Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Pug válasza Jim-Y (#1050) üzenetére


Pug
veterán

Hogy fogalmazzak finoman, brutálisan halk, még max fordulat mellett is :K , főleg, ha a borda hátuljára teszed fel a ventilátort, szívó állásban, de akárhogy pakolhatod rajta, hallani nem fogod ;) :N

[ Szerkesztve ]

(#1052) Jim-Y válasza Pug (#1051) üzenetére


Jim-Y
veterán

Na ez jó hír:P köszi a választ;)
Azért esett erre a választásom mert asszem multifunkciós..vagyis na, mi a neve? Szóval több féle képpen is fel lehet szerelni^^ Valamint kinézetre is pöpec.

(#1053) Merlinclub válasza Pug (#1048) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Köszi a link helyesbítést!

(#1054) Pug válasza Motion_Blur (#1049) üzenetére


Pug
veterán

Caskeing-en kint lévő adatok alapján 18-án indul a forgalmazás, mondjuk, hogy Mo-ra mikor ér ide, az már más kérdés....

(#1055) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

Új szavazás a merlinhardver.hu-n

Akinek van kedve szavazzon, hogy alakuljon tovább az oldalunk iránya!

(#1056) Merlinclub válasza Merlinclub (#1055) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Új, nem túl jó info, hogy késnek a hűtők. A Peter várható először, június elején

(#1057) Vigneau válasza Merlinclub (#1056) üzenetére


Vigneau
félisten

Hamar eltelik az az idő. Várom majd a tesztet róla, remélem valami nagyvaddal sikerül összevetni. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1058) Merlinclub válasza Vigneau (#1057) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Eddig semmi ajánlat, nagy a csend minden topikban

(#1059) DrJános válasza Merlinclub (#1058) üzenetére


DrJános
aktív tag

Én szívesen segítenék, de csak Intel gyári van azzal meg nem lehet mit kezdeni.
Az új jövevények ellen főleg a Noctua NH-D14, de a Corator DS és Mugen 2 is jó lenne mivel ismert és jóféle hűtők. Egy tesztben amiben együtt szerepelnek jó hírnevet szerezhetnének maguknak. Persze megfelelő eredményekkel :DD Bár szerintem nem kéne sokat aggódni A K2 Gotthard és Himalaya már ránézésre is iszonyatosan erősek. A Triglav pedig jóval kisebb így más kategória. Bár pont ezért érdekel igazán a kicsike :DD

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1060) Pug válasza Merlinclub (#1058) üzenetére


Pug
veterán

Hát nekem elvileg 9 nap múlva jön az Accelero Xtreme Plus.... ha valaki hajlandó még egy 6950-essel beszálni a buliba, akkor összehasonlításnak nem lenne rossz :D
Meg én még kb helyben is vagyok..Pécs :B

(#1061) Vigneau válasza Merlinclub (#1058) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem csak egy AC Twin Turbo Pro-m van, azzal nem igazán lehetne összevetni. :N

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1062) Pug válasza Pug (#1060) üzenetére


Pug
veterán

Na, beszerzési problémák miatta Thermalright Shaman lesz :B

(#1063) agressiv válasza Motion_Blur (#1049) üzenetére


agressiv
addikt

most látom 55 ojró, az kb. 15k, nekem még beleférne :R

A kis burzsuj. :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#1064) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

Nos kevés a kihívó a Brockennek.

Már ötletnek is örülnék!

Köszönöm

(#1065) Beeerka


Beeerka
aktív tag

Peter a PcGear-nél.

(#1066) NOD


NOD
senior tag

K2-ről van valami hír, hogy mikor várható a megjelenés (németországban, kb mikortól rendelhető/szerezhető be)?

(#1067) SpZ


SpZ
senior tag

Hú de régen voltam itt :D
Ha minden igaz július végén költözik a Brocken-em, egy jóféle i5 sandy bridge procira :D

Krisinto mi a helyzet? Norwand hogy muzsikál valami teszt?

Új Alpenföhn tulajok?

(#1068) radi8tor válasza SpZ (#1067) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálam köszöni szépen jól muzsikál a Nordwand az Intel i7-980X @ 4 GHz-en :C

⭐ Stella

(#1069) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Lehet tudni, hogy a Nordwandon a gyári ventilátornak mekkora a légnyomás értéke különböző fordulatszámokon?

"Less but better" - Dieter Rams

(#1070) sklopp válasza xEon1337 (#1069) üzenetére


sklopp
őstag

Csak a max levegőszállítás van megadva, 1500 ford. 92,2 köbm./óra.

(#1071) xEon1337 válasza sklopp (#1070) üzenetére


xEon1337
őstag

Igen, ezt én is megtaláltam. :) Csak sajnos ettől még lehet alacsony a légnyomása..

"Less but better" - Dieter Rams

(#1072) DrJános válasza xEon1337 (#1071) üzenetére


DrJános
aktív tag

Á nehogy azt hidd, jó az.

A Wing Boost 108m³/h és az a csúcs venti náluk.

Itt már nincs eget rengető különbség ha kevés a légszállítás akkor úgy is csak egy exta venti oldja meg a dolgot az a pár m3/h már nem (mármint szerintem). Vagy sokkal hangosabb lesz a hűtés és az sem előny.

A Coolink SWIF2 120P 60.4-127.6 m3/h de maxon már nagy szélzajt csap. Ezt a típust is 1200rpm és 94.2 m3/h vel ajánlják mert úgy még halk.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1073) xEon1337


xEon1337
őstag

Más értékre gondolok, például:

Akasa Viper: Max static air pressure 2,98 mm H2O
Noctua NF-P12: Static Pressure 1,68 mm H2O

Mert lehet, hogy nagy valamilyen ventinek a légszállítása, de ettől még a légnyomás mögötte lehet kicsi. Ennek pedig fontos szerepe van, ha a lamellák közül ki kell nyomni a levegőt :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#1074) DrJános válasza xEon1337 (#1073) üzenetére


DrJános
aktív tag

Hát erről én semmit sem tudok. Max a ventilátoros topicban kérdezősködj e-felől. Vagy hátha ír majd valaki aki jobban képben van mint én.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1075) radi8tor válasza xEon1337 (#1073) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem szoktak túl nagy légnyomású ventilátorokat tenni az ilyen CPU hűtőkre, mert azok sokkal hangosabbak.
Én is jobban örülök egy halkabb ventilátornak, mint pár C fokkal hűvösebb processzornak.
80 C fok alatt szerintem teljesen mindegy mennyi, ennél magasabbra már nem nagyon illik viszont engedni tartósan (7/24)

⭐ Stella

(#1076) xEon1337


xEon1337
őstag

Akinek Nordwand van: befér a venti alá magasabb memória modul? [Ilyenem] van.

"Less but better" - Dieter Rams

(#1077) radi8tor válasza xEon1337 (#1076) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nagyon alaplapfüggő.

⭐ Stella

(#1078) xEon1337 válasza radi8tor (#1077) üzenetére


xEon1337
őstag

Lehet van olyan lap, aminél távolabb van a memória foglalat, de magasságban minden lapon ugyan úgy helyezkednek el a dolgok.

Szóval a kérdést akkor úgy teszem fel, hogy ha a ventilátor alatt is van memória, oda befér egy ilyen magas modul vagy csak a sima?!

"Less but better" - Dieter Rams

(#1079) DrJános válasza Merlinclub (#1056) üzenetére


DrJános
aktív tag

Van már valamilyen hír, az újdonságok megjelenésével kapcsolatban?
Főleg a Triglav startja érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#1080) tupacamaru válasza xEon1337 (#1078) üzenetére


tupacamaru
veterán

1 cm-re van a sima memória tetejétől a venti alja. Még egy kicsit tudsz játszani a veni magasabbra helyezésével is, de nem sokat. Szerintem befér alá mert nem hiszem hogy a memória bordák nagyobbak lennének.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1081) xEon1337 válasza tupacamaru (#1080) üzenetére


xEon1337
őstag

Nagyon szépen köszönöm a választ! :R

"Less but better" - Dieter Rams

(#1082) SpZ


SpZ
senior tag

Visszatérve, nekem 2db coolink swif 2 1200 van a brocken-en hátrafelé szívnak természetesen ki a házból. Lehetne fokozni pl Enermax Magmaval a légtolási teljesítményt és a hang se lenne zavaró (ha esetleg valaki a gyáriak helyett rakna ez jó alternatíva).
Ramokkal legtöbbször baj van :D személy szerint én úgy választok lapot, hogy ha lehetséges a ram helyek pár centivel kintebb legyenek és szépen beférjen egy magasított ram.

Indul a nyár ideje kifújatni port az Alpenföhnjeinkből :K

(#1083) Exposure válasza xEon1337 (#1081) üzenetére


Exposure
csendes tag

Üdv!

Ezek a kingmaxok egy gigabyte lapon vannak és így férnek el:

Lentebb találsz még képeket tőlem!

csáó

"Állandóan nagyszerű lehetőségekkel szembesülünk, amelyek megoldhatatlan problémáknak vannak álcázva." (John Gardner)

(#1084) xEon1337


xEon1337
őstag

Felszereltem én is a Nordwandot, eddig bejön.

Mondjuk a gyári ventilátort le fogom cserélni, mert idegesít a kék led és szerintem nem annyira halk 8-900 rpm-nél sem, de lehet én vagyok a hülye :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#1085) tupacamaru válasza xEon1337 (#1084) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én átLED-eztem pirosra. :B :K Viszont én nem hallom a ventit, pedig most kint van az egész gép az asztal tetején. :N

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1086) xEon1337 válasza tupacamaru (#1085) üzenetére


xEon1337
őstag

Rendeltem rá egy Akasa Apache PWM-es ventit, a gyári ventijét pedig belerakjuk öcsém gépébe.

Az a baj, hogy a végtelenségig nem lehet némítani szerintem házban a ventiket, mert szélzaj mindig lesz.

"Less but better" - Dieter Rams

(#1087) radi8tor válasza tupacamaru (#1085) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól látom, hogy a merevlemezeket a hangfalra tetted?
Látom szereted a veszélyt. :DD (mágnesesség)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1088) tupacamaru válasza radi8tor (#1087) üzenetére


tupacamaru
veterán

:K ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1089) sestertius


sestertius
őstag

Üdv!

Ezen a videón láttam, hogy a Himalaya asszimetrikus méretezése miatt a ramok szépen elférnek mellette - remélhetőleg 1156-os lap esetében is...
Tudtok valami tesztet erről, illetve mikortól és mennyiért lehet majd kapni?
Ez lenne a következő hűtőm, ha beférne...

Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1090) mrbig25 válasza sestertius (#1089) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Pontos infót sajnos még nem tudni.
merlinclub a hivatalos forgalmazó, esetleg nála kérdezz rá, hátha tud mondani már valamit az érkezési idővel kapcsolatban.

...

(#1091) sestertius válasza mrbig25 (#1090) üzenetére


sestertius
őstag

Oké! Köszi! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1092) Fluke


Fluke
tag

Lehet már volt ilyen kérdés de egy nordwand és egy matterhorn között mi a kulömbség? Egyformán halkak vagy matterhorn halkabb? Nekem gyári AMD hutom van de lehet majd valamire lecserélném Amugy egy Athlon II X3 445 3.1GHZ-ES procim van. Ár szempontbol mondjuk nem teljesen lenne mindegy hogy 12900ert veszek vagy 15500ért.

(#1093) mrbig25 válasza Fluke (#1092) üzenetére


mrbig25
őstag

Minimális -füllel nem igazán hallható- különbség van a kettő között, ami leginkább csak a specifikációkban szereplő számokban vehető észre.
Azon a procin bőven halk lesz mind a kettő, szóval nyugodtan vedd az olcsóbb Nordwand-ot.
Ha nem zavar a fix felszerelési irány, akkor még a Brocken is bőven elég lenne.

...

(#1094) agressiv válasza Fluke (#1092) üzenetére


agressiv
addikt

Hangra nem sok különbség van, de hűtési teljesítményben már annál inkább. Én vagy a Brocken-t, vagy a Matterhornt ajánlom.

Hát még a borz.....

(#1095) huncut123


huncut123
tag

A Matterhon-nál van jobb (lég)hűtés? Esetleg a Noctua D14 nem jobb?
Mondjuk már mindegy, mert megvettem a Matterhorn-t 7.500Ft-ért (28,5€ szállítással) hozzá is jutottam szerencsére az ebay-on, valószínűleg nem fogok rosszul járni vele, de vajon lesz különbség a Hyper 212+ és a Mattrhorn között?

Esetleg valaki váltott Hyper 212+ és Matterhon között, mert azoktól érdekelnének a tapasztalatok.

--- Üdv: huncut123 ---

(#1096) kertsa válasza huncut123 (#1095) üzenetére


kertsa
senior tag

Szia!

Nincs semmi kézzelfogható tapasztalatom a 2 hűtő között, de azt tudom, hogy a Matterhorn az egyik legjobb léghűtő :K Pláne amennyiért vetted... Annó 7000 magyar forintért jutottam hozzá egy teszt darabhoz... 2x volt procin mielőtt hozzám került :D

Biztos nem fogod megbánni, simán lehet tuningolni vele akár nyáron is... persze legyen hozzá legalább 1 gyári ventri... nekem 2 van rajta :DDD

(#1097) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Van egy Alpenföhn ventim
de nem működik. a ledek világítanak de nem forog. Panelhibás
Meg lehet esetleg bütykölni hogy működjön? Nem számít ha nem szép csak menjen.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1098) agressiv válasza dewil666 (#1097) üzenetére


agressiv
addikt

Nagy valószínüséggel az integrált áramkör döglött meg rajta és ezek után nem érdemes foglalkozni vele sajnos, mert szét sem lehet szedni ezeket rombolás nélkül.

Hát még a borz.....

(#1099) dewil666 válasza agressiv (#1098) üzenetére


dewil666
őstag

Sajnos én is ettől félek :(((

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1100) xigris


xigris
őstag

Sziasztok egy brocken elboldogulna egy i7-870-nel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.