Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) mrbig25 válasza Milka 78 (#1150) üzenetére


mrbig25
őstag

Mivel a Matterhorn hűtőre csavarozható lefogatói egy kicsit messzebb vannak az alaplaptól, mint a hagyományos 775-ös lefogatás, ezért csak úgy tudnád megoldani a Xigmatekkel a rögzítést, ha a Xigmatek keretben lévő 4db M3x15 -ös csavart lecseréled legalább 1cm-el hosszabb darabokra.
Így, hosszabb csavarokkal szerintem simán meg lehetne oldani. Csak M3x25-ös vagy M3x30-as csavart nem lehet sok helyen kapni, pláne 4-5db-ot...

szerk:
egyébként a Brocken-el és a Scythe Yasha-val ellentétben a Matterhorn-t úgy lehet felszerelni, hogy elölről-hátra fúj.

[ Szerkesztve ]

...

(#1152) Milka 78 válasza mrbig25 (#1151) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Értem.Tehát ez egy harmadik verzió.Van egy csavarbolt a közelben,oda bekérdezek...látod ezt nem is tudtam,hogy a Matti vízszintesen szellőztet,hanem Scythe módon keresztbe :B .Érdekes módon ez utóbbi nekem jobb hőfokokat produkál(egy ideig váltogattam),pedig a 2db 6870-ről rántja le a levegőt.Fene sem érti.Lehet a 2db 14cm-es venti ekkorát szív a bordákon és ez ennyit számít...
Köszi az útmutatást! :R

(#1153) mrbig25 válasza Milka 78 (#1152) üzenetére


mrbig25
őstag

Félreértések elkerülése végett - így áll a Matterhorn AMD-n /nem az én gépem, csak szemléltetek :) /

...

(#1154) Milka 78 válasza mrbig25 (#1153) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én is erre gondoltam :K

(#1155) agressiv


agressiv
addikt

Esküszöm beszarok azon, hogy mindenki amiatt van kiakadva, hogy hogy áll az a szerencsétlen borda pedig a kép is bizonyítja, hogy az emberek nagy részének ott megáll a tudománya, amikor ventilátorokat rak a gépbe, mert a képen például a szívó oldalon is kifelé fúj a házhűtő és a hűtő előtt kvázi vákum van. :W :W

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#1156) Speed® válasza agressiv (#1155) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerintem picit benézted, mert így néz ki a ventik iránya: <-I <-IIII<-I.

(#1157) agressiv válasza Speed® (#1156) üzenetére


agressiv
addikt

A felső fehér ventilátor kifejé fúj és elszívja a levegőt a hűtő elől.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#1158) Speed® válasza agressiv (#1157) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Van ott még levegő, nyugi :) Ha lefelé fújna, az a fizika ellen dolgozna.

(#1159) agressiv válasza Speed® (#1158) üzenetére


agressiv
addikt

Ha lefelé fújna, az a fizika ellen dolgozna.

Miért? :U Akkor a ventilátorhoz fújná a levegőt, nem pedig el tőle, amit meg is köszönne vagy 5C°-al.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#1160) radi8tor válasza agressiv (#1159) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A házban leginkább felfelé áramló meleg légáramlatok vannak. Ha lefele fújod ezt, akkor ott fog kavarogni bent.

⭐ Stella

(#1161) Milka 78 válasza agressiv (#1155) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem senki sem volt kiakadva :NRáadásul van is jelentősége. Azért a vákum ott távol van viszont egy pici igazság lehet benne.Én egy Yasya-át használok és kipróbáltam mindkét módon.Érdekes,de nekem keresztbe jobban hűtött(pedig szinte mindenk azt mondja,hogy gyengébb megoldás),pedig a józan ész azt diktálja,hogy ne a vga-ról szívassam a levegőt.Mondjuk az oldalplexin 2x12cm fújja a levegőt a proci ventije elé és fent 2x14cm Prlimatech van aminek brutális légszállítása van.

Viszont ha elfektettem a hűtőt vízszintesbe élből buktam 2-3 fokot(teljesen azonos ház elrendezéssel) ami bizonyos esetekben nagyon kellett volna.Nem tudom mi okozhatta.Csak arra tudok gondolni,hogy a 2 hd,4 memória modul(1.89v-n hajtva) ennyit fűtött rajt és oda semmilyen venti nem szállít luftot+ a hátsó Revoltec 12cm-es venti kevesebbet tud elszívni és távolabb van a bordától mint a fenti 2 venti(ami olyan közel van a bordához mintha 2 ventivel hajtanám a hűtőt)

[ Szerkesztve ]

(#1162) agressiv válasza radi8tor (#1160) üzenetére


agressiv
addikt

Passzív hűtés esetén igaz és nagyon nagy jelentősége van, de aktív hűtés esetén kb semmi,

Milka 78.

Nálad is a klasszikus hiba van, hogy minden ventilátor fúj kifelé és kalap kabát, nem csoda, hogy nem akar úgy hűteni ahogy kéne.

Nekem egy brocken van 2db sima egyszerű ventilátorral 1100-as fordulaton max 55 fokos egy 4 magosított phenom 1.5V-on 27 fokos szobában!!

Épeszű szellőzés mellett persze.

Hát még a borz.....

(#1163) radi8tor válasza agressiv (#1162) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amíg nem kompresszorral nyomod be a levegőt a házba és páraelszívóval szívod ki, sajnos van jelentősége a légáramlat irányának.
Ezek elég kis légszállítású halk ventilátorok.

⭐ Stella

(#1164) radi8tor válasza radi8tor (#1163) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bocsi, sarkítottam, de szerintem nincs igazad. :N

⭐ Stella

(#1165) agressiv válasza radi8tor (#1163) üzenetére


agressiv
addikt

Amíg nem kompresszorral nyomod be a levegőt a házba és páraelszívóval szívod ki, sajnos van jelentősége a légáramlat irányának.
Ezek elég kis légszállítású halk ventilátorok.

Ez ökörség így ahogy van. A levegő nagyon nagyon lassan száll és az egyenesen baromság, hogy minden ventilátor kifejé fúj. Próbáld meg azt, hogy mind a kettő ventilátort úgy rakod fel a hűtőre, hogy befeleé fújjon. A végeredmény az lesz, hogy csak áll a levegő a hűtőben és kegyetlenül melegszik. Gondolkodj már egy kicsit.

Hát még a borz.....

(#1166) radi8tor válasza agressiv (#1165) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem félreértettél (vagy egymást). Én ezt írtam:

A házban leginkább felfelé áramló meleg légáramlatok vannak. Ha lefele fújod ezt, akkor ott fog kavarogni bent.

Szó sem volt arról, hogy a CPU hűtő borda két végére ellentétes irányú ventiket raknék. Arról próbáltam beszélni, hogy az a legideálisabb, ha felfelé vagy esetleg hátrafelé fúj a CPU-ról a venti.

⭐ Stella

(#1167) agressiv válasza radi8tor (#1166) üzenetére


agressiv
addikt

Szó sem volt arról, hogy a CPU hűtő borda két végére ellentétes irányú ventiket raknék. Arról próbáltam beszélni, hogy az a legideálisabb, ha felfelé vagy esetleg hátrafelé fúj a CPU-ról a venti.

Ez igaz is lehetne, de abban az esetben biztos, hogy nem ha ez a szellőzés rovására megy.
A két befelé fújó ventilátor az példa volt és akár azt is írhattam volna, hogy minda kettő kifelé fúj.
Az a lényeg, hogy a levegőnek áramlania kell és ha minden kifelé fúl akkor nem áramlik. Ha a csávó a ház tetején ( :W ) lévő ventilátorral nem elszívná a hűtő elöl a levegőt, hanem éppen odafújná neki akkor 100%-ig biztos vagyok abban, hogy sokkal hüvösebb lenne az egész rendszer.
Meg kell érteni, hogy ahoz, hogy kijöjjön a levegő be is kell mennie, de ez nem lehetséges, ha minden ventilátor kifelé fúj.

Nincs ebben semmi bonyolult egyszerűen itt be, ott ki ennyi.

Hát még a borz.....

(#1168) radi8tor válasza agressiv (#1167) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van, általában elől lent szokás befújni a hűvös levegőt, amit hátul és felül nyom ki az ottani venti.

⭐ Stella

(#1169) agressiv válasza radi8tor (#1168) üzenetére


agressiv
addikt

Pontosan, de ha elöl például csak egy ventilátor van ami befelé fúj, hátul meg felül van összesen 3 abból megint csak összevissszaság lesz.

A srácnál csak az a baj, hogy túl sok fúj ki és a felső az konkrétan elszívja a levegőt a hűtőtől.

Példa.

A videókártya oldalán lévő ventilátor teteje pont egy vonalban volt a kártyával és a procihűtő nem volt valami hatékony, mert közel van a kártya és nem kapott elég levegőt. Most a kártyán lévő ventilátor oda is fúj és ezzel a jelenlegi megoldással sikerül ennyire hűteni a processzort.
Ha VGA-n lévő ventilátor szívna akkor azt a kevés levegőt is elszívná a hőtőtől és siralmas lenne a helyzet és ez az ami az előbb látott felső ventilátoros megoldásnál is gond. Most az oldalsó ventilátornál be, CPU hűtőn át és a táp fújja ki, mert a hiedelemmel ellentétben a táp is jobban örül ha kp levegőt, még ha meleg is, mintha a ház ventilátorai kifújnak mindent abban meg áll a levegő.
Furmark alatt a táp oldalához csavarozott hűtőborda (Szekunder diódái vannak rajta) szénné égette a kezemet, most meg lehet taperolni nyugodtan, mert korábban én is abba a hibába estem, hogy megfullasztottam a tápot, mert onnan szívott a hűtő is.

Hát még a borz.....

(#1170) Milka 78 válasza agressiv (#1169) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem értem,hogy mi a klasszikus hiba?3 fúj be 3 szív ki,sőt még cfm-ben is stimmel ráadásul minden fordulat szám szabályzott így szépen ki lehet egyenlíteni(ennyit a túlszívásról). Végig lett tesztelve elég sok variáció és venti. Nálam a Yasya 1.528v-n(nb fesz is feltolva az égig) 57 fokot produkál 1500-as rpm-en ami veri a tesztek által hozott eredményt mindezt 2db 6870-essel amin az AB-vel max feszt kapnak,tehát ropognak a forróságtól(és a házhűtés le van szabályozva) ;) Érdekes lenen ezt nem hűtésnek hívni,de az beállításaim igazolnak :)

Ez az oldalsó szekcióm és lényegében ugyan az mint amit te mutattál a képen

[ Szerkesztve ]

(#1171) agressiv válasza Milka 78 (#1170) üzenetére


agressiv
addikt

Ez így rendben van, max annyit érdemes lenne kipróbálni, hogy közvetlenül érje a hűtőt a levegő bár a hőmérsékletek alapján valószínüleg nincs gond. :D

Csak azon őrültem már meg, hogy egyesek mekkora problémát csinálnak, abból, hogy a hűtőt nem tudják forgatni és nagy valószínüséggel elég lenne csak a házhűtőket kicsit átvariálni és akkor nyernének 1-2 C°-ot. Ez azért kicsit falfejelős szerintem. :W

Hát még a borz.....

(#1172) Milka 78 válasza agressiv (#1171) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ne is mond...van sok géniusz.Mondhatod nekik,de úgy sem fogják fel(tisztelet a kivételnek),de magyarázni azt tudnak :D

(#1173) leyence2


leyence2
tag

Sziasztok

Nem tudjátok véletlen hogy Merlinnél hány év garit adnak egy Nordwandra? :)

Ha írok neked privát üzenetet, légyszíves válaszolni rá!

(#1174) Indy69 válasza leyence2 (#1173) üzenetére


Indy69
aktív tag

1 év ,de mi romolhat el ezen , nekem is ilyen van és nem cserélném semmi másra :D

(#1175) Merlinclub válasza Indy69 (#1174) üzenetére


Merlinclub
senior tag

2 év, és szerintem ez a tuti válasz :Y

Merlin :DD

[ Szerkesztve ]

(#1176) leyence2 válasza Merlinclub (#1175) üzenetére


leyence2
tag

Köszönöm! :)

Ha írok neked privát üzenetet, légyszíves válaszolni rá!

(#1177) Indy69 válasza Merlinclub (#1175) üzenetére


Indy69
aktív tag

:B Bocsi :D

(#1178) Merlinclub válasza Indy69 (#1177) üzenetére


Merlinclub
senior tag

No problémó...
Fej vagy gyomor...? ;)

[ Szerkesztve ]

(#1179) Fantomas80


Fantomas80
tag

Alpenföhn Brocken: hűtőm van Most Amd procit hűt.
Szeretnék váltani I5-2500K 1155-ös foglalatú procira.
Az kérdésem hogyan lehetne rárakni az új lapra vagy muszáj lesz cserélni ezt a frankó hűtőt? :F :O :O

[ Szerkesztve ]

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#1180) agressiv válasza Fantomas80 (#1179) üzenetére


agressiv
addikt

Ha újan vetted dobozban minden cuccával, akkor van hozzá lefogató.

Hát még a borz.....

(#1181) Indy69 válasza agressiv (#1180) üzenetére


Indy69
aktív tag

Ez így van :K

(#1182) Fantomas80


Fantomas80
tag

Újan vettem de nézegetem a használati útmutatóját angolul van. De itt csak a LGA775 ről meg a LGA1366- ról ír + persze az AMD-ről ( AM2 K8)

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#1183) Fantomas80


Fantomas80
tag

Vagy a luktávolság az ugyan az mint az 1366 esetén teljesen elvagyok kicsit veszve az Intel proci foglatoknál! :F :Y

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#1184) agressiv válasza Fantomas80 (#1183) üzenetére


agressiv
addikt

Most néztem az utasítást és ott egy kalap alá veszik az új intel lefogatásokat, szóval nem kell mindjárt pánikba esni.

Hát még a borz.....

(#1185) Indy69 válasza Fantomas80 (#1179) üzenetére


Indy69
aktív tag

Kb 3-4 kattintás és a google csodákra képes [link]
:D

(#1186) Indy69 válasza Fantomas80 (#1183) üzenetére


Indy69
aktív tag

No para az intel felfogatása kicsit ropogosabb ,mármint az alaplapra értem ;]
de nem kell cserélned a Brockent ;)

(#1187) agressiv válasza Indy69 (#1186) üzenetére


agressiv
addikt

Ne gondold, hogy az AMD-t annyira merevíti az a bimbiacél. :DDD

Hát még a borz.....

(#1188) Indy69 válasza agressiv (#1187) üzenetére


Indy69
aktív tag

De hogy gondolom,csak a gyári felfogatása az intelnek parabolát csinál a deszkából némi recsegés kiséretében ;]
Azért a bimbiacél talán jobb :D

(#1189) agressiv válasza Indy69 (#1188) üzenetére


agressiv
addikt

Hát nem. :DD Semmivel sem jobb, mert annyira vékony az a lemez, mintha ott sem lenne.

Hát még a borz.....

(#1190) radi8tor válasza Indy69 (#1188) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem is értem miért mentek ki a divatból a fekvő gamer házak. Elkerülhető az alaplap ilyen deformálódása.

⭐ Stella

(#1191) agressiv válasza radi8tor (#1190) üzenetére


agressiv
addikt

Miért kerülnénk el ezzel a deformálódást? :U

Hát még a borz.....

(#1192) Indy69 válasza agressiv (#1189) üzenetére


Indy69
aktív tag

Van egy inteles cumom is és azért a gyári lenyomom és eltekerem azt remélem sikerült és recseg ropog efektusnál amit egy CM TX3 követtem el azért egy szerűbbnek tűnik de próféta beszéljen belőled :DDD

(#1193) radi8tor válasza agressiv (#1191) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert nem 90 fokos szögben húzza lefelé a hűtőt a gravitáció az alaplapról.

⭐ Stella

(#1194) agressiv válasza radi8tor (#1193) üzenetére


agressiv
addikt

Nem azzal van itt a baj, hanem azzal, hogy középen van ugye a processzor, a négy sarkán pedig oda van húzva a hűtőre és majdhogynem ráhajlítja a hűtő a lapot a processzorra. :DDD

Hát még a borz.....

(#1195) Fantomas80


Fantomas80
tag

Köszönöm a válaszokat! Kezdtem megijedni hogy hűtőt is cserélnem kell! De lehet azért Asrock lapot választok az meg kompatibilis a LGA775-tel

Mondjuk a rajzon ami van 6assal sorszámozva azon már kettő furat (1156/1366) van nem tudom az enyémen hány darab van holnap megnézem.

[ Szerkesztve ]

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#1196) Indy69 válasza radi8tor (#1190) üzenetére


Indy69
aktív tag

Abban is parabola lesz ,csak nem húzza a lapot .De egyet értek a jól kitalált fekvő ház jól is szellőzik és elfér benne minden az átlag embernek, de talán az asztal alatt , mellett ,vagy rajta kisebb helyen elfér az álló ház :U

(#1197) agressiv válasza Indy69 (#1196) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor megvan a megoldás. Asztalon össze kell hángálni a cuccot és jóaz. Sőt, olyan trükköt is cisnálhatunk, hogy a lefogató pöcköket leoperáljuk a hűtőről és facsavarral az asztalhoz csavarozzuk és így még a lap sem hajlik meg. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#1198) Fantomas80 válasza agressiv (#1197) üzenetére


Fantomas80
tag

ÁLLat!!! :Y :Y :Y :DDD :DDD :DDD :DD :DD :DD

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#1199) Indy69 válasza agressiv (#1197) üzenetére


Indy69
aktív tag

:C :C :C :C :DD :DD :DD Ön nyert helyes válasz kérem válasszon a zsákbamacskákból egyet :DDD

(#1200) Indy69


Indy69
aktív tag

Kéne egy totyikot nyitni az el gurult a gyógyszerem és megoldás minden hardver probléma címmel :DD :DD :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.