Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) radi8tor válasza nihill (#1800) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én anno Pc Gear-nél vettem, de most nincs nekik Nordwand.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1802) Merlinclub válasza nihill (#1800) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Hagyd járni még, csendesedni fog!

(#1803) nihill válasza Merlinclub (#1802) üzenetére


nihill
őstag

Köszi ez jó hír! Tényleg csak néhány órát ment még eddig.

(#1804) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Én lökött a lapon nem csináltam képet pótolom.. :DDD

Nordwand 2500K-n passzívan, silencio 550 házba (max 154mm-es cooler support) tökéletes!

Merlin :R

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1805) mrbig25 válasza Csabroncka (#1804) üzenetére


mrbig25
őstag

Hali!

Akkor ha jól értem, magán a bordán nincs venti? Csak a házszellőzés?
Szabad tudni a hőfokokat?

Jelenleg én is keresek valami jó hűtőt az átalakított m-ITX házamba...
És nekem is az lenne a lényeg, hogy a bordán ne legyen venti.
Bár nálam talán még jobban átszellőztetné az első 14cm-es és a hátsó 12-es a ház kis mérete miatt.

...

(#1806) Csabroncka válasza mrbig25 (#1805) üzenetére


Csabroncka
addikt

Alapon 34 fok egy 23 fokos szobában.
Terhelve sajnos 65 fok fölé megy, így muszáj rá vennem ezt
A halkság (és a tuning) miatt kell beáldoznom, egy szellősebb házban szerintem kisebb a gond!

A silencio 550 nem a hűvösségéről híres így ez a hőfok annyira nem mérvadó, igaz támpontnak nem rossz!
a régi hűtővel....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1807) Merlinclub válasza mrbig25 (#1805) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Bár a Brockent már ismered, lenne kedved beszállni a VándorBrocken sorozatba.

Hűtő összehasonlító teszt a PH felhasználók közt

De várok minden jelentkezőt!

(#1808) mrbig25 válasza Merlinclub (#1807) üzenetére


mrbig25
őstag

Ha egy kis i3 2100-on nyújtott teljesítménye mérvadó lenne, akkor szívesen letesztelem.

Egy Scythe Mugen 2,-vagy 3 esetleg egy Ninja 3 ellen tudnám összevetni, attól függően, hogy mit veszek.
Bár legjobban egy Thermalright HR-02 Macho-nak örülnék, csak nem merem megvenni, mert félek, hogy sok mindent kitakarna :D bár beférni beférne...majd kiderül mi lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

...

(#1809) Merlinclub válasza mrbig25 (#1808) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Akkor intézném is feléd a cuccot.
Ennél az a lényeg, hogy minél több procin, minél több coolerrel összevetve lássuk mit tud.

A többit priviben

(#1810) radi8tor válasza Csabroncka (#1804) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gratula! :C

⭐ Stella

(#1811) Csabroncka válasza radi8tor (#1810) üzenetére


Csabroncka
addikt

Pótolva a tegnapi hiányt, illetve megtaláltam az MX4 pasztát végre :U



A rögzítés mesés, végtelenül egyszerű, ugyanakkor kiválóan a helyén tartja és kellően merevíti a lapot is!

"in medias res"

(#1812) balint933 válasza Csabroncka (#1811) üzenetére


balint933
csendes tag

Nagyon jól néz ki :C Hány fokon tatja passzívan, terhelve az i5-ödet? :D

(#1813) Csabroncka válasza balint933 (#1812) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ebben a hozzászólásban írtam róla!

"in medias res"

(#1814) balint933 válasza Csabroncka (#1813) üzenetére


balint933
csendes tag

Köszi :)

(#1815) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Én is linkelek egy saját fejlesztést (rezgéscsillapító befőttes gumi felfogatás ~4ft-ból) :DDD

Ja és ahogy látszik a hűtőfelfogatás is nagyon egyedi ugyancsak sufnituning :DDD
Mondjuk a hátlap nem de a 2-es acéllemez is merevnek mondható:

Bazinga!

(#1816) radi8tor válasza bluyoo (#1815) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérdés mennyire bírja a meleget az a gumi.

⭐ Stella

(#1817) bluyoo válasza radi8tor (#1816) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Vízhűtéshez készült a hátlap bolti cucc gondolom bírja azt a 40C°-ot.
A szilikongumik alaphelyzetben is képesek akár 190C°-ot elviselni +adalékkal akár 300C°-ot is.
Na meg szinte hozzá sem ér csak a csavaroknál.Mivel a CPU mögötti acéllemez miatt kellett egy plusz anya távtartónak hogy ne feküdjön fel rá.
De ha a befőttes gumira gondolsz kb. két hónapja rajta van,idáig bírja.Na meg lazán van feltéve .Ha meg szakad a cseréje elég olcsó.
Bár nem zárkózok el a további fejlesztéstől .... :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#1818) Tylerx


Tylerx
csendes tag

Jóreggelt,

Alpeföhn Himalaya + Asrock Z68 Extreme3:

[link1]
[link2]
[link3]

Az egyik hőcsöve hozzáér az alaplapi hűtőbordához, de azért felrakható, bár a leszorítóval nagyon kell centizni. Iszonyat halk, a teljesítményéről majd ma este.. Kiváncsi leszek. :)

(#1819) Merlinclub válasza Tylerx (#1818) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Nagyon szép!

Érdekes, hogy a lapon milyen kicsi helyet hagytak a hűtéshez, pedig ez egy komoly lap.
Nagy kéttornyos hűtő rá sem megy.

Kiváncsi vagyok a hőmérsékletekre

(#1820) nihill válasza Merlinclub (#1819) üzenetére


nihill
őstag

Nekem a Nordwand is úgy ment fel rá, hogy a hűtő talpából egy kiálló rész az alaplapi VRM hűtésnél belóg 2 borda közé. Ha 1mm-rel arrébb lenne a VRM borda, nem lehetne rárakni a Nordwandot.

(#1821) Tylerx válasza Merlinclub (#1819) üzenetére


Tylerx
csendes tag

Jól néz ki az biztos, hatalmas egy dög.. :) Olyannyira, hogy a ház oldalát alig tudtam felrakni, mert a venti oldala hozzáér, lejjebb nem lehet rakni, mert a felfogató csavar útban van. Ha lesz időm majd kitalálok rá valamit.

(#1822) Potzee


Potzee
addikt

Sziasztok!

Proci hűtő csere előtt állok és már ronggyá olvastam a különféle fórumokat. Jelenleg az Alpenföhn :C gyártmányok felé hajlok, ezért szeretném kikérni a véleményeteket!

Adott két konfig:
1. INTEL E5300 LGA 775/2x2 DDR3/ 320GB HDD/ int.VGA Intel 4500HD/dvd-rw - ASUS P5 G41 C-M alaplapon. Tuning nincs, ez csak egy netezős, filmezős konfig.

2. INTEL CORE 2 QUAD Q6600 LGA 775/ 2x2 GB DDR2/ 1TB HDD/ 8800 GT 512mb VGA/ dvd-rw - ASUS P5K alaplapon. Tuning itt sincs

Az E5300-ra passzív hűtést, a Q6600-ra egy megbízható és csendes hűtőt keresek!
Várom a javaslataitokat!
(Nem akarok szentségtörő lenni, de Alpenföhn mellett esetleg más gyártó is szóba jöhet...pl. DeepCool, EKL, ...Prolimatech ;) )
Köszönöm szépen!
Üdv
Potzee

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1823) Tylerx válasza Tylerx (#1818) üzenetére


Tylerx
csendes tag

@3392Mhz
Idle: 29C°
LinX: 61C°
Prime: 55C°

@4500Mhz
Idle: 30C°
LinX: 82C°
Prime: 71C°

Erdekes. Ez most jo vagy rossz?

(#1824) DrJános válasza Tylerx (#1823) üzenetére


DrJános
aktív tag

Az Idle az tökéletes. Bár gondolom ezt mondanom sem kell.

A Load is elég jó.
@3392Mhz max 61C° az jó
@4500Mhz max 82C° sem vészes főleg úgy, hogy ezt linx el hozta össze (meg azért csak, 4500Mhz ről beszélünk :D) valós életben soha nem lesz ilyen meleg.
Sőt a Prime: is csak 71C° ig tudta felvinni és egy átlag program ezt a szintet se fogja elérni.

Próbáld majd ki valamilyen játék közben és vagy video konvertálásakor is az sokkal reálisabb értéket ad majd.

Amúgy írtad, hogy az egyik hőcsöve hozzáér az alaplapi hűtőbordához (és az a borda rohadt masszívnak néz ki) simán előfordulhat, hogy az miatt nem érintkezik tökéletesen a hűtő, és ezért melegszik fel ennyire.

Azt nem merem mondani, hogy hajlítsd meg a hőcsövet, mert az balul is elsülhet.
De ha mindenféle képen akarsz valamit tenni ez ügyben akkor inkább óvatosan vedd le az alaplapi bordát és reszeld meg egy kicsit.
Bár bevallom nekem nem biztos, hogy lenne bátorságom egy ilyen drága alaplapnak a hűtőbordáját levenni és reszelni rajta.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1825) Merlinclub válasza Potzee (#1822) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Árban meddig szeretnél/tudsz elmenni?

Egyébként Deepcool Ice Wind FS, talán a legjobb áron kapható 120mm -es processzorhűtő
Keskeny kialakítású, ha magas ramod lesz az is el fog férni.
Erősebbek biztos vannak nála, de nem ennyiért.

Szerintem érdemes elgondolkodni rajta.

Az Alpenföhn Brocken szintén nagyon sikeres, amolyan örökzöld cooler. Talán passzív is menne, ha van egy házhűtő ventid, akkor biztos

(#1826) Tylerx válasza DrJános (#1824) üzenetére


Tylerx
csendes tag

@ DrJános: Éjjel a tunning topicokat átolvasgatva az a konklúzió, hogy egy jó tizessel alacsonyabb értéknek kellene lennie LinX alatt, szóval gyanítom hogy az általad említett probléma állhat fenn. Ha nem, akkor viszont baromira nem éri meg a pénzét a Himalaya. Erősen remélem hogy nem az utóbbi. :)

Az alaplapi bordák patentosak, így reményeim szerint nem fog sok problémát okozni az eltávolítás. A gyári bordát nem szívesen reszelném meg, inkabb veszek oem bordákat és megoldom úgy.

[ Szerkesztve ]

(#1827) Potzee válasza Merlinclub (#1825) üzenetére


Potzee
addikt

Szia Merlin!
Az árakon még nem gondolkodtam...sejtem, hogy ha egy jó, passzív hűtést szeretnék az E5300-ra, az nem olcsó...
Szóval DeepCool Ice Wind FS a Q6600-ra és passzívan a Brocken+házhűtés az E5300-ra?
A DeepCool biztosan lebírja hűteni a 4magos kazánt? Nem ismerem igazán még ezt a márkát... Eddig a Q6600-ra min. egy Triglav-ot, GrosClockner-t gondoltam. A Q6600-nál a hely is kevesbb, szóval ide az örökzöl Brocken biztosan nem férne el... :(( de ha a DeepCool halkan, megbízhatóan elvégzi a dolgát, akkor örülünk :B Hol áll a DeepCool Ice Wind FS pl. az AC Freezer 13 ill. a CM TX3-hoz képest?
Köszönöm szépen a segítséget!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1828) Potzee


Potzee
addikt

Egyébként a 8800 GT-nek a hűtése is nagyon hangos...
Erre tudsz valami költséghatékony megoldást? pl. DeepCool "V" sorozatból valamelyik? Vagy AF Klara? A Peter már nekem sok...Eddig az AC Accelero L2 Plus a kiszemelt.
Itt is fontos szempont, hogy halk legyen.

Köszönöm szépen a segítséget!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1829) Potzee válasza Csabroncka (#1811) üzenetére


Potzee
addikt

Szia!
Egy ilyen Nordwand passzívan meghűtene egy alap fesz.en működő INTEL E5300-at egy 12 cm-es AC házhűtővel? A konfig csak netezésre, filmézésre használt (int.VGA, int.hang, 1 hdd, dvd-rw)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1830) Tylerx válasza Tylerx (#1826) üzenetére


Tylerx
csendes tag

Még egy kérdés:
milyen pasztát? most a hűtőhöz járót használtam, érdemes lenne újrakenni mással?

(#1831) Csabroncka válasza Potzee (#1829) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nézd meg a proci TDP értékét, szerintem igen!

"in medias res"

(#1832) Merlinclub válasza Potzee (#1828) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Q6600-at ha nem húzod égbe, simán hűti a Deepcool.
A Nordwandnál talán a Brocken jobb passzívan, mert "szellősebb".

VGA hűtés a Deepcol V400, 7200, van raktáron
Egy vásárló küldte ezt róla:
"...IDLE referencia 54-57C, V400: 31-33C
Heaven Benchmark fullhd minden maxon: Referencia: 81C, V400: 49C
Furmark Referencia: 98C, V400 56C
3dMark 11 (default 720p): Referncia: 78C, V400: 48C
Referencia hutovel gyari 800/1200MHZ en mukodott a kartya, V400 -al 950/1400 MHZ en.

(#1833) Potzee válasza Merlinclub (#1832) üzenetére


Potzee
addikt

A számok alapján nagyon jónak tűnik a V400-as...megnéztem a boltban is... :K
És nem hangos?
Az Arctic-ról tudom, hogy halk cuccokat gyárt, de ezt a Deepcool-t még nem ismerem.
Már nem űzöm a kártyát, a nagy gamer partiknak vége...szóval nagy terhelést nem kapna, inkább a halk üzemmód lenne a fontosabb...Hangra milyen a jószág?
Üdv
Potzee

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1834) Merlinclub válasza Potzee (#1833) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Egy 12cm-es venti lapátol 1000rpm alatt..
A srác, aki vette azt írta, hogy most már csak a hdd kerregés hallatszik a házból.
Ez szerintem meggyőző a halkságra
A venti effektíve egy Alpenföhn Wing Boost, ami abszolút felsőkategória

(#1835) Potzee válasza Merlinclub (#1834) üzenetére


Potzee
addikt

Szia Merlin!
Köszi a gyors választ...elég meggyőző érvek... ;)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#1836) Krike


Krike
aktív tag

Sziasztok,

mekkora lehet a különbség a jelenlegi AC Freezer 64 Pro, és Alpenföhn Sella között teljesítményben? A proci egy AMD 955BE

Előre is köszönöm a választ

Krike

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#1837) nihill


nihill
őstag

Befejeztem a gépösszerakást, felrakom én is a képeket:






Az I5-höz csak a középső 3 cső ér hozzá az 5-ből:

A ház alján és elől egy-egy F12 TC venti szívja be a levegőt, a hőérzékelőket a RAM és az alaplapi tápcsati közé raktam, elsőre jónak tűnik ott.
Kifújni a házzal kapott TT ventit használom, meg a rácsokon is elég sok levegő megy ki ahogy érzem.
A Nordwandon 2db Swif2-120p venti van, közösítős csatival 1 helyre dugva. A saját ventijét végül nem raktam be sehova, mert még 1-es sebességre szabályozva is hangosabb mint az 5 másik venti együtt.

Tuninghoz nem nagyon értek ezért a BIOS defaultot használtam, 4,4Ghz-re állítottam, 1600-as RAM-okkal.
Próbáltam a LynX-et és a Prime95-öt, 69C fölé egyik sem tudta vinni. Elvétve 70-74C is megjelent de utána ment is vissza 70 alá azonnal.
LynX ez stabilan 68-69C volt
Prime95 ez folyamatosan ingadozott 60-65C között, látszik hogy a RAMokat jobban megterhelte, mert a TC ventik gyorsabban forogtak.

[ Szerkesztve ]

(#1838) radi8tor válasza nihill (#1837) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mennyire hallani ezeket a Swif2 ventiket?

⭐ Stella

(#1839) DrJános válasza Krike (#1836) üzenetére


DrJános
aktív tag

Pontosan nem tudom.

De azt igen, hogy a Sella 422g ventilátorral míg a 64 Pro 514 g (nagy valószínűséggel ventilátor nélkül) de ha ventilátorral ennyi akkor is előnyben van.

De ami talán legjobban tükrözi a különbséget az az, hogy a Sella130 W ig ajánlott míg a 64 Pro 150W ig. És ez a gyártók által ajánlott értékek.

Ha 64 Pro ról akarsz váltani sellára akkor az nem nyerő, de erre a proceszorra inkább a 12cm ventilátorral ellátott modellek közül kéne választanod. 125 W hoz már erősebb hűtők az ajánlottak.

Igaz lehűtik ezek is, de hangban nem lesz lényegesen jobb mint a gyári megoldások.
És gondolom az lenne a cél. Mert végül is a gyári hűtő is van annyira jó, hogy ne süljön szét a proci csak éppenséggel nem a leghalkabban üzemel.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1840) nihill válasza radi8tor (#1838) üzenetére


nihill
őstag

1100RPM-en szinte semennyire, esetleg akkor valami kicsit ha nagyon közel hajolsz a géphez.
1700RPM-en azért már megjön a hangjuk, de egyáltalán nem bántóan, szerintem teljesen rendben vannak.

(#1841) Merlinclub válasza Krike (#1836) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Alapesetben a Freezer talán jobb, de a Sella, de nálunk 2 ventivel brutálisat javult, ajánlom figyelmedbe az utolsó grafikont!

Egy ventivel a Sella nem feltétlen a kategória legjobbja, de 2-vel ütős!

[ Szerkesztve ]

(#1842) Tylerx


Tylerx
csendes tag

Kérdés:
Hűtő hőcsöve vajon mennyire hajlítható? :)
Valakinek nincs ilyesmivel tapasztalata? :)

(#1843) radi8tor válasza Tylerx (#1842) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

szab.tam nagy hőcső bajnok. Kérdezd meg őt, vagy olvasd el a cikkjeit. Pl: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1844) Tylerx válasza radi8tor (#1843) üzenetére


Tylerx
csendes tag

Köszönöm!

(#1845) Tylerx


Tylerx
csendes tag

Nos, azt találtam ki, hogy meghajlítom a Himalaya hűtőcsövét, nem sokat, kb 2 mm és már jó is lenne.. Őőőő garanciát gondolom elveszíti..? :D

(#1846) sklopp válasza Tylerx (#1845) üzenetére


sklopp
őstag

Én nem tenném a helyedben. A garancia elvész, az egy dolog. Viszont a hajlítás nem fog menni a hőcső károsodása nélkül, elég kemény az anyag, össze fog nyomódni hajlás helyett, abban a csőben már nem lesz megfelelő cirkuláció, így leromlik a hűtőhatás, ergo sikerülhet tönkretenni a nem épp olcsó hűtőt.

(#1847) Tylerx válasza sklopp (#1846) üzenetére


Tylerx
csendes tag

Igazad van, közben próbát tettem egy régi Noctua hűtővel. Nem jött be. :)
Marad az alaplap átalakítása.

(#1848) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem van hozzátok, h frissen vettem egy "EKL Cold Tower Merlin Edition"-t buzgón kiakartam próbálni h milyen hagja van és amikor 5V-al próbáltam akkor fordíva kötöttem be és elfüstölt a venti. Ez miatt meg mégha gariztattam volna is a postadíjak miatt nem is foglalkozok a garival. Tudok rá ajánlani valami hasonló hangú teljesítményű és minőségű ventit? vagy esetleg jobbat?

További kérdés műszerész lelküekhez, az állórész tekercse épnek látszik bár rámérni még nem tudtam, szerintem a panelen füstölt el valami, viszont a panelhoz nem tudok hozzáférni. Hogy lehet szétszerelni anélkül h eltörném? A zégelygyűrűt eltávolítottam a lapáttal és csapággyal együt, de az állórész a panellal mintha ragasztva lenne.

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#1849) Merlinclub válasza Domi_Jani (#1848) üzenetére


Merlinclub
senior tag

[link] 92mm-es ventiknél a Revoltec PLEXI ventit ajánlom, azzal sokat váltottunk már ki.

(#1850) Tylerx


Tylerx
csendes tag

Nos kérem, Alpenföhn Himalaya vs. Asrock Z68 Extreme3 Gen3, round two:

Levettem az útban lévő bordát, megreszeltem. Ha már szétszedtem a gépet, újrapasztáztam a procit AC-MX4-el.

[Kep01]
[Kep02]
[Kep03]
[Kep04]
[Kep05]

Az eredmény: 3 fokkal hűvösebb idle, 6 fokkal kevesebb load alap órajelen (3392).
4500-ra leszek kiváncsi, ott várok minimum 10 fokos javulást, de ez csak ma este derül ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.