Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) varsam válasza mrbig25 (#295) üzenetére


varsam
őstag

na ez a Heidi engem is érdekel. Várom a cikket sok mérési eredménnyel és képpel :)
Már kérdeztem itt, h mi a vélemény róla, de senki nem válaszolt. Én 4890-re néztem ki, úgyhogy kíváncsi vagyok hogy teljesít a kistesón :)

[ Szerkesztve ]

(#302) Tothgera30 válasza CptMisi (#300) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...látszik, és mint írtam anno priviben is, szerintem úgy sokkal vadabb, bár én a tetejét is úgy hagytam volna, ahogy volt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#303) mrbig25 válasza varsam (#301) üzenetére


mrbig25
őstag

A 4890-es, annak ellenére, hogy erősebb, az optimalizált magjának köszönhetően körülbelül ugyanannyit zabál és tudomásom szerint nem is melegszik jobban, tehát ha a 4870-el elboldogul a Heidi, akkor a 4890-el is el fog.
A Heidi már itt van, holnap jön a VGA, viszont leghamarabb csak vasárnap-hétfő magasságában tudok eredménnyel szolgálni.

...

(#304) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Nagyon durva ez a Nordwand. Éppen prime 95 3ghz-en az athlonnak, elején 800-900 körül ment, úgy volt 43 fok, most megpörgette 1100-1200ra és 38 fok

MOD: venti fordulatát mivel szoktátok nézni?

[ Szerkesztve ]

(#305) Krisinto válasza sp@rtan (#304) üzenetére


Krisinto
őstag

HWmonitor mutatja

(#306) sp@rtan válasza Krisinto (#305) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Az nekem ilyen 8-10 ezreket mutat ;]

(#307) Krisinto válasza sp@rtan (#306) üzenetére


Krisinto
őstag

:Y
Everest?

(#308) sp@rtan válasza Krisinto (#307) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Öhm, az se lát semmit. Szvsz nem angyon ismerik még ezek a progik az új alaplapomat... :DDD
Btw, a hw monitor jó volt egy ideig, lehet újrarakom vagy valami. Szimpi kis program

(#309) CptMisi


CptMisi
őstag

Na, volt időm kicsit ismerkedni a Nordwanddal, hát....nem semmi :))

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#310) radi8tor válasza CptMisi (#309) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is totálisan meg vagyok vele elégedve! :K

⭐ Stella

(#311) Merlinclub válasza radi8tor (#310) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Mikor elkezdtem az Alpenföhnnel tárgyalni, ők nagyon mondták hogy jó cucc, bár nem olcsó. Eme hozzászólások után már valóban elhiszem, hisz a vásárló véleménye a legfontosabb!
Kösz MINDENKINEK! :R

(#312) sagit válasza Merlinclub (#311) üzenetére


sagit
addikt

Ha véletlen lenne Ötzi-d használtba akkor ne felejts el írni :B

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#313) Giot


Giot
addikt

Üdv Urak! :)
Ezzel az Alpenföhn hűtővel van valakinek tapasztalata?

(#314) Krisinto válasza Giot (#313) üzenetére


Krisinto
őstag

Ha nem extrém O.C-ra,de egy kis tuningra jó,jobb mint a TX3/Xigmatek s1283
Szerintem jó kis hűtő lehet :C

(#315) WolfheartGR válasza Giot (#313) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nekem ennek a Blue editionja ül a procin. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#316) Krisinto válasza WolfheartGR (#315) üzenetére


Krisinto
őstag

Ugyan az a kettő,csak kék ledes a venti rajta ;]

(#317) WolfheartGR válasza Krisinto (#316) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nézd meg ezt[link]
és ezt [link].
Az eltérés annyi a ventillátoron kívül hogy a heatpipe-ok tetején a simának alu bigyó csücsül ,a blúnak meg réz. :)
Szóval nem egészen csak ennyi a különbség. ;)
És amint lesz végre normális lapom talán megmutassa is mire képes a 7750BE-n. Bőven elég lesz sztem arra amit a proci bír. :) Extrém tuningra a nitró, a kompresszor és egyéb gyagyaságok valók.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#318) Giot válasza Krisinto (#314) üzenetére


Giot
addikt

AZ adatlapomon lévő procit szeretném megcsavarni 4Ghz-környékéig persze csak tesztek erejéig (Vantage). Egyébként nem limitáló tényező a VGA-nak.
Igaz a 4Ghz es órajelekhez már elkél a feszemelés emiatt a melegedés is nagymértékben növekszik. Tehát ezzel kellene megbirkóznia ennek az Alpenföhn hűtőnek.
..............Ja kis tuning most is van 3.4Ghz feszemelés nélkül és itt még a CM Hyper TX2 is szépen meg tudja hűteni.

[ Szerkesztve ]

(#319) WolfheartGR válasza Giot (#318) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nekem sajna jelenleg antituning lap miatt elég elérhetetlen a húzás, ám szerény véleményem szerint azt bírnia kell. A 7750BE alapon, terhelve (2,7ghz 2makk 100% terhelés) nem nagyon megy 40 fok fölé 945rpm-en tartott ventilátorral. Nyilván a jobbaknak, drágábbaknak jobb a hűtési teljesítménye.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#320) pynyo válasza Giot (#318) üzenetére


pynyo
tag

Sziasztok!
A napokba szereztem egy Alpenföhn Groß Clock´ner-t,hát mit ne mondjak a Tx 2-t agyonverte teljesítménybe.Kemény 13 fokot vert a cooler masterre a clock'ner,ami nem gyenge.A procim egy phenom II 550x2 be 3800mhz-en van járatva.Még nem tudom milyen lesz a következő rendszerem de az biztos hogy a procira Alpenföhn terméket veszek.

[ Szerkesztve ]

(#321) Krisinto válasza WolfheartGR (#319) üzenetére


Krisinto
őstag

ez nem mindig igaz...
Lásd Cooler Master V8,drága,és gyenge hűtésteljesítmény :F

(#322) WolfheartGR válasza Krisinto (#321) üzenetére


WolfheartGR
őstag

"...jobbaknak, (vessző) drágábbaknak..."
Felsorolásnak szántam. Első tulajdonságnak a jobbakat írtam. Szerintem (őszinte bánatomra) drágábbak is mint amire nekem tellett. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#323) Giot válasza WolfheartGR (#322) üzenetére


Giot
addikt

Értem kösz az infókat kollégák!

(#324) Krisinto


Krisinto
őstag

Norwandot most próbálom passzívan :C
Eddig idle volt(úgy,hogy neteztem) és a ház oldala le volt véve,és csak a tápban megy a venti,akkor:
45 fokos

hamarosan jön a prime-os eredmény is :C

[ Szerkesztve ]

(#325) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Eléggé pörög ez a topic mostanság,így feltennék egy kérdést.
A mostani hűtőmet(Corator DS),szeretném lecserélni egy Nordwand Rev.B-re vagy Matterhorn-ra.Szerintetek érdemes?(reális választ szeretnék,ha lehet)
A csere oka lenne,hogy a Corator nagyon erős vállban(értsd: széles),meg a tervezett Antec P180 Mini-be jobban nézne ki egy fekete borda.

Kösz a választ! :R

Üdv, Balázs

(#326) Krisinto válasza gooool (#325) üzenetére


Krisinto
őstag

Ha fekete kell,akkor a sima Norwand(ami nekem is van)
Matterhorn is jó árban van most...

(#327) gooool válasza Krisinto (#326) üzenetére


gooool
őstag

A lényeg,hogy maradjon a széles kompatibilitás és a magas hűtési teljesítmény.
De mégis: Megérné lecserélni?(szívem szerint igen,de hát ugye anyum szava szent :DDD )

Üdv, Balázs

(#328) Krisinto


Krisinto
őstag

8 perc prime után 95 foknál abbahagytam :W
most nézzük meg,ha az elejébe és a hátuljába is van venti :C

(#329) sklopp válasza ggurga (#281) üzenetére


sklopp
őstag

Végre gépben a Brocken. Bár hűvösebb van, de eddig kiváló. Everest szerint minden jóval hidegebb, venti 1400 ford. közelében alig hallható..

[ Szerkesztve ]

(#330) mrbig25 válasza gooool (#327) üzenetére


mrbig25
őstag

Ha a hűtési teljesítményt és a kompatibilitást nézzük, akkor nem, mivel kimagaslóan egyik sem jobb a Corator-nál, a kompatibilitás pedig mindegyiknél ugyanolyan (ha nem tévedek.)
A csere csak akkor érné meg, ha Corator tényleg nagyon szűkös lenne vagy pedig a csere nem kerülne semmibe (vagy minimális költségbe)
Ezek után már csak azt kell eldöntened, hogy mennyire fontos Neked a fekete hűtő.
De leegyszerűsítem Neked:
- ha az eszedre hallgatsz, akkor nem cserélsz
- ha a szívedre hallgatsz, akkor cserélsz
:DDD

...

(#331) gooool válasza mrbig25 (#330) üzenetére


gooool
őstag

Megrendeltem a Matterhorn-t.
Alapjában véve megérte(4K-ba fájt,de ebben benne van az oda-vissza posta is),ezért cserélem a Coratort.
A mérete nagyon nem jött be és mivel P180 Mini házat tervezek,ezért jobb ha kicsit keskenyebb a borda,illetve a színe is jobb,kompatibilitás is OK.

A szívemre hallgattam,meg nagyimra,aki állja a postát. :DDD

Üdv, Balázs

(#332) ZFZ


ZFZ
csendes tag

Üdv!

Most vettem egy EKL hűtőt és miután felszereltem (amd x2), elég beteg adatokat kaptam everestel, már ha eljutottam a windows-ig + újraindult, kikapcsolt a gép. Normál esetben 46C cpu mag1 36 mag2 34. Itt viszont cpu 30C és a mag1 és 2 nagyon felmelegedett normál érték +30 fok(alapjáraton értendő), terhelve fixen elszállt a rendszer.
Végül is sikerült megoldani, a hűtő nagyon erősen volt ráfogatva a processzorra, ezt úgy orvosoltam, hogy a lefogató keret 4 csavarján lazítottam, így már minden rendben volt. Normál esetben a túl erős rögzítés nem fordult volna elő, de a lefogató keretem eléggé barkács jellegű, letört róla ez-az... :]
Az lenne a kérdésem, hogy mi az oka az újraindulásoknak ill. a magas maghőmérsékletnek, ha túl erősen van lefogatva a hűtő? Ráadásul a borda is langyos maradt, érzékelő hibája vagy mi történhetett?

(#333) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Új hűtő megrendelve, köszönet Merlin-nek :R ! A Föhn120 Wing Boost ventit eladnám róla, mert modding szempontjából színben nem megy a többi lapátoshoz ;] .

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#334) gooool válasza Tothgera30 (#333) üzenetére


gooool
őstag

Nekem is jönni fog,beszámította a Corator DS-t,szal kedd környékén jön a Matterhorn.

Üdv, Balázs

(#335) sklopp válasza ZFZ (#332) üzenetére


sklopp
őstag

Ha csontra meghúzod a rögzítő csavarokat, meghajlik az alaplap. Előfordulhat zárlat, rosszabb esetben elpattanhat a vezető fólia valahol.

(#336) ZFZ válasza sklopp (#335) üzenetére


ZFZ
csendes tag

Másik topikban azt írták, hogy azért mert nem egyenletesen lett ráfogatva, nos ezt kizártnak tartom. Én is inkább ilyesmire gondolok amit írtál. Viszont, ha így van, tényleg volt túlmelegedés vagy téves adatokat írt az everest?

(#337) sklopp válasza ZFZ (#336) üzenetére


sklopp
őstag

Szerintem téves adat volt. Erre utal az újraindulás meg a többi rendellenesség.

[ Szerkesztve ]

(#338) sklopp válasza sklopp (#329) üzenetére


sklopp
őstag

Hát ez elég "érdekesre" sikerült. Kicsit hosszabban használva a Brocken-t, tényleg kiváló, mind hűtés, mind hangosság szempontjából. Első nézetre, a mérete kicsit ijesztő, de volt már nekem Coolink Bat is, az sem volt egy kicsi darab. Ami nagyon megnyerő, legnagyobb terhelés mellett is a proci szinte hideg, a hangja alig hallható. Nekem nagyon bevált. Megérte lecserélni a Freezer7 Pro-t, az a procit terhelve jóval hangosabb volt, és a proci melegebb is.

[ Szerkesztve ]

(#339) ZFZ válasza sklopp (#337) üzenetére


ZFZ
csendes tag

Köszi a segítséget, így már kezd összeállni a kép.
Nálam a két pöcök helyett ami a procit tartja 2 csavar van oldalról behajtva, amik kicsit mélyebben vannak mint eredetileg a pöckök, így nagyobb erővel feszítik rá a keretre a hűtőt. Egy gyári hűtőnél nincs gond, mivel a borda a keret két szélén megtámaszkodik, tehát nem tud nagyobb nyomást kifejteni a procira és talán a lap sem tud emiatt túlságosan meghajlani. Viszont pl. ekl-nél is egy kis réz lapon áll a hűtő, amit nem támaszt meg a keret széle mivel azon belül van, emiatt is nyomhatta jobban a kelleténél. A gyári hűtővel nem volt gondom.
Illetve a keret hátoldala is műanyag ami igencsak szépen hajlik. :O Lehet vennem kéne egy drágább fém hátlap+keret kombinációt, mert a gyári az bizony úgy szar ahogy van.

(#340) Tothgera30 válasza gooool (#334) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem Kedden jön meg :K . A Corator DS-t mennyiért számolta be :F ?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#341) gooool válasza Tothgera30 (#340) üzenetére


gooool
őstag

Nekem is kedden jön.
Hát 4K-t rakok a dobozba és úgy jön a Matterhorn.

Üdv, Balázs

(#342) Tothgera30 válasza gooool (#341) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Értem. Az nem rossz. Majd meglátjuk hogyan teljesít.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#343) gooool válasza Tothgera30 (#342) üzenetére


gooool
őstag

Csináltam egy alap tesztet a Corator-ral,majd holnap a gyári kis hűtővel és letesztelem a Matterhorn-t is,utána felrakom személyes bejegyzésnek egy kis miniteszt formájában,képekkel.

De azért remélem egy kicsit ráver az EKL a Coolink-ra csak hogy nyugodt legyek,hogy tényleg megérte a csere. :))

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#344) CptMisi válasza gooool (#343) üzenetére


CptMisi
őstag

kíváncsian várom :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#345) gooool válasza CptMisi (#344) üzenetére


gooool
őstag

Én is,mert elég érdekes eredmények születnek már így a Coratorral is.
Ezek lesznek a teszt pontjai:
VID feszültség(1,056V)
1,2V
1,3V
mindezek idle és load hőmérséklete és ventifordulata(Quiet ventivezérlés a BIOS-ban)

Üdv, Balázs

(#346) mrbig25


mrbig25
őstag

Nemsokára újabb teszttel jelentkezem ;]

...

(#347) ZFZ válasza sklopp (#335) üzenetére


ZFZ
csendes tag

Még egy dolog érdekelne. Nagy nyomástól önmagában csinálhat ilyeneket amiket írtam vagy sérülhet a cpu ill. az alaplap?(tegyük fel jól van merevítve, nem hajlik meg csak erősen van rögzítve a hűtő)

(#348) ggurga válasza sklopp (#294) üzenetére


ggurga
csendes tag

Köszi!

(#349) eladohardver


eladohardver
őstag

Üdv! Vki használ Matterhorn-t PhenomII 965 BE C3-al? Jó lenne látni mit tud ... before i buy it...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#350) Tothgera30 válasza eladohardver (#349) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A procihűtő és a proci egyezik :K . Egy-két hét múlva jelentkezem, ha lesz raktáron alaplap, és memória :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.