Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Varoz válasza Merlinclub (#1500) üzenetére


Varoz
őstag

Várjuk, várjuk. :C :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1502) hermanyi válasza Merlinclub (#1500) üzenetére


hermanyi
őstag

Értem :D vagyis nem értem :) mármint azt,hogy a műanyag jobban nyeli a rezgést mint a gumi ,én azt hittem ,hogy a gumi jobb rezgéscsillapító a műanyagnál .
Igaz mivel gumiba van ágyazva ezért ez szerintem kb parasztvakításnak jó ,és persze arra,hogy elmondhatják ,hogy tovább fejlesztett változatról van szó :DDD

Közben megtaláltam az ICE matrix tesztet és látom körülbelül a Materhornt hozta ami nem rossz .
Nekem Matterhornom volt (nem fekete) sajnos eladtam ,és most gyári Venti hűsít és ezt szeretném cserélni majd hamarosan valami értelmesebbre és vagy Alpen vagy Dep ami így szoba jön (hűséges típus vagyok) :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1503) Varoz válasza hermanyi (#1502) üzenetére


Varoz
őstag

Valamit félre értelmezel.
Az új a gumis: ;)
A két új ventin a rögzítésnél a kampó egy gumiba ágyazott műanyag karikába akad,

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1504) hermanyi válasza Varoz (#1503) üzenetére


hermanyi
őstag

Ezek szerint akkor neked még nem volt a kezedben Föhn120 Wing Boost mert annak a kerete gumi (gumis) ahova a leszorító drótot akasztod :D
Szóval a meglevő gumiba tettek egy műanyag karikát :D

Szóval nem értelmeztem félre semmit :N

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1505) Varoz válasza hermanyi (#1504) üzenetére


Varoz
őstag

Valóban nem.
Gumiból van a keret? :F
Akkor én kérek elnézést. :R

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1506) adam432


adam432
tag

Sziasztok! 8-9e Ft értékben keresnék Alpenföhn hűtőt, ami veri a Hyper 212-t és AC Freezer 13-at. Úgy hallottam most a posta is ingyenes :C . Mit ajánlanátok?

„Si vis pacem, para bellum.”

(#1507) Varoz válasza adam432 (#1506) üzenetére


Varoz
őstag

Én a Brocken-t. :C
Bár az inkább 10k, de akkor is. :D :C

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1508) agressiv válasza Varoz (#1507) üzenetére


agressiv
addikt

+1 :DD

Hát még a borz.....

(#1509) Varoz válasza agressiv (#1508) üzenetére


Varoz
őstag

Szerintem az egyik legjobb vétel. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1510) agressiv válasza Varoz (#1509) üzenetére


agressiv
addikt

A legjobb vétel, ilyen áron, de még picit drágábban sem kapsz semmit ami csak ezt a szintet hozná.

Hát még a borz.....

(#1511) adam432 válasza Varoz (#1507) üzenetére


adam432
tag

Köszi! Tehát akkor Brocken > Hyper 212 ... Cold Tower Merlin > TX3 . Ez így helytálló? :B :R

„Si vis pacem, para bellum.”

(#1512) agressiv válasza adam432 (#1511) üzenetére


agressiv
addikt

Teszt nélkül nehéz megállapítani.

Hát még a borz.....

(#1513) adam432 válasza agressiv (#1512) üzenetére


adam432
tag

És nincs teszt? Valaki ám csak tudja tapasztalatból, sokan vagyunk itt.

„Si vis pacem, para bellum.”

(#1514) sklopp válasza adam432 (#1513) üzenetére


sklopp
őstag

Bár nem az általad felsoroltakról, de pár ismert és jó hűtőről olvasgathatsz itt: [link]

(#1515) agressiv válasza adam432 (#1513) üzenetére


agressiv
addikt

De most komolyan mit érdekel ez téged? Azt vedd amire van pénzed.

Hát még a borz.....

(#1516) adam432 válasza agressiv (#1515) üzenetére


adam432
tag

Hallod te mit kötekedsz? Ki vagy te?

Segítséget és véleményeket kértem, amiből tanulok, nem leosztást!

[ Szerkesztve ]

„Si vis pacem, para bellum.”

(#1517) radi8tor válasza adam432 (#1516) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne vedd fel, ignore.

⭐ Stella

(#1518) agressiv válasza adam432 (#1516) üzenetére


agressiv
addikt

Nem leosztást kaptál, csak hülyeséget kérdezel. Százféle teszt van amit ugyanúgy rákeresve megtalálsz te is, én is, bárki. Azonkívül nagyon sok szempontből lehet jó, vagy rossz egy hűtő, de azt csak te tudod, hogy mi az ami fontos neked.

Hát még a borz.....

(#1519) adam432 válasza agressiv (#1518) üzenetére


adam432
tag

Jól van, bocs, nem akartam én se felfortyanni... csak keresem, keresem és eddig nem találtam tesztet róluk. Talán itt a fórumban korábban biztos lesz vmi.

„Si vis pacem, para bellum.”

(#1520) Merlinclub válasza adam432 (#1519) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Szerintem az alapvető probléma, hogy nem tudod mit akarsz.
Keresel a 3500-as kategóriában, meg a 10000Ft feletti high-end -ben is.

Ha van rá 10k, akkor miért gondolkodsz olcsó megoldáson, úgyis csalódni fogsz, mert magasabb igényeknek megfelelőt is tudnál venni.

Tehát ahogy Agressiv kolléga is sugallta, előbb döntsd el, hogy a faluban a széplányt viszed táncba, mert közel van, és a többieknek is tetszik, vagy keresel magadnak egy tényleg dögös-bögyös bigét, ha már megteheted :DD
Én nem gondolkodnék, vinném ami belefér, és szúrnám a bögyöst! :))

Mindenesetre az tuti, hogy 3500-ért nem lesz olyan cooler, ami a felső kategóriát üti.

[ Szerkesztve ]

(#1521) adam432 válasza Merlinclub (#1520) üzenetére


adam432
tag

Felmérem mind a 2 végletet. Keresgélek egyelőre. Infókat, véleményeket, tapasztalatokat várok. Valóban nem döntöttem még el, pont ezért vagyok itt... alaposan körbeszaglászom az összes lányt a faluban, és a végén a számomra legmegfelelőbbet fogom hazavinni az ágyba. Persze ha a legbögyösebb Mancinak nagyok az igényei, akkor inkább nem is törődöm vele, hanem elviszem Bözsit, aki sokkal takarékosabb. De ha X-nek már volt dolga Mancival, és Y-nak meg Bözsivel, az ő véleményük is érdekel. OK? :DDD

„Si vis pacem, para bellum.”

(#1522) Merlinclub válasza adam432 (#1521) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ezeket a válaszokat már megkaptad.
Te magad is felállítottad a sorrendet.
Ha túl sokat agyalok valamin, és mások véleményeit hallgatom folyamatosan, az nekem eddig csak rossz döntést szült.
Természetesen felmérem a pályát, nem ugrok fejest Manciba vagy Bözsibe, de nem is kérdezem végig az összes exet.

Mindig az első benyomás a helyes, ezt bizton állíthatom így a negyedik x környékén, még akkor is, ha Bözsi dudásabb, és szív, mint a V8-as :K

Persze kérdezősködni lehet, azért van a topik.

[ Szerkesztve ]

(#1523) agressiv válasza adam432 (#1521) üzenetére


agressiv
addikt

Jó abban igazad van, hogy azért vagy itt mert érdeklődsz csak a kérdés volt rossz, de megpróbálom dióhélyban összefoglalni.

Mondjuk, hogy van 2 kategória. Vannak azok amik 120mm-es ventilátorral vannak szerelve és vannak a 92mm-esek. Egy 92mm-es is hűthet úgy, akár egy 120mm-es, viszont a kissebb ventilátor miatt sokkal zajosabb. Vannak 120mm-es hűtők, amik szintén nem nagy durranások, de ezekre felhívják a figyelmedet szinte minden tesztoldalon egy nem ajánlott, vagy hasonló értékeléssel. Ha megkérdezed, akkor itt is kaphatsz egy hűtőről némi infót, viszont az kevésbbé valószínű, hogy valaki az összes általad felsoroltat kipróbálta már és ezért nem kaptál értelmes választ. Próba híján mi is csak a tesztoldalak által mért eredményekből tudunk következtetni és ezt te is megtudod tenni. Én abban a kiváltságos helyzetben vagyok, hogy sokféle hűtőt kipróbálhatok, de az általad említettek nekem sem voltak meg. :DDD

A Brocken a 120mm-esek közül is kiemelkedik, mert nagyon jól hűt, jónéhány sokkal drágább hűtőt is képes elverni, ezért ajánlják egyre többen. Ettől függetlenül általában egy fénykép is segíthet, amin jól láthatóak a hűtőborda méretei és kialakítása. Egy kevésbbé melegedő processzort is lehet halkan hűteni egy 92mm-es ventilátorral szerelt hűtővel, viszont ha rárakod egy picivel komolyabbra akkor csúnyán elvérezhet. A rangsort azért sem olyan egyszerű felállítani, mert akár processzortól is függhet a hűtők hatékonysága és még vagy 100 egyéb tényező is játszik, ami miatt lehet jobb, vagy rosszabb egy hűtő.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#1524) Merlinclub válasza agressiv (#1523) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Iszom szavaidat Tanár Úr! :R

De tényleg így van.

(#1525) adam432 válasza agressiv (#1523) üzenetére


adam432
tag

:R

„Si vis pacem, para bellum.”

(#1526) Varoz válasza adam432 (#1511) üzenetére


Varoz
őstag

Szerintem igen. ;)

agressiv
Nem értem ezt a lehurrogást. Teljesen felesleges volt. Nem mellesleg nem kérdezett hülyeséget. ;)
Az, hogy mi hova tartozik és mennyibe kerül mellékes. Emberünk felhasználói véleményekre volt kíváncsi és slussz. :R

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1527) ryger válasza adam432 (#1513) üzenetére


ryger
aktív tag

Hi,

En most ujitottam be egy Brockent a gyari hutom helyett egy Athlon 64 x2-re kerult. Szamomra fontos volt, hogy jovore 1155-os Intelre fogok valtani es ez kompatibilis azzal is. A gyari hutovel max temp 69 fok volt ezzel 51 lett. Igen tisztesseges kulombseg szerintem :K . Remelem ez segit a dontesedben ha megteheted aldozd ra ezt az osszeget mert nagyon jo huto es a hovedos ramok melle is felszerelheto(nekem az van) ha az is szempont.

Udv

(#1528) agressiv válasza Varoz (#1526) üzenetére


agressiv
addikt

Az, hogy mi hova tartozik és mennyibe kerül mellékes.

Tudod irigylem az olyan embereket, akiknek mellékes, hogy valami mennyibe kerül és megéri e az árát. :O
És amint az írtam is, nem sok felhasználó van aki kipróbálta az összes hűtőt (jelen esetben szerintem egy sincs) és ebben az esetben a szubjektív vélemény nem sokat ér és nagyon könnyen félrevezethet, szóval, ha nem érted az a te bajod..

Hát még a borz.....

(#1529) Varoz válasza agressiv (#1528) üzenetére


Varoz
őstag

Tudod irigylem az olyan embereket, akiknek mellékes, hogy valami mennyibe kerül és megéri e az árát. :O
Ez az emelj ki egy részt és forgasd ki. :W
Volt egy kérdés. Tudtál rá válaszolni? Nem. Helyette inkább b.szogattad az illetőt. :W

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1530) agressiv válasza Varoz (#1529) üzenetére


agressiv
addikt

Világosan leaírtam, hogy miért nem lehet rá válaszolni, te vagy az aki most veri a tamtamot teljesen értelmetlenül.

Hát még a borz.....

(#1531) adam432 válasza agressiv (#1530) üzenetére


adam432
tag

Eredetileg engem 1 sorrend érdekelt, és vélemények, mi éri meg jobban az árát... pl. egy Cold Tower jobban megéri-e a pénzt, mint egy TX3, stb. Sztem nyugodjunk meg, jön a karácsony, nem kell többet ezzel a dologgal foglalkozni. :P

ui.: ja, és amúgy döntöttem, Cold Towert rendeltem végül... :B

[ Szerkesztve ]

„Si vis pacem, para bellum.”

(#1532) agressiv válasza adam432 (#1531) üzenetére


agressiv
addikt

Amint kipróbálom a TX3-at ígérem, hogy megosztom a tapasztalatokat. Azt tudom, hogy a Cold towerért 3500Ft nem pénz, mert valóban nagyon jó.

Hát még a borz.....

(#1533) Varoz válasza agressiv (#1530) üzenetére


Varoz
őstag

Érdekes módon én tudtam válaszolni.
Utálom az ilyen fennhéjázó embereket, mint te.
Nem igaz, hogy egy egyszerű kérdést se tehet fel senki, mert jön egy ilyen és lehurrogja. :U

adam432
Az kevés lesz a 4 magra. Oda azért több kell. Illetve le fogja hűteni, azzal nem lesz gond, csak hangos lesz.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1534) Merlinclub válasza Varoz (#1533) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Volt már ilyened?

[ Szerkesztve ]

(#1535) adam432 válasza Varoz (#1533) üzenetére


adam432
tag

Csak mérsékelt tuning a célom (az AMD nem is melegszik úgy mint az Intel), ezért esett rá a választás (+ pénz :(( ). Arra a tesztek és vélemények szerint elég kéne hogy legyen. :U

[ Szerkesztve ]

„Si vis pacem, para bellum.”

(#1536) hermanyi válasza Varoz (#1533) üzenetére


hermanyi
őstag

Nekem volt a narancs csoda és egy Q9650 (3600) et hűtött P5Q Pro Turbo lapon .
Teljes mértékkel meg voltam vele elégedve az akkori VGAm túlharsogta :)
És ha fel lehetne tenni 1155 ös deszkára szerintem biztos vennék belőle
Amugy csinálhatnának belőle 12 es ventiset az bizt ott lenne :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1537) Varoz válasza Merlinclub (#1534) üzenetére


Varoz
őstag

Igen.(Tesómé volt csak egy ideig kölcsönben nálam tanyázott a cucc :D ) Bár annak még narancs színű ventije volt. Athlon X2-őt hűtüttem vele. A Phenom-ot már nem azt egy Freezer 64 hűtötte, most meg egy Brocken.

adam432
Biztos, hogy elég lesz. Nekem a Freezer 64 is elég volt, csak szeretett pörögni.
Amúgy sem egy melegedős proci a 955. :C

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1538) agressiv válasza Varoz (#1533) üzenetére


agressiv
addikt

Ha nincs válasz az többet ér a rossz válasznál. :W

Hát még a borz.....

(#1539) Varoz válasza agressiv (#1538) üzenetére


Varoz
őstag

Tehát bölcsebb lett volna, ha nem írsz semmit. :U

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1540) agressiv válasza Varoz (#1539) üzenetére


agressiv
addikt

Az eszedbe sem jut, hogy te beszélsz hülyeséget?..

Hát még a borz.....

(#1541) Varoz válasza agressiv (#1540) üzenetére


Varoz
őstag

Ja, hogy te vagy itt az atyaisten, elnézést.
Be is fejezem.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1542) agressiv válasza Varoz (#1541) üzenetére


agressiv
addikt

Nem én vagyok az atyaisten, de legalább van annyi eszem, hogy érveljek, nem csak a számat jártatom.

Hát még a borz.....

(#1543) adam432


adam432
tag

Nem tudom kik híresztelték, h a merlinhardverről ingyenes 24-ig a szállítás, de az biztos , h nekem nem volt ingyenes. Korrektek a srácok, bravó!

„Si vis pacem, para bellum.”

(#1544) Varoz válasza adam432 (#1543) üzenetére


Varoz
őstag

Ő...ott van a főoldalon, hogy csak 5 ezer forint felett van ingyen posta.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1545) adam432 válasza Varoz (#1544) üzenetére


adam432
tag

Nekem Merlin mondta, h ingyenes, de ezt nem mondta. na mind1 most már.........................

„Si vis pacem, para bellum.”

(#1546) Merlinclub válasza adam432 (#1545) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Mint az privátban is megírtam a Tisztelt Fórumtársnak, hogy először olvasson, tájékozódjon, aztán keltsen rossz hírverést!
Privát levelezésünk Brockenről, majd Triglavról szólt,amire írtam, hogy ingyen posta.
Erre mást rendel és reklamál, hogy z nincs ingyen, "gratulálok, korrektek a srácok" ugye???

Az akció jelenleg is él, és érvényes az ingyen posta 5000Ft feletti ALPENFÖHN cucc vásárlás esetén. Nem másra!

Tehát várom a helyesbítő hozzászólást, ami a minimum.

Esetleg, ha valaki vásárolt Alpenföhn terméket, és számoltunk postát az akció ideje alatt, nyugodtan írjon ide, mert ha azt igazolni tudja, én itt garantálom, hogy a termék árát is visszakapja!

[ Szerkesztve ]

(#1547) agressiv válasza adam432 (#1545) üzenetére


agressiv
addikt

Te nagyon el vagy havazva, világosan le van írva az oldalon, hogy csak Alpenföhn cuccokra és csak 5000Ft-felett van ingyen posta! Te nem Alpenföhn-t vettél és még csak nem is 5000FT felett. :W

Az emberi együgyüség néha rémisztő. :O

Hát még a borz.....

(#1548) Varoz válasza agressiv (#1547) üzenetére


Varoz
őstag

Alpenföhn-t vett, csak nem 5 ezerért.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1549) agressiv válasza Varoz (#1548) üzenetére


agressiv
addikt

A Cold tower nem Alpenföhn...

Hát még a borz.....

(#1550) Varoz válasza agressiv (#1549) üzenetére


Varoz
őstag

Mióta? :U

Pár szó az Alpenföhn-EKL-ről: Az EKL Európa egyik meghatározó ipari hűtéstechnikai cége. Az IT megoldásokat csakis "hobby" szinten csinálják, mivel inkább fejlesztésre költenek, mint befizetik adóba a nyereséget.A tervezés és prototípusok gyártása Németországban, a bajor kisvárosban Leutkirchben történik.A sorozatgyártás itt is, mint szinte mindenütt, távol-kelet /Kína, Taiwan, de Japán is/Sajnos ami előny az hátrány is. A több évtizedes tapasztalat, ami olyan gyártókkal osztanak, meg mint a Papst, Adda, YS Tech, Everflow azt jelenti, hogy valóban magas szintű termékeket tudnak, és állítanak elő.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.