Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) agressiv válasza Varoz (#1550) üzenetére


agressiv
addikt

Az EKL egy coller tervező cég aki csak OEM piacra gyárt, az Alpenföhn egy leányvállalat, aminek semmi köze a Cold Tower-hez, mivel a Cold Tower az EKL gyártmánya, de ha megtalálod az Alpenföhn oldalán akkor küld el a linket.

Ha valahol azt látod, hogy egy Alpenföhn hűtő neve előtt ot van az EKL az hiba és téves elnevezés, mivel az Alpenföhn nevében nincs benne az EKL, ezt maga a tulaj mondta.

Hát még a borz.....

(#1552) Merlinclub válasza Varoz (#1550) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Mióta nem Alpenföhn?
Soha nem is volt. Nem is lesz, mivel nem üti meg azt a minőségi szintet, mint az Alpenföhn. Olcsóbb is. Láttad valaha ezt mondjuk Alpenföhn Cold Tower néven? Vagy szerepel a honlapjukon? Vagy én maradtam le valamiről?

Az EKL ipari megoldásokkal foglakozik és brand gépekbe szállít hűtést, mint ennek az elődje is volt. Készít ledhűtést, Fendt traktorok vezérlésének hűtését, ventilátorokat, stb.

Az Alpenföhn egy másik cég, más termékekkel. Az egy dolog, hogy egy cégcsoport.
Ha a Volkswagen reklámoz valamit, az nem áll a Skodára, vagy a Seatra, pláne a Bugattira! Veyron ajándék klímával? :)) Pedig egy csoport.

Visszatérve a kérdéses rndelésre:

Mi a coler neve? Alpenföhn? Nem!
Drágább volt 5000-nél? Nem!
Jogos a felvetés? Nem!
Jogosan várok kiigazítást a Fórumtástól? Igen!

A megfogalmazás egyértelmű: Alpenföhn termékekre 5000Ft felett.

Az már csak a hab a tortán, hogy még postaköltséggel együtt sem volt 5000Ft a rendelés, nemhogy Alpenföhn....

(#1553) Varoz válasza agressiv (#1551) üzenetére


Varoz
őstag

Ott van, beidéztem az első hsz-t. De egyébként meg írasd át.

Merlinclub
Akkor ki kéne venni az első hsz-ből. Mert ez így félrevezető.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1554) adam432 válasza Merlinclub (#1552) üzenetére


adam432
tag

Én meg hittem neked, mert priviben csak azt írtad, hogy ingyenes a szállítás, de azt nem mondtad, hogy 5000 alatt, meg csak Alpenföhn. Legközelebb figyelj erre..... én is elcsesztem mert nem néztem körül (pedig 30percig bújtam az oldalt, de az akciót vhogy nem találtam meg, furcsának is tartottam) ....

Rendljetek nyugodtan a Merlinhardverről , szépen kihozzák, inkább félreértés történt, én néztem el, bár igazán felhívhatta volna erre az üzlettárs a figyelmemet...

Cold Tower egyébként jól hűt, elégedett vagyok, egyszerű a felhelyezése is, minőségi cucc. Egyedül a hangja nem tetszik, lehet botfülű vagyok, de csak max. egy árnyalatnyival lehet halkabb a gyári AMD hűtőtől...

Na én off, nem akarok vitatkozni, Kellemes Ünnepeket kívánok minden kedves kollégának!

„Si vis pacem, para bellum.”

(#1555) Varoz válasza adam432 (#1554) üzenetére


Varoz
őstag

Igen. Ezt mondtam én is, hogy biztos, hogy elég lesz. De hangos is lesz. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1556) agressiv válasza Varoz (#1553) üzenetére


agressiv
addikt

Vagy nem kell mindjárt segget csinálni az szádból. Ez nem jutott még eszedbe?

Hát még a borz.....

(#1557) Varoz válasza agressiv (#1556) üzenetére


Varoz
őstag

Visszavehetnél már egy kicsit a stílusodból. Nem kéne azonosulni az avatar-oddal.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1558) hermanyi válasza Varoz (#1550) üzenetére


hermanyi
őstag

Akkor a DeepCool is alpenfhön?
Mert ha jól tudom van a 2 cégnek köze egymáshoz

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1559) agressiv válasza hermanyi (#1558) üzenetére


agressiv
addikt

Tudtam a DeepCool is az EKL egy leányvállalata, de ebben nem vagyok biztos.

Hát még a borz.....

(#1560) jocek91


jocek91
aktív tag

Hali sokan ajánlották nekem az Alpenföhn brockent és mindenhol írják hogy kompatibilis az 1156/1155-ös lapokkal na most meg is jött nekem a cumó de a lapot csak jövő hónapban veszem meg, de nem is ez a lényeg most nézem a dobozon és a leírásban egy büdös szó sincs az 1156/1155-os lefogatásról, biztos hogy feltudom majd szerelni? van valakinek p67-es vagy z68-as lapon ilyen? :F

(#1561) Merlinclub válasza jocek91 (#1560) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ha újat vettél felmegy. Az első generációs nem volt 1156-1155 kompatibilis, mivel akkor még nem is létezett a tokozás.

(#1562) Merlinclub válasza adam432 (#1554) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Értem OFF, de:

Megjegyzem a főoldalon külön kiemelt bannerben villog az akció, ennél jobban már nem lehet kiemelni.

Viszont kellemes Karácsonyt!

(#1563) xigris válasza jocek91 (#1560) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
Megnyugtatlak nekem p67-s lapom van egy brocken társaságában és nagyon szupi főleg hogy 6k-ért jutottam hozzá még a nyáron.
Akkor nem is gondoltam,hogy ilyen jó hűtőt vettem :C

(#1564) #19617792 válasza adam432 (#1511) üzenetére


#19617792
törölt tag

igen helytálló. bár a hűtési teljesítmény különbség H212+ vs. Brocken között nagyobb, mint Cold Tower vs. TX3... de ez részletkérdés. mindkét esetben elpicsázza a CM-et. :DDD egy dolog van, ami a TX3 vs. Cold Tower esetben a TX3 mellett szól, hogy több foglalatra feltehető, de ez csak apróság.

agressiv: hajára kenheti az ezer meg egy tesztet, mert ő specifikusan kérdezett adott tesztről, ami speciel nemigen van. ezer tesztben mind más konfig, más környezet van, összehasonlítási lehetőség csak átfedésekkel oldható meg.

EKL vs. Alpenföhn ügy: az EKL egy ipari OEM gyártó, az Alpenföhn és a DeepCool csak piacra dobja a termékeiket saját név alatt, leányvállalatokként. bár az Alpenföhn és DeepCool hűtőket EKL név alatt nem találni, de csak azért, mert EKL nem forgalmazza önmaga azokat a termékeket, csak bérgyártja. maga az EKL Alpenföhn megnevezés részben nem helyes, mert magán a honlapukon sem szerepel az EKL brand, csak Alpenföhn, de mivel leányvállalat ezért maradhat.

[ Szerkesztve ]

(#1565) jocek91 válasza Merlinclub (#1561) üzenetére


jocek91
aktív tag

Igazából gőzöm sincs, a dobozon AMD, 775 és 1366 van csak... Ha nem tudom felszerelni lehet külön venni hozzá?

(#1566) Varoz válasza xigris (#1563) üzenetére


Varoz
őstag

6k-ért vettél egy Brocken-t? Szégyelld magad! :((( :DDD

EarL
Postával együtt 9 volt. :P

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1567) #19617792 válasza Varoz (#1566) üzenetére


#19617792
törölt tag

te meg 8k-ért, te is. ;] :DDD

(#1568) jocek91


jocek91
aktív tag

Találtam egy német weboldalon egy szép részletes leírást a szerelésről most már okés, nagy kő esett le a szívemről :DDD

(#1569) #19617792 válasza Varoz (#1566) üzenetére


#19617792
törölt tag

hogy az a fűzfánfütyülős rézfarkúbagoly talicskázná ki a megpossadt almát a pincédből :DDD márcsak azért is veszek egyet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1570) agressiv válasza #19617792 (#1567) üzenetére


agressiv
addikt

Én 4K-ért és posta se volt. :P Jó az igaz, hogy két ventilátort külön vettem hozzá. :DDD

Hát még a borz.....

(#1571) Varoz válasza agressiv (#1570) üzenetére


Varoz
őstag

El mész te a 'csába. :((( :( :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1572) DrJános válasza Varoz (#1571) üzenetére


DrJános
aktív tag

Hát ez van ha az ember jó helyen dolgozik :DDD

Én is szívesen dolgoznék olyan/hasonló melót ;]

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1573) Varoz válasza DrJános (#1572) üzenetére


Varoz
őstag

:DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1574) Merlinclub válasza #19617792 (#1564) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Megjegyezném, hogy az EKL soha nem fejlesztett High-End processzorhűtőket, csakis az Alpenföhn. A cég tulajdonosa közös, a DeepCool pedig távol-keleti érdekeltség a távol-keleti és az Amerikai piacra.
Az EKL-nek a köze ennyi az Alpenföhnhöz

(#1575) Varoz válasza Merlinclub (#1574) üzenetére


Varoz
őstag

Szvsz át kéne íratni az első hsz-t. Simán EKL-re és külön odaírni, hogy az Alpenföhn a leányvállalata. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1576) Merlinclub válasza Varoz (#1575) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A topikot nem én indítottam

(#1577) Varoz válasza Merlinclub (#1576) üzenetére


Varoz
őstag

Azt tudom. De bárki kérheti. Én csak felvetettem, mint ötletet. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1578) agressiv válasza Varoz (#1577) üzenetére


agressiv
addikt

Az ötlet jó, dologra. :DDD

Hát még a borz.....

(#1579) Varoz válasza agressiv (#1578) üzenetére


Varoz
őstag

Tehát támogatjátok? :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1580) #19617792 válasza Varoz (#1579) üzenetére


#19617792
törölt tag

hát akkor tessék menni a modkerbe :DDD megvan már? :DDD

(#1581) Varoz válasza #19617792 (#1580) üzenetére


Varoz
őstag

Most nem érek rá. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1582) #19617792 válasza Varoz (#1581) üzenetére


#19617792
törölt tag

de ide meg tudsz írni, pfff :DDD

(#1583) Varoz válasza #19617792 (#1582) üzenetére


Varoz
őstag

Mert ezen nincs mit kigondolni, csak írom és kész. :D
De azt még meg kell fogalmazni. Most meg az Acces Pointomat akarom belőni. Ezzel bajlódok. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1584) #19617792 válasza Varoz (#1583) üzenetére


#19617792
törölt tag

folyton a kifogások, hát nem hiszem el. :DDD bemásoljuk, amit Merlin írt oszt csók. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1585) Varoz válasza #19617792 (#1584) üzenetére


Varoz
őstag

Bekaphassa kend! :P

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1586) Varoz


Varoz
őstag

Ehhez mit szóltok?

Mivel minden nagyobb hűtő cégnek van külön topikja,így megemlíteném az Alpenföhn céget is. Amely az EKL leányvállalata.
Pár szó az EKL-ről: Az EKL Európa egyik meghatározó ipari hűtéstechnikai cége. Az IT megoldásokat csakis "hobby" szinten csinálják, mivel inkább fejlesztésre költenek, mint befizetik adóba a nyereséget.A tervezés és prototípusok gyártása Németországban, a bajor kisvárosban Leutkirchben történik.A sorozatgyártás itt is, mint szinte mindenütt, távol-kelet /Kína, Taiwan, de Japán is/Sajnos ami előny az hátrány is. A több évtizedes tapasztalat, ami olyan gyártókkal osztanak, meg mint a Papst, Adda, YS Tech, Everflow azt jelenti, hogy valóban magas szintű termékeket tudnak, és állítanak elő.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1587) agressiv válasza Varoz (#1586) üzenetére


agressiv
addikt

Annyi a baki, hogy a leírás az már az Alpenföhn-re vonatkozik szuerintem, de merlin, majd megmondja a frankót, amúgy jó.

Hát még a borz.....

(#1588) Varoz válasza agressiv (#1587) üzenetére


Varoz
őstag

Na, ha Merlin rámodja a frankót akkor irány a modker. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1589) Merlinclub válasza Varoz (#1588) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Az EKL IT megoldásokat nagy brand cégeknek készít az oem piacra, mint pl Fujitsu

Egyébként szerintem ez így az egész hibás, mivel az EKL-ről akar szólni, nem az Alpenföhnröl, holott a szöveg csakis az Alpenföhnre utal.

Mit szeretnél kihozni a dologból?

[ Szerkesztve ]

(#1590) #19617792 válasza Merlinclub (#1589) üzenetére


#19617792
törölt tag

EKL és Alpenföhn/DeepCool kapcsolata. Leányvállalat-e, mit gyárt, stb.

[ Szerkesztve ]

(#1591) Merlinclub válasza #19617792 (#1590) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Én az egész bevezetőt átfogalmaznám.
Az EKL-nek annyi a köze az Alpenföhn-höz, hogy a tulajdonos ugyanaz, maga a brand önálló.
Az EKL-Alpenföhn nevet a több keresőtalálat miatt használják előszerettel.
Az Alpenföhn maga fejleszti a hűtőit. A tömeggyártás egy helyen történik a Deepcoollal, ami szintén ugyanahhoz a tulajhoz tartozik, csak az amerikai illetve távolkeleti piacra termel, Europában nincs igazán jelen. A zászlósmárka egyértelműen az Alpenföhn. az EKL az OEM brand piacra illetve minden egyéb hűtések terén tevékenykedik, a ledtől a traktorok, autók számítógépeinek hűtéséig.
Nem kell ide belekeverni egyiket sem, ez az Alpenföhn topik, én csak megemlíteném a két céget, de ennyi, közük ehhez a topikhoz nem sok.
Vagy lehet módosítani EKL-Alpenföhn-Deepcool topikra

(#1592) Varoz válasza Merlinclub (#1591) üzenetére


Varoz
őstag

Reggelt!

Én az egész bevezetőt átfogalmaznám.
Én is.
Mert ez így akkor az EKL-ről szól. Pedig az Alpenföhn van megemlítve az elején. Ez így félrevezető.
Ha írsz az Alpenföhnről egy kis szösszenetet, akkor betehtjük azt. :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1593) speter33


speter33
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég szert tettem egy Brocken hűtőre.
Nem a gyári venti van rajta,ezért ajánlották az Arctic Cooling F12 PWM típust.
Ebből találtam még egy Pro verziót.
A kérdésem csak az,hogy ez is jó lenne rá?
Vagy van más venti,ami helyettesíthetné ezeket,vagy netán még jobb hatásfokkal hűtene?
Előre is köszönöm :R

(#1594) #19617792 válasza speter33 (#1593) üzenetére


#19617792
törölt tag

a Pro talán még jobb is, mint a sima, csak nem tudod rajta rögzíteni, csak barkácsolva, mivel nincs kerete.

(#1595) agressiv válasza speter33 (#1593) üzenetére


agressiv
addikt

És milyen az a nem gyári ventilátor?

Hát még a borz.....

(#1596) speter33 válasza #19617792 (#1594) üzenetére


speter33
aktív tag

Igen,a Pro alapból nekem is szimpatikusabb valamiért,gondoltam ez csak jobb lehet mint a sima :) De ha barkácsolni kell,lehet inkább kihagyom :DDD

agressiv: Cooler Master van rajta,pont mint a linken.

(#1597) vizirider


vizirider
tag

napot az uraknak !

tanács kéne nekem, figyelem, nem a véleményem igazolását, és vad helyeslést szeretnék, hanem őszinte válaszokat :K
tehát van egy amd x4 960t hatmagosítva. a turbocore alapfeszen megy 8ilyen a bios) 1.475 volton. húzva egyébként nincs. 125W a tdp így 6 maggal. a gyári amd hűtő aranyos, jól mutatja hogy valami kell a proci tetejére, de az csak dekorációnak felel meg. nem igazán szeretnék nagy hűtőtornyot a házamba, mivel az oldalán perforált + van benne egy légbevezető tölcsér is. tehát kinéztem az Alpenfohn Panorama típusú hűtőjét. ez árban is, és elhelyezésben is tetszene. kérdés hogy vajon ezt a masinát jól kiszolgálja vajon, vagy nem tudna bele megbírkózni. most alapon 2300 at forog a gyári venti és kb 41 fpokos a proci, játéknál 3400-at és 59 fokos a proc. és még nincs itt a nyár........
tippeket előre is köszönöm :R

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#1598) xigris


xigris
őstag

Sziasztok érdeklődnék lenne egy amd x4 960t hatmagosítva. a turbocore alapfeszen megy 125W a tdp így 6 maggal,s adott egy brocken hűtő elég hozzá vagy csere ha elég a tuningot is viszi?
Válaszokat előre is köszönöm :R

(#1599) agressiv válasza vizirider (#1597) üzenetére


agressiv
addikt

A panoráma nem egészen ilyesmire van kitalálva, ha akarsz, ha nem neked toronyhűtő kell. :D

xigris Elég hozzá, sőt még az elmeroggyant tuninghoz is elég két ventilátorral, szóval nyugodtan tartsd meg.

Hát még a borz.....

(#1600) Merlinclub válasza xigris (#1598) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ezt a processzort nagyon élre kéne rángatni, hogy a Brocken 1 esetleg 2 Föhn Purple ventivel ne tudja hűteni.

Ergo simán elég a Brocken!

vizirider: Itt is azt tudom írni mint privátben. Valószínüleg lehűtené, de jobb a Cold Tower. A Panorama HTPC cooler
Gamma Blade Deepcool még játszhat

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.