Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) sklopp válasza SpZ (#648) üzenetére


sklopp
őstag

Egyetértek, nálam is Brocken dolgozik, csendes, a proci hőfok izzasztó tesztek alatt is alig emelkedik alap fölé. Kiváló ár/érték arány.

(#652) SuPeSoft


SuPeSoft
tag

Hello!Akinek van Ötzi-je annak mi a véleménye?64C fokos MCP-t vissza tud hűteni?

(#653) Merlinclub válasza SuPeSoft (#650) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A Sella 92mm-es ventivel jön

(#654) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy asus p5k pro alaplapom és egy C2D E6600(2,4Ghz) procim, amit 3300-on szeretnék majd hajtani. Ehhez tudnátok ajánlani valami jó alpenföhn hűtőt?

Jelenleg egy Cm hyper tx3 van rajta és a hőfokok a következőképp alakulnak:
alaplap: 41
proci: 61
mag1: 70
mag2: 69
venti:2481rpm

Üdv

(#655) SuPeSoft válasza Tiby_83 (#654) üzenetére


SuPeSoft
tag

Hello!A Brocken,GrossClockner,Matterhorn és Nordwand közül választhatsz mind tökéletes.Nekem Nordwand van és a Phenomot 35-50C-fok között tartja,csendesen. katt ide

(#656) Tiby_83 válasza SuPeSoft (#655) üzenetére


Tiby_83
tag

Köszi, ránézek. Én csak a CM Hyper 212+ ismerem, ami 12cm és 8000 körül van, ami számomra megfizethető. Teljesítményben GrossClockner tudja ezt a teljesítményt hozni?
:R

(#657) SuPeSoft válasza Tiby_83 (#656) üzenetére


SuPeSoft
tag

Nekm is az a ALPENFÖHN kék ledes venti van a Nordwand-on full terhelésnél is 1200rpm-mel megy a venti és nincs hangja.Nem jársz rosszul vele,én maximálisan meg vagyok vele elégedve.Ha nézel a neten fotókat,az alpenföhn hűtők Heatpipe-je közvetlenül érintkezik a procival.A hypernél nem :N

(#658) Chosen válasza SuPeSoft (#657) üzenetére


Chosen
addikt

Khm Hyper 212+. Közvetlen az, szerintem te a sima 212-őt nézted.

(#659) SuPeSoft válasza Chosen (#658) üzenetére


SuPeSoft
tag

:U lehet,akkor sorry :R

(#660) totyax


totyax
aktív tag

Helló, úgy nézem a cég újabban rugós csavarozású rögzítést alkalmaz, de pl a Brocken-nél sima rugó nélküli csavaros van, mennyire gáz ez hosszú távon vagy van vele valami probléma hogy újítottak?

(#661) dfdfdf válasza totyax (#660) üzenetére


dfdfdf
őstag

Szia

nincs semmi baj a régivel de ez bolondbiztosabb megoldás :)

(#662) totyax válasza dfdfdf (#661) üzenetére


totyax
aktív tag

Helló, mit lehet elszúrni 4 csavar becsavarásán? :)

(#663) dfdfdf válasza totyax (#662) üzenetére


dfdfdf
őstag

Sokan mondták gondolták ezt a socket- 370es , 462es időben hogy fel tudnak rakni egy proci coolert....
Gondolom nem láttál még idióta által felrakott hűtést :W :W
Sok zöccséget csinál a hozzá nem értő az már tuti.
Hidd el sokan túlhúztak , nem húzták meg eléggé stb...

(#664) totyax válasza dfdfdf (#663) üzenetére


totyax
aktív tag

Fentebb még egy youtube videó linket is láttam hűtő felszereléséről, szóval ezek után nem hiszem hogy gondot okozna bárkinek aki azt látja:) Egy dolgot viszont kurvára nem értek, van itt ez a Matterhorn új hűtő, ami elég drága is, a felfogatása is új, de a talpára nézve elakad a lélegzetem, mert visszatértünk az őskorba, ugyanis nincs direkt heatpipe érintkezés. Most ez akkor jó nekünk? A rögzítésre visszatérve, a rugó szerintem arra jó, ha eltérés van valamiért az alaplapon levő proci foglalat+proci magasságában, akkor azt ki tudja korrigálni. Mert nekem a videón úgy tűnt, hogy a csavart teljesen becsavarta, tehát nem sok mozgástere maradhat akkor, ha valamiért a foglalat+proci alacsonyabb. De lehet én láttam rosszul és még lehetne csavarni. Amúgy szerintem minden rugó kilazul idővel.

(#665) dfdfdf válasza totyax (#664) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hidd nagy az isten állatkertje sokan cseszik el a gépüket azzal hogy hogy azt hiszik ők az ügyes emberek....
Hát pártíz év kell neki hogy "meggyengüljön" .
MAtterhornt nem illik szidni mert 1-2 Magyarországon kapható hűtő jobb nála csak .
Az EKL nem egy zalmann hogy 10 évig ugyanazt a xart árulja ők valóban fejlesztenek s tesztelnek.
Akkor én az öskorba tértem vissza a mattimmal :)) nem is bazze ez a jégkorszak :DDD

(#666) Edge


Edge
veterán

Sziasztok!

A mostani hűtőmnél jobb kellene, ami egy Xigmatek HDT-S1283 RedScorpion. Melyik ami jobban hűt a Mattehorn vagy a Nord? Igazából a Noctua nh-d14-es volt kiszemelve de aztán megláttam ezeket a hűtőket amik most azt mondom jobban tetszenek, ha képesek egy ventivel majdnem annyira hűteni mint az említett noctua akkor inkább az alpenföhn a nyerő. Amúgy egy 1.3-1.4v-on járó 4ghz+ i7-860-at kéne lehűtenie, a mostani hűtőm ezzel már nem bírkózik meg csak 1.2v@3800-ig bírja normálisan hűteni a proccot. Szóval melyik Alpenföhn lenne a tutti nekem sztetek? :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#667) Giot


Giot
addikt

Üdv!
Srácok lenne egy kérdésem. Van egy GrosClockner hűtőm az Alpenföhn-től. Még nyáron vettem. De most újra elkezdtem méregetni a hőfokot. Egy Phenom2 940BE procit hűt. Prime stress test-ben 3.2Ghz-en, feszemelés nélkül természetesen, 58C° környékén tudja megfogni. 3db 12 cm-es venti felelős a légcseréért.
Nem sok ez szerintetek? Mik a tapasztalatok?

(#668) dfdfdf válasza Edge (#666) üzenetére


dfdfdf
őstag

Üdv

A matterhorn "ami mindent visz".
Ez az egyik legerősebb CPU hűtés amit az országban megkaphatsz hivatalosan. a legjobb Noctua nh-d14 de csak minimálisan hűt jobban.
Merlinhardver-ről megrendelheted. Ö az egyetlen hivatalos magyar viszonteladójuk csak.
Halk csendes és irtó jól hűt.

[ Szerkesztve ]

(#669) Edge válasza dfdfdf (#668) üzenetére


Edge
veterán

:) oksa akkor ő lett a kiszemelt. Thx!

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#670) totyax válasza Giot (#667) üzenetére


totyax
aktív tag

Kérdés az 58 foknál mennyire teker a venti, mert azt nem írtad hogy maxon menne.

(#671) Giot válasza totyax (#670) üzenetére


Giot
addikt

Nos ezt nem tudom megmondani. Autómatán van és a program amit használok a monitorozásra nem mutatja mennyin teker. DE utána nézek, és leírom.

(#672) Giot válasza totyax (#670) üzenetére


Giot
addikt

Megnéztem terhelés alatt 1500-on teker!

(#673) totyax válasza Giot (#672) üzenetére


totyax
aktív tag

Most tél van, nem tudom nálad hány fok van, de nálam nyáron +10-12 fok is simán lehet, tehát az 70 fok procihő is lehet kánikulában. Intelnél a prime large fft teszt fűt a legjobban, lehet AMD-nél is (a prime stress test ugyanis önmagában semmit nem mond). Hátha még ráfűt mondjuk a VGA is ha nem kifele fúj. Intelnél legeslegjobban a Linpack fűt, csak az erre való GIU-k ahogy néztem elég szarok, hibásan működnek (Lynx/Intel Burn Test) de fűtenek rettenet ha működnek és nem közölnek hibás adatokat. Lehet kéne hozzá egy normális működőkés GUI.

Nekem intel van, AMD-seket kéne megkérdezni mennyi szokott lenni a procihő ekkora terhelésre a tiedhez hasonló hűtővel, és szellőzéssel.

(#674) czpitti válasza Giot (#672) üzenetére


czpitti
senior tag

Szia.Nekem a clocner egy b50-est hűtött alulfeszelve 3.7 ghz/magon és prime alatt 55-56 fok volt egy nem annyira jól szellőző házban.A mostani nordwandom ráver vagy5-6 fokot.

[ Szerkesztve ]

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#675) peetmaster


peetmaster
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek véletlenül egy Alpenföhn Nordwand rev. b (gyári ventilátorral) és i7 860 kombója? i5 650-ről váltottam i7 860-ra és kis túlzással az égbe szöktek fel a load hőfokok. Míg az i5 650 4500Mhz-en 72-73 fok volt IBT alatt (gyári órajelen load állapotban 46-48 fok), addig az i7 860 3600Ghz-en 77-79 fok. 3.8Ghz-en már simán felszaladnak a maghőfokok 80 fok fölé. :((( Ennyit tud ez a hűtő egy i7-el? Tuti, hogy jól van felfogatva, azt már néztem. PWM-re van állítva a hűtő a bios-ban. Ja, és sima oridzsi pasztát használtam, de most egy komolyabb pasztával is esetleg 2-3 fokot nyerhetek. Esetleg dobjak rá valami normális ventit (valami Noctua, Cooling Swif 120, stb..)? 4Ghz lenne a cél, de így meg se merem kockáztatni.

(#676) czpitti válasza peetmaster (#675) üzenetére


czpitti
senior tag

Hát az a hűtő tuti nem jól van felrakva :( szerintem. Nekem is nordwand rev b-m van igaz phenommal de feloldott két maggal és tuningolva rendesen,mégis koadban 55-57 fok környékén alakul a hő.Ott valami nem jó.Ja most jut eszembe nekem is magasak voltak a hők amíg utána nem húztam a rugós csavaroknak.

[ Szerkesztve ]

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#677) radi8tor válasza peetmaster (#675) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem i7-930 felhúzva 3.9GHz-re sem ment 80 fölé ezzel a hűtővel (gyári ventivel).
Csatlakozom az előttem szólóhoz: nem jól szerelted fel a hűtőt vagy rossz pasztát használtál.

⭐ Stella

(#678) peetmaster válasza radi8tor (#677) üzenetére


peetmaster
senior tag

Láttam én is tesztekben, hogy egy 4Ghz-re húzott i7 920-at 80 fok körül tart terhelt állapotban (gyári ventivel), ezért is gyanakodtam, hogy valami probléma lehet. Már váltottam pü-t czpitti kollégával is, úgyhogy holnap újra leszedem a hűtőt, újrapasztázom a procit (most azt a pasztát teszem rá, ami gyárilag a hűtőhöz járt), aztán jól odafigyelve visszaszerelem.

(#679) totyax válasza peetmaster (#675) üzenetére


totyax
aktív tag

Nincs ilyen hűtőm nincs, de úgy általában annyit, hogy IBT, ami valójában az Intel Linpack-hoz egy egyszerű grafikus felület, olyan terhelést ad a procinak, ami nem reális, valós használatban ekkora hőfokokat soha nem fogsz elérni. Tehát ha ezzel 80 fok jön ki nyári max hőmérséklettel kalkulálva, én nagyon nem idegeskednék. De ilyenkor télen add még hozzá azt, hogy most tél van, nyáron melegebb lesz ha nem fűtesz annyira, tehát a mért értékhez hozzá kell adni azt is, amennyivel a szobádban nyáron melegebb szokott lenni, ez akár +10-15 fok is lehet :) Tehát a Linpack inkább stabilitásteszt legyen mint hőfok teszt, hőfoktesztnek szerintem a Prime95/large teszt elégséges, nem nagyon lesz olyan program ami valós használatban annál jobban fűtene.

Aki extrém tuningol, vizet használ, nem véletlenül. Ha maradsz a légnél, akkor alap dolgokkal kell kezdeni, a proci (hűtőjét) lehetőleg szoba hőmérsékletű levegővel kell ellátni, azaz tölcsért és/vagy direkt befújást kell alkalmazni, hiszen nagyon nem mindegy milyen meleg levegővel kell hűtenie a hűtőnek. A klasszikus megoldású házon azaz elöl beszív hátul kifúj módszerrel már melegebb levegőt kaphat a proci. A videókártya sem mindegy merre fúj, ha bent kavar csak, az is növeli a hőt. Ilyen hőteszteknél a GPU-t is érdemes lehet maxon hajtani, csak ez visszavesz a CPU terheltségből, és gyengébb tápok szénné éghetnek, Linpackkal együtt főleg.

Természtesen erősebb, azaz nagyobb levegőszállítású ventilátor nyilván több levegőt nyom át a hűtőn, s ezáltal jobban hűt. Ha meg lehet oldani, akkor a hűtő hátoldalára is érdemes lehet ventit tenni, és természetesen a ház hátára mindenképp, a procihűtő mögé, ahol minden házon ott a helye. És természetesen ugyanekkora mennyiségű befele fújás is kell. Meg sem kérdezem, de nyilván a hűtő úgy van felszerelve hogy a ház háta felé fúj.

Újrapasztázást már írták. Olyan dolgok is vannak hogy egyenes-e a proci kupakja, csak ha kiegyengeted, oda a gari, semmi sem egyszerű :-)

Ezek alap dolgok, ha tudtad, ne kezdj el szentségelni, nekem volt fáradtság hogy leírtam. :)

(#680) radi8tor válasza peetmaster (#678) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért az ilyen tesztek néha beugratósak is lehetnek. Például nyitott házzal vagy eleve ház nélkül (asztalon) tesztelnek. És ilyen körülmények normál felhasználóknál sosem jelentkeznek.

⭐ Stella

(#681) peetmaster válasza totyax (#679) üzenetére


peetmaster
senior tag

Nyilván egy játéktól sem kap a proci olyan terhelést mint egy IBT-től vagy LinX-től. :N Semmi extrém tuningon nem gondolkodom, csupán csak 4Ghz-et akarok elérni tesztek erejéig és mondjuk egy tuti 3.6Ghz-es beállítást létrehozni 24/7-re. A gépházban természetesen az elöl beszív, hátul kifúj módszer van alkalmazva (oldallap levéve, kábelek szépen elrendezve, úgyhogy elég szellős). Venticsere lesz majd mindenképp a cpu hűtőn egyenlőre. :K Köszönöm, hogy vetted a fáradtságot és leírtad, mert ha bárkinek ilyen problémái lennének, annak ez segítséget nyújthat. Nekem nem hiszem, hogy ezek lennének a problémák, mert ma szétszedtem még egyszer és újrapasztáztam, de semmi változás (talán 2-3 fokkal hűvösebb).

radi8tor1 és czpiti: ma délelőtt szétkaptam az egész gépet, újrapasztáztam a procit. Direkt kiszedtem az alaplapot és úgy rögzítettem fel a hűtőt. Rendesen meg van húzva mind a 4 rögzítőcsavar. Nem lötyög, nem lóg, 1mm-t nem mozdul a hűtő, úgyhogy tuti jól van felrakva, de így is ugyanaz a probléma. Ahogy totyax-nak is írtam, talán 2-3 fokkal hűvösebb (pasztának tudható be), de 3.8Ghz-en Prime95 small FFTs teszt alatt 82 fokig melegszik (idle hőfokok semmit nem változtak: 36-39 2.8Ghz-en). IBT-t vagy LinX-et nem is merek futtatni inkább. :N Hát ez van. Még egy jobb ventit veszek rá, hátha jobb lesz. Ha nem, akkor tavasszal eladom és veszek egy Noctua NH-D14-et, mert abban totyax-nak igaza van, hogy nyáron ezek a hőfokok legalább még 7-8 fokkal feljebb tolódnak. Vizezni meg nem akarok, mert annyira nem vagyok pc fanatikus.
Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget és hozzászólást! :R

[ Szerkesztve ]

(#682) radi8tor válasza peetmaster (#681) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha túl sok fesz-t adsz a processzornak akkor is jobban melegedik, de ez már off.

⭐ Stella

(#683) peetmaster válasza radi8tor (#682) üzenetére


peetmaster
senior tag

1.2250V-ot kap bios-ból 3.8Ghz-hez. Az szerintem még nem ok arra, hogy ennyire meleg legyen. Nemrég láttam, hogy valaki 1.4V-ot ad egy i7 860-nak 4.1Ghz-hez és léggel hűti. :Y Tuti hűtőcsere lesz majd a dologból, de még tavaszig ráér. Addig meg beruházok egy Enermax Magma ventilátorra.

(#684) wutuka


wutuka
aktív tag

Nekem igaz i5 750-em van,és ahhoz a Nordwand revb.de az általam legvadabb 3D alkalmazásokban sem melegszik fel 52 foknál jobban a proci.
Nem is hallottam,hogy ennyire felengedne ez a hűtő egy procit,pedig van egy két ismerősöm,akinek van ilyen ventije.Érthetetlen!

Lionel Messi : The Best !

(#685) peetmaster


peetmaster
senior tag

Csináltam egy IBT tesztet 10 perce 3600Mhz-en járatva a 860-at és javultak a hőfokok az első tapasztalataimhoz képest. Ugye először 77-79 fokra mentek fel a maghőfokok, most pedig megálltak 72 foknál (szobában 24 fok van). Pedig semmit nem csináltam a hűtővel, az MX-2-es paszta is csak jövő héten érkezik. :) Idle hőfokok 40-41 körül vannak. Az még annyira nem gáz, ugye? :U

(#686) totyax válasza wutuka (#684) üzenetére


totyax
aktív tag

Linpack-al te is látnál magasabb hőfokokat :) 3D-s alkalmazásoknál főleg a GPU használódik szerintem, CPU magból annyi, amennyi kell, amennyit támogat az adott alkalmazás, és amekkora kihasználtság szükséges az adott pillanatban.

(#687) radi8tor válasza peetmaster (#685) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

MX-2 van nekem is.

⭐ Stella

(#688) peetmaster válasza radi8tor (#687) üzenetére


peetmaster
senior tag

Időközben sikerült elérnem a 4Ghz-es határt 1.25V-al. Prime95 78-79 fokig viszi fel, IBT-t nem merem ráereszteni. :D Viszont játékok alatt (GTA4, NFS HP, COD Black Ops) nem megy egyik mag sem 70-71 fok fölé. :N De nyilván nem fogom járatni 24/7-ben 4Ghz-en, mert semmi értelme. Jelenleg 3.2Ghz-en megy 1.52V-al.

(#689) perfectflash


perfectflash
csendes tag

Én is beálltam az EKL tulajok sorába egy Mattival. Gyönyörű hűtő, és hatásosnak ígérkezik. :)
Mivel az i7-es gépem éppen szervízben van, így csak egy Athlon X2 5000+ procin tudtam kipróbálni, és előbb meghalt alatta minden, mielőtt a proci melegedni kezdett volna. :D

Itt a gyönyörűség! :)

[ Szerkesztve ]

(#690) Beretvás


Beretvás
addikt

Hali.. Nekem is van ijenem..Alpenföhn Brocken...Nagyon tetszetös és a hatásfoka is kiválo.. :DD :DD

(#691) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Alpenföhn Matterhorn-nak hány tűs (PINes) a ventilátor csatlakozója, 3 vagy 4?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#692) mrbig25 válasza VGYke (#691) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

4pin-es, itt elég jól látható
500-1500rpm között megy a ventije.

...

(#693) VGYke válasza mrbig25 (#692) üzenetére


VGYke
addikt

Meg is rendeltem, remélem jövő héten itt lesz, mert az új gépemből szinte már csak ez hiányzik. Remélem a Giga UD7 lapban csak 1 RAM slotot fog betakarni, így 3db magasított hűtőbordás RAM-ot nem fog zavarni...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#694) Krisinto


Krisinto
őstag

Frissült #1 hsz

(#695) radi8tor válasza Krisinto (#694) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Alpenföhn Nordwand Rev.B

Ismertető

Foglalatok:AMD:AM2(+),AM3
Intel: LGA775, 1156,

Lemaradt a 1366-os.

Akinek tudnia kell úgyis tudja ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#696) Bunken


Bunken
tag

Sziasztok!

Lassan én is szeretnék belépni az Alpenföhn tulajok klubjába csak még vásárlás előtt állok.
Látom itt már van egy pár Matterhorn tulaj úgyhogy feltennék nekik egy kérdést. Lényegében inkább egy kérésem lenne feléjük.

A kérdés/kérés a következő lenne: valaki mondja/mérje már meg nekem legyen szíves a borda talpa (ahol érintkezik a CPU-val) és a venti alja (ventilátor keret alja) közötti távolságot (magasságot). Függőlegesen nem átlósan. :)

Ha valaki ezt megteszi annak nagyon szépen köszönöm.

(#697) OceanStorm


OceanStorm
tag

Üdv srácok ! Jelenleg most vagyok az alkatrészek beszerzésének a végénél az új pcmhez, és rosszul érintett a hír hogy pont lecsúszok az új szériás Sandy Bridge processzorokról. Idáig i7 870 -et szerettem volna venni, de háth a teszteket látva halálba ver mindent az új felhozatal, és olyan árban vannak körülbelül mint az i7 870. Namost van egy Alpenföhn Matterhorn hűtőm, esetleg ehhez nem adnak csatlakozót lga 1155 -höz ? Noctua tulajok szerencsések azthiszem, mert ők kapnak. Ha valaki tud valamit, az légyszíves ossza meg, nem szeretnék eme kíváló hűtőtöl megválni, elég lenne csak az alaplaptól. Persze ha minden szál szakad akkor i7 870 vagy 875K, de az utóbbi elég borsos áron van.

[ Szerkesztve ]

(#698) Krisinto válasza OceanStorm (#697) üzenetére


Krisinto
őstag

Ment PÜ

(#699) VGYke válasza Bunken (#696) üzenetére


VGYke
addikt

Úgy emlékszem ez 1:1 -es rajz, ha kinyomtatod. Ha tévedek, akkor is le tudod mérni és magasság adathoz arányítani.
Gondolom a memória miatt érdekel, mint ahogyan engem is érdekelne, hogy alámegy-e a Kingston...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#700) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!A lényeg ,h Alpenföhn Nordwand RevB vagy Scythe Mugen 2?
Várom h meiket miért!!!?
Köszönöm előre is!!!!

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.