Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) radi8tor válasza xigris (#1100) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ez kérdés volt, akkor a válasz igen.

⭐ Stella

(#1102) xigris válasza radi8tor (#1101) üzenetére


xigris
őstag

köszönöm annak szántam :B akkor lecsapok rá.esetleg jobb mint ez [link] ? :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1103) radi8tor válasza xigris (#1102) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt a nagy hűtős topicban tudják megmondani. Mostanában nem foglalkoztam ilyen összehasonlító tesztekkel.

⭐ Stella

(#1104) DrJános válasza xigris (#1100) üzenetére


DrJános
aktív tag

Simán sőt még húzhatod is :D
Igaz nekem nincs ilyen hűtőm, de az itt olvasottak alapján nyugodt szívvel ajánlom neked. ( Na jó ez érdekes mielőtt írtam direkt befrissítettem, hogy válaszolt-e már valaki, akkor semmi, pedig már tegnap válaszoltak, aranyos :U )

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1105) xigris válasza DrJános (#1104) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
végül is megvettem hűtőt s most a proci alapon 25-30 fok közt mozog ezzel már megvagyok elégedve.
Majd később kipróbálom egy kis tuninggal mit tud :R

(#1106) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Hali

Van egy Alpenföhn Matterhornom vagyis ilyen :) Viszont szeretném elfordítani 90° al van erre lehetőség ennél a fajtánál? jelenleg úgy van hogy a hosszú oldala merőleges a vízszintre remélem érthető :D

- Mindenki hazudik! -

(#1107) Pug válasza lecsokolbi (#1106) üzenetére


Pug
veterán

Nem teljesen értem merre akarod elfogatni
a hosszú oldala merőleges a vízszintre :F

(#1108) lecsokolbi válasza Pug (#1107) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Már rájöttem AM3 nál csak egyirányba lehet fordítani de kis maszekolással megfogom oldani mert csinálok hozzá lefogatót :)

- Mindenki hazudik! -

(#1109) DrJános válasza lecsokolbi (#1108) üzenetére


DrJános
aktív tag

Üdv.

A Matterhorn Intelen és AMD-n is bárhogy felszerelhető áramolhat a levegő hátrafelé vagy felfele. A Brocken -nél van fix felfogatási irány de az is csak AMD alaplap esetében.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1110) mrbig25 válasza DrJános (#1109) üzenetére


mrbig25
őstag

Itt van az asztalomon egy Matterhorn, de akárhogy nézegetem, ez is csak egyféleképpen szerelhető fel AMD-re.
Viszont a Brockenel ellentétben ennél elölről hátra fúj a venti.

Szóval a bárhogy felszerelhető rész a Matterhorn esetén is csak Intel foglalatok esetén érvényes.

[ Szerkesztve ]

...

(#1111) Pug válasza mrbig25 (#1110) üzenetére


Pug
veterán

Fellehet tenni AM2/AM3/AM3+-ra, ahogy jól esik :K ;)

Szóval a bárhogy felszerelhető rész a Matterhorn esetén is csak Intel foglalatok esetén érvényes.

Csak át kell csavarozni a lefogató részát a másik lyukakba ;) , nem bonyolult :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1112) mrbig25 válasza Pug (#1111) üzenetére


mrbig25
őstag

Valószínűleg én vagyok vak és/vagy teljesen degenerált, de nem vágom, hogy lehetne a Mattit úgy felszerelni AMD-re, hogy alulról-felfelé (vagy fentről-lefelé) fújjon a venti.

Képes instrukciót várok, mert máshogy nem hiszem, hogy sikerül felfogni. :DDD

...

(#1113) kyd


kyd
tag

Hali!
Nem tudja vki hogy a Alpenföhn GrossClockner Rev B nikkelezett-e vagy nem?

(#1114) Pug válasza mrbig25 (#1112) üzenetére


Pug
veterán

Uram! Meg kell högy kövesselek, benéztem, de nagyon, azt hittem az inteles lefogatón azért van az multi lyuk furva, hogy az az amd-nél jó a rövidebb oldalon a foglalathoz, hát most ahogy megnéztem itthon, rohadtul nem :DDD :R

(#1115) mrbig25 válasza kyd (#1113) üzenetére


mrbig25
őstag

Én azt mondom, hogy nem nikkelezett. Pontos infót hirtelen nem találtam, de ránézésre ezt állapítom meg. (tehát ne vedd 100%-ig biztosnak)

Pug
Én is forgattam jobbra-balra és először tényleg azt hittem, hogy én vagyok a hülye, mert az oldalukon is írják, hogy milyen frankó az új MPM (Multi-Positioning-Mounting), amiből én is azt vágtam először, hogy minden platformon szabadon forgatható.
De akkor kiderült, hogy ennél is csak az Intelen lehet forgatni...

...

(#1116) kyd válasza mrbig25 (#1115) üzenetére


kyd
tag

én sem látom hogy írták volna bárhol is, kár... :(((

(#1117) Merlinclub válasza kyd (#1116) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Szia,

A GrossClockner RevB nem nikkelezett, ezt már veheted készpénznek :K
Mindenben megegyezik az elődjével, csak a felfogatás lett korszerűsítve.

(#1118) kyd válasza Merlinclub (#1117) üzenetére


kyd
tag

köszi, a GrossClockner RevB-től felfele, tehát a Brocken, Matterhorn, Nordwand, már nikkelezettek, úgye?

(#1119) Merlinclub válasza kyd (#1118) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Nikkelezett, vagy eloxált.

(#1120) SpZ


SpZ
senior tag

Valaki próbálta már felszerelni valamely Alpenföhn hűtőjét AM3+ foglalatos alaplapra?

(#1121) mrbig25 válasza SpZ (#1120) üzenetére


mrbig25
őstag

AM3+ -os lapom van. Volt már rajta Brocken, jelenleg pedig egy Matterhorn. 100%-ig ugyanaz, mint az AM3...

...

(#1122) lecsokolbi válasza mrbig25 (#1112) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Ugye nem én vagyok a hülye:) teljesen evidens hogy lefelé és fölfelé nem lehet fújatni a levegőt abba a felfogathatatlan állásba:) de mivel fajin gépész gyerek vagyok egy kis maszekolással megfogom csinálni azt a csúnya inteles lefogatót ;) kisebb mint az AMD -s ezért könnyebb lesz. Forrasztok rá rá kis lemezkét csavarhelyzetet kiszámolom kifúrom és tádááám. Szeptemberben kerülök tüzes pisztoly közelébe :DD majd jelentkezem képekkel mert jó megoldás volna a felül 2 ventis házamhoz.

[ Szerkesztve ]

- Mindenki hazudik! -

(#1123) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,egy hűtő vásárláson töröm a fejem,tudom hogy ez Alpenföhn topik de van ennél jobb hűtő? Eddig Thermalright Silver Arrow, Noctua NH-D14 és Alpenföhn Matterhorn nézegettem.

Zero Defect.No Compromise !

(#1124) mrbig25 válasza Giovanny (#1123) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

A három hűtő között ez a sorrend (elől a legerősebb):
Noctua NH-D14 > Thermalright Silver Arrow > Alpenföhn Matterhorn.
A hűtők között 2-6°C a különbség átlagosan, környezettől függően. Ha a legjobb léghűtő kell, akkor Noctua.
De mivel Alpenföhn topikban vagyunk ezért a Matti az ajánlott :)

...

(#1125) Giovanny válasza mrbig25 (#1124) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm a korrekt válaszért :R Néztem sokféle teszteket is,de mindig más volt a győztes szóval....ahány teszt annyi győztes van a végén,és nem tudtam eldönteni hogy most melyik az a leg leg :)

Zero Defect.No Compromise !

(#1126) bull06


bull06
csendes tag

Üdv srácok!
1 hete vettem 1 Brokent,i3 540 re van rá aplikálva.Azt szeretném kérdezni ha van valakinek tapasztalata az 1156 os felfogatásnál a 4db recés lefogatócsavart mennyire húztátok meg,ütközésig vagy óvatosan?Ha ütközésig húzom akkor nem e lesz túl nagy a nyomás a processzoron?
:) Egyébként piszok jó hűttő,thermaltake v3 házban 4db 120mm házhűttő ventivel 75% on mennek a proci 4100Mhz 1.28v idle 30 fok intel burning test 54 fok, Crysis 2 full felbontás 1 óra játék után 45 fok ebben a melegben.

bull06

(#1127) mrbig25 válasza bull06 (#1126) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Szerintem húzható ütközésig, de ha kételkedsz benne, akkor használd úgy, mint én is anno;
tehát meghúzod ütközésig és utána egy negyed,-vagy fél fordulatot visszalazítasz.

...

(#1128) sklopp válasza bull06 (#1126) üzenetére


sklopp
őstag

Ne húzd ütközésig mert az alaplap erősen kezd hajlani, ami nem előnyös többrétegű ny.á.k-lap esetén. Érdemes csak annyira, hogy a hűtő még elforgatható legyen nem nagy erővel.

(#1129) bull06 válasza mrbig25 (#1127) üzenetére


bull06
csendes tag

Kössz a választ igy teszek én is!

bull06

(#1130) bull06


bull06
csendes tag

Kár,hogy nincsenek rugók a csavarok alatt nem érné akkora stressz az alaplapot.

bull06

(#1131) agressiv válasza mrbig25 (#1124) üzenetére


agressiv
addikt

A Brocken-t kihagytad a sorból... Lehet, hogy megverekedne a noctuával is.

bull06 a lefogatót elvileg lehúzhatod üttközésig, mert hosszú és rogalmas a lemez ami lefogatja és az szolgál rugóként. Nálam is tökig le van húzva és semmi baja sincs.
Egyébként a rugós lefogatós hűtők is meggörbítik a lapokat.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#1132) bull06 válasza agressiv (#1131) üzenetére


bull06
csendes tag

Kössz a segítséget!

bull06

(#1133) mrbig25 válasza agressiv (#1131) üzenetére


mrbig25
őstag

jános #1123 -as hozzászólásában 3 hűtőt írt, hogy eddig azokat nézegette. Azokra írtam egy erősorrendet...

#1134: no para :D

[ Szerkesztve ]

...

(#1134) agressiv válasza mrbig25 (#1133) üzenetére


agressiv
addikt

Ohh szkúzi, ezt nem figyeltem. :DDD

Hát még a borz.....

(#1135) DrJános


DrJános
aktív tag

Sőt a K2 is kimaradt. Ha egyszer megtalálható lesz a boltokban akkor a D14 könnyen elveszítheti a koronáját. ;]

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1136) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Kezdeném azzal, hogy még nincs kész :) de már csak a maradék kábeleket kell bebugyolálni.
Biztos meglehetett volna szebbre is csinálni de hát ennyi telt tőlem.
A fehér Satákat Atke-tól vettem, szépen megcsinálta.
Úgy kezdődött ez az újítás, hogy a tápom egyik 12V -os ága megadta magát, gondoltam akkor veszek egy tápot de normálisat ha már hozzákezdek. Emellett a csodás SeaSonic-nál maradtam. Nézegettük SpZ barátommal a házakat, hogy ideje lenne beújítani mert annyi szép és jó megoldás létezik már. Végignéztük az egész palettát én a Coolermaster CM 690 II Advanced mellett döntöttem. A régi házamból átmentettem a piros revoltecet a ház elejébe. Közös megegyezés alapján 3db T.B.Silence került az új házba.
Kettőt a ház tetejébe tettem a harmadikat pedig a végébe. Halk és minőségi cuccról van szó :) csak ajánlani tudom, ezen kívül vettem az Alpenföhn Wing-Boost helyett egy Enermax Magma-t a Matterhornomra. Erről ódákat lehetne zengeni mert akkora légtolás párosul az alacsony zajszinthez, hogy szinte hihetetlen.
Meg egy nagyon ügyes előlapi panelt is beszereztem, ami egy AeroCool FP-01 kártyaolvasó és ventivezérlő. Több mint elégedett vagyok :D

Fotók minősége tudom nem az igazi de ez van:D Album
Amit írtam korábban lefogató maszekolást tényleg megakarom csinálni, hogy ellehessen fordítani a matit.:D

- Mindenki hazudik! -

(#1137) DrJános válasza lecsokolbi (#1136) üzenetére


DrJános
aktív tag

Üdv írtad, hogy a Matterhorn-ra a Wing-Boost helyett egy Enermax Magma-t tettél érdekelne, hogy hűvösebb vagy halkabb lett-e a géped a csere óta? Mert a W.B. is kimagaslóan jó értékekkel rendelkezik, mind hangban mind légszállításban.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1138) lecsokolbi válasza DrJános (#1137) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Hello.
Sokkal nagyobb a légtolása és hangerőben is bőven elmarad :)

- Mindenki hazudik! -

(#1139) Indy69 válasza lecsokolbi (#1138) üzenetére


Indy69
aktív tag

Nekem is van egy Enermax Magma de a hangja az nem mondhatni hogy halk ha fulon megy :U

(#1140) lecsokolbi válasza Indy69 (#1139) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Nem tudom mennyin pörgeted de nekem 1000rpm-en nincs hangja csak szélzaj!

- Mindenki hazudik! -

(#1141) Indy69 válasza lecsokolbi (#1140) üzenetére


Indy69
aktív tag

Mint írtam max fordulaton van hangja 1000 nekem se hangos.
Én a Nordwand rev.B cseréltem le ,de vissza is raktam a gyárit ami pedig kicsivel gyengébb a
Matterhorn VB ventihez képest mert nem láttam hőfok eltérést.
Szerintem nem éri meg lecserélni ,de ez az én véleményem mert a ház szellőzése más lehet nálad , nálam meg másnál.

(#1142) lecsokolbi válasza Indy69 (#1141) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Értem.Lehet van benne valami, igazad lehet. a fontosabb technikai dolgokon túl küllem miatt is cseréltem nem ment a kék a piroshoz :)

- Mindenki hazudik! -

(#1143) Indy69 válasza DrJános (#1137) üzenetére


Indy69
aktív tag

Szerintem nincs értelme cserélni ha csak nincs otthon elfekvőben több ventid :U

(#1144) Atla


Atla
senior tag

sziasztok!

sandyB 2500K szeretnék 1.35v-on használni,és megfelelően lehűteni.
Kérdés hogy melyik a jobb választás?
-Brocken
-Matterhorn

A házam 190mm széles fontos lenne h beférjen.
Köszi előre is. :R

(#1145) Merlinclub válasza Atla (#1144) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Csakis Matterhorn!

Alacsonyabb is kicsit a Brockennél, és hatékonyabb

[ Szerkesztve ]

(#1146) Atla válasza Merlinclub (#1145) üzenetére


Atla
senior tag

Akkor egyet tegyél félre nekem! ;)
Fizetés után rendelem,hacsak nem találok olyan boltot ahol van pick-pack pont.

(#1147) radi8tor válasza Atla (#1146) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne ezen spórolj :)

⭐ Stella

(#1148) Atla válasza radi8tor (#1147) üzenetére


Atla
senior tag

Nem a sporolas miatt,csak egész nap dolgozom,és nem tudom átvenni a csomagot,kivéve a munkahelyemen,de az elég macerás.
Viszont ugy néz ki nincs más választásom mert nem lehet kapni csak a pcgear-ben,de ott sincs pick-pack lehetőség.Akkor már inkább Merlintől veszem.

Eldöntöttem h nekem ilyen kell és kész! :DDD
Egyébként Mugen 3-lett volna a másik induló,de szerintem a Mattenhorn jobb nála.

(#1149) radi8tor válasza Atla (#1148) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pcgear-nél személyesen lehet. Legalábbis 1 éve lehetett.

⭐ Stella

(#1150) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Tiszteletem!Olvasgatom,hogy a Matterhorn-t sem lehet forgatni AM3-as lapon,más néven csak keresztbe lehet felrakni.A Xigmatek ATI775 Montage-Kit-el ezt nem lehet megforgatni(Scythe Yaya-át sikerült vele)?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.