermax haz. :R

(#840) Recon666 válasza AirBooms (#839) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja, látom, hát nem tudom, az lenne a legbiztosabb, ha lemérnéd, hogy mennyi a távolság az alaplaptól a gép oldaláig.

[ Szerkesztve ]

(#841) AirBooms válasza Recon666 (#840) üzenetére


AirBooms
addikt

Lemértem, határeset. Ha nem rakom fel az egyik oldalsó ventit, akkor talán elfér. Csak azt hittem, a te házad is keskenyebb. Hogy vehettem ilyen hülyén házat... :W
:R

(#842) Recon666 válasza AirBooms (#841) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ha elfér semmi gond. :)

(#843) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy a matterhorn elfér-e egy asrock extreme3 lapon az nb hűtőtől?

Battletag: Myth#1775

(#844) Vigneau válasza Myth (#843) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam igen - nem hinném, hogy nagyobb lenne a Te lapodon levő borda.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#845) djxp01


djxp01
senior tag

Tapasztalata esetleg van valakinek, hogy pl.: egy 4.0ghz-es i7-920-at full terhelés alatt hány fok körül tudja tartani ez a csodás cooler ?

regisztrált: 2005-07-05

(#846) sCr89


sCr89
tag

Hali, Nordwand revb-hez milyen minőségű a paszta amit adnak hozzá? vagy inkább érdemes másikat venni?

(#847) mrbig25 válasza sCr89 (#846) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Véleményem szerint jó minőségű paszta jár hozzá. Színre, állagra hasonló a méltán híres AC MX2-höz. Hőfokokban pedig 1-2°C a különbség, szóval véleményem szerint felesleges másik paszta után nézni, nyugodtan használd azt, amit kaptál hozzá.

...

(#848) djxp01


djxp01
senior tag

Sikerült beszerezni nemrég egy ilyen hűtőt, viszont csalódott vagyok azért, mert hibás a ventije, mert kb 1000es fordulat felett kattog a ventilátor :( . Gariztatni nincs most erőm/kedvem szétszedni a lapból.

Viszont rátettem egy ninja b-ventit, és nagyon szépen hűti ezzel is a bordát.

A kérdésem csak annyi, hogy ha 2db ventit tennék rá bordára, akkor milyet ajánlotok ? i7 4ghz-en van és eléggé melegszik.

Pl.: S-flex 12cm -ből hány RPM-eset vegyek rá ?

regisztrált: 2005-07-05

(#849) rankesz


rankesz
veterán

Az lenne a kérdésem hogy a Brocken az kb milyen hasonló árú hűtőnek felel meg teljesítményben? Hozza pl. egy Mugen2 szintjét?

(#850) sCr89 válasza mrbig25 (#847) üzenetére


sCr89
tag

Szia, értem, köszönöm a választ :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.