Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) sklopp válasza rankesz (#849) üzenetére


sklopp
őstag

Pl. itt is láthatod [link]. de google több találatot is ad.

(#852) sklopp válasza djxp01 (#848) üzenetére


sklopp
őstag

Részvétem a hibás venti miatt, szerencsétlen és nagyon ritka dolog kifogni egyet, mert kiváló minőségűek. Ha nem akarod gariban intézni, ajánlanám ezt [link], nagyon jól hűt és nem zajos, nálam ez megy. Kis utánkereséssel olcsóbban találhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#853) djxp01 válasza sklopp (#852) üzenetére


djxp01
senior tag

Jaja, elég szimpatikus! :R

regisztrált: 2005-07-05

(#854) djxp01 válasza sklopp (#852) üzenetére


djxp01
senior tag

Amúgy lehet a hozzáértésem hiánya miatt érzékelhetek ilyen zajt, de fél óráig lámpával vizsgáltam, hallgatóztam, de nagyon úgy néz ki hogy a venti "csapágya" felöl jön a zaj, de én is csodálkozom, mert nagyon durván minőségi a cucc. Úgyhogy még az este még1x átnézem, aztán majd valamikor visszaküldöm ha problémás tutira

regisztrált: 2005-07-05

(#855) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

MINDENKI NÉZZEN BE AZ ALPENFÖHN OLDALÁRA, DURVA ÚJ CUCCOK VANNAK!!!!!
:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#856) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

Alpenföhn K2

[ Szerkesztve ]

(#857) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

Alpenföhn Gotthard

[ Szerkesztve ]

(#858) djxp01


djxp01
senior tag

Na, sikerült megoldani a venti-zajos problémám, 180fokkal megfordítottam a ventit a bordán + fel-le húzogattam a ventilátort, és láss csodát, semmilyen zajt nem ad már. Úgyhogy piros pont az Alpenföhn-nek :) :R

regisztrált: 2005-07-05

(#859) Vigneau


Vigneau
félisten

"Olcsóbb" alternatívája van hűtés terén az Alpenföhn-nek VGA-kra? Konkrétan GTX 460-ra szeretném majd felszuszakolni...

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#860) Gorneck válasza Vigneau (#859) üzenetére


Gorneck
titán

Heidi van...Péter még nincs...

Gorneck#1239

(#861) Merlinclub válasza Vigneau (#859) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Az új hűtőkből eddig csak prototípusok vannak, a gyártásuk még nem kezdődött el.
Kb május eleje közepe a várható piacra kerülés időpontja.

(#862) Giot


Giot
addikt

Nagyon komolyan néznek ki az új hűtők.
Remélem lesz teszt is az ő szereplésükkel.

(#863) Vigneau válasza Merlinclub (#861) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor árról még nem tudsz, gondolom... Viszont bemutatópéldányt jó lenne ismét megcsípni - ha addig nem találok másik alternatívát. :R

Gorneck23:
Heidi nekem kissé vaskosabbnak tűnik... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#864) Gorneck válasza Vigneau (#863) üzenetére


Gorneck
titán

Más nincs...mondjuk sztem elég jó kis hűtő...

Gorneck#1239

(#865) Merlinclub válasza Vigneau (#863) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A Peter a brutálisabb.
A Heidi 1db 120mm -es ventivel van szerelve, míg a Peter 2db 140mm-es Wing Boosttal megy!

[ Szerkesztve ]

(#866) Vigneau válasza Merlinclub (#865) üzenetére


Vigneau
félisten

Csinos a Peter nagyon - tény, nekem még ventik nélkül is bőven elég lenne szerelékestül. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#867) Gorneck válasza Vigneau (#866) üzenetére


Gorneck
titán

Az ára miatt hamar le fogsz tenni róla... :D

Gorneck#1239

(#868) Vigneau válasza Gorneck (#867) üzenetére


Vigneau
félisten

Még a végén rábeszélsz a Heidi-re? Apropó, csak akkor jó az is, ha 61x51 a furattávolsága... :))

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#869) Gorneck válasza Vigneau (#868) üzenetére


Gorneck
titán

Nagyon nincs más ami jó lenne a 460ra...

Még jó hogy linkeltem a gyártó oldalát ahol ott a spec... :D

51-61mm mounting hole distance
-----------------------------------------------------------
NVIDIA Geforce GTX 460

58mm mounting hole distance
-----------------------------------------------------------
NVIDIA GTX 470/480/580
NVIDIA Geforce 8800 GTX
NVIDIA Geforce 8800 Ultra

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#870) Vigneau válasza Gorneck (#869) üzenetére


Vigneau
félisten

Látszik, Te fittebb voltál este, mint én... :B
Elgondolkodom ezen a lehetőségen is, megnézem a méreteit is... :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#871) Giot válasza Merlinclub (#865) üzenetére


Giot
addikt

Árra kb mennyire számolhatunk?

(#872) Merlinclub válasza Giot (#871) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Még nincsenek árak, a tulajjal beszélgettem, ő csak a K2-re mondta, hogy 80Euro körül.

(#873) zoli03 válasza Bunken (#793) üzenetére


zoli03
őstag

Amit Bunken írt, hogy 50 °C alatt nem indul el a Matterhorn ventilátora, az gondolom alaplaptól és a hozzá tartozó programtól függ. Vagy más alaplapokkal is így működne?

(#874) Vigneau válasza zoli03 (#873) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha alaplapra van dugva, akkor BIOS beállítás függő szerintem.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#875) zoli03 válasza Vigneau (#874) üzenetére


zoli03
őstag

Így írta: "amikor bejött a windows és betöltött az alaplap energiatakarékos programja csináltam egy kalibrálást az új venti miatt". Ez gondolom valamilyen Asus program lehet, de nekem Gigabyte alaplapom van, később meg lehet más márkájú lesz. De ha vennék egy Matterhorn-t, azt elég sokáig nem cserélmén le, és jó lenne, ha nekem is csak terhelésre indulna a ventilátora.

(#876) Vigneau válasza zoli03 (#875) üzenetére


Vigneau
félisten

Nos, ez sincs kizárva - viszont ASRock-nál is léteznek különböző profilok a BIOS-ban ventilátor szabályozásra a hőfokok függvényében. Tény, én nem használom, jobban bízok ezek a téren az előlapi panelemben. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#877) oneiros


oneiros
tag

Alpenföhn K2 Preview
Szép is, jó is, csak szvsz. feleslegesen nagy. :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#878) Pepomen


Pepomen
csendes tag

Alpenföhn K2 mikor jellenik meg magyarországon kb?

(#879) Giot válasza oneiros (#877) üzenetére


Giot
addikt

Ez igazán komoly darabnak tűnik! Gondolom ez lesz az új zászlóshajója az Alpenföhn-nek.
Hogy kinek mi a "feleslegesen nagy" ez erősen felhasználás függő!

(#880) Merlinclub válasza Pepomen (#878) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Az új hűtők, a K2, a Gotthard, a Himalaya és a vga hűtő Peter is csak mintegy másfél-két hónap múlva várható

A Peterről megtudtam, hogy az ára mintegy 54Euro köré van beállítva ventik nélkül

(#881) broken9191 válasza Giot (#879) üzenetére


broken9191
csendes tag

Akkor feleslegesen nagy egy hütő ha egy társa majdnem feleakkora méretben hozza vagy megközelíti a teljesítményét....
Nálam volt már Noctua NH-D14 illetve Prolimatech Megahalems, 1 azaz 1 fok volt a kettö között a Noctua javára...
1 fok nálam nem ért annyit hogy egy dupla akkor dög legyen a gépembe...

Ez a K2 kurva jól néz ki, de nem tudom megint minek kell középre hőcsövet rakni ahol bizonyítottan alig vagy egyáltalán nem kap levegőt a belső 2 cső....

[ Szerkesztve ]

(#882) Vigneau válasza Merlinclub (#880) üzenetére


Vigneau
félisten

Gyárilag venti nélkül is lesz értékesítve?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#883) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

ITT az eddigi egyetlen összehasonlítás és teszteredmény, amit eddig a K2-vel kapcsolatban láttam.
Meggyőző az előnye...

(#884) sestertius válasza Merlinclub (#883) üzenetére


sestertius
őstag

Hát ez eddig nem valami sok... arról nem is beszélve, hogy a tesztek mennyire relatívak. Miért nem egy Scythe Mine 2-vel, vagy egy Noctua NH-D14-el vetik össze? Kialakítás, méret stb. miatt...
Biztosan tuti hűtő, és a minőség nem lehet vita tárgya, de itt összehasonlítási alapot a márka kedvelőknek csak a Matterhorn szereplése jelenti - szerintem. :)

Egyébként én is Peter-re leszek nagyon kíváncsi. Egyszerűen nem találni olyan vga hűtőt, ami több szériára is jó lenne és hatékony is lenne - itt tart a technika 2011-ben vagy túl szigorúak a teszt oldalak..? :U

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#885) Merlinclub válasza sestertius (#884) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Biztosan lesznek tesztek, amik kielégítőbbek, de ne feledjük, hogy az a hűtő még nincs piacon, és a tesztpéldány is csak kézi gyártású prototípus.
Ha megindul a gyártása, az lesz a mérvadó, biztosan össze fogják vetni a tudását a Notcuaval, csak várjuk meg, még piacra kerül.

(#886) sestertius válasza Merlinclub (#885) üzenetére


sestertius
őstag

Ez igaz, kíváncsi leszek én is, de leginkább a Peter-re. Ha hozza a várakozásokat, tuti vevőd leszek... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#887) Vigneau válasza sestertius (#886) üzenetére


Vigneau
félisten

Én még venti nélkül is. :K
Bár nem titkoltan már jár az agyam, miként lehetne az Accelero Twin Turbo Pro-t összehozni egy VR 005 rögzítő kerettel a GTX 460 részére. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#888) sestertius válasza Vigneau (#887) üzenetére


sestertius
őstag

Láttam, hogy érdeklődsz ez ügyben! Ilyen kereteket egyébként honnan lehet szerezni? Láttam van több féle is, különböző kártyákra...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#889) Vigneau válasza sestertius (#888) üzenetére


Vigneau
félisten

engusz (pcgear.hu) foglalkozik elsődlegesen AC értékesítéssel. Én csak kombinálni szerettem volna a keretet egy olcsóbb AC-vel jobb híján - nem önálló az ötlet, mert a Sparkle GTX 460G Calibre is Twin Turbo Pro-val van szerelve gyárilag, miközben a nyák furatkiosztása 61*51mm, nem pedig 53*53mm.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#890) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Megérkezett és beszereltem az új procihűtőmet: Alpenföhn Brocken ( Arctic F12 Pro PWM) Phenom II x4 945 alap órajelen és feszkón játék illetve prime95 tesznél is 49fokra melegedett 25 fokos szobában, thermaltake v3 black edition házikóban.
Ez jó eredmény?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#891) Vigneau válasza dewil666 (#890) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem normális érték - kérdés, mennyin tekert a venti?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#892) dewil666 válasza Vigneau (#891) üzenetére


dewil666
őstag

Az biosban beállítottam automatikusan emeli.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#893) M0Dair


M0Dair
aktív tag

Üdv!

Ma lettem Mattherhorn tulaj. :) Leírnám néhány tapasztalatom (ami lehet, hogy egyéni probléma, de azért megosztom).
A csomagolás és maga a hűtő fantasztikusan jó minőségű.
Feltenni úgyszint borzalmas egyszerű egyedül is, legalábbis 1366-os foglalatra.
Ami zavart: A hűtő réz talpára ragasztott védőfólia leszedés után hagy nem kevés ragasztót a felületen, ami elég igénytelen... és amit ha nem veszünk észre és úgy rakjuk rá a pasztázott cpu-ra... khm... gondolom a ragasztó nem adja olyan szépen át a hőt mint az MX2. Esetemben rendesen megcsináltam a pasztázást, mondom magamban már csak lehúzom a fóliát a hűtő talpáról és mivel az gyárilag biztos tiszta ráteszem a cpu-ra. És csak lestem, hogy mik azok a matt pöttyök a szép fényes felületen elterülve, ronggyal le akartam törölni és kente szét csíkosan a ragasztót, mint valami kínai cipőn. 100%-os alkohol se szedte le. Végül acetonnal lejött, majd az aceton olajos maradványait a tiszta szesz és így sikerült makulátlanná varázsolni. Vagy sokat állt raktáron a hűtő és "ráérett", vagy nem tudom, de ez engem nagyon zavart, mert lehet, hogy így okoztam rajta pár karcolást, pedig ha normális ragasztót használnának a védőfóliához, ez nem kéne előforduljon.
Ettől eltekintve ez egy műalkotás és a teljesítményére, zajszintjére sem lehet panasz.

Mindenkinek tudom ajánlani, valószínűleg én fogtam ki ilyen sokat állt példányt, de akkor sem értem miért nem tud normális fóliát tenni a gyártó a hűtő talpára ami véletlen sem hagy nyomot.

(#894) Exposure


Exposure
csendes tag

Cső!

Legfőképpen Alpenföhn Nordwand rev B vételét tervezőknek egy kis promo a nemrégiben beszerzett hűtőről! :C

Bent és kint:

Egy GIGA MA-790X-UD4 lapon kényelmesen elfér, még a venti alá is beférne a memória, csak nem akartam eldugni, mert ugye az is melegszik! Phenom II X4 945 @ 3510MHz stabil! Egy Thermaltake venti megy alaplapi vezérléssel (nem PWM)!

Prime95:

További jó tunerkodást! :P :P

Csá :R :R

"Állandóan nagyszerű lehetőségekkel szembesülünk, amelyek megoldhatatlan problémáknak vannak álcázva." (John Gardner)

(#895) radi8tor válasza Exposure (#894) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem is az a hűtő...
Annak átlátszó ventilátora van és a CPU résznél lévő hűtőborda sem piros, hanem kék.
Vagy ez már a rev C lenne? :)

Az én rev B-m:

⭐ Stella

(#896) Vigneau válasza radi8tor (#895) üzenetére


Vigneau
félisten

Írta is egy link kíséretében, hogy Thermaltake ventit használ. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#897) radi8tor válasza Vigneau (#896) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha, ok :)
De ez a piros sünibordákra akkor sem ad magyarázatot...

⭐ Stella

(#898) Exposure


Exposure
csendes tag

Üdv!

Látom nem sikerül dűlőre jutni! A Rev B-ből volt két változat! A tiéd kék SÜNökkel és az acélszürke ezzel a téglaszínhez hasonlóval! Igazából ua csak szürkére van eloxálva!

"Állandóan nagyszerű lehetőségekkel szembesülünk, amelyek megoldhatatlan problémáknak vannak álcázva." (John Gardner)

(#899) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

Kis meglepetés!

Az Alpenföhn tartogat még egy meglepetés coolert, amit kb Nordwand kategóriába soroltak.
3 db 10mm!!! átmérőjű hőcsővel szerelt kis combos hűtő. Neve is megvan, de ez i legyen meglepetés!

(#900) oneiros válasza Merlinclub (#899) üzenetére


oneiros
tag

Alpenföhn Triglav

Mivel már a Cebit-en kint volt ezért annyira nem meglepetés, csak nem hivatalos. :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.